Poslouchej žalmy - crowfunding kampaň

Novinky - Poslouchej žalmy

Podpořte vydání audioknihy biblických žalmů. Vznikne CD se všemi 150 žalmy a původním hudebním doprovodem.

Knihy
Texty žalmů jsou inspirací nejen v duchovním životě: jejich poetika podněcuje kreativní jedince od nepaměti a zejména hudebníci stále hledají onen tajný akord, kterým by potěšili Hospodina, jako to uměl král David (alespoň tak si to představoval Leonard Cohen). Inspirace žalmy však může mít mnoho podob, a tak vám s potěšením posíláme první díl animovaného videa, které natočil náš spolupracovník Martin Fiala. Budeme rádi, pošlete-li ho dál všem přátelům a známým, kteří mají rádi LEGO. :-)
Náš projekt zaujal i řadu osobností z různých křesťanských církví. O svůj vztah k žalmům se s námi podělili například Václav Malý nebo Petr Šandera. Žalmy oslovují Obrázek

Během této sbírky na Startovači nám mnoho lidí vyjádřilo podporu, ať už finančním příspěvkem, nebo dopisem. Pěkná vyjádření o svém vztahu k žalmům nám zaslali také Václav Malý a Petr Šandera:

 

Žalmy mne uchvacují svou bezprostředností. Nastavují zrcadlo, jaký jsem i já ve svých touhách i žalech, radostech i pokušeních. Kladou bez zábran blízkému Bohu otázky a vedle důvěry nezastírají i pochyby. Dotýkají se opravdu srdce a ledví, a proto jsou nejen výsostným pozváním k četbě a poslechu, ale vybízejí nás, abychom s nimi vše se zaujetím a vroucím nasazením vyzpívali.

Václav Malý, katolický biskup

 

Žalmy jako modlitební kniha nebo zpěvník synagogy jsou zároveň školou modlitby Ježíše Krista a jeho Těla – církve. Pomáhají velmi dobře vyjádřit nejrůznější bolesti i naděje Božího člověka přes hranice věků. Kdo se modlí žalmy, učí se otvírat srdce Bohu a zároveň přesahuje sebe sama i „své záležitosti“ a připojuje se k modlitbě Božího lidu různých časů a míst.

Petr Šandera, biblista a biskup CČSH

 

 

Centrum pro studium demokracie a kultury vám přeje radostné prožití vánočních svátků a pod stromeček vám posílá další ukázku z audioknihy. Přejeme vám radostné Vánoce Obrázek

Vánoční Žalm 98 si můžete poslechnout ZDE.