Nevermore & Kosmonaut: Bleděmodré město - crowfunding kampaň

Novinky - Nevermore & Kosmonaut: Bleděmodré město

Podpořte vznik nového konceptuálního alba brněnské hudební skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se v 11 písních věnuje Brnu – „Bleděmodrému městu“.

Hudba
Od začátku jsme měli poměrně přesnou představu o tom, že booklet Bleděmodrého města bude obsahovat fotografie s herci kultovního brněnského divadla – Husy na provázku. A je super, že na něm bude spolupracovat fotograf David Konečný! Proč?

David je skvělý, přemýšlivý a pečlivý fotograf. Dlouhodobě spolupracuje jak s Divadlem Husa na Provázku, tak například s nakladatelstvím Větrné Mlýny. Mrkněte se jeho fotografie pro časopis Xantypa, který v posledním čísle otiskl rozhovor s Milanem Uhdem, nebo na několik ukázek ze série portrétů gruzínských spisovatelů a spisovatelek.

uhde1.jpg

uhde2.jpg

Pokud vás Davidova tvorba nadchne stejně jako nás, máme pro vás dobrou zprávu: V rámci odměn si můžete předobjednat naši desku i s vybranou fotografií z bookletu Bleděmodrého města na exkluzivním printu 40x40 cm v hliníkovém rámu Nielsen. Jde o limitovanou sérii – pouze 11 ks!

gruzie_duo_01.jpg

gruzie_duo_02.jpg

Vážíme si podpory našeho snažení. Předplacení desky či sdílení projektu na FB. Děkujeme Ladě Šimíčkové za pár řádků s podporou, které napsala na FB.

Lada píše:
Můj muž se odjakživa zajímal o historii (i současnost!) Brna a tak mě zase tak moc nepřekvapilo, když mi jednoho dne oznámil, že se rozhodl napsat konceptuální desku na tohle téma. Jen jsem tak vícevýznamně pozvedla obočí, protože jsem si to nedokázala moc představit. Ale už dávno si to představit dokážu a nápad se mi časem líbil stále víc a víc. Krásné texty dotýkající se města v různých souvislostech - od veřejných míst, historických událostí, brněnských specifik až po čistě soukromý vztah třeba k rodnému domu... A takové, že se obejdou bez všeho toho takybrněnského, při čem se já dost ošívám - třeba bez hantecu... A skvělá hudba, na které tentokrát kluci pracovali společně. Tohle není koncept vycucaný z prstu, je za ním celoživotní zájem o téma a několik let soustředěné práce. Oni vám to určitě všechno prozradí sami, jak to vznikalo, mě ale zaujal třeba střelený nápad chodit celý den po Brně se zavázanýma očima a vnímat město jen sluchem... i takto vzniká hudební album! A já se jen pochlubím svým podílem na desce, neskutečně si totiž užívám roli textového konzultanta a udílím cenné rady, za které by každý textař byl určitě upřímně vděčný. Kdyby chtěl mé služby využít ještě někdo další, tak vybírám své nejoblíbenější:

"Vím, že to umíš napsat líp!"
"Hele, tady se to má rýmovat nebo ne? Protože jestli jo, tak by asi bylo lepší, kdyby se to nerýmovalo..."
"Zbytečně moc rýmů tam máš!"
"Tady ti nesedí počet slabik. - Jo, ale v tom předchozím řádku taky neseděl. - No jo, ale tam mi to nějak nevadilo..."
"Musíš tam ještě dostat něco víc. - A co? - No to já nevím, ale dostat se to tam musí!"

Na dokončení desky právě probíhá sbírka, zvažte, jestli si cédéčko nechcete předplatit - i díky tomu vznikne. Co vím určitě, je, že nutně nemusíte žít v Brně, aby se vám tahle deska líbila. Těším se na ni! L. "

V tuto chvíli jsou hotové veškeré základy a začínáme točit zpěvy. Mrkněte na fotky! Černobílé studio (II) Obrázek

0001_DSCF7389.jpg

0002_DSCF7063.jpg

0002_DSCF7111.jpg

0002_DSCF7149.jpg

0002_DSCF7393.jpg

0002_DSCF7412.jpg

0003_DSCF7420.jpg

0004_DSCF7066.jpg

0004_DSCF7115.jpg