REGGAE FESTIVAL Right News Music Garden - crowfunding kampaň

REGGAE FESTIVAL Right News Music Garden

Jeden den je málo na to, kolik je v Česku dobré reggae muziky. Dokážeme společně, aby letos v Louňovicích trval náš festival 2 dny?

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pojďte s námi uspořádat letos náš festival!

Nemusíme doletět zrovna ke hvězdám, přesto existence festivalu jako Right News Music Garden je docela zázrak. Je to malý rodinný open-air festival věnovaný reggae hudbě, která v Česku nemá příliš mnoho příznivců. Napadá mě slovo "underground" a docela sedí. Festival se letos koná již po šesté, a sice 24. až 25. července 2015 v Louňovicích pod Blaníkem. Na pódiu budou hrát české reggae kapely, parkování a stanování je zdarma, navíc kemp je u koupaliště. Zajímavostí rovněž je, že se festival koná v zahradě renesančního zámku, Louňovice č. p. 1.

Zatím každý z předešlých pěti ročníků byl 1denní. Tento rok bychom chtěli rozšířit program o celý jeden DUBový večer. Jenže abychom rozšířili program na 2 dny, hodilo by se nám rozšířit i festivalovou crew - totiž právě o vás! Protože i vy se můžete dík svému příspěvku stát členem naší festivalové rodiny. Rozpočet nás drží při zemi, naše sny nás táhnou k nebi!

deti-vlajky.jpg

Něco o festivalu:

Letošní line-up není ještě kompletní, ale už tam najdte jména jako Uraggan Andrew and Reggae Orthodox (heavy reggae), Intuitive Lab (live dub), Dasha Fyah (dub dj), Rising Spirits (nové české reggae), Ext Band (roots a dub), nebo Bohemica Indica (mantra reggae) a Nuff'n'Ruff Reggae Rulerz (djs Rolland a Ras Dread).

Na místě bude čajovna, vegeteriánské jídlo, dětský koutek a integrační koutek, různé stánky a doprovodný program. Parkování a kempování je zdarma, koupaliště také. Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem - ideální program na odpolední výlet.

V Louňovicích pod Blaníkem jsme od loňského roku. První čtyři ročníky se konaly v zahradě empírové manufaktury na kameninu v Týnci nad Sázavou, kde za ty čtyři roky zahrálo pěkných pár českých reggae kapel a DJs, potkalo se pěkných pár kamarádů. A jelikož jich přibývalo, neopouštělo nás ani přes finanční těžkosti počáteční nadšení. Skvělá rodinná atmosféra, příjemné prostředí, houfy dětí, maminek, tatínků a psů, neodmyslitelná čajovna, oheň uprostřed noci a zábava až do rána - to nejsou žádné hliněné nohy obra, ale pevné základy, o které se každoročně opíráme.

rosta.jpg

Něco o pořadatelích:

A kdo vlastně jsme? Reggae fans a zakladatelé e-zinu Right News (i stejnojmenného občanského sdružení) a nadto členové reggae kapely EXT Band. Můžete nás znát pod přezdívkami Regenerátor & Koudelka, jenže u nás to zdaleka nekončí. Spolu s námi festival pořádá a vytváří početná skupina přátel, dobrovolníků, nadšenců, muzikantů, čajovníků a dalších dobrých lidí, bez kterých by to nešlo, protože ve dvou se to sice lépe táhne, ale na uspořádání festivalu je to přece jen trochu málo…

ext-band.jpg

Naše důvody:

Pokud jde o zmiňované finanční těžkosti, ony nás motivovaly k uspořádání téhle crowdfundingové kampaně. Náklady na festival zatím každý rok převyšovaly výtěžek ze vstupného, a jelikož nemáme sponzory - tak malý festival je pro ně totiž nezajímavý -, ocitli jsme se v minusu. Right News Music Garden je tak beneficí pro sebe sama, kdy kapely hrají bez nároku na honorář (který bychom jim však rádi poskytli). A jelikož jim chceme dopřát alespoň nějaký luxus, investujeme každoročně do kvalitního zvuku, který pochopitelně něco stojí. A to není zdaleka to jediné!

Již v minulých letech jsme zvali DJs a soundsystemy, ale jedna zahrada a jeden den na to nikdy nestačily. A vloni nás napadlo protáhnout festival na dva dny. Pátek chceme proto zasvětit DUBu a sobotu jako obvykle reggae kapelám. Navíc se tímto způsobem lépe využije krásný kemp u louňovického koupaliště, který je návštěvníkům festivalu k dispozici ZDARMA! Aby festival mohl trvat dva dny a získal tím náležitě festivalovou dobu trvání a prázdninovou atmosféru, museli bychom se zadlužit, a proto se raději obracíme na vás...

Myslíme si, že náš plán není velikášský, právě naopak - že jednodenní festival byl příliš skromný. Proto letos usilujeme o dva dny. Kromě hudebního programu bychom chtěli rozšířit i nabídku dalších atrakcí, třeba o stánky se zajímavým vegetariánským jídlem, o kavárnu… a dětský koutek pojmout tentokrát také jako integrační, zaměřený na lidi s postižením, s čímž nám pomůže sdružení Spolurádi, o.s. Pozn: Vstup do zámku i celý areál je bezbariérový!

rnmg2015_fb_851x314_04.png

Facebook událost ·> | stránky festivalu ·> | odkaz na tuto kampaň ·>

Odměny:

Soubor originálních plakátů anebo samolepek můžete získat jako "odměnu", pokud do toho půjdete letos s námi...

souborFLAJERY-50procentVEL.jpg

Komu se líbí holka z plakátu, může podpořit festival a opatřit si tak originál, nebo si vybrat některou z odměn s pohledem, který bude mít motiv podobný...

RNMG2015-vizual-400dpi-RGB_03.png

 V tomhle tričku vás na festivalu nikdo nepřehlídne!

tricko-pŕo-video.png

 

Drahé kameny vybereme podle vašeho znamení tak, aby vám přinášely zdraví a štěstí a sílu. Navíc šperky moc hezky vypadají a jsou vyráběné ručně - každý kus je originál!

sperky02.jpg

Přispějte 700 korun a získejte šperky s drahými kameny Obrázek

 

...originál perokresby, která posloužila jako základ pro plakát, samolepku atd. Kresbe je podepsaná autorkou koudelkou, zapaspartovaná a zarámovaná.700-kresba_holky_z_plakatu-v_ramu.jpg

Další, vzácnou odměnou je originál obraz od koudelky. Jmenuje se "Kočičí anděl" a vznikl pro tuto příležitost - jako odměna tomu, kdo přispěje na konání festivalu 4400,- Kč. Původně činila výše odměny 6 tisíc, ale čas se nachyluje a festival potřebuje vaši pomoc! Skutečná velikost obraz zhotoveného technikou suchý pastel činí 40 x40 cm. Další info o této odměně viz "NOVINKY".

kocici-andel-web.jpg

Díky, že jste dočetli až sem, vážíme si vašeho času i vaší podpory. Jestli vás náš projekt zaujal, dejte vědět kamarádům - nejspíš je to taky bude zajímat :)

Nashledanou na festivalu!

Co si o tomto projektu myslíte?