Startovač - financování projektů

MANDALA INTIMNÍHO ZDRAVÍ - crowfunding kampaň

Novinky - MANDALA INTIMNÍHO ZDRAVÍ

Kniha, provázející na cestě k přirozenosti ženského zdraví. Pro ženy přirozené~zdravé~krásné~vyrovnané.

Knihy
Jednoduše proto, že vám to usnadní život - oběma! Proč by se měl muž zajímat o intimní zdraví své partnerky? Obrázek

1. Zkrotíte sedmihlavou saň

Neznám muže, který by byl nadšený z rozladění své partnerky. Prostorem létají emoce, dusno v pokoji by se dalo krájet, občas ukápne slza… a podle ní to nemá žádný důvod?!

Jakmile padne slovo “hormony” nebo “premestruační syndrom”, spousta mužů zacítí zbytečnost jakékoli snahy, a v jakési panice raději prchá.

Řešení? Pomozte své ženě toho draka zkrotit

Hormony jsme od přírody nedostaly proto, aby ovládaly náš život. Je to jen nástroj. A pokud se ženou “cloumají”, je to jen proto, že své tělo dostatečně nezná.

Podpořte svou partnerku v té náročné sebepoznávací misi! Stačí, když jí pro to dáte prostor. (Nebojte, svou křivku bazální teploty bude řešit nadšeně se svými kamarádkami, ne s vámi. Od vás čeká jen ujištění, že ji v tom podporujete.)

 

2. Těhotenství? Jen to ne!

Možná jste v životní etapě, kdy vás pomyšlení na dítě doslova děsí.

Pokud řešíte, jak se vyhnout početí, je to (hlavně pro ženu) dost zodpovědný úkol. Žádná z metod totiž není stoprocentně ideální. I když třeba užívání hormonální antikoncepce vypadá dost jednoduše, jeho rizika jsou závažná (i když skrytá). Nebudu vám kázat o účincích zdravotních, ale jistě vás bude zajímat, že syntetické hormony ovlivňují i duševní stav ženy. Víte, že přinášejí mimojiné i depresivní stavy, otupělost, migrény a další nepříjemnosti?

Řešení? Podpořte partnerku v hledání jiné cesty

Kromě kondomu se všechny metody antikoncepce týkají ženského těla. Proto by zásadní slovo při výběru měla mít právě ona. Víte, že dnes na trhu najdeme celou řadu antikoncepčních pomůcek, které vám umožní milování bez jakýchkoli omezení a zároveň nenesou zdravotní rizika ani pro partnerku?

Ukažte své ženě, že změnu v této oblasti vítáte - a že vám i na její spokojenosti opravdu záleží. (Stačí ji správně nasměrovat. O všem dalším už bude ráda diskutovat s ostatními ženami.)

 

3. Vyhlížíte miminko zatím neúspěšně?

Každý pár, kterému se delší dobu nedaří počít vytoužené miminko, prožívá spoustu emocí a často se tím trápí. Zvláště potom, pokud se dostanete do zakletého kruhu hormonálních stimulací a pokusů IVF.

Řešení? Početí miminka nevyžaduje vysokoškolský diplom, ale znalost přirozených cyklů.

Moderní doba vedle spousty usnadnění běžného života, dělá z některých úplně přirozených věcí velkou vědu. Téma přirozeného otěhotnění je možná největší z nich.

Ukažte své (možná už vystresované) partnerce, že jste pro ni oporou. Poskyněte jí prostor, aby mohla hledat ke svému zdraví svůj přirozený vztah. Vždyť ve většině případů zdánlivé neplodnosti u ženy jsou překážkou k miminku jen maličkosti - následky starého úrazu, na který žena možná už dávno zapomněla, nebo třeba skutečnost, že se o početí snažíte ve špatnou dobu, protože nezná cykly svého těla.

Každý zdánlivě neplodný pár může počít přirozenou cestou, radostně a bez umělých hormonů. Musíte jen hledat informace na správném místě, a něco málo pro to udělat.

 

4. Chcete doma ženu, která vás chápe a podporuje?

Co na své partnerce (kromě sexu) skutečně oceňujete? Každá lidské bytost potřebuje bezpečný klidný přístav a taky určité pochopení, porozumění a podporu ve svých snahách. Vy ale máte pocit, že vaše žena se namísto toho stále dokola pere se svými emocemi, nebo “řeší hlouposti”?

Řešení: Dovolte jí ukotvit se sama v sobě.

Proces, kdy se z naivní dívky stává dospělá žena, trvá déle, než možná myslíte. A je taky náročnější, než se může znát.

Nechte vaši partnerku poznávat sebe sama. Už jen první krok, kdy porozumí svému tělu a přirozeným cyklům, jí dodá sebedůvěru. A čím lépe bude znát sebe sama, tím víc podpory a porozumění může poskytnout i vám.

 

5. Sex, na který nikdy nezapomenete

Nebudu se snad ani ptát na otázku, zda už vás “obyčejný”, čistě tělesný sex už přestal bavit. Povýšit normální sex na skvělý sex je v dlouhodobém vztahu úlohou partnerky. To tajemství nespočívá v množství vystřídaných poloh, ani ve střídání sexy prádélka.

Výšiny slasti vytváří žena při milování díky svému hlubokému vcítění se tělo své i vaše. Pokud žena dokáže se svým tělem správně pracovat, zavede vás do světa tak slastného, že si možná teď neumíte ani představit.

Řešení: Dovolte své partnerce prozkoumávat celou oblast svého intimního zdraví.

I když vám to možná (z mužského logického pohledu) nedává smysl, pro ženu je důležité poznávat všechny oblasti svého ženství. Její tělo totiž funguje jako kruh - pokud je v nerovnováze jen jediná jeho část, nemohou fungovat ani ty zbývající.

 

Teprve když vaše žena bude vědomě propojena se všemi svými částmi, může energie proudit v uceleném kruhu - a generovat tak radost, spokojenost a slast.

 

Nevíte, jak to ale všechno zařídit? Rad bych měla spoustu. Teď ale tou nejsnazší cestou je, darovat jí letos pro stromeček knihu Mandala intimního zdraví.

 

Každá žena může být zdravá, krásná, přirozená, zářící a inspirující.

Foto: https://www.mirror.co.uk/news/world-news/ex-spy-sergei-skripal-fights-12134375

kniha vyjde až v lednu 2019 Člověk míní, a bůh měni... Obrázek

Milí příznivci vycházající knihy,

velmi vám děkuju za vaše příspěvky, sdílení i velmi podnětné komentáře. 

Mám pro vás dnes jednu novinku - aktuální okolnosti nám bohužel nedovolují vydat knihu již nyní v prosinci. Moc mě mrzí, že tentokrát ježíšek i přes veškerou snahu trochu zklamal.

Kniha tedy spatří světlo světa až po vánočních svátcích. Předpokládaný termín tisku je druhé polovina ledna, nebo první polovina února.

Ale znáte to Vše zlé pro něco dobré. 

Mandala intimního zdraví tak vyjde na počátku roku 2019 ještě bohatší o další sdílení osobních zkušeností a slova i dalších odborníků.

Možná je to prostě tak - dostali jsme příležitost k tomu, aby kniha uzrála a mohla vám tak přinést opravdové maximum inspirace.

Projekt tady, na Startovači, necháme doběhnout do konce. Pokud se shromáždí cílová částka, bude dle původního záměru použita na pokrytí nákladů na tisk prvního vydání. 

 

Řekla bych, že u gynekologa se s nabídkou užívat hormonální antikoncepci setkala ve svém životě snad každá žena. Gynekolog mi vnucuje hormonální antikoncepci – pomóóóc! Obrázek

Rozhodnout se, zda HA bude, nebo nebude užívat, by měla každá žena vědomě, sama za sebe. A tak jako u každého závažného rozhodnutí by pro něj měla získat všechny podstatné nezaujaté (!) informace.

Ty nám gynekolog většinou nesdělí, podobně ani lékárníci se o účinky hormonální léčby hlouběji nezajímají.

 

Kde tedy najdu spolehlivé informace o HA?

Podrobné vysvětlení, jak syntetické hormony v ženském těle vlastně fungují a z jakých důvodů nám vlastně neprospívají, najdete v knize Mandala intimního zdraví. A další spoustu zkušeností žen shrnuje celá kniha Život bez hormonální antikoncepce.

 

Hormonální antikoncepci nikdy! Opravdu?

Osobně si nemyslím, že je třeba propadat rovnou hysterii. Nejsem rozhodně jejím příznivcem, ale jako zdravotník vím, že v určitých případech může mít její užívání své opodstatnění. Třeba pro mladou dívku může být na několik nespoutaného života ideálním (?) řešením, podobně jako může pomoci ženě s hormon-dependentním nádorem překlenout první krizové období, než se její imunitní systém plně uzdraví.

 

Což o to, pokud žena zvažuje změnu antikoncepční metody v dlouhodobém horizontu, má dostatek času pro uzrání svého rozhodnutí.

 

Obtížnější situace nastává, pokud na vás v ordinaci gynekolog tlačí, protože vám (z jeho pohledu) hrozí určité riziko. Pokud například ženě nepřichází po několik měsíců menstruační krvácení, je to v očích gynekologa stav, který musíme ihned napravit. A úplně rozumím tomu, že v kontextu okolností žena většinou přikývne. Prostoru na otázky a diskuzi se v ordinaci většinou nedostává.

 

V takových situacích cítíme asi určitou bezvýchodnost – jako bychom měli na výběr jen „to menší zlo“ a celá situace vlastně neměla žádné skutečné řešení.

 

Hlavně žádnou paniku

Vždycky svým klientám v takových chvílích doporučuji, ať v první řadě uvolní vnitřní napětí, způsobené tlaky zvenčí. Stres tady skutečně jen všechno dále zkomplikuje.

 

Potom, co se trochu uklidní, si můžeme dále povídat a hledat společně příčiny. Ano, skutečné příčiny jejích konkrétního stavu.

 

I když je nezná váš gynekolog a ani vy je možná v tu chvíli sama nevidíte, každá zdravotní potíž (nebo jen neharmonie v těle) má svou konkrétní příčinu. Je to pro nás upozorněním. Tělo nám říká, že bychom něčemu uvnitř nás měly věnovat více pozornosti. Není vůbec potřeba mít z takových procesů strach, jen si je zvědomit a pečovat o sebe sama už trochu lépe.

 

Ať už se jedná o potíže v menstruačním cyklu, „rozházené“ hormony, zdánlivou neplodnost nebo jiný výkyv, nenechte se předvědčit, že jedinou cestou jsou syntetické hormony.

Pokud máte vy sama záměr uzdravit se přirozeně, cestu vám ukáží zkušení průvodci a hlavně průvodkyně.

Všechny důležité informace i cesty k přirozenému zdraví najdete na jednom místě -  v knize Mandala intimního zdraví. Objednejte si ji hned a podpořte tak její vydání.