tff-1200.png

Mezinárodní filmový festival Teenfilmfest Film & Video

Pojďme spolu nabourat ten mýtus o pasivní a netvůrčí mladé generaci a dostaňme filmovou tvorbu mladých tvůrců na velké plátno!

Mezinárodní filmový festival Teenfilmfest

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
490 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

* AKTUALIZACE 28. listopadu: Přátelé, dnes zastavujeme kampaň pro Teenfilmfest tady na Startovači. Děkujeme všem za podporu! Uvidíme se v prosinci na Teenfilmfestu

* AKTUALIZACE 22. listopadu: Představujeme hlavní hvězdu Teenfilmfestu

* AKTUALIZACE 17. listopadu: A do čela odborné poroty Teenfilmfestu usedne…

---

Neustále slýchám, že dnešní mládež nic nedělá, pořád jenom visí na telefonech, není kreativní, že je v tom či onom omezenější než předchozí generace

Není to pravda a mám to z první ruky. Dlouhodobě se věnuji filmové branži a i tady se setkávám s celou řadou talentovaných teenagerů oddaných své tvorbě. A to mě vedlo k myšlence uspořádat v Praze mezinárodní filmový festival zaměřený na tvorbu teenagerů, jednoduše Teenfilmfest.

Teenfilmfest - vizuál plakátů

Dala jsem dohromady menší, ale zkušený tým, plný energie a odhodlání. Sami to ale nezvládneme. Proto jsme tady na Startovači a rádi bychom vás do toho zapojili. 

Pojďme spolu nabourat ten mýtus, jak předchozí generace byly v něčem lepší. Víte to stejně dobře jako já, že to tak není. 

Pojďme spolu odstartovat první ročník. Užijeme si potom úžasný filmový maraton a hlavně spolu dáme šanci mladým tvůrcům prosadit se na mezinárodním poli. Praha je pro takový typ festivalu ideální. Sami to denně pozorujeme - když oslovujeme mladé tvůrce ze zahraničí, jakmile padne slovo Praha, okamžitě máme jejich pozornost. 

A nejlepší na tom je, že tak naši čeští mladí tvůrci budou mít možnost setkat se s tvorbou svých "kolegů" z celého světa, seznámit se a vyměnit si zkušenosti. A místo nákladného cestování na zahraniční festivaly, za nimi tito kolegové přijedou sem do Prahy, ať už osobně, nebo prostřednictvím svých filmů.

Bez vás to nezvládneme a budeme vám moc vděční, když se s námi do toho zapojíte!

První ročníky to mají oproti zajetým kulturním akcím poněkud složitější se získáváním prostředků (nestěžuju si, tak to prostě chodí a není na tom ani nic špatného - potenciální sponzoři kulturních akcí, kromě několika málo odvážlivců, raději vsadí na jistotu zajetých akcí). Věříme ale, že se najde dost podobně smýšlejících lidí a zvládneme to spolu stylem "filmoví nadšenci sobě”.

Připravili jsme pro vás celou řadu odměn, které vám zůstanou jako připomínka toho, že jste byli součástí vzniku Teenfilmfestu. Že bez lidí jako jste vy, by to nešlo. A nemusíte ani nutně přispět penězi. Obrovsky nám pomůžete také sdílením na Facebooku a v dalších sítích. Čím víc filmových fanoušků se o naší kampani tady na Startovači dozví, tím je větší šance uspět.

Podívejte se prosím na bližší podrobnosti pod tímto textem o tom, jak bude festival vypadat, za co dáme peníze, které se nám tady, věříme, podaří společnými silami vybrat. Nezapomeňte se podívat také na odměny, které jsme pro vás za pomoc s festivalem připravili.

Nesmírně nás potěšíte, pokud to cítíte podobně a půjdete do toho s námi.

Děkuji vám za to jménem celého týmu Teenfilmfestu!

Zuzana Dražilová

Zuzana Dražilová, ředitelka festivalu

 

 

 

 

Jak bude festival vypadat

  • Tento první ročník mezinárodního festivalu Teenfilmfest proběhne v kině Světozor v centru Prahy ve dnech 14. a 15. prosince 2019.
  • Promítat budeme filmy vytvořené dětmi a mládeží ve věku 8 až 21 let z celého světa a České republiky.
  • Na programu spolupracujeme s partnerskými zahraničními festivaly jako jsou Reel Youth Film Festival nebo Toronto Youth Shorts Film Festival v Kanadě, dánský The Next Film Festival, Lahore International Children’s Film Festival v Pákistánu, irský Fresh Film Festival , Camera Zizano v Řecka, britský FANS Youth Film Festival, nebo International Youth Film Festival ve Španělsku.
  • Mladí tvůrci budou na festivalu soutěžit o přízeň poroty v celkem 5 hlavních kategoriích podle druhu filmu (hraný film, dokument, animovaný film, experimentální tvorba a ostatní, jako hudební video, reklama apod.) a dále ve třech podkategoriích podle věku (8-12, 13-16 a 17-21 let).
  • O výběru a ocenění filmů bude rozhodovat porota složená z filmových profesionálů a známých osobností (sledujte nás na Facebooku, kde budeme podrobnosti k festivalu postupně zveřejňovat). 
  • Na Teenfilmfestu proběhnou dvě premiéry celovečerních filmů profesionálních filmařů pro mládež.
  • Hlavní hvězdou festivalu je talentovaná režisérka a kameramanka Morgana McKenzie z kanadské Ottawy, která natočila svůj první film ve 12 letech. Zajímavosti a ukázky tvorby budeme postupně zveřejňovat na našem Facebooku (na obrázku její film Wild).Snímek Wild od kanadské režisérky Morgany McKenzie
  • Filmařině máte možnost se přiučit na workshopech jako Dílna mladých dokumentaristů, Profesionální YouTuber a Začínající rozhlasový reportér, dále uvidíte prezentaci projektu Okno do světa, což jsou filmové workshopy pro děti z dětských domovů, proběhnou autogramiády se známými osobnostmi, besedy s hosty a další program.
  • Podrobnější popis vize Teenfilmfestu najdete na našich stránkách.

Kdo za tím stojí

Absolventku FAMU, pedagožku na filmových školách a ředitelku festivalu Zuzanu Dražilovou můžete znát například jako producentku známých projektů Dcery 50. let, televizního cyklu Děti padesátých let, Zmizelí sousedé aneb Pátrání kamerou teenagerů po stopách židovských spoluobčanů, produkovala film Noční tramvaj režiséra Johna Andrewse, který byl nominován na studentského Oscara

Spoluprodukovala film Vojtěcha Jasného Návrat ztraceného ráje a působila jako produkční nezávislé filmové skupiny Bulšitfilm, která úzce spolupracovala s režisérem Janem Švankmajerem.

Jako distributorka přivezla do Česka celou řadu nezávislých filmů oceněných významnými světovými cenami, jako Lola běží o život, Pravidla moštárny, Antonia, Charakter, Hlavní nádraží, Ghost Dog aneb Cesta Samuraje, Příběh Alvina Straighta a další.

Absolvovala katedru produkce na FAMU, obor herectví na Konzervatoři J. Ježka a hrála v několika divadlech. Krátce po studiích na FAMU založila společnost Sunfilm, která distribuovala filmy jako již výše zmíněné tituly Lola běží o život nebo Pravidla moštárny.

Mládeži se věnuje také mimo práci na Teenfilmfestu. Organizuje projekty na českých školách jako Za Davidovou hvězdou a různé filmové workshopy pro mládež pod hlavičkou Filmteens.cz, jako například Okno do světa a další.

Finanční cíl, který si tady na Startovači Dražilová s realizačním týmem vytyčila, pomůže zafinancovat část nákladů spojených s realizací festivalu. Základní jádro týmu Teenfilmfestu se na festivalu podílí bez nároku na honorář a hlavním cílem prvního ročníku je nastartovat tak silnou platformu pro prezentaci mladých filmových tvůrců a rozšířit tak celosvětovou síť podobných projektů.

Na co konkrétně použijeme vaše peníze

Oproti našim původním plánům potřebujeme festival dofinancovat, především z důvodu, že zájem přijet do Prahy projevilo více zahraničních hostů.

Z Pákistánu bychom sem rádi přivezli dva hlavní ředitele místního festivalu, který má velmi zajímavé filmy z této části světa, chceme do Prahy dostat nejúspěšnějšími mladé filmaře z Dánska, USA, Jižní Koreje a další.

Nemáme však na ně z dosavadních zdrojů peníze - projekt je doposud podpořen Hlavním městem Prahou, drobnou částkou od MČ Praha 1 a věcným plněním od společností Dermacol, Pepsi, O2, Bamboo a Ovocný Světozoru. S pomocí vás filmových fanoušků může být první ročník opravdu ryze mezinárodní. Děkujeme vám všem za podporu!

Sledujte nás na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru a pomozte nám prosím sdílet naše příspěvky, aby se o Teenfilmfestu dozvědělo co nejvíc lidí. Děkujeme!

Doporučujeme z odměn

Za vaši podporu festivalu si vyberte z celé řady odměn, které jsme pro vás za vaši pomoc připravili

 

Akreditace na Teenfilmfest

O festival samotný tady jde především, a tak pro vás máme připraveny akreditace, které vám umožní přístup na celý program festivalu. Akreditace máme jak na každý den zvlášť, tak zvýhodněnou akreditaci na oba dva dny.

Kdo je rychlý, ušetří 100 Kč

Pro 25 nejrychlejších máme akreditace na jednotlivé dny za zvýhodněnou cenu!

 

Festivalový "merch"

Zakoupením jednoho z našich dvou krásných triček nebo festivalové tašky potěšíte sebe nebo své blízké. Může to být i hezký dárek k Vánocům.

 

Placka Teenfilmfestu

Festivalová placka Teenfilmfest

Za vaši podporu festivalu od nás dostanete originální modrobílou placku s logem Teenfilmfestu jako připomínku vašich zásluh na jeho vzniku. Cena zahrnuje poštovné.

 

Zarámovaný podepsaný obří plakát (formát A1)

Zarámovaný obří plakát

Velký festivalový plakát formátu A1 podepsaný celým týmem a alespoň třemi známými osobnostmi z řad poroty a moderátorů, stačí ho jen pověsit na zeď jako mít krásnou připomínku na vaši zásluhu o vznik festivalu.

Festivalové třičko

Pořiďte si jednu z variant festivalového třička a podílejte se tak na realizaci prvního ročníku Teenfilmfestu. Máme pro vás základní bílé tričko s modrým hashtagem, ale také extra-kvalitní modré tričko "special edition", které vidíte vpravo. Trička jsou unisex, bílé je ve velikostech S, M a L, modré je k dostání pouze ve velikosti M.

 

Nauč se za odměnu filmařině

Přiuč se filmařině na dvoudenním workshopu "Staň se filmařem" nebo společně s profesionály natoč svůj vlastní krátkometrážní film.

 

Něco pro ty nejmladší

Máte doma ratolesti ve věku 5 až 13 let? Pořiďte jim oficiální festivalový sliz na hraní, který pro vás připravily "slimerky" ze SpinyMonkey.

 

Vybráno0 Kč(0 %)

0 %
490 000 Kčpožadováno
0startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuZuzana Dražilová

Odměny

123 KčNic nechci!

Chceš podpořit vznik festivalu a pomoci nám dostat tvorbu mladé generace na velké plátno jen tak? Děkujeme za krásné gesto! Částku lze libovolně navýšit.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

190 KčPlacka Teenfilmfestu

Za tvou podporu festivalu získáš originální modrobílou placku s logem Teenfilmfestu jako připomínku tvé zásluhy na jeho vzniku. Cena zahrnuje poštovné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 Kč"EARLY-BIRD" akreditace na 2. den Teenfilmfestu

Kup si celodenní akreditaci "čestný host Teenfilmfestu II." na neděli 15.12., která ti zajistí vstup na všechny filmy promítané tento den včetně závěrečného vyhlášení vítězů, na kterém budou známé osobnosti. Pozor, akreditace je k dostání jen tady na Startovači! Pouze 25 kusů se slevou 100 Kč.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2019

Počet dostupných odměn: 25/25

Odměna nedostupná

250 Kč"EARLY-BIRD" akreditace na 1. den Teenfilmfestu

Nejrychlejší ušetří 100 Kč. Pouze 25 kusů za tuto cenu! Celodenní akreditace "čestný host TFF I." ti zajistí vstup na všechny filmy promítané v sobotu 14.12.2019. Filmových bloků po 90 minutách bude pět. Pozor, tato akreditace je k dostání jen tady na Startovači! Pouze 25 kusů se slevou 100 Kč.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2019

Počet dostupných odměn: 25/25

Odměna nedostupná

280 KčPodepsaný plakát formátu A2

Získej festivalový plakát ve formátu A2 podepsaný celým realizačním týmem jako připomínku tvé zásluhy na jeho prvním ročníku. Cena zahrnuje poštovné.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

295 KčPodepsaný festivalový katalog

Získej katalog s přehledem veškerých filmů, které se budou promítat v rámci prvního ročníku festivalu. Zároveň zde nalezneš i medailonky porotců festivalu a informace o tom, jak celý projekt vznikl. Katalog ti podepíše celý realizační tým.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčOficiální sliz festivalu

Hit mezi mladšími teenagery, sliz na hraní, který pro vás připravily slimerky ze @SpinyMonkey. Balení obsahuje 2 slizy a extras a cena zahrnuje poštovné (mezi odměnami najdete také větší set s 5 slizy a malým překvapením).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčAkreditace "čestný host" na 2. den Teenfilmfestu

Celodenní akreditace "čestný host Teenfilmfestu II." ti zajistí vstup na všechny filmy promítané v neděli 15.12.2019. Filmových bloků po 90 minutách bude pět. Pozor, akreditace je k dostání pouze tady na Startovači! Prvních 25 podporovatelů se slevou 100 Kč (viz odměny "EARLY BIRD" více nahoře).

Očekávané doručení odměny: prosinec 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčAkreditace "čestný host" na 1. den Teenfilmfestu

Celodenní akreditace "čestný host Teenfilmfestu I." ti zajistí vstup na všechny filmy promítané v sobotu 14.12.2019. Filmových bloků po 90 minutách bude pět. Pozor, akreditace je k dostání pouze tady na Startovači! Prvních 25 podporovatelů se slevou 100 Kč (viz odměny "EARLY BIRD" více nahoře).

Očekávané doručení odměny: prosinec 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčFestivalová plátěná taška

Pořiď si praktickou plátěnou tašku s naším originálním hastagovým logem a podílej se tak na vzniku Teenfilmfestu. Taška je bílá s modrým potiskem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

490 KčOficiální festivalové tričko

Potěš sebe nebo své blízké festivalovým tričkem s modrým hashtagem, který je symbolem Teenfilmfestu. Tričko je unisex, bílé, s kvalitním modrým potiskem. Vyber si velikost S, M nebo L a napiš nám svoji volbu do poznámky.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

490 KčPodepsaná fotka Morgany McKenzie

Za svou podporu festivalu získáš podepsanou fotku od hlavní hvězdy festivalu, talentované režisérky a kameramanky Morgany McKenzie z kanadské Ottawy, která natočila svůj první film ve 12 letech.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

550 KčSliz set EXTRA

Sada festivalových slizů od slimerek ze @SpinyMonkey. Balení obsahuje 5 slizů, extras a malé překvapení od realizačního týmu festivalu. Cena zahrnuje poštovné. Mezi odměnami najdete také menší set se dvěma slizy a extras.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

580 KčVIP akreditace na oba dva dny Teenfilmfestu

Kup si zvýhodněnou dvoudenní akreditaci "čestný host Teenfilmfestu" na sobotu i neděli, která ti zajistí vstup na všechny filmy promítané oba dva dny za zvýhodněnou cenu. Navíc budeš mít přednostní přístup na doprovodný program. Pozor, tato akreditace je k dostání pouze tady na Startovači!. Pouze 25 kusů!

Počet dostupných odměn: 25/25

Odměna nedostupná

590 KčVIP vstup na slavnostní vyhlášení vítězných filmů

Získáš vstup na závěrečný ceremoniál vyhlášení vítězů a setkej se s filmovými tvůrci a osobnostmi. Exkluzivně pouze pro pozvané hosty a naše nejbližší podporovatele! Vstupenka se nebude dát sehnat nikde jinde, než tady na Startovači.

