startovac_mensi_17.png

Neobyčejná klubovna Ostatní

Z ruiny chceme vytvořit oddílovou klubovnu s přesahem. Jedná se o skvělou příležitost jak zajistit, aby to ve Vršovicích žilo, a to nekomerčně.

Neobyčejná klubovna

Vybráno89 050 Kč(178 %)

178 %
50 000 Kčpožadováno
93startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

EXKLUZIVNÍ ODMĚNA!!!

Máme několik druhů dvoubarevných mikin v různých velikostech. Stačí si vybrat. Ale pozor, za chvilku již nebude možné mikiny získat. Tak moc nerozmýšlejte. :)

dvoubarevna_mikina.png

VIDEO K CELÉMU PROJEKTU

https://www.youtube.com/watch?v=u2avCOhiESE

 

Podařilo se nám získat prostory bývalé restaurace nedaleko tramvajové zastávky Ruská u Heroldových sadů. Zde se chceme podílet na tom, aby to ve Vršovicích žilo, a to nekomerčně! Sháníme peníze na rekonstrukci prostoru, který v budoucnu nabídneme jednotlivcům i organizacím, které chtějí uspořádat akce s ušlechtilými cíly.

V dny mimo tradiční oddílové schůzky chceme prostor nabízet veřejnosti v podstatě za provozní náklady pro smysluplné projekty (přednášky, vzdělávací akce, sousedská setkávání, ubytování dobrovolníků v různých pomáhajících projektech, případně sdílet klubovnu s jinými kolektivy…).

 

Cesta byla dlouhá

Náš nápad není spontánní. Vznikl zhruba v roce 2015. Tehdy se náš oddíl přestěhoval do nové klubovny. Už tehdy bylo zřejmé, že pokud se bude oddíl rozrůstat, nebude prostor stačit. K našemu potěšení se tak stalo. Přečtěte si, jak se o oddílu vyjadřují děti i rodiče.

 

Do oddílu jsem přišla, když jsem za sebou měla docela dost špatných věci… Nikomu z oddílu (dětem ) jsem to nikdy kromě mé nejlepší kamarádce bebine neřekla. Oddíl mi otevřel oči a z tech nejhorších chvil jeho života me vytahmul. Z ni to asi divné, ale v té me situaci mi oddíl dal novém důvod něco děl a věnovat se něčemu zase na plno i když někdy to není 2× lehký. Otevřel mi nové dveře k bez vládním lidim , přátelům a nalezeni nejlepší kamarádky a kamaráda . oddíl mi otevřel dveře i do budoucna protože stejně tak jako vim ze chci být zpěvačka ted už i vim, ze jednou budu vedoucím tohoto oddílu . neverite ze mi to vydrzi? Neverte, čas to ukáže sam… Tímto chci jen říct , že i když se někdy tvarům jakkoliv tak za to co jste pro mne udělali vám budu nadosmrti věčná . stejně tak jako za zážitky , ukázání super místa (keblov) a spoustu dalších. Díky Všem…

(Křeček, tehdy 14 let)

 

Vliv na můj život tak jako , když sem u poutníků tak se cítím normálně můžu se chovat normálně kdybych se choval tak jak se chovám na poutnících ve škole tak se mi smějí nevím proč ale to je jedno prostě sem rád že sem s vámi.

(Řízek, tehdy 13 let)

 

Zažádali jsme Městskou část Praha 10 o poskytnutí dalšího prostoru, který je na stejné adrese. Bývalá restaurace s vyhořelými sklepy je zhruba 15 let netknutá. Nyní nám město prostor poskytlo za velmi hezkou cenu a je náš. Máme jasno, že si ho ale nechceme nechat jen pro sebe!

 

startovac_17.png

 

Co je náš cíl?

1) Přetvořit bouračku na hezký prostor.

Práce budou probíhat svépomocí. Máme mezi sebou schopného stavaře, kontakty na elektrikáře, instalatéry, truhláře a hromadu nadšených dětí, rodičů i vedoucích, kteří nakonec zrekontruují prostor tak, že bude zářit.

 

2) Využívat prostory k činnosti dětského oddílu + mít zde sklad materiálu.

Schůzky: Převážně v zimním období je vnitřní prostor žádoucí. V mínus 15 °C není zrovna jednoduché vést schůzku venku. Uvnitř lze zažít i tak četná dobrodružství.

Přípravy na akce: Porady vedoucích k realizaci akcí jsou stěžejní záležitostí pro následný průběh kvalitní akce. Zároveň prostor poskytuje možnost vyrábět rekvizity potřebné k akcím.

Borcovky: Akce pro širokou veřejnost. Vyráběli jsme ptačí budky i vlastní nože, pořádali jsme kurz první pomoci zážitkovou metodou s realistickými simulacemi, realizovali program pro starší děti zaměřený na seznámení se s hodnotami. To vše v extrémně malém prostoru s kobercem. Prostor, který chceme rekonstruovat zajistí komfort a navíc navýší kapacitní možnosti pro účast na akcích.

 

3) Nabízet prostor kolektivům s ušlechtilými cíly

Realizovat v Praze akci, která má být finančně nenáročná a zároveň má být "indoor", je nesmírně obtížné. Chceme podpořit dobré akce a poskytnout pořadatelům zázemí, které je a následně tedy účastníky finančně nezatíží.

 

Akce, které chceme podporovat jsou například: krátkodobé ubytování pro nepražské kolektivy pracující s mládeží / nekomerční vzdělávací akce (kurzy první pomoci, školení pro oddílové vedoucí, kurzy pro pedagogy aj.) / prostor pro komunitní setkávání (mužské a ženské kruhy, veřejné debaty, lokální projekty, filmové projekce, přednášky atp.)

  

promitani-16-001.jpg

 

Nejbližší akce (jste zváni, vstupné dobrovolné)

Akce pro širokou veřejnost proběhne 21. 10. 2017 – Mikrofony dobrodruhům. Jedná se o cyklu přednášek spojených s cestováním.

Veškeré informace zde: poutnici.desitka.cz/dobrodruzstvi

Videoupoutávka: youtube.com/watch?v=rxCZ0lvmokY

 

Kdo jsme?

Jsme oddíl Poutníci – stezka pro život.

Spokojené děti i vedoucí, nadšení rodiče, jehličí až za ušima, vstávání na východ slunce, koupání v Zátoce pláňat, boule a modřiny, smích štěstí i láska. Pro vedoucí 24 hodin práce v jediném dni, pro děti hra i výuka toho, co ve škole nezískají. Život v přírodě, celoroční hry, jiné světy a vůbec snaha ukázat, že tenhle svět a život jako takový přes všechny neduhy a kotrmelce stojí za to. Snaha ukázat, že život se nemusí jen odžít, ale dá se i prožívat. 

 

dsc03823.jpg

 

Proč to děláme (zadarmo)?

Protože jsme (soft)rebelové!

 

Ale teď vážně. V dnešní době se lidé podivují, když za něco nechcete peníze. Aktivní vedoucí má v podstatě druhý pracovní úvazek. Proč za to nechce peníze?

 

Motivací je mnoho, ale obecně platí, že jde o jistou formu seberealizace. Zároveň nás těší, že můžeme pedagogicky ovlivňovat mládež k utváření morálních postojů, k nabývání kladných hodnot, k rozvoji osobnosti a nabízet smysluplné trávení volného času. Naše práce je neocenitelná vzhledem k primární prevenci mládeže vzhledem k negativním vlivům společnosti.

 

Rodiče za kroužky (i ve školách!) platí vysoké částky. Navíc kroužky fungují většinou jen od října do konce května. U nás díky dobrovolnictví vedoucích za celoroční program (celý rok včetně prázdnin, víkendů apod.) zaplatí zhruba o tři čtvrtiny menší částku. Děti, jejichž rodiče by komerční (ale dnes v případě škol a volnočasových center i neomerční) akce nemohli zaplatit, u nás najdou své místo a jsme si jisti, že mnohdy nabízíme mnohem kvalitnější program vzhledem k cílům výchovy díky znalostem našich vedoucích.

 

banner-novy-stan.png

 

Fotky odměn

Samolepky se znakem oddílu (černobílá + barevná verze) / SKALP / Kepp calm and be Poutník

znak_barevny_ikona.png

znak_cernobily_ikona.png

keep_calm_cernobily.png

profilovka.png

Originální lžíce

2017-07-01 19.37.56.jpg

Originální kopečková zmrzlina (obrázek je ilustrační, kvalitu garantujeme!)

823c2f89596a[1].jpg

Tričko

vanocka-16-042[1].jpg

 

Mikina s kapucí

lednovka-17-035[1].jpg

lednovka-17-019[1].jpg

Mikina s logem Neobyčejné klubovny

odmena_mikina.png

Triko s logem Neobyčejné klubovny

triko_nk.png

SKALP v knižní podobě

10959755_340335686161851_4739020050862453785_n[1].png

 

Certifikát o přispění

CERTIFIKAT_complete.png

Vybráno89 050 Kč(178 %)

178 %
50 000 Kčpožadováno
93startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuNeobyčejná klubovna

Odměny

22 KčSáček pravého vzduchu z NK exkluzivně pro vás!

Speciální unikát. Originální vzduch až z Neobyčejné klubovny. Sáček je průhledný, abyste se jím mohli kochat při každé příležitosti. Při koupi 5 kusů šestý zdarma. Vážně? To nemůže být pravda! Ale ano, Horste, je to tak! Při nákupu do 5 minut navíc zdarma 5 dalších rezervních mikrotenových pytlíků.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

30 KčOpičák skočí placáka z mola v Zátoce pláňat

Tolikrát, kolikrát si tohle někdo koupí, tolik placáků skočím. Takže pokud chcete vidět rudokožce, snažte se. Jo a samozřejmě to celé natočíme na video a pošleme na oddílový Facebook odkaz. A pozor! Znamená to, že půjdu do vody, což není tak časté. :D

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

50 KčPoděkování na webu

Na [URL="http://poutnici.desitka.cz/klubovna"]webových stránkách oddílu[/URL] uvedeme všechny podporovatele. Zároveň bude poděkování i v tištěném čísle oddílového časopisu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

100 KčSamolepky

Jako poděkování obdržíš 5 ks samolepek se znakem oddílu

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

111 KčŘízkovy rakve

Řízek natočí video o tom, jak se správně "cvakají" rakve. Dopomáhá totiž v dílně otce a drží se rodinného řemesla.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

200 KčOriginální lžíce

Jako poděkování budeš mít vlastní lžíci, na kterou si můžeš zvolit vlastní text. Ať už oddílovou přezdívku, název firmy, nebo jakýkoli jiný text. Text bude "vyškrábán" speciální technikou a bude to ruční práce.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčOpičák: Trapnopíseň o nové klubovně

Opičák zahraje trapnopíseň o nové klubovně.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

200 KčMates: Trapnobáseň

Mates složí trapnobáseň o nové klubovně a přednese ji na táboře. Video bude k dispozici.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

200 KčBrňák: Trapnojódlování o nové klubovně

Video bude. :D

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

200 KčBláťa: Trapnotaneček znázorňující Neobyč. klubovnu

Video je samozřejmostí

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

200 KčKocíkův trapnokousek

Co předvede Kocík trapného? A bude to trapné, nebo veselé? Zjistěte to za 200 Kč. ;)

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

250 KčVačice s Brňákem zapějí písně na Karlově mostě

Exkluzivní nabídka! Za každé zakoupení této věci zapějí pěkně nahlas z plného hrdla jednu píseň. Kupte to 3500krát a budou tam celé věky. :D Samozřejmě nebude chybět kytara a bude jistě video.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčNápis na židli v klubovně

Na jednu z židlí, které budou v klubovně Vám napíšeme jakýkoli nápis. Je libo Tvá přezdívka, vtip, životní motto, název firmy? Zvládneme i hezké obrázky! Pokud budete chtít, můžete svou židli vytvořit vy sami. Prosíme opět o dodržení etiky, jsme organizace pro děti. :)

Počet dostupných odměn: 9/25

Odměna nedostupná

300 KčBářin screamtrashmetal s houslemi feat. Krysař

Za tři kila vám Bára s Krysařem ukážou, zač je toho poutnická banda. A třeba se přidá jako doprovod ještě někdo další! Tak šup!

