První český jachtař na paralympiádě v Riu - crowfunding kampaň

První český jachtař na paralympiádě v Riu

Jsem Dan Bína - vozíčkář a jachtař v jednom. Nominace na paralympiádu je pro mě splněným snem. Pomozte mi prosím s financováním kvalitního tréninku.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

JE TO TAM!!!! Díky lidi!!! Tak co, jdeme na těch 500000? :-)

3rd.png

Aktualizace IV.

Zbývá 6 dnů do konce kampaně! Přidali jsme nové odměny - víc se dočtete v novinkách! Díky, že jste tak skvělí a že je Vás tolik!

Aktualizace III.

V neděli jsme dorazili do holandského Lelystadu na dvoutýdenní trénink, který můžu zaplatit právě díky Vašim příspěvkům. 1 den tréninku stojí 5000 korun, díky aktuální vybrané sumě tedy zaplatím krásných 54 dnů. Pokud kampaň ještě chviličku udrží nasazené tempo, bude šance na zakoupení nějakého vybavení a má pozice v Riu se zase o kousíček zlepší. Budu velmi vděčný, když mi věnujete ještě chvilku pozornosti a projekt nasdílíte mezi přátele a známé. 14 dnů je ještě před námi a pokud dosáhneme ještě na některou z dalších met, budu moc rád. 320 000 už klepe na dveře. 

Aktualizace II.

Právě uplynulo 7 dní od spuštění projektu a díky Vám všem jsme to dotáhli na druhou metu. Za vybrané prostředky si koupím 33 dnů tréninku a 1 stěžeň. Když si vzpomenu na mé obavy z počátku kampaně, kdy jsem nevěřil ani tomu, že vybereme 50 000, je to neuvěřitelné! Díky!

Znamená to jediné - DÍKY VÁM JEDEME DÁL!!! :-)

Fotky označené hvězdičkou2.jpg

 

PŮVODNÍ TEXT:

Jachting je pro mě cesta ke snu - ke snu olympijskému, respektive v mém případě paralympijskému. Podřídil jsem mu 8 let své sportovní kariéry. I přesto, že jachting není až tolik věkově omezen, uvědomuji si, že tato šance se nebude opakovat. I proto se pokusím udělat maximum, abych reprezentoval se ctí a získal pro Českou republiku dobré umístění. Každý den tréninku na vodě mi v tom může významně pomoci. 

Ideální představa je strávit tréninkem alespoň 70 dnů. Den tréninku v Holandsku stojí 150-200 EUR, což jsou náklady na trenéra, coach člun, pronájem mariny, parkovné a ubytování. Když připočtu náklady na plachty, servis lodě, dopravu sebe i lodě do Holandska, sezóna mě vyjde na částku 600 000 korun. Příspěvky sponzorů pokrývají 30 % nákladů, zbytek financuji ze svého, ale rezervy už docházejí. Olympijská sezóna je přitom nejdůležitější v mé sportovní kariéře.

Každý den tréninku, na který se mi podaří získat finance, výrazně zvyšuje pravděpodobnost na lepší umístění v nejdůležitějším životním závodě. Už jsem vyčerpal všechny zdroje z mého okolí, a proto s prosbou o podporu oslovuji prostřednictvím Startovače Vás. Děkuji Vám, že se na mém snu podílíte!

 

UMÍSTĚNÍ A VÝSLEDKY

Hned od prvního závodu se mi daří umisťovat na předních příčkách. 4 x jsem dosáhl na titul mistra republiky, 7 x zvítězil v seriálu Českého poháru, loni jsem se stal vítězem poháru středoevropského a mezinárodním vicemistrem Belgie. Kvalifikaci na paralympijské hry v Riu jsem si vyjel 14. místem na Mistrovství světa handicapovaných v Melbourne.

O paralympiádu jsem se snažil už v roce 2011, tenkrát mi ale nominace nevyšla. Považuju to také za můj jediný větší sportovní neúspěch. Dodnes jsem přesvědčený o tom, že patřičná výkonnost byla, regatu jsem ovšem, lidově řečeno, zazdil. Přitom stačilo zopakovat výsledek z předchozího týdne, kterého jsem dosáhl v závodě Světového poháru. Tehdy jsem si řekl - to je konec „velkého“ jachtingu a už zůstanu jen u rekreačního ježdění sem tam pro zábavu a dám si dohromady osobní život, kariéru, atp. Vydržel jsem to půl sezóny. Pak mne Španělé a Nizozemci pozvali na společné zimní soustředění jako sparinga a bylo.

Celý rozhovor se mnou si můžete přečíst na mém webu. Za povšimnutí stojí, že vyšel v časopise Playboy :-).

1002175_586127204763893_754957160_n.jpg

Vítěz ankety: JACHTAŘ ROKU 2015

Počátek roku, o kterém se mi ani nesnilo. Jako vůbec první handicapovaný jachtař jsem ovládl anketu Jachtař roku v kategorii mužů.

jachtar_roku_2015.jpg

Foto: Pavel Nesvadba

A aby té slávy nebylo málo, vyhlásili mě i Objevem roku 2015 mezi handicapovanými sportovci 

IMG_3703.jpg

Velmi si vážím jakékoli podpory, která mi umožní financovat trénink a získat tak šanci na co nejlepší umístění. Děkuji, že při mě stojíte a věnujete mi pozornost. Ocením, pokud budete tento projekt sdílet mezi své přátele a známé.

MOTTO:

Zahoďte lítost a začněte žít!!!

 

Co si o tomto projektu myslíte?