folxlide_text_color_green_focus_bw.jpg

Mr. Folxlide: CD No. 1 Hudba

Bal folk meets blues. Big time! Spare a dime to support the CD? / Lidovky hrané jako blues. Na krabici od doutníků. To chcete slyšet! Hodíte drobák?

Mr. Folxlide: CD No. 1

First things first / To hlavní na začátek

1. Support the CD! It took a lot of work and it's quite something. / Podpořte to CD. Bylo s ním dost práce. A když nic jiného, je poctivě divné.

2. If you are not Czech, select rewards that are either in English or both languages. / Odměn, které jsou jen v angličtině, si nevšímejte. Nedávají pro vás smysl. Berte ty, co jsou aspoň trochu česky.

3. To select a reward, you need to click on "Podpořit projekt". The rest of the interface is in English, so it should't give you much of a trouble from then on. / To, že je systém Startovače česky, vás asi nerozhodí, takže to nemusíme řešit.

4. Czech below... / Pokud čtete radši česky, sjeďte níž na stránku. O hodně níž.

Ain't but one kind of blues... and it's folk

Mr. Folxlide is the ultimate balfolk - blues crossover. European folk dance music with the raw sound of American cigar box guitars. And old time blues adapted for balfolk dancing. Road tested at festivals all around Europe. It was high time to think out of the box, record everything, put it in the box again and deliver it to your doorstep.

Ain't but one thing we are sure of: you have never heard anything quite like this!

Why the hell balfolk on cigar box guitar?

Because everyone can have the blues. Black and white people alike, no matter what their nationality is. And all folk music is about love and death anyway. Cigar box guitars are also tuned in an open chord, pretty much the same way as bagpipe or hurdy-gurdy. Drone, ostinato and simple riffs are something we can find in folk music all around the globe, if we look deep enough. It was just about time to pick all that up and use it. It came just naturally. Not convinced yet? Check the sound clips!

Vložený obsah třetí strany

Pro ochranu Vašich osobních údajů automaticky nenačítáme obsah třetích stran bez Vašeho souhlasu.
Chcete načíst obsah z webu w.soundcloud.com?

How did the recording go?

Slowly. Painfully. But it was worth it. Even though Mr. Folxlide was well tested in live situations, once in studio we had to rethink it all. More loops. More instruments. Guests. New arrangements. And careful ear of a professional producer and sound engineer Michal Pajdiak, the guy behind Alvik and other electro-jazz projects. So far it took 87 hours of studio time, with at least 20 more to come. Still, did we say it was worth it? It was.

Where will my money go?

About half of it will cover those hours and hours of studio time. One third will go to the CD manufacturing company. The remaining one sixth will pay for the guests, graphic designer and other attached expenses. That's it, no sugar for Mr. Folxlide. Still he thinks it was worth it. Did we mention that already?

Thank you for reading & your support!

---

Mr. Folxlide hraje muziku k tanci, snění i pofňukávání. Evropské lidovky se syrovým zvukem amerických kytar z krabic od doutníku. A naopak staré blues hrané jako evropské lidovky. Otestováno na festivalech ve Francii, Holandsku, Polsku, Německu i u nás doma. Teď to chceme nahrát, šoupnout do krabičky a vyexpedovat k vám. Aby se ta muzika dostala ještě dál do světa. Třeba až do Aše, nebo kde je vám zrovna konec...

Každopádně: garantujeme, že nic takového jste ještě neslyšeli.

Proč doutníky, blues a lidovky?

Protože blues v duši může mít každý. Černoši i běloši. Američani, Francouzi i Češi. A většina lidové muziky je o lásce nebo smrti, případně obojím. Stejně jako blues. Kytary z krabic od doutníků se ladí do akordu, podobně jako evropské dudy nebo niněry. Dron, jednoduché riffy, ostinato, to všechno najdeme i po Evropě. Stačí se podívat hlouběji než do písní aranžovaných ve folkloristickém duchu 19. století. Prostě všechno to tu bylo a jen to čekalo, až to někdo pořádně proplete. Nevěříte? Poslechněte si ukázky.

Vložený obsah třetí strany

Pro ochranu Vašich osobních údajů automaticky nenačítáme obsah třetích stran bez Vašeho souhlasu.
Chcete načíst obsah z webu w.soundcloud.com?

Jak to nahráváme?

Dlouho. Pomalu. Trochu se u toho vztekáme. Ale stojí to za to. I když Mr. Folxlide živě funguje skvěle, samozřejmě se ukázalo, že na CD je potřeba všechno předělat. A tak jsme přidávali další smyčky, piplali aranže, pozvali hosty, brali do rukou nástroje, na které normálně nehrajeme a hodiny a hodiny to skládali dohromady. A pozor, není to plural maiestaticus: to my zahrnuje ještě Michala Pajdiaka, který to svým bedlivým uchem profesionálního zvukaře a producenta ve studiu little m records nahrával. A teď to míchá, produkuje a když všechno dobře dopadne, snad to i zmasteruje bez újmy na duševním zdraví.

Na co půjdou vaše peníze?

Zhruba půlka na ty hodiny a hodiny ve studiu. Třetina padne na lisování CD a tisk obalu. Zbylá šestina pokryje honoráře pro hosty, grafičku a další drobnosti po cestě. Pan Folxlide to dělal zadarmo, z čisté lásky smíchané s trochou hubris a trochou naivity. Nezbude mu ani na bublifuk, ale když teď poslouchá premixy, stejně z toho má dobrý pocit.

Díky za dočtení a podporu!

Vybráno85 974 Kč(115 %)

115 %
75 000 Kčpožadováno
159startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMr. Folxlide

Odměny

188 Kč312 kbps blues

Full album in mp3 as soon as the crowdfunding is over. Eternal gratitude and glory! // Celé album v mp3 hned po skončení crowdfundingu. Nehynoucí vděk a sláva!

Očekávané doručení odměny: červenec 2018

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčCD hand to hand / CDdo ruky

The brand new CD, hand to hand. Pick it up at Gennetines, Boombal, Numiosum festival or other dates of Mr. Folxlide. Plus full album in mp3 as soon as the crowdfunding is over and eternal gratitude & glory! // Zbrusu nové CD, z ručky do ručky. Hned, jak se uvidíme. K tomu celé album v mp3 hned po skončení crowdfundingu a nehynoucí vděk a sláva.

Počet dostupných odměn: 361/400

Odměna nedostupná

333 KčCD by post / CD poštou

The brand new CD going postal all the way to you, wherever you are. Plus full album in mp3 as soon as the crowdfunding is over and eternal gratitude & glory! // Zbrusu nové CD vyexpedované poštou. Drama a dobrodružství, líbí se nám vaše odvaha! K tomu celé album v mp3 hned po skončení crowdfundingu a nehynoucí vděk a sláva.

Očekávané doručení odměny: srpen 2018

Počet dostupných odměn: 83/100

Odměna nedostupná

350 Kč1 on 1 dance feedback or mini-class

Feedback on your dancing or 1 on 1 class on whatever you think I can teach you. Catch me at Gennetines (second week), Boombal, Numiosum festival or other dates of Mr. Folxlide later through the year.

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

400 KčDedicated CD / CD s věnováním

Signed and dedicated CD, hand to hand. Pick it up at Gennetines, Boombal, Numiosum festival or other dates of Mr. Folxlide. Plus full album in mp3 as soon as the crowdfunding is over and eternal gratitude & glory! // Zbrusu nové CD, podepsané a celé jenom Vaše. Z ručky do ručky hned, jak se uvidíme. K tomu celé album v mp3 hned po skončení crowdfundingu a nehynoucí vděk a sláva.

Počet dostupných odměn: 29/50

Odměna nedostupná

444 KčDedicated CD by post / CD s věnováním poštou

Signed and dedicated CDgoing postal all the way to your doorstep. Plus full album in mp3 as soon as the crowdfunding is over and eternal gratitude & glory! // Zbrusu nové CD, podepsané a celé jenom Vaše. Zaslané Českou poštou a poručené pánubohu. K tomu celé album v mp3 hned po skončení crowdfundingu a nehynoucí vděk a sláva.

Očekávané doručení odměny: srpen 2018

Počet dostupných odměn: 45/50

Odměna nedostupná

450 KčCD & beer-coffee / CD & pivo-kafe

I'll buy you a beer/coffee. I'll tell you everything you probably even didn't want to know about the CD. Or I'll let you do the talking. // Pozvu vás na pivo/kafe. Řeknu vám všechno, co jste o CD snad ani nechtěli vědět. Nebo budu zticha a nechám mluvit vás.

Počet dostupných odměn: 3/12

Odměna nedostupná

500 Kčhodina hry na kytaru z krabice od doutníků

Popravdě: na tyhle kytary hráli hlavně lidi, co neřešili teorii, harmonii a další vymyšlenosti. Je to upřímný lidový nástroj. Ale zas ho tím pádem zvládne každý. Po hodince drnkání budete mít základy hry slidem, budete vědět, jak se plus mínus dělá blues (samo!) a taky budete mít nejspíš nutkání pořídit si vlastní cigar box.

Počet dostupných odměn: 0/4

Odměna nedostupná

600 KčCD & plectrum / CD & trsátko

Signed CD and signed plectrum (one of the two) used for recording the CD. In a few years, you can sell it on eBay, probably with no profit at all. // Podepsané CD a podepsané trsátko, které téměř položilo život při jeho nahrávání. Za pár let ho můžete střelit na eBay a možná na tom ani moc neproděláte.

Počet dostupných odměn: 1/2

Odměna nedostupná

666 KčCD a kniha

Zbrusu nové CD a k tomu moje dnes už raritní básnická sbírka Kolem lámání. Obojí v sobě obsahuje esenci autorovy duše. Jen té sbírky už zbylo posledních šest kousků. Z ručky do ručky, nebo poštou, pokud máte pocit, že jste se narodili pod šťastnou hvězdou.

Počet dostupných odměn: 0/6

Odměna nedostupná

777 KčCD & T-shirt / CD & tričko

Limited edition of Mr. Folxlide T-shirts. We don't know, how they will look. We don't know if anybody wants them. They will take a while to get them ready. But if we make them, they will be damn great. CD included and mp3s as well. // Limitovaná edice triček Mr. Folxlide. Nevíme, jak budou vypadat. Nevíme, jestli je budou lidi chtít. Nevíme, kdy budou hotová. Ale když budou, budou krásná. CD samozřejmě k tomu a mp3 ještě dávno před tím.

Očekávané doručení odměny: září 2018

Počet dostupných odměn: 39/50

Odměna nedostupná

1 000 KčCD a 2 lístky na křest

Křest bude! Pro jistotu až poslední pátek v lednu, abyste si stihli udělat čas. V rámci festivalu Prague Balfolk Immersion, takže k tomu dostanete i dvě další kapely navíc. CD samozřejmě k tomu a mp3 hned, jak budou hotové.

Počet dostupných odměn: 6/10

Odměna nedostupná

2 000 Kčtaneční workshop

Blues nebo evropské lidové tance, případně obojí. Hodí se před koncert Mr. Folxlide, ale klidně i jen tak. Na festival, na veselku, jak je libo. Kdybyste chtěli, abych kvůli tomu opustil Prahu, poprosím vás o příspěvek na cestu. Když to jde, jezdím vlakem, ale naučil jsem se i řídit, kdyby něco.

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

3 000 Kčkoncert v Česku

Mr. Folxlide zahraje na vašem festivalu nebo veselici. Bude to krásné. Termín probereme, pokusím se vyjít maximálně vstříc. Pak už stačí dodat techniku a zaplatit cestu. Což je většinou lístek na vlak, pokud máte poblíž koleje a zastávku. CD a mp3 samozřejmě dostanete. Klidně i dvakrát, když budete chtít.

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

7 500 KčMr. Folxlide at your festival or party!

Bring Mr. Folxlide to your place! It sure will be party to remember. Workshop included, if you want one. We'll agree on a date and I'll ask you to kindly cover my travel expenses (I love taking trains, so it shouldn't be that much after all). CD and mp3s included, even twice if you want to.

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná

10 000 Kčspons/zor!

The most dedicated of the CDs. And a few more, for your friends & family. Plus everything Mr. Folxlide will record in the future (if anything). And everything he has recorder so far with ba.fnu. The limited series T-shirt. And whatever else you want from the remaining rewards. We'll talk it through. // CD s velmi květnatým věnováním. Plus pár dalších, pro rodinu a kamarády. Plus všechno, co kdy v budoucnosti Mr. Folxlide nahraje (pokud něco). A všechno, co už (s ba.fnu) nahrál. Tričko ze zcela limitované série. A cokoliv dalšího ze zbylých odměn, jak se domluvíme.

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná