1_ec3feffcb71eb37fffc994a19a106ec7.jpg

Via Ferrata Havranka v Českém Krumlově Ostatní

Sportovní, adrenalinový zážitek Via Ferrata v malebném městě Český Krumlov na břehu řeky Vltavy s okouzlujícím výhledem na zámek.

IMG_0051.jpg

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
735 090 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

 

VIA FERRATA HAVRANKA

 

První Via Ferrata v Českém Krumlově, která bude sloužit bezplatně pro širokou veřejnost, která je zaměřena na outdoorové, adrenalinové a zážitkové sporty. Spolek Českokrumlovské ferraty z.s. po vytipování lokalit a po projednání se zástupci města, vybral jako nejvhodnější lokalitu pro vybudování první ferraty (neboli zajištěné cesty) v Českém Krumlově tzv. Havraní skálu, která je umístěna nedaleko centra města, z jejíhož vrcholu se pak naskýtá krásný výhled na historické panorama.

 

Parcela je již z části ve výpůjčce, kterou vlastní Český horolezecký svaz. Po domluvě s ČHS jsme společně uzavřeli Dohodu o spolupráci na této skále, aby byli jasně stanoveny pravidla a mohli se na této skále pohybovat jak horolezci, tak i ferratisti. Díky své lokalitě a zázemí, které je již v blízkosti skály vybudované, budou všem návštěvníkům poskytnuty veškeré služby, které jsou třeba k provozu zajištěné cesty.

Ve spolupráci s půjčovnou Surf Sport bude v jejich prostorách vybudovaná půjčovna ferratového vybavení s informačním střediskem, kde bude kvalifikovaný personál poskytovat vše potřebné návštěvníkům (mapa Via ferraty s její obtížnosti, informace o bezpečném pohybu na zajištěné cestě, návštěvní a provozní řád Via ferraty).

V blízkosti se nachází placené městské parkoviště a občerstvení. 

Českokrumlovské ferraty z.s. počítají s vybudováním několika ferratových cest různých obtížnosti, které budou pro začátečníky tak i pokročilé. Předpokládaný termín dokončení první cesty je v průběhu roku 2021. Dokončení samozřejmě závisí na mnoha faktorech a základním je Dohoda o spolupráci při vybudování Via ferraty mezi městem Český Krumlov a spolkem Českokrumlovské ferraty z.s., která byla úspěšně podepsána oběmi stranami koncem dubna 2021. A tak můžeme slavnostně prohlásit, že základní bod je splněn!!!

Pro ty, kteří neví, co je Via Ferrata!

Via Ferrata patří v poslední době mezi jednu z nejoblíbenějších aktivit horských nadšenců. Zajištěná cesta vede v nepřístupném terénu (horský terén, skála) a je vybavena jistícími lany, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Pro pohyb na zajištěných cestách se používá speciální ferratové vybavení, které návštěvníkům zajistí bezpečný pohyb po zajištěné cestě. Historie ferrat má tradici 150 let. Dělí se na na historické, které byly používány vojáky pro snadnější přístup v horském terénu k jejich stanovištím. Dále sportovní, které umožňují horským nadšencům snadnější přístup na vrcholy horských velikánů. První vybudovaná zajištěná cesta byla v Rakousku roku 1843 panem Simony a vedla na nejznámější vrchol masivu Dachstein Hoher Dachstein 2995. A konečně fun ferraty, které vznikají např. v soutězkách a jsou zajištěny různými zábavnými prvky. Budováni zajištěných cest zažívá v posledních letech velký boom po celém Česku (namátkou feratty v Děčíně, v Táboře, v Semilech, v Bechyni či na Hluboké).

Realizace Via ferraty:

Pro vybudování Via ferraty bylo třeba zajistit nutná opatření a povolení. Nejdůležitější a také finančně nejnáročnější bude sanace skály s likvidací náletových dřevin, prořezávání či odstraňování keřů. Celou realizace bude prováděna spolkem Českokrumlovské ferraty z.s.

První stromy budou za chvíli pryč!!!

V zázemí půjčovny Surfsport bude zajištěna půjčovna ferratového vybavení, rovněž možnost objednaní Kurzu bezpečného pohybu po zajištěných cestách a dokonce možnost objednání osobního instruktora pro bezpečný pohyb na ferratě. Plně kvalifikovaný a profesionalní personál je samozřejmostí!


 • vyjádření geotechnika OK
 • vyjádření od Povodí Vltavy OK
 • vyjádření odboru památkové péče MÚ OK
 • vyjádření odboru životního prostředí MÚ OK
 • vyjádření dopravy MÚ a KÚ OK
 • dohoda (deklarace) o spolupráci při vybudování Via ferraty s městem Český Krumlov OK
 • smlouva o výpůjčce skály OK!!!

                          Všechny potřebné naležitosti jsou splněny a tak se může začít!!!