Počet dostupných odměn: 149/150

Odměna nedostupná

640 KčTričko "special edition"

Krásné modré tričko "special edition" extra kvality s originálním hashtagem, který je symbolem Teenfilmfestu. Tričko je unisex, modré, s kvalitním bílým potiskem. Pouze velikost M. Potěš tímto tričkem sebe nebo své blízké a podílej se tak s námi na realizaci festivalu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 190 KčZarámovaný podepsaný obří plakát (formát A1)

Získej větší festivalový plakát formátu A1 podepsaný celým týmem a alespoň třemi známými osobnostmi z řad poroty a moderátorů. Můžeš si ho hned pověsit na zeď. K vyzvednutí pouze v Praze v době festivalu a nejpozději do 15. ledna 2020. Budeš mít krásnou připomínku na svou zásluhu o vznik festivalu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 290 KčVIP vstup na After party

Získáš vstup na závěrečnou festivalovou After party, kde se můžeš osobně setkat se zajímavými osobnostmi z řad filmařů, YouTuberů, hudebníků a mnoha dalších. Exkluzivně pro pozvané hosty a naše podporovatele! Tato vstupenka se nebude dát sehnat nikde jinde, než tady na Startovači.

Počet dostupných odměn: 49/50

Odměna nedostupná

12 000 KčWorkshop "Staň se filmařem!"

Zúčastni se 5denního kreativního workshopu se dvěma profesionálními filmaři, který se uskuteční počátkem roku 2020. Vytvoříte společně krátké filmy na různá témata. My zajistíme prostor a potřebné vybavení. Workshop není omezen věkem, ale počet míst je omezen pro maximálně 7 zájemců, takže neváhej!

Počet dostupných odměn: 7/7

Odměna nedostupná

15 000 KčVIP pass + meet & greet s Morganou McKenzie

Budeš naším VIP hostem v rámci celého festivalu a osobně se setkáš s hvězdou festivalu Morganou McKenzie. Dostaneš se do zákulisí, na všechny projekce, vyhlášení i After party. Ale hlavně se zúčastníš neformálního setkání s Morganou McKenzie, kde se jí můžeš zeptat na cokoliv budeš chtít. Maximálně 10 lidí!

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

35 000 KčOriginální šaty od české návrhářky Šárky Strnadové

Kup si originální večerní šaty od oděvní designérky Šárky Strnadové, ke kterým získáš i vstupenku na závěrečný ceremoniál a After party. Šaty vzniknou speciálně k příležitosti uspořádání prvního ročníku Teenfilmfestu jako jediný kus a budou ve festivalových barvách - modré s bílou aplikací. Šaty budou upravené speciálně pro Tvoji postavu a designérka vyjde vstříc tvým přáním.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

50 000 KčNatoč si vlastní film!

Získáš produkční zázemí pro natočení vlastního krátkometrážního filmu (do 10 min.), který může být součástí příštího ročníku festivalu. Postaráme se o zdárný vznik Tvého filmu a poskytneme ti potřebné vybavení (kameru, zvukovou techniku, střižnu...), ale i odborného konzultanta - profesionála ve filmovém oboru a střihače.

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

50 000 KčMecenáš Teenfilmfestu

Jsi soukromá osoba, přeješ si nezištně podpořit zdárný vznik našeho originálního festivalu a záleží Ti na jeho kvalitě? Staň se mecenášem Teenfilmfestu a získej originální šerpu s logem festivalu! Dostane se Ti od nás také speciálního poděkování. Neplatí pro firmy, pro ty máme mezi odměnami sponzorský balíček.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

125 000 KčPartner festivalu

Sponzorský balíček "Partner festivalu". Vaše firma nebo značka, pod kterou podnikáte, se stane oficiálním partnerem Teenfilmfestu. Bližší informace na emailu info@teenfilmfest.cz

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 000 KčHlavní partner festivalu

Sponzorský balíček "Hlavní partner festivalu". Vaše firma nebo značka, pod kterou podnikáte, se stane oficiálním hlavním partnerem Teenfilmfestu. Bližší informace na emailu info@teenfilmfest.cz

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

500 000 KčGenerální partner festivalu

Sponzorský balíček "Generální partner festivalu". Vaše firma nebo značka, pod kterou podnikáte, se stane oficiálním generálním partnerem Teenfilmfestu. Bližší informace na emailu info@teenfilmfest.cz

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná