Dobré noviny pro Prahu 10 - crowfunding kampaň

Dobré noviny pro Prahu 10

Pomozte nám šířit svobodné informace na Praze 10! Bude to stát za to. Ať se už Praze 10 neříká Zátoka sviní! Děkujeme!

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Poslední možnost nás podpořit! Děkujeme!

* Na pivo s VLASTOU a s vybraným zastupitelem!

Vlasta_FB_pivo_800_02.jpg

 

* Nebo poslední 3 místa na večeři s Evou Holubovou!

Vlasta_FB_Eva_1200_02.jpg

>>

Nebo jakákoliv jiná podpora! Co doporučíte dalším dobrým lidem a nebo se ještě přidáte?

Nabízíme i další zajímavé odměny. Vyberte si!

Obří díky!

Vaše Renata Chmelová

 

Novinka v 14.4.: Finišujeme - a moc vám děkujeme!

Končí společný měsíc, na jehož začátku jsme netušili, jestli noviny budou, nebo ne. Dělíme se o velkou radost, že díky vaší obrovské podpoře už chystáme první vydání. Po jarním čísle ovšem doufáme bude následovat i podzimní. Máte ve svém okolí ještě někoho, kdo by se chtěl přidat a pomoci? Řekněte mu! Ví o nás vaši kolegové, sousedé, známí? V posledních třech dnech máme všichni společně šanci dát vědět o tom, co se už povedlo, i o tom, co je před námi.

Díky moc! Vaše Renata Chmelová a celá koalice VLASTA

PS:  Přepočteno na počet obyvatel vyplývá, že na informování celé Prahy 10 se složila jedna tisícina jejích obyvatel. Jste skvělí!

Novinka z 1.4.: Děkujeme! Jste skvělí! Kampaň pokračuje!

Renata Chmelová v našem novém videu děkuje všem Startérům za mohutnou podporu a popisuje, co už se díky Vám podařilo.

Novinka z 27.3.: Jedeme dál, ať se úspěchy stanou skutečností!

Skvělý úspěch, kdy jsme díky vám za 10 dní vybrali cílovou částku, je jen prvním krokem! Pomozte nám vybrat 160 tisíc korun, ať každý ví, že na podzim vyjde druhé číslo našich vlastních novin! I díky vám jsme na včerejším zastupitelstvu odvedli kus práce - ať ji můžeme dotáhnout!

Ať nám na Praze 10 noviny dělají radost!

Představte si to: je slunné ráno, vy jste se uvelebili v křesle a čtete si o tom, co se děje ve vašem sousedství. Pravé desítkové noviny u dobrého kafe. Chceme, aby lidé z Prahy 10 měli právě takové. Aby naši sousedé věděli, co se chystá. Když budeme vědět, co všechno se ve Vršovicích, Strašnicích, Záběhlicích, Malešicích a na Zahradním městě děje, budeme se tu cítit doopravdy doma.

Škoda že tuto roli neplní oficiální radniční noviny. Noviny Prahy 10 jsou hlásnou troubou radních a starostky, kteří si z nich za veřejné peníze dělají osobní reklamu. Hlas v nich nedostávají ani občané, ani opoziční zastupitelé. V současnosti nemají oficiální noviny šesté největší obce v ČR dokonce ani redakční radu...

Koalice VLASTA proto kromě snahy získat prostor v radničním médiu chystá jarní vydání vlastních novin pro Prahu 10. Po úspěšném sesbírání deseti a půl tisíce podpisů pod referendum proti miliardové radnici se tak zdejší obyvatelé konečně dozvědí o dalším vývoji v této kauze i o tom, jak se na Praze 10 hospodaří. Nebo o tom, jaké to je být dobrou opozicí. Zkrátka o tom, o čem se v oficiálních novinách nemáte šanci dočíst.

referendum podpisy.jpg

V našich vlastních novinách pro Prahu 10 se dozvíte i o různých sousedských a komunitních aktivitách a zajímavých nápadech pro zlepšení života v našem městě. Místo tunelů typu Key Investments jsou zapotřebí skutečné investice a zkušenosti všech, kdo se chtějí zapojit! Právě proto vás žádáme o pomoc. Zapojte se a přispějte nám.

Trojmezi táborák.jpg

Proč chceme vydat právě tištěné noviny?

Ozvali byste se, kdybyste se včas dozvěděli, že vám před domem prodávají chodníky a pod vašimi okny, tam na bývalém dětském hřišti, se bude stavět? Jistě ano. A v této situaci se velmi brzy mohou ocitnout například tisíce obyvatel sídliště Vlasta. Pomozte nám je informovat!

Už jsme si ověřili, že noviny, které dokážeme doručit do každé schránky v Praze 10, můžou posunout mnoho věcí k dobrému. Tištěné noviny se dostanou opravdu ke všem, i k těm, kteří nemají internet. Nám teď na ně chybí prostředky. Když je díky vám budeme moci vydat, věříme, že se nám opět podaří propojit občany na Desítce a zvýšit jejich zájem o to, co se kolem nich děje.