Cíle:

 • podpora alternativního turistického ruchu v Českém Krumlově
 • přilákání turistů a sportovců v období mimo hlavní sezonu 
 • rozšíření aktivit pro návštěvníky Českého Krumlova
 • zatraktivnění vícedenních pobytů v Českém Krumlově
 • poskytnutí místním občanům nového sportovního vyžití 
 • rozšíření nabídky služeb pro cestovní agentury

Pro vybudování Via ferraty bude třeba celou cestu zajistit kotevními prvky, které se skládají z ocelových lan, háků, kramlí a spojovacích prvků lan. Všechny kotevní prvky budou pevně zavrtány hluboko ve skále (v hloubce od 50 mm do 180 mm) pomocí vrtáků a ekologických lepidel zajišťující bezpečnost Via ferraty. Veškerý kotevní materiál bude zakoupen u italských a rakouských certifikovaných společností, které dodávají materiál na realizaci Via ferrat po celé Evropě. Kotevní materiál je zavrtán. Použité kotevní prvky se budou volit dle možností a obtížnosti Via ferraty.

A co pro vás máme připraveno? Tady menší náhled z našich odměn.

 

Sleva v Surf Sportu:Večeře při svíčkách s Vojtou Dvořákem horským guiedem UIAGM:

 

Hrneček s logem Havranky:Bambusové funkční triko s logem Havranky:Sleva na Krumlovské oplatky:

 

 

Výstup na Kazbeg 5054 m, 3 nejvyšší vrchol Gruzie:


 

 

 

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
735 090 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

Odměny

100 KčJen tak

Chci vás podpořit jen tak

Očekávané doručení odměny: březen 2021

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčJen tak plus

Chci vás podpořit jen tak (200% dobrého pocitu)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 Kč50% sleva

Sleva 50% na půjčení ferattového setu u našich kamarádu v Surfsportu, který se shodou náhod nachází přímo naproti.

Počet dostupných odměn: 100/100

Odměna nedostupná

300 KčHezký výlet

15% sleva na jednodenní vodácké výlety a zapůjčení kol a koloběžek. Po sportu si můžete dát kávu s 20% slevou v kavárně Oplatka, kousek od náměstí a po cestě do kavárny využit 10% slevu v army shopu.

Počet dostupných odměn: 100/100

Odměna nedostupná

350 KčNálepka s logem "Havranky"

Bude se pyšnit krásnou reflexní nálepkou ve tvaru loga naši ferraty.

Počet dostupných odměn: 200/200

Odměna nedostupná

500 KčHrnek s logem "Havranky"

Smaltovaný hrnek z dílny našich kamarádu (retrosmalt.cz). Hrnek se bude pyšnit logem ferraty a připomínat vám že jste se zapojily do vzniku skvělého projektu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

750 KčMám vás rád!

Chceš nás podpořit jen tak. My Ti děkujeme! Za to, že jsi byl tak štědrý tak ti nachystáme překvapení.

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

1 000 KčMám vás hodně rád !

Chceš nás podpořit jen tak. My Ti děkujeme! Za to, že jsi byl tak štědrý tak Ti nachystáme překvapení.

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

2 500 KčNa dopolední svačinku na Kleť 1084

Pro ty který neradí na ferratu . Dopolední výlet na nedalekou horu s malým občerstvením nahoře (pivo, hranolky, párky a td.). Délka výletu 6 hodin. Při hezkém počasí jsou vidět Alpy.

Počet dostupných odměn: 6/6

Odměna nedostupná

3 500 KčTřetí se také počita

Při slavnostním otevření (které samozřejmě nastane) si zacvakneš svojí karabinu na nově vzniklé ferratě jako třetí v pořadí.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

4 500 KčFunkční triko s logem

Bambusové funkční triko s logem "Havranky". Vyberte se velikost a noste nás všude s sebou.

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

5 500 KčDruhý je taky fajn

Při slavnostním otevření (které samozřejmě nastane) si jako druhý v pořadí zacvakneš svojí karabinu na nově vzniklé ferratě.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

6 000 KčZákladní kurz pohybu na ferratě

Jseš úplný začátečník? Nevíš co od Via ferrat čekat? Tak tohle se Ti bude rozhodně hodit. Během celého kurzu se naučíš jak se správně pohybovat na ferratě.

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

7 000 KčSpeciální kurz lanových technik s Vojtou Dvořákem

Chceš podpořit dobrou věc a něco se přiučit? Tak pojď a podporu nás! Lanové techniky se Ti budou hodit jak na ledovci, tak na ferratách a i pře lezení. Proč tedy nepodpořit dobrou věc a získat zároveň nové dovednosti.

Počet dostupných odměn: 6/6

Odměna nedostupná

7 500 KčBuď první

Při slavnostním otevření (které samozřejmě nastane) si jako první zacvakneš svojí karabinu na nově vzniklou ferratu.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

10 000 KčVečeře při svíčkách s Vojtou Dvořákem

Romantickou večeři při svíčkách s výhledem na Český Krumlov a o spoustu zábavy se postará Vojta. Tak pojď do toho a užij si tenhle jedinečný zážitek.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

50 000 KčSponzor

Reklamní kovová cedulka na ferratě, reklama na propagačních materiálech, mapky, cedule pod ferratou, zmínka v mediích, JČ 1 a JČ 2 (televize v JČ), a v rámci Českého Krumlova.

Počet dostupných odměn: 4/4

Odměna nedostupná

60 000 KčZájezd do Gruzie na Kazbeg 5054 m

O nic se nemusíš starat, všechno zařídíme a ty si užiješ Gruzínské pohostinnosti, jídla s výstupem na 3 nejvyšší vrchol Gruzie Kazbeg. Za co jiného než za zážitky by měl člověk pustit drobák.

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná