Neobyčejná klubovna - obrázek

Neobyčejná klubovna

Z ruiny chceme vytvořit oddílovou klubovnu s přesahem. Jedná se o skvělou příležitost jak zajistit, aby to ve Vršovicích žilo, a to nekomerčně.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podařilo se nám získat prostory bývalé restaurace nedaleko tramvajové zastávky Ruská u Heroldových sadů. Zde se chceme podílet na tom, aby to ve Vršovicích žilo, a to nekomerčně! Sháníme peníze na rekonstrukci prostoru, který v budoucnu nabídneme jednotlivcům i organizacím, které chtějí uspořádat akce s ušlechtilými cíly.

V dny mimo tradiční oddílové schůzky chceme prostor nabízet veřejnosti v podstatě za provozní náklady pro smysluplné projekty (přednášky, vzdělávací akce, sousedská setkávání, ubytování dobrovolníků v různých pomáhajících projektech, případně sdílet klubovnu s jinými kolektivy…).

 

Cesta byla dlouhá

Náš nápad není spontánní. Vznikl zhruba v roce 2015. Tehdy se náš oddíl přestěhoval do nové klubovny. Už tehdy bylo zřejmé, že pokud se bude oddíl rozrůstat, nebude prostor stačit. K našemu potěšení se tak stalo. Přečtěte si, jak se o oddílu vyjadřují děti i rodiče.

 

Do oddílu jsem přišla, když jsem za sebou měla docela dost špatných věci… Nikomu z oddílu (dětem ) jsem to nikdy kromě mé nejlepší kamarádce bebine neřekla. Oddíl mi otevřel oči a z tech nejhorších chvil jeho života me vytahmul. Z ni to asi divné, ale v té me situaci mi oddíl dal novém důvod něco děl a věnovat se něčemu zase na plno i když někdy to není 2× lehký. Otevřel mi nové dveře k bez vládním lidim , přátelům a nalezeni nejlepší kamarádky a kamaráda . oddíl mi otevřel dveře i do budoucna protože stejně tak jako vim ze chci být zpěvačka ted už i vim, ze jednou budu vedoucím tohoto oddílu . neverite ze mi to vydrzi? Neverte, čas to ukáže sam… Tímto chci jen říct , že i když se někdy tvarům jakkoliv tak za to co jste pro mne udělali vám budu nadosmrti věčná . stejně tak jako za zážitky , ukázání super místa (keblov) a spoustu dalších. Díky Všem…

(Křeček, tehdy 14 let)

 

Vliv na můj život tak jako , když sem u poutníků tak se cítím normálně můžu se chovat normálně kdybych se choval tak jak se chovám na poutnících ve škole tak se mi smějí nevím proč ale to je jedno prostě sem rád že sem s vámi.

(Řízek, tehdy 13 let)

 

Zažádali jsme Městskou část Praha 10 o poskytnutí dalšího prostoru, který je na stejné adrese. Bývalá restaurace s vyhořelými sklepy je zhruba 15 let netknutá. Nyní nám město prostor poskytlo za velmi hezkou cenu a je náš. Máme jasno, že si ho ale nechceme nechat jen pro sebe!

 

startovac_17.png

 

Co je náš cíl?

1) Přetvořit bouračku na hezký prostor.

Práce budou probíhat svépomocí. Máme mezi sebou schopného stavaře, kontakty na elektrikáře, instalatéry, truhláře a hromadu nadšených dětí, rodičů i vedoucích, kteří nakonec zrekontruují prostor tak, že bude zářit.

 

2) Využívat prostory k činnosti dětského oddílu + mít zde sklad materiálu.

Schůzky: Převážně v zimním období je vnitřní prostor žádoucí. V mínus 15 °C není zrovna jednoduché vést schůzku venku. Uvnitř lze zažít i tak četná dobrodružství.

Přípravy na akce: Porady vedoucích k realizaci akcí jsou stěžejní záležitostí pro následný průběh kvalitní akce. Zároveň prostor poskytuje možnost vyrábět rekvizity potřebné k akcím.

Borcovky: Akce pro širokou veřejnost. Vyráběli jsme ptačí budky i vlastní nože, pořádali jsme kurz první pomoci zážitkovou metodou s realistickými simulacemi, realizovali program pro starší děti zaměřený na seznámení se s hodnotami. To vše v extrémně malém prostoru s kobercem. Prostor, který chceme rekonstruovat zajistí komfort a navíc navýší kapacitní možnosti pro účast na akcích.

 

3) Nabízet prostor kolektivům s ušlechtilými cíly

Realizovat v Praze akci, která má být finančně nenáročná a zároveň má být "indoor", je nesmírně obtížné. Chceme podpořit dobré akce a poskytnout pořadatelům zázemí, které je a následně tedy účastníky finančně nezatíží.

 

Akce, které chceme podporovat jsou například: krátkodobé ubytování pro nepražské kolektivy pracující s mládeží / nekomerční vzdělávací akce (kurzy první pomoci, školení pro oddílové vedoucí, kurzy pro pedagogy aj.) / prostor pro komunitní setkávání (mužské a ženské kruhy, veřejné debaty, lokální projekty, filmové projekce, přednášky atp.)

  

promitani-16-001.jpg

 

Nejbližší akce (jste zváni, vstupné dobrovolné)

Akce pro širokou veřejnost proběhne 21. 10. 2017 – Mikrofony dobrodruhům. Jedná se o cyklu přednášek spojených s cestováním.

Veškeré informace zde: poutnici.desitka.cz/dobrodruzstvi

Videoupoutávka: youtube.com/watch?v=rxCZ0lvmokY

 

Kdo jsme?

Jsme oddíl Poutníci – stezka pro život.

Spokojené děti i vedoucí, nadšení rodiče, jehličí až za ušima, vstávání na východ slunce, koupání v Zátoce pláňat, boule a modřiny, smích štěstí i láska. Pro vedoucí 24 hodin práce v jediném dni, pro děti hra i výuka toho, co ve škole nezískají. Život v přírodě, celoroční hry, jiné světy a vůbec snaha ukázat, že tenhle svět a život jako takový přes všechny neduhy a kotrmelce stojí za to. Snaha ukázat, že život se nemusí jen odžít, ale dá se i prožívat. 

 

dsc03823.jpg

 

Proč to děláme (zadarmo)?

Protože jsme (soft)rebelové!

 

Ale teď vážně. V dnešní době se lidé podivují, když za něco nechcete peníze. Aktivní vedoucí má v podstatě druhý pracovní úvazek. Proč za to nechce peníze?

 

Motivací je mnoho, ale obecně platí, že jde o jistou formu seberealizace. Zároveň nás těší, že můžeme pedagogicky ovlivňovat mládež k utváření morálních postojů, k nabývání kladných hodnot, k rozvoji osobnosti a nabízet smysluplné trávení volného času. Naše práce je neocenitelná vzhledem k primární prevenci mládeže vzhledem k negativním vlivům společnosti.

 

Rodiče za kroužky (i ve školách!) platí vysoké částky. Navíc kroužky fungují většinou jen od října do konce května. U nás díky dobrovolnictví vedoucích za celoroční program (celý rok včetně prázdnin, víkendů apod.) zaplatí zhruba o tři čtvrtiny menší částku. Děti, jejichž rodiče by komerční (ale dnes v případě škol a volnočasových center i neomerční) akce nemohli zaplatit, u nás najdou své místo a jsme si jisti, že mnohdy nabízíme mnohem kvalitnější program vzhledem k cílům výchovy díky znalostem našich vedoucích.

 

banner-novy-stan.png

 

Fotky odměn

Samolepky se znakem oddílu (černobílá + barevná verze) / SKALP / Kepp calm and be Poutník

znak_barevny_ikona.png

znak_cernobily_ikona.png

keep_calm_cernobily.png

profilovka.png

Originální lžíce

2017-07-01 19.37.56.jpg

Originální kopečková zmrzlina (obrázek je ilustrační, kvalitu garantujeme!)

823c2f89596a[1].jpg

Tričko

vanocka-16-042[1].jpg

 

Mikina s kapucí

lednovka-17-035[1].jpg

lednovka-17-019[1].jpg

SKALP v knižní podobě

10959755_340335686161851_4739020050862453785_n[1].png

 

Certifikát o přispění

CERTIFIKAT_complete.png

Co si o tomto projektu myslíte?

Autor projektu

Mladí ochránci přírody, Tuláci – oddíl Poutníci - obrázek
  • projekt od Mladí ochránci přírody, Tuláci – oddíl Poutníci
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

50 Kč

Poděkování na webu

Na webových stránkách oddílu uvedeme všechny podporovatele. Zároveň bude poděkování i v tištěném čísle oddílového časopisu.

Počet odměn není omezen

100 Kč

Samolepky

Jako poděkování obdržíš 5 ks samolepek se znakem oddílu

Počet odměn není omezen

200 Kč

Originální lžíce

Jako poděkování budeš mít vlastní lžíci, na kterou si můžeš zvolit vlastní text. Ať už oddílovou přezdívku, název firmy, nebo jakýkoli jiný text. Text bude "vyškrábán" speciální technikou a bude to ruční práce.

Počet odměn není omezen

300 Kč

Nápis na židli v klubovně

Na jednu z židlí, které budou v klubovně Vám napíšeme jakýkoli nápis. Je libo Tvá přezdívka, vtip, životní motto, název firmy? Zvládneme i hezké obrázky!

Pokud budete chtít, můžete svou židli vytvořit vy sami.

Prosíme opět o dodržení etiky, jsme organizace pro děti. :)

Počet dostupných odměn: 21/25

400 Kč

Nejchutnější kopečková zmrzlina + samolepky

Jsi borec! A za to ti patří ochutnávka limitované poutnické zmrzliny. Bude umražena jen jednou a ty ji budeš mít možnost ochutnat 21. 10. 2017 na akci Mikrofony dobrodruhům (anebo ti ji schováme na jindy).

K tomu navíc dostaneš 2 samolepky s oddílovým znakem + 1 samolepku "Keep calm and be Poutník"!

Kdo má alergii na nějakou surovinu, ať nám to oznámí na oddilpoutnici@gmail.com

Počet odměn není omezen

500 Kč

Certifikát + samolepky

Obdržíš certifikát o podpoře našeho projektu + 2 samolepky s oddílovým znakem.

Počet odměn není omezen

700 Kč

Hypertextový odkaz na internetových stránkách

Uvedeme jakýkoli etický odkaz na našich internetových stránkách ve stránce věnované klubovně oddílu.

Počet odměn není omezen

900 Kč

Videoreklama před táborovým videem

Před videem z tábora 2017 bude umístěna vámi natočená reklama (případně lze zaslat jen text). Opět bereme pouze etické.

Video je vždy uvedeno po celý rok na stránce věnované táboru, je umístěno na Youtube a je promítáno na veřejném promítání fotek a videí z celého roku.

Počet dostupných odměn: 2/2

1 000 Kč

Certifikát

Obdržíš certifikát o podpoře našeho projektu + 2 samolepky s oddílovým znakem + samolepku "Keep calm and be Poutník".

Počet odměn není omezen

1 500 Kč

Tričko

Zelené triko s naším znakem jen pro tebe!

Počet odměn není omezen

2 000 Kč

Mikina s kapucí

Barva: burgundská, bílá, černá, červená, modrá Navy, modrá, oranžová, šedá melírovaná
Nápis vzadu: oddíl Poutníci – stezka pro život
Na pravém prsu barevný poutnický znak

Různé velikosti (dle přání)

Počet odměn není omezen

3 000 Kč

SKALP v knižní podobě + samolepky

Dostaneš komiks SKALP v knižní podobě!

K tomu tě čeká 5 ks samolepek s oddílovým znakem a 1 samolepka "Keep calm and be Poutník".

Počet odměn není omezen

3 500 Kč

Prostor na 1 kterýkoli den

Můžeš si půjčit prostor přednostně na jakýkoli den. Pokud bude více lidí, kteří budou mít tuto odměnu, bude záležet na pořadí, ve kterém napíší, že mají zájem o daný den.

Odměna je možná ihned, ale pozor, plánovaná rekonstrukce bude ukončena během podzimu 2017.

Počet odměn není omezen

4 000 Kč

VIP místo na tábor

Tábor pro rok 2017 je již naplněn, ale pro rok 2018 nabízíme přednostně 3 místa. Vřele doporučujeme, aby se dítě zúčastnilo alespoň nějaké naší akce před táborem.

U této odměny se nevztahuje podmínka odjet alespoň 4 akce / rok k připuštění na tábor a nikdy nebudou náhradníci. Místo je vždy jisté.

Datum tábora: 28.7. – 11.8.2018

Počet dostupných odměn: 3/3

4 500 Kč

Narozeninová párty

Uspořádáme pro Vaše dítě, nebo pro Vás program na narozeninovou párty takový, že na něj dlouho budete vzpomínat!

Počet odměn není omezen

5 000 Kč

Certifikát

Obdržíš certifikát o podpoře našeho projektu + 2 samolepky s oddílovým znakem + samolepku "Keep calm and be Poutník" + samolepku SKALP

Počet odměn není omezen

5 500 Kč

Exkluzivní prohlídka kanálu v Praze

Nudí Vás Praha? Co takhle podniknout dobrodružnou cestu do jejího podzemí?

Maximálně pro 8 osob.

Počet dostupných odměn: 3/3

6 000 Kč

Banner na hlavní stránku oddílu

Na homepage našeho webu (v pravém menu nahoře) budeš mít vlastní banner - firemní či osobní. Pouze etické. Též můžeš požádat pouze o hypertextový odkaz.

Počet odměn není omezen

7 000 Kč

Kurz zdravovědy

Pro Vás, Vaši firmu, či jiný kolektiv uspořádáme kurz zdravovědy zážitkovou formou. Realistické simulace, resuscitační Andula, simulovaná krvácení apod.

Jak to může probíhat se dočteš zde. Zkušenosti máme!

Počet odměn není omezen

35 000 Kč

Poděkování na stěně v hlavní místnosti + FB + mail

V hlavní místnosti bude na stěně zřetelný nápis s poděkováním o Vaší podpoře. S uvedením jména, případně firmy. Zároveň rozešleme informaci o podpoře v nejbližším e-mailu, který chodí rodičům, spolu s informacemi o následujících akcích. Též uvedeme poděkování na oddílovém Facebooku.

Počet odměn není omezen