GPO.jpg

Dotisk Generátoru prchavých okamžiků Knihy

Ještě jednou trocha poezie, špetka humoru, kávová lžička erotiky, hrst slovních hříček...

CoYi3dFWIAEH8qJ.jpg

ReachedCZK 68,638(229%)

229%
CZK 30,000requested
201contributors
ContributeRewards

Uběhl rok od zahájení kampaně k vydaní sbírky textových miniatur Generátor prchavých okamžiků. Z původního nákladu nezbylo nic, kniha měla u čtenářů pro autory až překvapivý úspěch, účastní se dvou knižních cen a je o ni stále zájem. Rozhodli jsme se tedy pro dotisk a tato kampaň je určena na jeho podporu.

GPO-2.jpg

Generátor prchavých okamžiků se během roku dostal na nejrůznější místa. Na snímku je v Kyrgyzstánu v údolí řeky Kokomeren, jižně od Suusamyrskeho údolí. Fotku zaslal čtenář Michal (@GeoMikesh).

Tak jako v loňské kampani mohou se čtenáři kromě samotné knihy těšit také na pár zajímavých dárků. Možná uděláme radost i těm, kteří už knihu vlastní a v chladnějších dnech by ji chtěli obléct. V takovém případě bude možné objednat si na knihu košilku s logem  Mørke Rødkål, které vzniklo na podporu společných projektů obou autorů. (Název obsahuje variace na křestní jména autorů, je v norštině a ukrývá v sobě tajemné poselství.) Košilkou se rozumí praktický přebal na knihu ušitý za dlouhých zimních večerů v domku autora textu.

P1130582.png

Jak je vidět na obrázku, k dispozici bude košilka pro den všední i sváteční, v případě zájmu přibude i župan a třeba vlněný kabátek. Veškeré použité materiály budou čistě přírodní.

Dalším dárkem bude např. triko s vyšitým logem. Nebudou chybět verše šité na míru a ilustrátor a grafik knihy připraví zájemcům kresby na míru. Více o dárcích ve sloupci odměn za příspěvky.

morke.png

O obsahu knihy je možné dočíst se maximum v novinkách loňské kampaně. Tentokrát si ovšem každý zájemce může přečíst hodnocení čtenářů. Přinášíme výběr toho, co o Generátoru prchavých okamžiků čtenáři napsali.

CqEkHZQWYAAdVhQ.jpg

 Generátor v USA, ve městě Bar Harbor (stát Maine) v rukou pana Humra. Fotku poslala  čtenářka Madla (@Madla_G)

Titulní fotografie je od čtenářky Julie (@Julia_B_Angel )

Generátor na Goodreads

Tomas LatalPlihalovska poetika je mi velmi blizka, a Generator mi ji silne pripomina. Je radost jenom tak nalistovat nahodnou stranku a nechat na sebe pusobit jazykovou hru Marka Nawratha v naprosto skvelem grafickem zpracovani Radka Petrika. Bravo.

Bronislava SencakovaMilá knižka, ktorú celkom presne vystihuje názov: obsahuje krátke básničky, rýmovačky a slovné hračky...

Jan KadlecJo, jo, JO!
Čekal jsem dlouho, ale dočkal se a zamiloval se nikoli prchavě, ale nastálo.
Marek s Radkem si s knížkou pořádně vyhráli. Markovy "textové miniatury" jsou radost samy o sobě, ale v doprovodu Radkových ilustrací a úpravy celé knížky získávají o level vyšší šmrnc.

Generátor v Databázi knih

CarrissaNa knihu jsem na Startovači přispěla, takže tím je moje hodnocení možná ovlivněno, ale vždycky může přijít zklamání... Tady nepřišlo, Markovy básničky jsou krásné, některé veselé a některé ne, některé si hrají se slovy a některé prostě vyjádří velmi intenzivně pocit. Třeba z hor, ve kterých jsem nikdy nebyla, ale už jen číst o nich v jeho verších, je krásné.

Generátor v československé bibliografické databázi

Lorelei:  Generátor prchavých okamžiků je přesně tou knihou, kterou sice přečtete během pár okamžiků, ale budete se k ní vracet vždy, když Vám bude ouvej, nebo si prostě budete chtít projasnit den. Je skvělá!

scyther:  Jako milovníkovi hrátek se slovy, jejich dvojsmysly a nejrůznorodějšími významy mi tato knížka vygenerovala nejeden úsměv na rtu a odnesla mě na několik prchavých okamžiků do někam, kde čas ani prostor neexistují. Je až s kupodivem, jak málo někdy stačí, aby vznikla báseň, která má v sobě jakési prazvláštní a blíže nespecifikovatelné fluidum, jako například Severojižní objetí:
V sevření seveřanky
jižan jihne.

Generátor na webu 52knih.cz

Vznikla  hravá knížka, kterou podobně jak třeba Jak přežít v kostce můžete vzít kdykoli do ruky, otevřít na náhodné stránce a zlepšit si náladu...

Generátor v Tyrkysové knihovničce

Každý v knize najde to svoje, dá se v ní listovat od začátku do konce a zase zpět, a pak ji otevírat náhodně na různých stranách... vždy Vám vykouzlí úsměv na tváři svou lehkostí...

Generátor ve WuWejově zápisníku

Čím se asi vyznačují básně nejvíc, je lehkost a hravost – překvapivé pointy, využívání zvukomalebnosti, zvukové podobnosti.

P1120902.png

Generátor na vrcholu Keprníku (1423 m n. m.), kolorovaná fotografie z léta roku 1916.

ReachedCZK 68,638(229%)

229%
CZK 30,000requested
201contributors
Contribute

project authorMarek Nawrath

Rewards

CZK 111Člen klubu

Možná knihu již vlastníte, ale přesto byste chtěli dotisk podpořit a získat za to zajímavý dárek. Členové klubu získají originální nášivku s logem Mørke Rødkål. V ceně je zahrnuto poštovné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 177Člen klubu v košili

Možná knihu již vlastníte, ale přesto byste chtěli dotisk podpořit a získat za to zajímavý dárek. "Členové klubu v košili" získají košilku na knihu s originální nášivkou s logem Mørke Rødkål. V ceně je zahrnuto poštovné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 222Čtenář

Stáváte se čtenářem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 333Čtenář s logem

Stáváte se čtenářem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. Dále získáte originální nášivku s logem Mørke Rødkål. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 444Čtenář v košili

Stáváte se čtenářem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. Dále získáte košilku na knihu s originální nášivkou s logem Mørke Rødkål. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Fanoušek

Stáváte se fanouškem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte dvakrát vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. Dále získáte košilku na knihu s originální nášivkou s logem Mørke Rødkål. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Fanda

Stáváte se fandou Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte dvakrát vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. Dále získáte košilku na knihu s originální nášivkou s logem Mørke Rødkål, retro tužku "s příběhem" z roku 1974 a ručně psanou básničku na míru. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,000Sponzor

Stáváte se sponzorem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte třikrát vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. Dále získáte košilku na knihu s originální nášivkou s logem Mørke Rødkål, retro tužku "s příběhem" z roku 1974, ručně psanou básničku na míru a originální triko s výšivkou Mørke Rødkål. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Mecenáš

Stáváte se mecenášem Generátoru prchavých okamžiků. Obdržíte třikrát vytištěnou knihu s věnováním a drobným dárkem. Dále získáte košilku na knihu s originální nášivkou s logem Mørke Rødkål, retro tužku "s příběhem" z roku 1974, ručně psanou básničku na míru, kresbu ilustrátora a grafika knihy podle přání a originální triko s výšivkou Mørke Rødkål. V knize se objeví Vaše jméno, případně jméno Vaší společnosti. V ceně je poštovné a balné.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable