Mezinárodní filmový festival Teenfilmfest - crowfunding kampaň

Novinky - Mezinárodní filmový festival Teenfilmfest

Pojďme spolu nabourat ten mýtus o pasivní a netvůrčí mladé generaci a dostaňme filmovou tvorbu mladých tvůrců na velké plátno!

Film & Video
Přátelé, moc děkujeme. Dnes zastavujeme kampaň pro Teenfilmfest tady na Startovači. Děkujeme. Uvidíme se v prosinci na Teenfilmfestu Obrázek

Skvělá zpráva je, že se nám podařilo získat nejpotřebnější finanční prostředky a několik zahraničních hostů si můžeme (ano na poslední chvíli, ale přece!) dovolit pozvat!

Jde především o ředitele norského festivalu NUFF Hermanna Gruela a několik filmařů ve věku 15 až 21 let ze zahraničí, jejichž filmy budou zařazeny do soutěže.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ JSTE NÁS PODPOŘILI - Startovač Vám v nejbližších dnech vrátí Vaše peníze. Některé z odměn budou dostupné ke koupi na festivalu. Těšíme se na vás o víkendu 14. a 15. prosince v kině Světozor:-)!

Děkujeme! ♥️

První film natočila už ve 12 letech? Ano - a řeč je o hlavní hvězdě letošního prvního ročníku mezinárodního festivalu Teenfilmfest, talentované režisérce Morganě McKenzie z kanadského Toronta. Představujeme hlavní hvězdu Teenfilmfestu Obrázek

Její krátké filmy už získaly přes 40 ocenění, včetně Best Director a Canada 150 Award za nejlepší film od TIFF Jump Cuts Next Wave

To je na tak útlý věk opravdu obrovský úspěch. Mezi její nejznámější díla patří filmy Wild (2018), Lost Time (2018) a Atlas World (2017).

Když ale Morganu označujeme za “režisérku”, není to úplná pravda. Morgana McKenzie je totiž doslova multifunkční filmařka.

Když jsem ve 13 natáčela moje krátké filmy, neuvědomovala jsem si vůbec, že si režiséři  svoje filmy nenatáčejí. Neměla jsem tušení, kdo je to kameraman. Od té doby už jsem se víc etablovala i jako kinematograf samostatně. A svoje vlastní projekty si stále režíruju i točím, což přináší svoje pohodlí. Jsem zvyklá režírovat s kamerou na rameni.

 —Morgana McKenzie v rozhovoru pro NFFTY

Režie a kamera ale není zdaleka všechno. Morgana McKenzie má na svém kontě desítky filmů, které nejen natáčela a řežírovala, ale také kolorovala. U vlastích snímků se často osobně podílí na kostýmech, maskách nebo kulisách, ale i na postprodukci. 

Film "Wild" Morgany McKenzie

Sama dosud napsala, natočila a zrežírovala 8 snímků. Morgana McKenzie natáčí dokumenty i hrané filmy. Její snímky jsou umělecké a fascinující. Jako doma je v žánrech fantasy, thriller a drama.

Nedávno Morgana získala dvě nominace od Kanadské společnosti kameramanů za práci na filmu Wild (Dramatic Short Cinematography) a Lost Time (Cena Roberta Brookse za dokumentární kinematografii).

Film Wild

Ve svých filmech Morgana McKenzie považuje za nejdůležitější vizuální stránku a to, jak ji bude divák vnímat. Morgana si hraje s barvami, světlem a kamerou. Dialog je pro ni druhotný. 

Za svůj doposud nejlepší film považuje Morgana McKenzie oceňovaný Wild

Mimo jiné se zapojila do kampaně #MeToo o sexuálním obtěžování, které na pracovišti sama zažila.

Své filmy financuje s pomocí svých fanoušků přes crowdfundingové kampaně a pro své podporovatele dělá soukromá promítání.

Na Morganu McKenzie se můžete těšit už první den Teenfilmfestu, který bude probíhat 14. a 15. prosince 2019 v kině Světozor. Kompletní filmografii Morgany McKenzie najdete v medailonku tady.

Morgana McKenzie

P.S: I vy se můžete podílet na prvním ročníku mezinárodního festivalu Teenfilmfest. Abychom mohli přivézt více zahraničních hostů, budeme rádi, když si vyberete některou z odměn a budete se tak i vy sami podílet na prvním ročníku Teenfilmfestu.První ročník mezinárodního festivalu Teenfilmfest má své ambasadory. Kdo jsou ambasadoři Teenfilmfestu a jaká je jejich role? Představujeme ambasadory Teenfilmfestu Obrázek

Teenfilmfest má své ambasadory, kteří pomáhají šířit povědomí o našem prvním ročníku a také o naší kampani na Startovači, díky které si především budeme moci dovolit pozvat do Praha více zahraničních hostů.

Osobnosti, které jsme oslovili, aby se role ambasadorů zhostily, nejsou nutně z oblasti filmu. Vlastně většina z našich ambasadorů vůbec do filmu nedělá!

Zaměřili jsme se totiž na jednu specifickou schopnost, kterou tito lidé mají, a kterou si potřebují osvojit i ti naši mladí filmoví tvůrci, kteří chtějí ve filmu uspět. Umění vybudovat si kolem své záliby oddané publikum.

V každém kreativním odvětví je velmi těžké prorazit, nakonec, zeptejte se herců, kteří pracují po barech na Broadwayi a doufají ve svou šanci uchytit se ve filmové nebo divadelní branži.

Dnešní doba internetu a sociálních sítí naštěstí skýtá jedinečnou možnost vybudovat si kolem své záliby publikum a zvýšit tak zájem ať už hudebních vydavatelství, pokud se věnujete hudbě, nebo jako v našem případě tak na sebe třeba upozornit distributory nezávislých filmů nebo filmová studia.

A to je to, co spojuje naše ambasadory. Dokázali se svou zálibou uspět a vlastními silami si vybudovali vlastní oddané publikum fanoušků. Mladá generace je navíc na internetu jako doma, jak už brzy uvidíte i na příkladech ambasadorů Teenfilmfestu z jejich nejnižšího věkového spektra.

Zůstaňte na příjmu a my Vám budeme postupně odhalovat příběhy jednotlivých ambasadorů Teenfilmfestu. Sledujte nás na Facebooku, Instagramu nebo na Twitteru, aby vám medailonky ambasadorů neutekly.