banner_11.jpg

Hlína, olej, čaj - Pamir Highway Tour Knihy

Po knize Na Gorille do Ruska mám pro vás novou knihu z cesty na Pamir Highway a zpět. Hlína, olej, čaj - jen tak se projet po Pamírské dálnici. Kniha je napsaná, stačí jen roztočit stroje. Let's go!

Křest knihy 26.11.2023
10/27/2023

Křest knihy 26.11.2023

v Jazzu!

Křest knihy Hlína, olej, čaj bude v neděli 26. 11. 2023 v Jazz Rock Café od 19.00.
Sedláčkova 18, Plzeň. Je to v centru, jednu ulici od náměstí. Pití v Jazzu, jídlo všude kolem a hotel téměř za rohem.

Všichni jste velmi srdečně zváni!

Veselé historky z natáčení
10/6/2023

Veselé historky z natáčení

Banner 1280x720

V tuto chvíli (6.října 20.00) chybí do požadované částky necelá tisícovka! 🤩👍🍾🎉🎉🎉 Uff! Ale byla to fuška. A že jste všichni tak úžasní, mám pro vás jednu veselou historku z natáčení.

Na každé cestě se přihodí nějaké veselé historky. A stejně tak v běžném životě. Ani tahle kampaň na Startovači není výjimkou. Zvláštností bylo, že se ta scénka stala ještě před začátkem toho třicetidenního nerváku.

A přestože mě videa točit nebaví, tak jedno jsem pro vás natočil.

Zbýva 10 dní
10/1/2023

Zbýva 10 dní

Už jen třetina před námi.

Dnes je to 20 dní, co běží tento projekt. Předprodejem knihy vybrat peníze na tiskárnu. Zatím to vypadá dobře, jen to nesmí usnout. Všem přispěvovatelům a také těm, kteří sem jen ze zvědavosti zabloudí, přidávám pár fotek a trochu textu z cesty.

Radši jsem zakotvil u třetího jezera a ty další neuvidím. Postavil jsem stan, zapálil oheň, snědl sardinky, co už vozím od Ruska, a vypil všechny Baltiky. Ale před večeří ještě koupel v jezeře. Brrrr! Aha, když jsem si tam předtím dal chladit pivo, tak to asi nebude žádný kafe! Kolem vysoké skály a na obloze všechny hvězdy co tam mají být. No, možná jich tady bylo ještě o něco víc. Určitě víc, než mám šanci vidět v civilizaci. Tady světelný smog vytvářel jen můj skomírající ohýnek z mokrých větví. Stan mám čtyři metry od jezera a kolem široko daleko ani živáčka. Doufám! (Snažím se nemyslet na ten horor Příšera z jezera!)

Pls, sdílejte odkaz na Startovač 👍

Půlka!
9/27/2023

Půlka!

Tak paráda. Jsme za půlkou. Za půlkou vyměřeného času i za půlkou požadované sumy. Jde to pomalu, ale pravidelně a jistě! Děkuji vám všem!!!

Na fotkách je Registan. Tři školy v Samarkandu.

1/3 vyměřeného času za námi
9/22/2023

1/3 vyměřeného času za námi

Autorkou razítka bude Jarka Papežová

Přátelé, dnešním dnem uběhla třetina z času, který mám na Startovači vyhrazený pro svůj projekt. Na výrobu knihy Hlína, olej, čaj je v současné chvíli vybráno 39%! Hurrááá! To je skvělý výsledek. A za něj vděčím jen vám. DĚKUJI. A za to si zasloužíte malý dárek. Na konci dnešní novinky bude úryvek z knížky. A fotka.

Předtím vás ještě požádám o sdílení projektu, aby se tato informace dostala i mezi vaše přátele. Děkuji.

Hlavní dnešní novinou je, že už víme, kdo bude mít na svědomí tvorbu razítka pro omezenou číslovanou verzi knihy. Stejně jako u první knihy Na Gorille do Ruska mi pomůže Jarka Papežová a její Jarka Papežová Atelier s duší. Česká královna vlčích máků. Zatím se neví, jak bude razítko vypadat a sám jsem zvědavej.

Část kapitoly z cesty Uzbekistánem při návratu.

