skupinova.jpg

Šalamounkův Dvoreček a Svobodná škola Chotěboř Ostatní

V září se budeme s naší svobodnou školou a školkou stěhovat na nové místo. Pomozte nám tam vytvořit skutečně podnětné prostředí!

A je konec :-)
7. 6. 2017

A je konec :-)

Hezký den všem, kdo jste nás podpořili! Vybralo se celkem 95 300 kč, což i po odečtení nákladů spojených s kampaní bude pořád pěkná suma. Můžeme díky ní udělat zas jeden velký krok dál. Ještě důležitější je pro nás ale impulz, který jste nám svou podporou dali. ZE SRDCE VÁM DĚKUJEME ZA SILNÝ VÍTR DO PLACHET! Šalamounkův Dvoreček a Svobodná škola Chotěboř

Máme to!!!
2. 6. 2017

Máme to!!!

Milí podporovatelé, je to tady, dokázali jsme to a dosáhli cílové částky! Mockrát vám děkujeme!!! Kampaň ale nekončí, JEŠTĚ DO ÚTERÝ MŮŽETE PŘISPÍVAT. Nezapomeňte, že v posledních dnech je třeba využít rychlých způsobů platby - platba kartou, PayPal nebo sms. Každá koruna navíc se hodí ;-)

Sedm dní do konce!
30. 5. 2017

Sedm dní do konce!

Milí známí i neznámí, velice děkujeme za to, že jste přispěli našemu projektu! Teď jdeme do finále! Podle zkušeností jiných se konci kampaně se někdy vybere více než v průběhu první poloviny. Pokud ale nezískáme celých 100 %, přijdeme o všechny dosavadní příspěvky a peníze se vám bez nároku na odměny vrátí. Pojďme napnout síly! Pomozte nám v cílové rovince se šířením zprávy, oslovte své známé, lajkujte a sdílejte na facebooku, komentuje. Všechno z toho má velký význam. Společně to dáme! Děkujeme vám!

Přidáváme odměny!
16. 5. 2017

Přidáváme odměny!

Pořád ještě jste na Startovači nic nevybrali? Přidáváme nové odměny, už je jich pořádné stádo! Jako dárek pro sebe nebo své kamarády a rodinu můžete pořídit prohlídku nebo zážitkový den na kozí farmě Kozí dvorek, kvásek s kořením a osvědčeným receptem na vlastní domácí chleba, cykloprojížďku nebo konzultaci tréninku s naším budoucím učitelem a bývalým olympionikem v jedné osobě, krásné ručně vyřezávané jehlice, výklad karet nebo domácí konopnou mast.

Nově přidané odměny:

Ručně vyřezávané jehlice:

jehlice original.jpg

 

Žitný kvásek, osvědčený recept na chleba a chlebové koření:

chleba s kvaskem.jpg

 

Domácí konopná mast:

konopna mast.jpg

 

Výklad z tarotových karet s Markétou, průvodkyní z naší školky:

karty1.jpg

 

Cykloprojížďka nebo konyultace tréninku s Ivanem - bývalým olympionikem a naším budoucím učitelem:

ivan keirin.jpgivan vrba na kole.jpg

 

Prohlídka s ochutnávkou nebo zážitkově-pracovní pobyt na kozí farmě:

kozi dvorek.jpg

kozi dvorek syry.jpg

Už máme čtvrtinu :-)
9. 5. 2017

Už máme čtvrtinu :-)

Moc děkujeme vám všem, kdo jste už přispěli svou kapkou, leckdy celou bandaskou nebo dokonce kanystrem do mlýna! Stále je určitě někdo, kde kampaň dosud nezaregistroval. Dejme vědět všem, ať to dotáhneme k radostnému konci :-) Díky!

Vybráno95 300 Kč(106 %)

106 %
90 000 Kčpožadováno
102startérů
Podpořit projekt

Odměny

100 KčŠalamounkovy říkanky na celý rok

E-book básniček a říkadel z waldorfského klubu Elfíci a Šalamounkova Dvorečku.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

100 KčPísmenkář

E-book s básničkami ke každému písmenku abecedy, které používáme s dětmi ve Svobodné škole. Psáno velkými tiskacími písmeny, ideální pro začínající čtenáře :-)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

100 KčŠalamounkův kalendář

Přehled tradičních ročních svátků a slavností i s jejich významy ve formě krásného barevného plakátku (pošleme e-mailem jako soubor pdf).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčSáček sedmera bylin sbíraných za svatojánské noci

Svatojánskou noc už tradičně slavíme společně - děti ze školky a školy a jejich rodiče. Děláme oheň, sbíráme a poznáváme bylinky, v kotlíku si z nich vaříme čaj a často venku rovnou i přespíme. Bylinky nasbírané v tento večer mají kouzelnou moc! Letos je nasbíráme i pro Vás :-) Jako bonus Vám k této odměně pošleme i pdf ŠALAMOUKŮV KALENDÁŘ.

Počet dostupných odměn: 14/20

Odměna nedostupná

300 KčMalý Šalamounkův balíček

Balíček obsahuje: - ŠALAMOUNKOVY ŘÍKANKY NA CELÝ ROK: e-book básniček a říkadel z waldorfského klubu Elfíci a Šalamounkova Dvorečku. - PÍSMENKÁŘ: e-book s básničkami ke každému písmenku abecedy, které používáme s dětmi ve Svobodné škole. Psáno velkými tiskacími písmeny, ideální pro začínající čtenáře :-) - ŠALAMOUNKŮV KALENDÁŘ: přehled tradičních ročních svátků a slavností i s jejich významy ve formě krásného barevného plakátku (pošleme e-mailem jako soubor pdf).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčDomácí konopná mast

Kelímek 120 ml (vepřové sádlo/vazelína). Ideální na suchou kůži, na hojení jizev, při ekzémech, při bolestech kloubů apod.

Počet dostupných odměn: 18/20

Odměna nedostupná

300 KčUpečte si svůj chleba

Není to nic těžkého. Od nás dostanete žitný kvásek, osvědčený recept na chléb bez hnětení a chlebové koření.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčVelký Šalamounkův balíček

Balíček obsahuje: - ŠALAMOUNKOVY ŘÍKANKY NA CELÝ ROK: e-book básniček a říkadel z waldorfského klubu Elfíci a Šalamounkova Dvorečku. - PÍSMENKÁŘ: e-book s básničkami ke každému písmenku abecedy, které používáme s dětmi ve Svobodné škole. Psáno velkými tiskacími písmeny, ideální pro začínající čtenáře :-) - ŠALAMOUNKŮV KALENDÁŘ: přehled tradičních ročních svátků a slavností i s jejich významy ve formě krásného barevného plakátku (pošleme e-mailem jako soubor pdf). A navíc 2 ORIGINÁLNÍ ZÁLOŽKY DO KNIHY (akvarel od dětí s autorským razítkem).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčNahřívací pohankový polštářek

Ideální na zahřátí nohou po brodění potoka, procházce mokrou trávou nebo po stavění sněhového bunkru. Využijete ale i na zklidnění nafouknutého bříška malých miminek nebo na uvolnění ucpaných dutin na čele.

Počet dostupných odměn: 16/20

Odměna nedostupná

450 KčRučně vyrobené jehlice

V naší škole si děti vyrobily své jehlice a už na nich pletou jedna radost. Pro Vás budeme mít originál ručně vyřezávané ze švestkového či třešňového dřeva.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčRučně vyrobená hračka na míru pro Vaše dítě

Podle Vašeho přání Vám pošleme něco z naší dílny: látkový waldorfský skřítek Zvoneček, autorský zvířecí mazlík do postýlky, zbojnický prak a šátek nebo barevné rýžové pytlíčky (vhodné na házení, balanční hry, učení barev apod.).

Počet dostupných odměn: 10/15

Odměna nedostupná

500 Kč3x vstup na waldorfský klub Elfíci

Přijďte za námi a za skřítkem Šalamounkem! Pravidelný klub probíhá jednou týdně a je pro maminky s dětmi 1-3 roky. Prostor pro básničky, písničky, pohyb i volnou hru a povídání. Elfíci jsou jednou z aktivit [URL="http:// www.salamounek.cz/akce/#elfici"]klubu Šalamounek[/URL]. Jako bonus Vám k této odměně pošleme i e-book ŠALAMOUKOVY ŘÍKANKY NA CELÝ ROK.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčJeden den pro Vaše dítě v Šalamounkově Dvorečku

Nechte Vaše dítě zažít, jak to u nás ve školce chodí :-)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčVýklad karet

Hodinový osobní výklad podle tarotových karet od Markéty, průvodkyně z naší školky :-)

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

500 KčProjížďka s Ivanem

Ivan je učitel a od září se na něj těšíme ve Svobodné škole. Má ale i pestrou sportovní minulost a na svém kontě medaili z MS (Melbourne 2004) a účast na olympiádách (2000 a 2004). Projeďte se s ním na kole! Cca 20 km v okolí Chotěboře, následovat může pak ještě společné posezení.

Počet dostupných odměn: 1/5

Odměna nedostupná

600 KčDřevěný pastelkovník a sada záložek do knihy

Ručně vyráběný pastelkovník z kusu krásného dřeva, ideální na silné trojboké pastelky nebo voskovky. A k tomu 2 originální záložky do knihy - akvarel od dětí s autorským razítkem.

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

600 KčNahřívací pohankový polštářek s bonusem

Ideální na zahřátí nohou po brodění potoka, procházce mokrou trávou nebo po stavění sněhového bunkru. Využijete ale i na zklidnění nafouknutého bříška malých miminek nebo na uvolnění ucpaných dutin na čele. K tomu Vám pošleme MALÝ ŠALAMOUNKŮV BALÍČEK - viz odměny výše.

Počet dostupných odměn: 17/20

Odměna nedostupná

800 KčDřevěný pastelkovník a Malý Šalamounkův balíček

Ručně vyráběný pastelkovník z kusu krásného dřeva, ideální na silné trojboké pastelky nebo voskovky. K tomu Vám pošleme MALÝ ŠALAMOUNKŮV BALÍČEK - viz odměny výše.

Počet dostupných odměn: 0/2

Odměna nedostupná

800 KčProhlídka na kozí farmě

Hodinová exkurze pro dvě osoby (nebo rodinu s dětmi) na farmě Kozí dvorek v Olešence u Přibyslavi s malou ochutnávkou. Seznámení s hospodářstvím, kontakt se zvířaty. [URL="https://www.kozidvorek.cz/"]www.kozidvorek.cz[/URL]

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

1 000 KčDvě hodiny na farmě s koníkem

Výjimečná příležitost, jak strávit čas s Leničkou (naše průvodkyně v Šalamounkově Dvorečku) a jejími koňmi přímo u nich na farmě v Hostovlicích (u Golčova Jeníkova). Podle věku dítěte (nebo počtu dětí) navrhne ideální program. Kromě toho, že se děti na koni projedou, zjistí také, jak se čistí, sedlá, čím se krmí, kde bydlí atd.

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

1 500 KčKonzultace tréninku s Ivanem

Budoucí učitel ve Svobodné škole Chotěboř, vystudovaný trenér A třídy a bývalý olympionik v cyklistice s Vámi rozebere schéma a principy Vaší přípravy s ohledem k výkonnostním cílům. Opomenuta nebude ani psychologická a výživová složka přípravy, proběhne krátké fyziologické testování. Budete upozorněni na případné dysbalance, chyby a nedostatky a najdete společně možnosti ke zlepšení. Doba trvání 2 hodiny.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčDobrodružné přespání ve slaměném domečku

Domeček na Sychrově (u Golčova Jeníkova) postavili společně rodiče a děti v roce 2013 jako zázemí pro lesní školku. Od loňského roku funguje školka v Chotěboři. Slaměný domek s hliněnou omítkou využíváme na příměstské tábory. Romantické přespání ve spacáku tady můžete zkusit i Vy! Domeček se dá rychle vytopit i v zimě, hned vedle je přírodní jezírko, kořenová čistička, kadibudka a bydlí tu srnky :-)

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

2 000 KčDen na kozí farmě

Jednodenní zážitkovo-pracovní pobyt na farmě pro jednu osobu. Prohlídka farmy, nakouknutí a zapojení se do denního provozu, kontakt se zvířaty. Oběd a svačina zajištěna. [URL="https://www.kozidvorek.cz/"]www.kozidvorek.cz[/URL]

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

2 000 KčDobrodružné přespání ve slaměném domečku II.

Přidáváme ještě několik kousků této lahůdky :-) Domeček na Sychrově (u Golčova Jeníkova) postavili společně rodiče a děti v roce 2013 jako zázemí pro lesní školku. Od loňského roku funguje školka v Chotěboři. Slaměný domek s hliněnou omítkou využíváme na příměstské tábory. Romantické přespání ve spacáku tady můžete zkusit i Vy! Domeček se dá rychle vytopit i v zimě, hned vedle je přírodní jezírko, kořenová čistička, kadibudka a bydlí tu srnky :-)

Počet dostupných odměn: 5/6

Odměna nedostupná

2 500 KčNetradiční narozeninová oslava pro Vaše dítě

Oslava narozenin s bubnováním na drumbeny nebo skřítky v Chotěboři. Podle věku dítěte, vašich preferencí a časových možností našich lektorů se domluvíme na konkrétním obsahu. Maximální počet dětí je 10, věkové rozmezí 3-7 let.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčHlasové nebo komunikační poradenství

Kromě toho, že Bára dělá plno práce pro Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání, stíhá ještě řadu dalších věcí. Vám touto cestou nabízí osobní poradenství na téma: zlepšení komunikace s okolím (dítětem, nadřízeným, podřízeným…) nebo práce s hlasem a hlasovým projevem, popř. jiné, libovolné téma v délce 3 hodiny. Více o Báře [URL="http://www.barapolivkova.cz"]tady[/URL].

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

5 000 KčVíkend v Zastávce194

Jste odjinud, a přesto podporujete rozjezd chotěbořské školky a školy? Přijeďte se k nám podívat! Jako dík Vám zprostředkujeme přespání v nejstarším domě v Chotěboři, přímo na náměstí (pro nenáročné, ve vlastním spacáku) a přidáme tipy na výlety (údolí řeky Doubravy a Horní Mlýn chybět nebudou :-)) [URL="http://www.dobraspolecnost.org/projekty/zastavka194/"]ZASTÁVKA194[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

6 000 KčNávrh rodinné zahrady nebo firemního předprostoru

Snažíme se vést děti k tomu, aby poznaly přírodu v její přirozené podobě. A taková může být i Vaše zahrada s pomocí naší zahradní architektky. Studie a osazovací plán přírodní zahrady pro pozemek 400 m2 do vzdálenosti 50 km od Chotěboře.

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

7 000 KčÚčast na večírku s celým naším týmem

Na oslavu úspěšné kampaně na Startovači ho uspořádáme v Zastávce194 nebo pod širým nebem na Horním Mlýně. Jídlo, pití, muzika, svoboda a řeči o ní ;-).

Počet dostupných odměn: 10/10

Odměna nedostupná

10 000 KčVIP člen klubu Šalamounek

Roční vstup zdarma na všechny akce a kurzy a kroužky s volnou kapacitou. [URL="http://www.salamounek.cz/akce/"]ŠALAMOUNEK[/URL]

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

10 000 KčKoncert kapely Pilgrim Pimple

Dvě hodiny originální muziky pro Vás a Vaše známé. [URL="http://bandzone.cz/pilgrimpimple"]PILGRIM PIMPLE[/URL] V případě zájmu o konkrétní termín si nejdříve ověřte obsazenost na čísle 777664905 nebo e-mailem - bukajus@centrum.cz

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

10 000 KčKoncert kapely Psychohlína

Dvě hodiny agro-punku pro Vás a Vaše známé. [URL="http://www.psychohlina.cz"]PSYCHOHLÍNA[/URL] V případě zájmu o konkrétní termín si nejdříve ověřte obsazenost na čísle 777664905 nebo e-mailem - bukajus@centrum.cz

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

20 000 KčŠlágry v podání kapely Pilgrim Pimple

Šestihodinové živé vystoupení k tanci, vhodné pro firemní či narozeninové párty, svatby, plesy, pohřby. [URL="http://bandzone.cz/pilgrimpimple"]PILGRIM PIMPLE[/URL] V případě zájmu o konkrétní termín si nejdříve ověřte obsazenost na čísle 777664905 nebo e-mailem - bukajus@centrum.cz

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná