Startovač - financování projektů

Pohádky z druhého břehu - crowfunding kampaň

Novinky - Pohádky z druhého břehu

Jedenáct pohádkových příběhů s ilustracemi ze života zvířat.

Knihy
Přijďte mě navštívit na trhy na Tylově náměstí v Praze! Vinohradské kreslení do památníků Obrázek

Hezký den! Už byste měli mít všichni své odměny u sebe doma, případně na poště (až na Míšu a Markétu, s kterými se brzy snad uvidíme osobně a tímto je zdravím), a pokud tomu tak není, určitě se ozvěte, abychom to vyřešili. Nerada bych, abyste si mysleli, že na vás kašlu a za vybrané peníze jsem se vypařila někam na Maledivy. Zároveň, pokud jsem to popletla a nedopatřením vám poslala něco jiného, neváhejte do mě šťouchnout, a také to vyřešíme. Ono totiž když se vám doma sejde tolik knížek a nadšení, je občas těžké se v tom zorientovat a nepodlehnout chaosu. Zvlášť když je člověk matfyzák jako já.

A teď, když jsem vyřešila organizační věci, vás můžu pozvat na svou vlastní akci v rámci festivalu Jak chutnají Vinohrady, jehož součástí bude i knižní veletrh. Jak název napovídá, je to na pražských Vinohradech, a to konkrétně na trzích na Tylově náměstí. Tam budu mít stánek s pohádkami - tuto sobotu 22. června od desíti do pěti odpoledne.

A protože jsem se poučila ze svých chyb po prvním pokusu o stánkový prodej, rozhodla jsem se tentokrát využít čas strávený ve stánku k tomu, abych se s některými z vás setkala osobně. Vymyslela jsem si totiž "akci v akci" - Kreslení do památníků s Pohádkami z druhého břehu.

Pokud nevíte, co jsou to památníky, tak to jsou takové ty sešity, kam vám kamarádi na základce kreslili princezny, autíčka a draky. Takže jestli ho ještě někde doma máte, otřete z něj vrstvu prachu a vezměte ho v sobotu na procházku za novou vzpomínkou. Já i pohádky se na vás moc těšíme!

Také, pokud už máte mou knížku přečtenou a líbila se vám, vás chci poprosit o sdílení svých dojmů na některé z knižních databází. Třeba na ČBDB, Databázi knih, FB stránce knížky, vašich stránkách nebo jinde. Mám doma ještě spoustu knížek, které potřebují najít své čtenáře a nový domov. A také mi můj drahý tak trochu zakázal vydávat další knížku, dokud neprodám uspokojivé množství pohádek. :-)

Knížka k vám jede, jak jen nejrychleji dokáže! Konec dobrý - všechno dobré! Obrázek

A tak končí naše komedie. Nikdo neprohrává a dobro žije. Vám, čtenáři milí, se slza v oku blyští, že chodí to tak pouze na jevišti. V životě pak opačně to bývá... Dobře, to jsem se nechala trochu unést a pohrála si se závěrečnou částí Záskoku od Cimrmanů. :-) 

Chtěla bych vám všem poděkovat. Kampaň zde na Startovači byla velmi poučná a přinesla mi spoustu důležitých zkušeností. Nejhezčí na tom bylo asi zjištění, kolik úžasných lidí se sešlo, aby podpořilo můj projekt Pohádky z druhého břehu. Většinou jste ani nevěděli, jestli umím pořádně psát, a prostě jste mi věřili. Moc si toho vážím a doufám, že vaši důvěru nezklamu - všechny zúčastněné od pana nakladatele až po výrobce tašek proháním tak, že se občas bojím, jestli mi to v tomhle nebo příštím životě neoplatí; a nejvíc ze všech proháním sebe.  

Co se bude tedy dít dál? Knížky by mi měly domů dorazit 30. května. Jakmile otevřu balík, vrhnu se do kreslení slíbených obrázků, psaní věnování a balení knížek, aby vše bylo včas připraveno. 4. června v 18:00 proběhne křest v žižkovském podniku Prostor39. Kdyby někdo z vás chtěl dorazit, jste vítáni, jen mi prosím napište mail nebo sms, abych věděla, s kolika lidmi mám počítat. 

A jakmile knížku řádně oslavíme, tak rozešlu knížky těm z vás, s kterými se na křtu nepotkám osobně. 

To vypadá úžasně, co? Pokud byste se se mnou chtěli vidět osobně, určitě mi napište - když se neuvidíme na křtu, můžeme se domluvit i jinak. 

Pohádky z druhého břehu jsou o krok blíž vašim knihovnám! Pohádky na cestě do tiskárny Obrázek

Pohádky jsem začala psát jednoho zářijového večera u babičky a dědy v Žamberku. V celém domě bylo ticho a mně mrzly u počítače nohy, ale musela jsem pokračovat, protože příběh jménem Kde kohouti dávají dobrou noc chtěl prostě ven z mé hlavy. A v tu chvíli mě ani nenapadlo, že z jednoho příběhu se stane příběhů jedenáct a že se rozhodnu jim dát i fyzickou podobu.

Ale stalo se, a tak jsem dnes schválila konečnou podobu knížky k tisku. Bylo za tím spoustu hodin, které jsme s panem nakladatelem strávili úvahami nad tím, jaké nastavit řádkování, jestli ten milimetr navíc od konce stránky bude v pořádku, jak velké má být písmo, aby v poměru k délce řádku vypadalo dobře... Zkrátka jsme rozebrali knížku písmenko po písmenku, abychom ji vzápětí zase složili do podoby, v jaké dnes putuje do tiskárny.

A co dál?

Teď budu netrpělivě čekat, až mi knížky přivezou domů, abych do nich mohla malovat slíbené obrázky, balit je a připravovat na odesílání, abych vše stihla do křtu knížky a vy jste se mohli pustit do čtení. 

A co Startovač?

Mám nesmírnou radost z toho, že se našlo tolik vás - nadšenců, kterí chtějí podpořit mě nebo mou knížku! Z kampaně ještě zbývají dva týdny a kousek a během té doby máte šanci si pořídit některou z odměn, z nichž některé jsou k dispozici pouze v rámci ní - například reklama na přenosném banneru, který s sebou budu nosit na všechny akce, vlastnoručně malovaný originální obrázek v knížce jen pro vás nebo možnost stát se strážným andělem knížky, a tedy i jedním z kmotrů. Také je možné si zakoupit odměnu v podobě kreativního odpoledne, kde vám ukážu všechny své tajné triky, které používám při vytváření ilustrací.

Bude party?

Party určitě bude, a ne jedna. Je tolik lidí, s kterými bych vznik knížky chtěla oslavit, a tak není možné to stihnout za jeden večer. Pokud se tedy nedostanete na křest, budeme se moci setkat v divadle nebo jinde, protože plánuji řadu příjemných akcí.

Děkuji za podporu a přeji krásný den!