Žena se lvem | crowdfunding kampaň

Novinky - Žena se lvem

Pomozte nám vydat první svazek ze čtyřdílné antologie ryze ženské fantastiky. Objevte nespoutanou fantazii lvic české a slovenské literatury!

Knihy

V úterý 13. 12. 2016 jsme „Ženu se lvem“ pokřtili potřetí a naposled - tentokrát v královéhradeckém ClubCafé Pessoa. Opět se čekalo po godotovsku na ženu se lvem a opět se křtilo mlékem jednorožce. Kavárna byla plná a diváci se dobře bavili, mimo jiné i díky hudebnímu doprovodu manželů Beranových.
Poslední předvánoční křest v Hradci Králové Obrázek

Všechny odměny pro startéry jsme odevzdali do rukou pracovníků České pošty už v pátek 16. 12. Byla toho úctyhodná hromada.

Pro ostatní zájemce je kniha v tuto chvíli k dostání v našem partnerském knihkupectví Krakatit (Jungmannova 14, Praha 1) a v průběhu ledna by měla být na pultech také ostatních kamenných knihkupectví sítě Kosmas, Neoluxor a dalších specializovaných knihkupectví fantastiky, nebo se dá objednat přímo u nás na mail efortna@seznam.cz. Při platbě předem by cena činila 349 Kč vč. poštovného.

Knihu Žena se sovou plánujeme vypustit do světa na přelomu května a června 2017, Ženu s drakem na Vánoce 2017 a Ženu s labutí opět na přelomu května a června 2018.

 

Máme za sebou všechny křty a odeslali jsme všechny zásilky (s případnými výjimkami jsme v kontaktu) a nyní nám nezbývá, než popřát všem

příjemné prožití vánoční svátků a všeho dobrého v novém roce...

…a na viděnou u dalšího svazku Žena se sovou v roce 2017!

PF2017.jpg

Vrhli jsme se do kompletace odměn a provedli druhý křest knihy v Praze.
Rozesíláme odměny a chystáme se na třetí (poslední) křest Obrázek

Začínáme rozesílat odměny

Tento týden jsme kompletovali odměny a balili je, abychom mohli hned na začátku týdne odeslat jejich převážnou část.

 Posilani odmen.jpg

 

Druhý křest knihy proběhl v Praze

V pátek 9.12.2016 jsme podruhé pokřtili Ženu se lvem, tentokrát v pražském café baru Elysium. Účastnilo se deset autorek a samozřejmě i editorky Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková. Na začátku diváky navnadilo hudební představení manželů Beranových (kapela Ze šuplíku). Poté následovala krátká forbína, která by se dala nazvat jako "Čekání na Ženu se lvem", kterou předvedli Jan Hloušek a Martin Vondráček. 

Pak se slova ujala Františka Vrbenská a představila knihu. Pozastavila se nad tím, že se má kniha křtít mlékem jednorožce. Odkud se asi takové mléko dá sehnat, když se někteří domnívají, že jednorožci jsou pouze hřebci...? Nazelenalé mléko poté vyzkoušela a prý nechutnalo vůbec špatně, dokonce se ptala, zda na ni po křtu nějaké vyzbyde.

Každá z přítomných autorek poté něco krátce pověděla o své kartě a povídce a pokřtila za sebe knihu. Mléko bylo očividně dobré kvality, protože na konci nebylo přes jeho vrstvu skoro poznat obálku.

Křest se zakončil společným přípitkem všech autorek a editorek.

Pripitek2_male.jpg

Křest knihy v Hradci Králové - Café Pessoa

Třetí a poslední křest knihy proběhne v úterý 13.12.2016 v Hradci Králové v Club Café Pessoa (http://www.ops.cz/clubcafe-pessoa) od 18 hodin. Účast zatím přislíbily tři autorky. Opět budete mít možnost nakoupit knížky a některé další odměny a dozvíte se něco o tom, jak se vlastně Žena se lvem připravovala. Zahraje kapela Ze šuplíku (manželé Beranovi). Pokud nám budou karty nakloněny, bude možnost se setkat s výtvarníkem ilustrací karet Jaroslavem Svobodou.  

05. prosinec 2016

Křest v Praze

Minulý týden byl velice nabitý. Vyzvedli jsme vytištěné knihy a karty a v sobotu poté knížku pokřtili na brněnském Fénixconu.
Křest v Praze Obrázek

Máme knihy!

V průběhu minulého týdne jsme se stavili v příbramské tiskárně pro výtisky knih. Na paletě toho byla pěkná hromada, že se nám to skoro nevešlo ani do dvou aut :-) Obálka vyšla nádherně a kniha vypadá opravdu skvostně. Stejně tak jsem vyzvedli a zkompletovali i balíčky karet.

Některé vaše odměny jsme vydali již na brněnském Fénixconu. Tento týden budeme kompletovat balíky a poté začneme odesílat zbylé odměny.