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

300 KčOpičák skočí placáka z mola v Zátoce pláňat (11x)

Z důvodu velkého zájmu zavádíme tento výhodný balíček 11 placáku za cenu deseti. Podpořte našeho rudokožce, podívejte se jak vypadly první čtyři https://youtu.be/tJpn-W0przo.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

333 KčMates hodí kočár z mola, Opičák bude uvnitř

Pokud si koupíte tuto super odměnu, zveřejníme video, kde Mates vezme rozsekaný dětský kočárek se 3 koly (ten z Poutnického Top Gearu 2016), ve kterém bude sedět Opičák, a roztlačí ho po mole, aby to celé spadlo do přehrady.

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

400 KčNejchutnější kopečková zmrzlina + samolepky

Jsi borec! A za to ti patří ochutnávka limitované poutnické zmrzliny. Bude umražena jen jednou a ty ji budeš mít možnost ochutnat 21. 10. 2017 na akci Mikrofony dobrodruhům (anebo ti ji schováme na jindy). K tomu navíc dostaneš 2 samolepky s oddílovým znakem + 1 samolepku "Keep calm and be Poutník"! Kdo má alergii na nějakou surovinu, ať nám to oznámí na oddilpoutnici@gmail.com

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčCertifikát + samolepky

Obdržíš certifikát o podpoře našeho projektu + 2 samolepky s oddílovým znakem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčImprovizované divadlo + slam poetry u táboráku

Opičák, Mates a další vedoucí a třeba i děti u táboráku na táboře předvedou, co v nich je. To za 500 stojí, ne? A samozřejmě to uvidíte na videozáznamu!

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

500 KčVlčice: sbalená do batohu a hozena do vody

Vlčici (Danu) sbalíme do batohu a hodíme ji z mola. Vše nesmíííírně bezpečně zajištěno. Chcete to vidět? Tak jak je libo. :-)

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

500 KčKocík si oholí hlavu na pleš

Kocík si oholí hlavu strojkem bez nástavce tak, že se mu bude lesknout pleška. A pozor! Bude fotka. Pro všechny. :-)

Počet dostupných odměn: 0/1

Odměna nedostupná

700 KčHypertextový odkaz na internetových stránkách

Uvedeme jakýkoli etický odkaz na našich internetových stránkách ve stránce věnované [URL="http://poutnici.desitka.cz/klubovna"]klubovně oddílu[/URL].

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

800 KčBlátino překvapení

Pro toho, kdo se rád nechá překvapit. Neprozradíme víc než že jde o předmět, který potěší každého, kdo má rád doby minulé.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

900 KčVideoreklama před táborovým videem

Před videem z tábora 2017 bude umístěna vámi natočená reklama (případně lze zaslat jen text). Opět bereme pouze etické. Video je vždy uvedeno po celý rok na stránce věnované táboru, je umístěno na Youtube a je promítáno na veřejném promítání fotek a videí z celého roku.

Počet dostupných odměn: 2/2

Odměna nedostupná

1 000 KčCertifikát

Obdržíš certifikát o podpoře našeho projektu + 2 samolepky s oddílovým znakem + samolepku "Keep calm and be Poutník".

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 112 KčZveřejníme fotky z tábora do 25. 8. 2017

Je to práce. Je to mraky práce. Ale když nám dáte tuto finanční injekci, tak se Opičák hecne a vytřídí + upraví foty z letního tábora již do šibeničního termínu 25. 8. 2017. Tak mu pojďte trochu zatopit a pak se kochejte krásou, co se podařila zachytit okem objektivu.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

1 500 KčTričko

Zelené triko s naším znakem jen pro tebe!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčJarča porodí dítě

Porod nastane do měsíce od výběru této odměny. :-)))

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

1 887 KčTriko s logem Neobyčejné klubovny

Triko s logem Neobyčejné klubovny. Barev je na výběr celá škála a velikostí též. Zároveň máme jak dámský, tak pánský, ale i dětský střih! A pozor, pánové si mohou vybrat i triko s dlouhým rukávem!!! Lze si vybrat, zda bude potisk na zádech či na břichu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčMikina s kapucí

Barva: burgundská, bílá, černá, červená, modrá Navy, modrá, oranžová, šedá melírovaná Nápis vzadu: oddíl Poutníci – stezka pro život Na pravém prsu barevný poutnický znak Různé velikosti (dle přání)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčSKALP v knižní podobě + samolepky

Dostaneš komiks [URL="https://www.facebook.com/skalp.komiks"]SKALP[/URL] v knižní podobě! K tomu tě čeká 5 ks samolepek s oddílovým znakem a 1 samolepka "Keep calm and be Poutník".

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčMikina s potiskem loga Neobyčejné klubovny

Mikina s potiskem loga Neobyčejné klubovny ve Vámi zvolené barvě i velikosti. To prostě nelze odmítnout! Lze si vybrat, zda bude potisk na zádech či na břichu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 030 KčDvoubarevná mikina s logem Neobyčejné klubovny

Máme několik druhů dvoubarevných mikin v různých velikostech. Stačí si vybrat. Ale pozor, za 5 dnů již nebude možné mikiny získat. Tak moc nerozmýšlejte. :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 500 KčProstor na 1 kterýkoli den

Můžeš si půjčit prostor přednostně na jakýkoli den. Pokud bude více lidí, kteří budou mít tuto odměnu, bude záležet na pořadí, ve kterém napíší, že mají zájem o daný den. Odměna je možná ihned, ale pozor, plánovaná rekonstrukce bude ukončena během podzimu 2017.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

4 000 KčVIP místo na tábor

Tábor pro rok 2017 je již naplněn, ale pro rok 2018 nabízíme přednostně 3 místa. Vřele doporučujeme, aby se dítě zúčastnilo alespoň nějaké naší akce před táborem. U této odměny se nevztahuje podmínka odjet alespoň 4 akce / rok k připuštění na tábor a nikdy nebudou náhradníci. Místo je vždy jisté. Datum tábora: 28.7. – 11.8.2018

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

4 500 KčNarozeninová párty

Uspořádáme pro Vaše dítě, nebo pro Vás program na narozeninovou párty takový, že na něj dlouho budete vzpomínat!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčCertifikát

Obdržíš certifikát o podpoře našeho projektu + 2 samolepky s oddílovým znakem + samolepku "Keep calm and be Poutník" + samolepku SKALP

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 500 KčExkluzivní prohlídka kanálu v Praze

Nudí Vás Praha? Co takhle podniknout dobrodružnou cestu do jejího podzemí? Maximálně pro 8 osob.

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná

6 000 KčBanner na hlavní stránku oddílu

Na homepage našeho webu (v pravém menu nahoře) budeš mít vlastní banner - firemní či osobní. Pouze etické. Též můžeš požádat pouze o hypertextový odkaz.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

7 000 KčKurz zdravovědy

Pro Vás, Vaši firmu, či jiný kolektiv uspořádáme kurz zdravovědy zážitkovou formou. Realistické simulace, resuscitační Andula, simulovaná krvácení apod. Jak to může probíhat se dočteš [URL="http://poutnici.desitka.cz/text-nenech-chcipnout"]zde[/URL]. Zkušenosti máme!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

35 000 KčPoděkování na stěně v hlavní místnosti + FB + mail

V hlavní místnosti bude na stěně zřetelný nápis s poděkováním o Vaší podpoře. S uvedením jména, případně firmy. Zároveň rozešleme informaci o podpoře v nejbližším e-mailu, který chodí rodičům, spolu s informacemi o následujících akcích. Též uvedeme poděkování na oddílovém Facebooku.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná