IMG_9778 - Kopie - Kopie.JPG

Indigové pohádky Knihy

Je nás devět ilustrátorů a rozhodli jsme se udělat krásnou knihu pro děti. Říkáme tomu Vizuální orgie nebo také Velký imaginativní impuls.

11/13/2013

Věnování do knihy

No ano, já hlava dubová - tak jsem tu ještě jednou, ale je to velmi důležité - pokud chcete někomu knihu věnovat, napište prosím na mail indigovepohadky@gmail.com Pokusíme se z toho množství nezbláznit, nic nepoplést a věnovat jak se patří :-) Napište prosím z mailu, pod kterým jste zde registrovaní, čili z mailu, na který vám přišel tento mail. Výrazně se tím sníží možnost chaosu :-) Děkujeme a posílejte věnovačky :-)

Tiskneme & doplňujte adresy :-)
11/13/2013

Tiskneme & doplňujte adresy :-)

Vážení milí, toto je poslední možnost, jak vás můžeme takto hromadně oslovit, protože jedna krásná velká epocha se skvělým Startovačem je u konce... Je vás skorem 300 skvělých báječných Startérů, kteří dali důvěru Indigovým pohádkám a my všechny tvůrkyně vám děkujeme ze srdce. Dotáhli jste to na trojnásobek požadované částky, což nám umožnilo nebývale se rozmáchnout a udělat krásnou knihu. Včera, tj. 12. 11. se kniha začala tisknout. Na fotkách vidíte obálku, zatím bez zlaté ražby, ta čeká v těch zlatých ruličkách, dole vidíte na počítači červeně vrstvu laku, také sondu, která kontroluje barvy, tiskárnu a podepisování vytištění archů během supervize tisku... tisk je velká alchymie a jsme rádi, s jakou chutí a zodpovědností se mistři tiskaři knihy ujali, i pro ně to byla dle jejich slov radost a výzva :-) ... Nyní je tisk dokončen, vytištěné archy jsou vyskládané na paletách a budou cestovat z Turnova až na druhý konec republiky na Moravu, do knihárny, kde je objednaná vazba. Kniha má být hotova 13. prosince. Je to všechno velmi naknop a budeme se snažit, abychom i tak stihli knihy rozeslat do Vánoc, moc moc chceme... Děkujeme vám všem za velikánskou podporu, byla jak finanční tak duševní, že někdo má o naši práci zájem a věří nám :-) Děkujeme, jste zlatí a toto je již opravdu pravděpodobně poslední novinka, už od nás budete mít a pokoj a jestli jste zadali svou adresu, tak už se můžete jen v poklidu těšit na svůj balíček... A s tím tedy ještě související obligátní prosba - prosíme ty, kteří zatím nevyplnili svou adresu tady na Startovači, jestli by tak mohli učinit. Nebo zasílejte prosím na mail indigovepohadky@gmail.com ................ Děkujeme vám mnohokrát a přejeme vše dobré, žijem indigo! Mia, Lucka, Zdenka, Vendula, Alice, Lucy, Rusalka, Mirka, Renata a Ištabela.

11/4/2013

Obálka je na světě!

Obálka je na světě a bude ještě krásnější než jsme psali minule - chceme se Vám odměnit za Vaši neutuchající podporu a vložit do Vašich rukou opravdový skvost. Takže nastražte ouška a poslouchejte: obálka bude laminovaná, ozdobená parciálním lakem a - pozor - s nápisem provedeným zlatou ražbou :-) Takováto kombinace není opravdu již nic běžného, takže neustále ladíme technické záležitosti s tiskárnou, tak držte palce, ať vše vyjde... Také už máme ISBN, takže už jsme opravdová oficiální kniha :-) Nakonec prosíme všechny, kdo ještě nevyplnili své adresy a jména, nechť tak prosím zde v profilu na Startovači https://www.startovac.cz/ učiní. Všem co vyplnili děkujeme. Těšme se všichni, už se to blíží. Děkujeme!

náhled obálky - Kopiea.jpg

PS: nejdůležitější info: za návrhem obálky a jejím zpracováním stojí skvělá a báječná Lucie Blaževská , která začíná se svojí vlastní značkou By LIL LU

10/14/2013

Indigové pohádky ještě krásnější, než jsme doufali :-)

Vážení milí podporovatelé Indigových pohádek, pohádky se nám loupou a vylupují na světlo světa a s obrovskou radostí můžeme prozradit, že díky vaší podpoře to bude jízda veliká! Obálka vskutku vyšperkovaná: s parciálním lakem, pátou barvou pantone, a navrch jsme zjistili, že místo původních 70 stránek se nám kniha roztučněla na rovných 100 :-)

Chceme dostát svému slovu a zajistit, abyste knihy opravdu měli pod stromečkem. Pracujeme tedy soustředěně a rozhodli jsme se dát knihu do tisku dříve, než jsme zamýšleli, aby byla jistota, že do Vánoc se to vše stihne. Budeme muset proto brzy stáhnout zbývající odměnu Indigový mecenáš, takže jestli víte o někom, kdo by rád pohádky podpořil a měl své jméno uvedené v knize, dejte mu vědět, budeme rádi, děkujeme předem. 

A na závěr si vás dovolujeme poprosit, abyste si zde v profilu na Startovači vyplnili své adresy, na které chcete knihu zaslat. Urychlíte tím její zaslání,

děkujeme mnohokrát.

Krásné barevné podzimní dny!

Dokument do rozhlasu
10/5/2013

Dokument do rozhlasu

Včera u nás byla milá slečna z Českého rozhlasu natáčet dokument o pohádkách. To je ale disciplína ten rozhlas!

Buďte prosím shovívaví, nevěděla jsem pak ani už, jak se jmenuju, bude to blekot na blekot :-) Naštěstí tam bude hovořit ještě ilustrátorka Zdeňka Morávková a hlavně děti, které to dozajista zachrání, jako třeba sousedovic Sofinka, která je na obrázku, moje děti se kdesi o cosi rvou mimo záběr :-) Bude vysíláno až bude sestříháno, což bude tak za tři týdny... Dáme vědět!

Obrovské poděkování každému jednotlivému a jednotlivé z vás!
9/26/2013

Obrovské poděkování každému jednotlivému a jednotlivé z vás!

Děkujeme z hlouby srdce za neuvěřitelnou lavinu důvěry, kterou jste nás zasypali! Ještě než jsme stihli poděkovat za překročení 100% hranice, už je tady 140 % a to pouhých 10 dní od vypuštění Indigových pohádek na Startovači, kterému touto cestou taktéž velmi děkujeme za možnost využít této báječné platformy k přímé komunikaci s vámi a jako úžasnou možnost jak v této době oslovit stejně naladěné lidi... Děkujeme, děkujeme! A máme za to pro vás i první novinku, jako vážně opravdovou horkou novinu - máme font! Je to Regula, nádherný font z dílny pana Františka Štorma. Podívejte se na tu úžasnou nepravidelnost, nepatrné odchylky, drobné nepřesnosti, tohle písmo má ducha! Regula je zcela původně barokní písmo digitalizované na základě skutečných historických knihtisků, pojmenované po mnišském řádu Regula Pragensis. Regula je návratem od digitalizované dokonalosti k poctivosti ruční práce, tedy k něčemu, s čím plně souzníme a proto jsme si Regulu do jednoho zamilovali a doufáme, že ji budete milovat i vy... Pokochejte se několika ukázkami, přičichněte k tajům krásného řemesla typografického... fonty jsou neuvěřitelně bohatý svět a třeba zjistíte, že i na obyčejné noviny už budete koukat neobyčejně a bude vás bavit sledovat poctivou práci sazečů, tiskařů... Děkujeme a krásný den přejeme!

 

REGULA.jpg  

regula06.jpg

regula07.jpg

regula08.jpg

regula09.jpg

ReachedCZK 123,383(308%)

308%
CZK 40,000requested
295contributors
Contribute

project authorMia Svobodová

Rewards

CZK 80Indigová duše zapojená v Indigovém řetězu

Všechno není jen o penězích. Inspirace nebo dobrý skutek může mít větší sílu než hromada dukátů. Zapojte se do Indigového řetězu a buďte jednou ze 148 Indigových duší. Popis najdete úplně dole na stránkách. 80 Kč je určených na poštovné. Na konci řetězu rozdáme Indigové pohádky do dětských domovů.

Number of available rewards: 124/148

Reward unavailable

CZK 280Výtisk Indigových pohádek

Výtisk knihy Indigové pohádky s věnováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Indigové pohlazení

Výtisk knihy Indigové pohádky a ilustrace z knížky vel A5 vytištěná archivními inkousty na kvalitním papíru, podepsaná.

Number of available rewards: 25/50

Reward unavailable

CZK 480Dva výtisky Indigových pohádek

Dva výtisky knihy Indigové pohádky s věnováním, včetně poštovného.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 490Indigové pohádky a Skřítek Kvítek

Výtisk knihy Indigové pohádky a postavička z pohádky skřítek Kvítek. Skřítek Kvítek je heboučký a měkoučký, ručně a s láskou dělaný skřítek z českých materiálů z rukou švadlenky Radky, pouhých 111 kusů a ani o chlup víc :-)

Number of available rewards: 75/111

Reward unavailable

CZK 1,000Indigový mecenáš

Vaše jméno v seznamu podporovatelů v knize i na webu, výtisk Indigových pohádek k tomu.

Number of available rewards: 0/14

Reward unavailable