WP_20141004_060.jpg

Jak budou vaše peníze využity?

Při vybrání cílové částky - 80 000 Kč - se nám po odečtení poplatku Startovači a nákladů na kampaň podaří zaplatit profesionální grafiku a vytištění a distribuci novin pro zhruba dvě třetiny domácností z Prahy 10. Obsah čtyřstránkových novin, jejich korekturu a velkou část distribuce zajišťujeme dobrovolnicky v rámci koalice Vlasta, stejně jako u našich novin vydaných před komunálními volbami. Je to nejjistější cesta. Pokud nám pomůžete vybrat částku vyšší, pokryjeme všechny domácnosti na Desítce. Když uspějeme mimořádně (nad 120 000 Kč), bude v novinách více informací: 8 stránek, to znamená 2 dvojlisty.

Úžasných 160 000 Kč nám pak pomůže k vydání dalšího čísla na podzim. A co je nejdůležitější? Úspěch projektu nás povzbudí v další práci v zastupitelstvu a jeho poradních orgánech... Více o naší činnosti najdete na  www.vlasta10.cz.

Veronika na kole.jpg

Redakční rada našich vlastních novin pro Prahu 10

Šéfredaktor: Pavel Mareš (nakladatelský redaktor), redakční tým: Renata Chmelová (mnohaletá tisková mluvčí koalice Trojmezí), Olga Richterová (lingvistka, překladatelka a publicistka, bývalá členka Syndikátu novinářů), Lucie Sedmihradská (ekonomka, VŠ pedagožka, odbornice na veřejné rozpočty).

Proč to děláme?

Léta bydlíme na Praze 10. Jsme tu doma a nelíbí se nám, jakým způsobem se na radnici rozhoduje i hospodaří. V podzimních volbách se nám povedlo zatřást místními nedobrými poměry. Aby mohla stávající koalice začít vládnout, musela se dát dohromady předlistopadová rozvědčice s bývalým starostou, zelenou senátorkou, bývalým pražským radním pro kulturu i s komunistkou. Opozice v zastupitelstvu teď tvoří celkem 40 %. Náš kvalifikovaný hlas je slyšet ve výborech a komisích. Můžeme svolat mimořádné jednání zastupitelstva. Bez vaší pomoci se o naší práci ale dozví jen minimum lidí.

Každý z nás se snaží hájit veřejný zájem. Například Renata Chmelová, náš lídr, založila občanské sdružení, které chrání unikátní přírodní lokalitu Trojmezí před developery. Jiní jsou členy tradičních i nových demokratických stran a působí ve prospěch své obce jako dobrovolníci ve skautu, ve spolcích nebo v místních církevních společenstvích.

Trojmezi uklid.jpg

 Po letech neformální spolupráce jsme založili koalici VLASTA, pojmenovanou podle názvu sídla radnice v Praze 10. Naše vlastní noviny pro Prahu 10 chceme vydat, protože bez dobrých informací se nikdo nemůže dobře rozhodnout. Pomozte nám k tomu!

Vlasta lidi detail.jpg

Chcete dostat naše vlastní noviny pro Prahu 10 přímo do své schránky?

Možná máte na své poštovní schránce vyznačeno, že nechcete reklamu. Přitom můžete stát o naše vlastní noviny pro Prahu 10. Pro ty, kdo nechtějí být otravováni reklamou, ale drží nám palce, šíříme samolepku s textem: “Nechci reklamu. Chci noviny VLASTA”. Nalepte si ji na schránku a zajistěte si tak doručení našich novin pro Prahu 10.

Jak nám můžete pomoci jinak než penězi?

1) Pošlete svým známým odkaz na tuto kampaň e-mailem!

2) Řeknete o nás svým sousedům či kolegům v práci!

3) Pozvete své přátele a známé na Facebookovou událost naší kampaně!

4) Zmíníte se o našich novinách pro Prahu 10 na Twitteru a dalších sociálních médiích.

 

Ať se o nás dozví celá Praha!

Vlastní noviny nabité svobodnými informacemi jsou velká věc.

S vaší pomocí to zvládneme!

 

Děkuji Vám a za celou koalici VLASTA Vás srdečně zdravím

Renata Chmelová

Kontakt: renata.chmelova@vlasta10.cz, tel.: 724 022 964

Po příspěvku si sami vyberte odměnu! Vy sami si taky můžete zvolit, zda váš příspěvek bude veřejný, nebo zda přispějete anonymně.

 

Koalice VLASTA:
Zleva první řada: Karel Duchek, Olga Richterová, Renata Chmelová, Milan Maršálek
Zleva druhá řada: Pavel Mareš, Milan Mraček, Martin Moravec, Miloslav Müller

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?