Knihy sklad_small.jpg

 

První křest proběhl na Fénixconu

V sobotu 3. 12. 2016 jsme se zúčastnili Fénixconu v Brně a představili tam naši knihu. Na začátku se mohli diváci navnadit na program krátkou forbínou napsanou volně na motivy Čekání na Godota, převedenou Janem Hlouškem a Martinem VondráčkemPódiem jim byl průchod mezi restaurací a zbytkem hotelu, takže si část představení nechávají v záloze až na pražský křest.  

Následoval proslov dvou kmotrů knížky – Františky Vrbenské a Martina Šusta. Křest byl stylově prováděn nazelenalým mlékem z jednorožce.

Každá autorka poté krátce pohovořila o své povídce a kartě, přednesla své přání knize a to vše opět stvrdila pár kapkami jednorožčího mléka.

 Fenixcon_small.jpg

Křest knihy v Praze - Café bar Elysium

Další křest Ženy se lvem bude již tento týden v pátek 9.12.2016 v Café baru Elysium (Na bojišti 8, Praha 2, více také na www.cafebarelysium.cz). Křest začíná v 19.00.

Účast opět přislíbila většina autorek. Můžete se těšit na nekrácenou verzi krátké forbíny Čekání na Ženu se lvem, povídání o dílech od autorek a další informace. Přichystáno bude i malé pohoštění a budete si moci koupit knihy a některé další odměny za zvýhodněné ceny.

 

  • Splněno 60 621 Kč (121 %)
  • 121 %
  • 50 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 138 Startérů

Autor projektu

Zangadora - obrázek
  • projekt od Zangadora
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

Kovová záložka

Originální kovová záložka s ornamentem a přívěskem s korálky ve stylu "Pandora", ručně vyrobená od přispívající autorky Dagmar Pirochové.
Ukázka odměny

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
150 Kč

Podtácky pod hrnek

4 ks korkového podtácku pod hrnek ve velikosti 10 x 10 cm. Buď je možné mít na všech stejný motiv s ústřední kartou Žena se lvem a na pozadí ostatní karty, nebo můžete mít na čtyřech podtáccích čtyři odlišné motivy s 3-4 různými ústředními kartami.
Ukázka odměny s ústřední kartou

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
250 Kč

E-book Žena se lvem

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů. Barevná obálka, černobílé ilustrace, formáty pdf, epub a mobi. E-book bude vydán speciálně pro dárce a nebude v běžné distribuci nejméně půlroku po vydání tištěné knihy.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
280 Kč

Obálka ve formátu A4 podepsaná od Jany Šouflové

Tisk obrázku obálky knihy (viz hlavní obrázek projektu nebo obálka níže v textu) ve formátu A4 a s podpisem autorky grafiky a jedné zpovídek - Jany Maffet Šouflové.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Počet dostupných odměn: 8/10

Nelze podpořit
300 Kč

Společná fotka dárce s autorkami na křtu

Dárce, který přijede na křest knihy (Brno, Praha, Hradec Králové), se může vyfotit s přítomnými autorkami a editorkami. Vyrobíme mu pak památeční fotografii 24x18 cm do papírové pasparty podepsané od vyfotografovaných autorek a zašleme.
Brno: Fénixcon, 3.12.
Praha: kavárna Eylseum, 9.12.
Hradec Králové: patrně 13.12., ale bude upřesněno!

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
333 Kč

Kniha Žena se lvem

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Formát B6, barevná obálka, černobílé ilustrace.

Počet dostupných odměn: 23/60

Nelze podpořit
380 Kč

Kniha Žena se lvem + papírová záložka

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte papírovou záložku do knihy s motivem ilustrací z obálky knihy.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Počet dostupných odměn: 35/40

Nelze podpořit
388 Kč

Knihy Žena se lvem podepsaná ze křtu v Brně

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.

Jako bonus bude kniha podepsána od autorek přítomných na křtu na Fénixconu v Brně. Účast přislíbila většina autorek (ale ne všechny).

Počet dostupných odměn: 25/30

Nelze podpořit
400 Kč

Kniha Žena se lvem s podpisy autorek

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Jako bonus bude kniha podepsána od autorek, které do prvního svazku přispěly.

Odměna vyprodána: 0/30

Nelze podpořit
420 Kč

Kniha Žena se lvem + připínací placka

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte připínací placku s motivem výkladové karty Žena se lvem.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Počet dostupných odměn: 50/50

Nelze podpořit
440 Kč

Kniha Žena se lvem + podtácek pod hrnek

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte 4 ks korkového podtácku pod hrnek s motivem výkladové karty Žena se lvem ve velikosti 10 x 10 cm. Vzor odměny.

Počet dostupných odměn: 14/15

Nelze podpořit
450 Kč

Kniha Žena se lvem + kovová záložka

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Navíc získáte originální kovovou záložku s ornamentem a přívěskem s korálky ve stylu "Pandora", ručně vyrobenou od přispívající autorky Dagmar Pirochové.
Ukázka odměny. Některé další variace jsou v koláži v popisu projektu.

Počet dostupných odměn: 14/20

Nelze podpořit
450 Kč

Kniha Žena se lvem + náhrdelník Lví hříva

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Navíc získáte přívěsek na krk Lví hříva vyrobený autorkou Vilmou Kadlečkovou technikou fimo speciálně pro tuto antologii. Má průměr 5–6 cm, zobrazuje rozevlátou lví hřívu a barevně je laděn v tónech černá/tyrkysová.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
450 Kč

Kniha Žena se lvem + náhrdelník lunice

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Navíc získáte přívěsek lunice (tradiční velkomoravský pohanský šperk pro ženy, symbol ženské síly) na krk vyrobený autorkou Vilmou Kadlečkovou technikou fimo.
Ukázka - finální vzhled upravený pro knihu "Žena se lvem" bude představen co nejdříve.

Odměna vyprodána: 0/3

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem + podeps. kniha Z. Stožické

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky (13 povídek, 13 karet).
Autorka Zuska Stožická navíc přidá svoji podepsanou knihu: Mamut farby malinového lekváru - sbírku osmi sci-fi povídek, spojujících biologické znalosti, osobité nápady a poetický jazyk autorky Zusky Stožické. Příběh „Za rituálmi barbarských Fyoranov“ obsadil v roce 2014 na portálu Legie dle počtu čtenářských hlasů druhou příčku nejlépe hodnocených povídek časopisu XB-1.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu.

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem pokřtěná na Fénixconu

Máte možnost získat samotnou knihu, kterou budeme křtít na Fénixconu v Brně 3.12.2016, podepsanou autorkami přítomnými na křtu. Knihu si můžete odnést přímo ze křtu, nebo vám ji pošleme hned po něm.

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem + "Drak bere vše" Haniny Veselé

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Formát B6, barevná obálka, černobílé ilustrace.

Autorka Hanina Veselá navíc přidá svoji podepsanou knihu Drak bere vše - moderní sex & blood fantasy s oblíbenou psioničkou Magnólií. K tomu tématická záložka.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem + podeps. kniha Julie Novákové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Autorka Julie Nováková navíc přidá podepsanou knihu Julie Novákové: Zločin na Poseidon City (odkaz na Databázi knih) nebo obálka zde.

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem + podepsaná kniha Haniny Veselé

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Formát B6, barevná obálka, černobílé ilustrace.
Autorka Hanina Veselá navíc přidá svoji podepsanou knihu Magnólie a démon, dark fantasy vezoucí se na popularitě zombie apokalypsy.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Odměna vyprodána: 0/2

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem + podepsaná kniha Dany Beranové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Autorka Dana Beranová navíc přidá svoji podepsanou knihu Eva a Kniha poznání.

Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem + podepsané CD Jany Šouflové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Autorka Jana Maffet Šouflová navíc přidá své podepsané hudební CD Here's health to the Company. Formu podpisu teprve řešíme, patrně fixou na krabičku, případně upřesníme v rámci novinky nebo zde, pokud si cenu do té doby nikdo nevybere.

Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Počet dostupných odměn: 3/10

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha Žena se lvem + knihy Zuzany Hlouškové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Editorka a autorka Zuzana Hloušková nabízí:
podepsanou sbírku povídek Odpor je zbytečný,
e-book fantasy románu Čtyři klíče.
Na obou knihách se podílela autorsky i redakčně.

Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Počet dostupných odměn: 4/5

Nelze podpořit
550 Kč

Kniha Žena se lvem + přívěsek na klíče

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte hezký kovový přívěsek na klíče s motivem výkladové karty Žena se lvem. Vzor odměny.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Počet dostupných odměn: 13/15

Nelze podpořit
650 Kč

2 knihy za cenu 1, placka, kovová záložka

Dva výtisky knihy Žena se lvem za zvýhodněnou cenu. K tomu navíc získáte připínací placku s motivem výkladové karty Žena se lvem a kovovou záložku do knihy s korálky.

Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Počet dostupných odměn: 14/15

Nelze podpořit
1 000 Kč

Chat s autorkou

Min. 30 minutový chat s vámi vybranou renomovanou autorkou (dle dohody a časových možností).
Svůj čas nabídly: Lucie Lukačovičová, Julie Nováková, Františka Vrbenská, Hanina Veselá a Karolina Francová

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
2 130 Kč

Kniha Žena se lvem + podepsané Mycelium 5 knih

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet.
Autorka Vilma Kadlečková navíc přidá všech všech 5 svazků Mycelium s podpisem!

Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Odměna vyprodána: 0/1

Nelze podpořit