Generátor prchavých okamžiků - crowfunding kampaň

Novinky - Generátor prchavých okamžiků

Sbírka textových miniatur. Trocha poezie, špetka humoru, kávová lžička erotiky, hrst slovních hříček.

Knihy
Je třeba dělat nějaký ten marketing... Bonus pro nové startéry Obrázek

Částka, kterou věrní startéři zatím poslali na podporu Generátoru prchavých okamžiků, se přiblížila k zajímavé metě. Rozhodl jsem se tedy motivovat ty, kteří pomohou tuto metu překonat. Každý, kdo si ode dneška do neděle 24:00 vybere některou z možností podpory, získá navíc dárek bez ohledu na kategorii odměny, kterou si vybere. O co půjde, můžete hádat z přiložených obrázků.

losiny.png

"Jak k tomu přijdeme my, kteří jsme Generátor podpořili hned na začátku?" říkáte si možná někteří. Máte pravdu, taky si zasloužíte poděkování a dárek. Věřím, že každého z Vás potěší nějaká ta drobnost, kterou společně s knihou najdete v zaslaném balíčku.

Rozvážnými pomalými krůčky se blížíme ke konci kampaně. Jít do toho po hlavě? Obrázek

Napsal mi včera jeden fanoušek Generátoru, že obdivuje, jak jsem se do téhle kampaně vrhnul po hlavě a jak je fajn, že je tak úspěšná. Musel jsem ho poopravit. Kampaň samozřejmě byla zahájena náhle a pro někoho možná nečekaně. Nikde jsem o svém rozhodnutí vydat knížku tímhle způsobem nemluvil. Myšlenka udělat to pomocí crowdfundingu vznikla před rokem a celý rok zrála. Obsah Generátoru vznikal ovšem mnohem déle; o tom už jsem se zmiňoval.

K dnešnímu dni je výběr cílové částky splněn na 236 %. Jsem nadšený a občas dumám nad tím, jaké hranice se ještě v tomhle směru podaří překonat. Znovu a znovu musím poděkovat všem, kdo zatím vydání knihy podpořili. Ještě stále je možné stát se alespoň jejím čtenářem a objednat si ji. 

Na závěr jedna z mých textových miniatur. Můžete hádat, zda se v knize objeví, nebo ne.

Sousedova kočka

proběhla bylinkovým záhonem

vzduchem zavoněla mateřídouška

mat.png

Generovat prchavé okamžiky je někdy velmi jednoduché. Podívejte se, jak to vypadá, když se je pokoušíte zachytit na papíře. Jak se rodí Generátor? Obrázek

Naše kampaň je přesně v polovině. Ještě dalších třicet dní je tedy možné objednat si Generátor prchavých okamžiků a podpořit tak jeho vydání. Zároveň si tenhle okamžik zaslouží nějaký zajímavý příspěvek. Podívejme se tedy do zákulisí pod pokličku vzniku knihy a povězme si pár veselých historek z natáčení.

Jak už bylo naznačeno, o sazbu a grafickou úpravu Generátoru prchavých myšlenek se stará Radek Petřík. Radek je ve svém oboru profík, takže svojí profesionalitou vyvažuje amatérismus nadšeného autora textu.

Mnozí nejspíš Radka znáte z knížek, na kterých pracoval. Hodně známým titulem je třeba Kraď jako umělec, z poslední doby Příručka skečnoutingu  a dále pak například Restart a Špatní žáci, rebelové a jiní géniové. Graficky se taky podílí na zajímavém projektu Čtení na víkend.

Jeho dosud nejslavnějším dílkem, které zatím čeká na náležité ocenění, je grafické zpracování severské detektivky Vibeke Björgen.

Práce na temných případech slavné skandinávské kriminalistické dvojice nás s Radkem svedla dohromady. Já sám dnes těžko skrývám nadšení z toho, že souhlasil i se spoluprací na Generátoru. Přitom jsme se seznámili zcela náhodou na twitteru. Až Vám, milé děti, bude někdo někdy tvrdit, že sociální sítě jsou apriori zlo, nevěřte mu!

Pojďte teď nakouknout, jak ona spolupráce vypadá v praxi.

První návrh titulní miniatury vypadal takto:

g1.jpg

Líbilo se mi, že je titulní text pojat takhle inverzně. Než jsem se však stačil dostatečně vynadívat na první návrh sazby, přišel Radek s myšlenkou, že to tmavé pozadí moc nekoresponduje s textem "Jsou dny..."

V dalším návrhu už tedy na vlastní připomínku zareagoval a přidal také obrázek - motiv generátoru z obalu knihy. 

g21.jpg

Ani tuto verzi jsem si dlouho neužil. Radkovi to černé pozadí nedalo spát a přišel, podle mě, s geniálním řešením. On si to možná ještě sám neuvědomuje, ale ten motiv dne a noci se ve sbírce párkrát objevuje. Inspiroval mě tak k dalším nápadům.

g31.jpg

 

Děkuji všem novým startérům a těším se na další!

Marek Nawrath