Nevermore & Kosmonaut: Bleděmodré město - crowfunding kampaň

Nevermore & Kosmonaut: Bleděmodré město

Podpořte vznik nového konceptuálního alba brněnské hudební skupiny Nevermore & Kosmonaut, které se v 11 písních věnuje Brnu – „Bleděmodrému městu“.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Nové konceptuální album skupiny Nevermore & Kosmonaut je inspirováno městem Brnem a jeho příběhy. Po třech letech příprav natáčíme 11 autorských písní. Muzika bude místy doplněna o autentické zvuky města a v textech písní jsou jmenovány brněnské reálie. Téma jsme vybrali na základě touhy poznat více místo, kde žijeme a zachytit jeho proměny v čase. Nečekejte ale průvodce městem ani slovník hantecu. Album není příběhem města, ale vypráví příběhy, které se v jeho kulisách staly, nebo stát mohly. Žánr alba: pop–rock–folk. 

NMK_studio_kolaz3.jpg

Album nahráváme ve Studiu Reset v Brně pod vedením zkušeného zvukového mistra Romana Kašníka, mixu a masteru se ujme známý producent Lukáš ChromekVelkou péči věnujeme také bookletu, jenž bude obsahovat kromě textů také krátké příběhy o jejich vzniku, GPS souřadnice ke konkrétním místům spjatým s písničkami a v neposlední řadě fotografie nafocené v exteriérech Brna s herci Divadla Husa na provázku. Fotoaparátu se ujme dvorní fotograf Husy na provázku David Konečný.

Album vyjde 4 roky po debutové desce „Mezi planetami“ a bude pokřtěno 18. června 2018 v brněnském planetáriu koncertem s videoprojekcemi vytvořenými speciálně pro tuto příležitost.

Zkrátka, přípravě alba věnujeme maximální péči, aby výsledek stál opravdu za to. Většinu nákladů hradíme ze svých zdrojů, ale ani to bohužel nepokryje všechny nutné výdaje. Předplacením alba umožníte jeho vznik. Peníze využijeme na studio, mix a master a také na vznik bookletu.

Moc děkujeme za podporu!

www.nevermore.cz

-------------------------------------

Proč Nevermore & Kosmonaut vytvořili album inspirované Brnem?


Kosmi píše: "Nápad na konceptuální desku o Brně vznikl z touhy pokusit se psát nové písničky kapely už s nějakým spojujícím nápadem. Nechtěli jsme opět na desku naskládat nesourodé písně a čekat, že to bude dohromady nějak fungovat. Téma se přímo nabízelo. Od malička jsem pastelkami překresloval mapy města, hledal brněnská „Stínadla“ a prolézal půdy starých domů. Město mě vždy fascinovalo. Teď jsem chtěl Brno poznat ještě blíž a ve svých textech to vše zachytit. Kapela se pro nápad nadchla a tvůrčí atmosféra byla i s příchodem Kočky, nového bubeníka, ideální. Začalo úžasné dobrodružství. Většinou jsem psal přímo v ulicích. Čas pro procházky městem byl především v noci. Otevřel se mi úplně nový vesmír a inspirace byla všude kolem. Začal jsem si informacemi z knížek spojovat s konkrétními místy. Psal jsem na nástupišti brněnského nádraží odkud odjížděly za války transporty, procházel místa spojená s odsunem německých obyvatel, objevoval po 70 letech místa po leteckých náletech, chodil si povídat do cikánských hospůdek na Bratislavské, plaval v noci v městské řece a třeba se zavřenýma očima šel s doprovodem ulicemi, abych mohl lépe poslouchat hlas města a co nejlépe ho zachytit. Při svém pozorování města jsem víc poznával i sám sebe. Začaly se mi vybavovat vzpomínky na dětství spojené s Brnem a další příběhy, které jsem zaslechl nebo se staly mým blízkým. To vše jsem se pokusil zachytit v textech „Bleděmodrého města“. Věřím, že osloví i ty, kteří třeba v Brně nežijí, třeba opravdovostí své výpovědi."

 

Videoklipy z debutového alba Mezi planetami:

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?