... asi 350 km, ale bez jediné benzínky. Nechápu, jak jsem to minulý týden v opačném směru dokázal v pohodě přejet. Asi jsem tankoval na hlavním stojanu. Ted jsem to odflákl na bočním. Když už jsem jel 60 km na hladový oko, motorka zachrchlala ... na nic jsem nečekal, hned jí vypnul a nechal jí jet, dokud se sama nezastavila. Nahnul jsem jí na pravou stranu a dával si velký pozor, abych nepřekročil ten bod, kdy už není návratu. Jo, něco se tam přelilo. Nastartovat, rychle tam nakopat šestku a teď už je to na pánubohu, kam dojedu. Slunce zapadlo, dálnice ještě pár desítek kilometrů pokračuje. Ujel jsem asi 5 km a na druhé straně dálnice špinavá benzína. Sedí tam na čtverci starej fotr a nějakej mladší chlap. Benzín mají, ale jen 80 a jen v kanistrech. To už je fuk. Vzal bych i 70. Mladší počítá na kalkulačce 10x4,5 a vyjde mu kupodivu 45, a starej že 50, protože je to na druhé straně dálnice. Se prober dědo! Dávám mu 45 a mažu s dvěma kanistry přes svodidla. Kurva! To bylo zase jednou štěstí. Nechci zůstat stát bez benzínu nebo s poruchou v Asii na dálnici. A v noci. Za chvíli už je nějaké město a já hledám kam bych složil hlavu. Stan stavět nechci. Všude je tu jen prach a písek. Koukám po hospodách se čtverci venku. Že bych se jim tam natáhl. Pak vpravo vidím dva čtverce pod stříškou. Takové opuštěné. Tak jsem tam zajel. A jdu to omrknout. Fakt to tu vypadá opuštěně, ale zezadu hned přichází mladík. Ptám se ho, jestli si tu můžu přes noc odpočinout a ani nečekám, že by řekl ne. Čtverce jsou holé bez podušek. Jen prkna. Přemýšlím, jestli vyndám karimatku, ale v tu chvíli mlaďas přináší koberec. Moc děkuju. Za chvíli přichází otec, dáme pár slov a jestli nechci čaj nebo kafe. Nenene, nechci víc obtěžovat. A oni ještě přináší polštáře a podložku. Děkuju ještě víc. Jsou fakt pohostinní ti Uzbekové. Bohužel je to spaní 20 metrů od silnice, tak to bude hodně přerušovaný spánek. Ale zkusím to. Ráno vstanu v šest a vypadnu na cestu na hranice s Kazachstánem.

 ... A za 10 dní bude pokračování

Předmluva od Franty Binků
9/15/2023

Předmluva od Franty Binků

Každá pořádná kniha mívá předmluvu. Jakési představení autora nebo tématu. Bývá zvykem, že ji napíše někdo známý, vlivný, bohatý (aspoň duchem) a respektovaný ve svém oboru.

Před časem jsem Frantu požádal, aby mi do knihy napsal předmluvu. Franta patří mezi známé stavitele motocyklů Harley-Davidson. Fakt hodně známé. Dnes jsem si po delší době tu předmluvu přečetl a říkám vám, že už jen kvůli tomu stojí za to si mou knihu koupit! Je to tak úžasný a laskavý text, že jsem si z toho sedl na zadek. Dám vám sem začátek a konec. Na celý text si musíte počkat do doby, než se s vaší pomocí vybere celá částka na Startovači.

"  Když vás někdo požádá o napsání předmluvy ke své knize slovy: „Napiš to jakoby předkapela, jako když před AC-DC hrajou Kabáti, aby byl vidět ten rozdíl“… to je malý šok. A navíc vám to řekne člověk, u kterého jsem až po pěti letech našeho přátelství zjistil, že umí mluvit. To jen nevěřícně kroutíte hlavou. Ten věčně podmračený bubák, u kterého jste zjistili, že se umí krásně smát až po dalších patnácti letech společných mejdanů. Od člověka, kterého si troufám považovat za dobrého kamaráda, tu žádost o předmluvu považuji za velkou čest. Hlavně i s přihlédnutím k faktu, že až na začátku podzimu našich životů jsem zjistil, že umí také psát… Láďa, který při cestě do Pasohlávek řekne před Brnem „Brno“… To je výzva, která se neodmítá.

.

.

.

Je fakt, že dle výběru destinací byl asi Láďův nejoblíbenější cestopis Čuk a Gek jsou kamarádi, ale co čekat od člověka co čte Puškina v originále. Nejčko už nezbývá, než v chaloupce v ráji Šumavském dát do trouby pomalu pečený bůček, odložit oblíbené Osudy dobrého vojáka Švejka, nalít si rum, zapálit si Camelku a začíst se do pábitelského vyprávění dobrého kamaráda.

ReachedCZK 123,207(112%)

112%
CZK 110,000requested
180contributors
Contribute

project authorVladek on the road

Rewards

CZK 390Kniha Hlína, olej, čaj

HOČ.jpg

Krásná kniha na bílém papíře se spoustou barevných fotek v pevné vazbě. Slibuji vás těch 200 stran bude bavit. A někde v průběhu čtení se dozvíte, proč má kniha zrovna tenhle název. Můj podpis je samozřejmostí. A také označení knihy, že zrovna tento exemplář nepochází z běžné distribuce, ale majitel knihy musel vyvinout určité úsilí, aby tuto knihu získal. A můj podpis v knize znamená, že každou knihu ze Startovače jsem osobně vzal do ruky a otevřel. V ceně je doručení. Poštou, zásilkovnou, možná i osobně. A také samolepka.

Expected delivery of the reward: November 2023

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Kniha Hlína, olej, čaj. Číslovaná s razítkem.

HOČ-otevřená.jpg

Jedna kniha s obrovským krásným grafickým razítkem a číslovaná. Číslo jen pro vás! (V ceně je doručení. Poštou, zásilkovnou, možná i osobně. A také samolepka.)

Expected delivery of the reward: November 2023

Number of available rewards: 31/55

Reward unavailable

CZK 590Knihy Hlína, olej, čaj + kniha Na Gorille do Ruska

HOČ-NGDR.jpg

Jedna kniha Hlína, olej, čaj (200 stran) a jedna kniha Na Gorille do Ruska (160 stran). Dvě knihy v pevné vazbě a desítky příběhů z mého cestování.

Expected delivery of the reward: November 2023

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7302 x kniha Hlína, olej, čaj

HOČ2.jpg

Dvě knihy Hlína, olej, čaj. Protože všichni máme přátele a největší potěšení máme z toho, když můžeme někoho obdarovat. A budou Vánoce ;)

Expected delivery of the reward: November 2023

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 8902 x kniha Hlína, olej, čaj + 1 x Na Gorille do Ruska

HOČ2-NGDR.jpg

Dvě knihy Hlína, olej, čaj a jedna kniha Na Gorille do Ruska. Čím více knih, tím lépe. Jednu si necháš, druhou věnuješ. A zase ty Vánoce!

Expected delivery of the reward: November 2023

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 9,000Kniha Hlína, olej, čaj s věnováním a s výletem na motocyklu na Šumavu

MapaKlatovyStrazny.jpg

Přijedeš na svojí motorce a provedu tě Šumavou. Nejdřív dáme někde kafe, protáhnu tě Šumavaringem a dojedeme až do Volar na nejlepší zmrzlinu na světě. A zase zpátky. Je to výlet nejméně na půl dne a startovat budeme v Plzni nebo v Klatovech. Můžeš přijet na jakémkoliv motocyklu, já se přizpůsobím. A samozřejmě krom výletu obdržíš knihu s osobním věnování tobě.

Expected delivery of the reward: November 2023

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 9,000Kniha Hlína, olej, čaj a osobně vás provedu městem Plzeň nebo Klatovy.

KT_Plzen.png

Tato odměna je pro ty, kteří by třeba rádi přijeli na motocyklu, ale z různých důvodu to není možné. Vyberte si Plzeň nebo Klatovy a já vás provedu jedním z mých domovských měst. Krom památek a zajímavostí dáme někde oběd, kafe, a zmrzlina se taky hodí. A kniha s osobním věnováním je samozřejmostí.

Expected delivery of the reward: November 2023

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 20,0001 stránka v knize s reklamou pro sponzora

Jedna strana A5 bude k dispozici pro vaši reklamu. K tomu kniha Hlína, olej, čaj a Na Gorille do Ruska s osobním věnováním.

Expected delivery of the reward: November 2023

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable