Dotisk Generátoru prchavých okamžiků - crowfunding kampaň

Dotisk Generátoru prchavých okamžiků

Ještě jednou trocha poezie, špetka humoru, kávová lžička erotiky, hrst slovních hříček...

Knihy
Dotisk Generátoru prchavých okamžiků

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Uběhl rok od zahájení kampaně k vydaní sbírky textových miniatur Generátor prchavých okamžiků. Z původního nákladu nezbylo nic, kniha měla u čtenářů pro autory až překvapivý úspěch, účastní se dvou knižních cen a je o ni stále zájem. Rozhodli jsme se tedy pro dotisk a tato kampaň je určena na jeho podporu.

GPO-2.jpg

Generátor prchavých okamžiků se během roku dostal na nejrůznější místa. Na snímku je v Kyrgyzstánu v údolí řeky Kokomeren, jižně od Suusamyrskeho údolí. Fotku zaslal čtenář Michal (@GeoMikesh).

Tak jako v loňské kampani mohou se čtenáři kromě samotné knihy těšit také na pár zajímavých dárků. Možná uděláme radost i těm, kteří už knihu vlastní a v chladnějších dnech by ji chtěli obléct. V takovém případě bude možné objednat si na knihu košilku s logem  Mørke Rødkål, které vzniklo na podporu společných projektů obou autorů. (Název obsahuje variace na křestní jména autorů, je v norštině a ukrývá v sobě tajemné poselství.) Košilkou se rozumí praktický přebal na knihu ušitý za dlouhých zimních večerů v domku autora textu.

P1130582.png

Jak je vidět na obrázku, k dispozici bude košilka pro den všední i sváteční, v případě zájmu přibude i župan a třeba vlněný kabátek. Veškeré použité materiály budou čistě přírodní.

Dalším dárkem bude např. triko s vyšitým logem. Nebudou chybět verše šité na míru a ilustrátor a grafik knihy připraví zájemcům kresby na míru. Více o dárcích ve sloupci odměn za příspěvky.

morke.png

O obsahu knihy je možné dočíst se maximum v novinkách loňské kampaně. Tentokrát si ovšem každý zájemce může přečíst hodnocení čtenářů. Přinášíme výběr toho, co o Generátoru prchavých okamžiků čtenáři napsali.

CqEkHZQWYAAdVhQ.jpg

 Generátor v USA, ve městě Bar Harbor (stát Maine) v rukou pana Humra. Fotku poslala  čtenářka Madla (@Madla_G)

Titulní fotografie je od čtenářky Julie (@Julia_B_Angel )

Generátor na Goodreads

Tomas LatalPlihalovska poetika je mi velmi blizka, a Generator mi ji silne pripomina. Je radost jenom tak nalistovat nahodnou stranku a nechat na sebe pusobit jazykovou hru Marka Nawratha v naprosto skvelem grafickem zpracovani Radka Petrika. Bravo.

Bronislava SencakovaMilá knižka, ktorú celkom presne vystihuje názov: obsahuje krátke básničky, rýmovačky a slovné hračky...

Jan KadlecJo, jo, JO!
Čekal jsem dlouho, ale dočkal se a zamiloval se nikoli prchavě, ale nastálo.
Marek s Radkem si s knížkou pořádně vyhráli. Markovy "textové miniatury" jsou radost samy o sobě, ale v doprovodu Radkových ilustrací a úpravy celé knížky získávají o level vyšší šmrnc.

Generátor v Databázi knih

CarrissaNa knihu jsem na Startovači přispěla, takže tím je moje hodnocení možná ovlivněno, ale vždycky může přijít zklamání... Tady nepřišlo, Markovy básničky jsou krásné, některé veselé a některé ne, některé si hrají se slovy a některé prostě vyjádří velmi intenzivně pocit. Třeba z hor, ve kterých jsem nikdy nebyla, ale už jen číst o nich v jeho verších, je krásné.

Generátor v československé bibliografické databázi

Lorelei:  Generátor prchavých okamžiků je přesně tou knihou, kterou sice přečtete během pár okamžiků, ale budete se k ní vracet vždy, když Vám bude ouvej, nebo si prostě budete chtít projasnit den. Je skvělá!

scyther:  Jako milovníkovi hrátek se slovy, jejich dvojsmysly a nejrůznorodějšími významy mi tato knížka vygenerovala nejeden úsměv na rtu a odnesla mě na několik prchavých okamžiků do někam, kde čas ani prostor neexistují. Je až s kupodivem, jak málo někdy stačí, aby vznikla báseň, která má v sobě jakési prazvláštní a blíže nespecifikovatelné fluidum, jako například Severojižní objetí:
V sevření seveřanky
jižan jihne.

Generátor na webu 52knih.cz

Vznikla  hravá knížka, kterou podobně jak třeba Jak přežít v kostce můžete vzít kdykoli do ruky, otevřít na náhodné stránce a zlepšit si náladu...

Generátor v Tyrkysové knihovničce

Každý v knize najde to svoje, dá se v ní listovat od začátku do konce a zase zpět, a pak ji otevírat náhodně na různých stranách... vždy Vám vykouzlí úsměv na tváři svou lehkostí...

Generátor ve WuWejově zápisníku

Čím se asi vyznačují básně nejvíc, je lehkost a hravost – překvapivé pointy, využívání zvukomalebnosti, zvukové podobnosti.

P1120902.png

Generátor na vrcholu Keprníku (1423 m n. m.), kolorovaná fotografie z léta roku 1916.

Co si o tomto projektu myslíte?