Startovač - financování projektů

Mezinárodní filmový festival Teenfilmfest - crowfunding kampaň

Novinky - Mezinárodní filmový festival Teenfilmfest

Pojďme spolu nabourat ten mýtus o pasivní a netvůrčí mladé generaci a dostaňme filmovou tvorbu mladých tvůrců na velké plátno!

Film & Video
První ročník mezinárodního festivalu Teenfilmfest má své ambasadory. Kdo jsou ambasadoři Teenfilmfestu a jaká je jejich role? Představujeme ambasadory Teenfilmfestu Obrázek

Teenfilmfest má své ambasadory, kteří pomáhají šířit povědomí o našem prvním ročníku a také o naší kampani na Startovači, díky které si především budeme moci dovolit pozvat do Praha více zahraničních hostů.

Osobnosti, které jsme oslovili, aby se role ambasadorů zhostily, nejsou nutně z oblasti filmu. Vlastně většina z našich ambasadorů vůbec do filmu nedělá!

Zaměřili jsme se totiž na jednu specifickou schopnost, kterou tito lidé mají, a kterou si potřebují osvojit i ti naši mladí filmoví tvůrci, kteří chtějí ve filmu uspět. Umění vybudovat si kolem své záliby oddané publikum.

V každém kreativním odvětví je velmi těžké prorazit, nakonec, zeptejte se herců, kteří pracují po barech na Broadwayi a doufají ve svou šanci uchytit se ve filmové nebo divadelní branži.

Dnešní doba internetu a sociálních sítí naštěstí skýtá jedinečnou možnost vybudovat si kolem své záliby publikum a zvýšit tak zájem ať už hudebních vydavatelství, pokud se věnujete hudbě, nebo jako v našem případě tak na sebe třeba upozornit distributory nezávislých filmů nebo filmová studia.

A to je to, co spojuje naše ambasadory. Dokázali se svou zálibou uspět a vlastními silami si vybudovali vlastní oddané publikum fanoušků. Mladá generace je navíc na internetu jako doma, jak už brzy uvidíte i na příkladech ambasadorů Teenfilmfestu z jejich nejnižšího věkového spektra.

Zůstaňte na příjmu a my Vám budeme postupně odhalovat příběhy jednotlivých ambasadorů Teenfilmfestu. Sledujte nás na Facebooku, Instagramu nebo na Twitteru, aby vám medailonky ambasadorů neutekly.

Do čela poroty Teenfilmfestu usedne zkušený profesionál, který teď navíc aktuálně točí velice důležitý dokument, který se dětí a mládeže bezprostředně týká. A do čela odborné poroty Teenfilmfestu usedne… Obrázek

Zdravím všechny fanoušky filmu a především fanoušky filmů mladých talentovaných tvůrců, na které se s Teenfilmfestem zaměřujeme.

Už když se mi myšlenka mezinárodního festivalu “teen filmu” rodila v hlavě, myslela jsem na to, kdo by měl usednout do čela poroty a napadlo mě okamžitě konkrétní jméno. Zkušený profesionál, který teď navíc aktuálně točí velice důležitý dokument, který se dětí a mládeže bezprostředně týká.

Řeč je samozřejmě o Vítu Klusákovi a já mám to potěšení oznámit vám, že Vít Klusák k mojí velké radosti souhlasil a ujme se role předsedy poroty Teenfilmfestu. Pokud Vítovu práci a zmiňovaný dokument neznáte, je na čase se s ní alespoň ve stručnosti seznámit.

Do širšího povědomí se Vít Klusák dostal „první českou filmovou reality show“, jak spolu s Filipem Remundou celovečerní film Český sen tvůrci sami označují. 

Teenfilmfestu je tématicky velmi blízký dokument V síti v režii Víta Klusáka a Barbory Chalupové, který je vyráběn v koprodukci Česká televize a jehož premiéra v českých kinech je naplánována na 8. března 2020. 

Film V síti dokumentuje tři dospělé ženy, které předstírají, že jsou dvanáctileté dívky, které si píší a telefonují se “sexuálními predátory” na internetu. Je dobře, že do zdokumentování tak důležitého tématu se v roli režisérů pustili právě Vít Klusák a Barbora Chalupová.

Krátkou biografii a filmografii Víta Klusáka najdete v jeho medailonku tady.

Je pro nás potěšením, že právě Vít Klusák se ujal role předsedy poroty prvního ročníku Teenfilmfestu a já bych mu za to jménem celého týmu ráda veřejně poděkovala.

Děkujeme, Víte!

Zuzana Dražilová

ředitelka TeenfilmfestuProdloužený termín, do kterého mohou tvůrci ve věku 8-21 let přihlásit své dílo na Teenfilmfest, končí už v pondělí. Poslední šance přihlásit svůj film nebo video na Teenfilmfest Obrázek

Máte tak poslední příležitost přihlásit film pomocí formuláře na stránkách Teenfilmfestu.

• Režiséry filmu nebo videa (reklama, hudební klip, atd.) musí být děti nebo mládež ve věku 8-12 let (podrobná pravidla najdete tady)

• Maximální délka jednoho videa je 25 minut (máte-li metráž delší, napište nám)

• Přihlásit se mohou všichni začínající filmoví nadšenci, nejde o specializovaný festival studentských filmů.

• Pokud nemáte film dostupný online, doručte nám jej prosím pomocí některého ze serverů pro posílání dat jako WeTransfer, Uschovna.cz, Leteckaposta.cz, apod.

Přihlásit filmPravidla

 

Netočíte filmy ani videa? Nevadí...

I vy se můžete zapojit do prvního ročníku Teenfilmfestu a umožnit nám tak přivézt více zahraničních hostů. Vyberte si za to odměnu tady na Startovači. Pomůžete nám také, když budete stránku našeho projektu sdílet na Facebook a v dalších sítích (děkujeme všem!)