ořez_pro_startovač.jpg

Města - hrací karty Umění

Pomozte k vydání originálně ilustrovaných hracích karet s tématikou našich měst.

Města - hrací karty

 

Připravujeme vydání pokerových (whistových) karet s originálními ilustracemi a tématikou měst České republiky. Abychom projekt mohli rozjet, potřebujeme vaši pomoc. Vybrané prostředky použijeme na realizaci vysoce kvalitního ofsetového tisku na speciální karetní karton.

SOUTEZ_STARTOVAC.jpg

100_s rukou2_pro_startovac.jpg

Playing Card Box Mock-up 05_muj2.jpg

Lákala nás představa, jak by města mohla vypadat, kdybychom je nevnímali pouze jako název, jako soubor budov, ulic, obyvatel nebo jako plán či mapu. Jaké jsou jejich specifické znaky a symboly, jak bychom je výtvarně pojali. Bylo by to možné? Šlo by je pak rozčlenit? Dokážeme zachytit jejich individualitu a zároveň to, co je spojuje? Budou moci takto zpodobněná fungovat jako karetní ilustrace? My věříme, že ano.

Všechna naše města jsou krásná. Každé město je jiné, a přece je něco spojuje. Některá jsou velmi stará, jiná nová, ale všechna mají charakter a osobnost. Tak proč je nezosobnit ještě více. Vytvořili jsme karetní ilustrace našich měst, ve kterých se odráží jejich historie, sláva a charakter.

Playing Card Box Mock-up 04_muj_bile_poz.jpg

www.mestahracikarty.cz

Tvorba ilustrací a karet

Tvorba každé karty má několik fází. Po prvotním výběru měst následovalo jejich skicování. Po zvolení té nejlepší varianty se přistoupilo k překreslení čisté verze a následnému kolorování. Pak se už město usadilo na svůj pomyslný karetní trůn.

20161120_150544.jpg

hromada_skic_male.jpg

treba_takhle_jihlava.jpg

treba_takhle_brno.jpg

treba_takhle.jpg

Přehled karet

Celkem jsme připravili 16 ilustrací postav měst (tedy 4 x J, Q, K, A). Víme, že krásných, slavných, a zajímavých měst je v naší republice mnohem více, ale do užšího výběru se jich více nevejde. Nezoufejte ale, ani na další města jsme nezapomněli a jejich atributy jsme umístili na karty nižších hodnot. 52 karet tedy znamená 52 zpracovaných měst. 

 

KÁRY: Ostrava, Kladno, Jihlava, Příbram, Havířov, Most, Karvinná, Opava, Chomutov, Třinec, Kutná Hora, Rakovník, Jáchymov.

kary.jpg

KŘÍŽE: Liberec, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Cheb, Teplice, Jablonec nad Nisou, Trutnov, Šumperk, Vsetín, Strakonice, Turnov, Jeseník, Domažlice.

krize.jpg

LISTY: Praha, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Děčín, Mladá Boleslav, Tábor, Kolín, Písek, Litoměřice, Mělník, Beroun.

listy.jpg

SRDCE: Brno, Olomouc, Znojmo, Uherské Hradiště, Zlín, Přerov, Prostějov, Třebíč, Kroměříž, Hodonín, Břeclav, Uherský Brod, Mikulov

srdce.jpg

A to není vše! :-D Máme pro vás Jokery! 

jokers.jpg

Příběhy

Píšeme krátké příběhy s našimi městskými hrdiny.

První příběh: Jak jsme se měli fotit

Druhý příbeh: Hrajeme spolu, má milá

Máme milník

Pokud se nám povede vybrat na náš projekt 50 000 Kč, napíšeme další krátký příběh, který společně s originální ilustrací zašleme v digitální podobě všem, kteří nás podpořili.

Tisk a realizace

Tisknout budeme ofsetovou technologií na vysoce kvalitní speciální karetní karton. Tento speciální vrstvený karton s neprůhlednou prostřední vrstvou má potřebnou tuhost, oboustranný bílý nátěr a speciální karetní lak. Tisk proběhne u české společnosti se 130tiletou tradicí.

tisk.jpg

Odměny

podrobnější náhledy odměn naleznete také na http://mestahracikarty.cz/odmeny/

odmen_nove.jpgodmen2_nove.jpgodmen3.jpgodmen4.jpg

odmen_balicek.jpg

odmen5.jpgodmen6.jpgodmen6b2.jpg

Náhledy tašek zde.

odmen7.jpgodmen8.jpgodmen9.jpgodmen10.jpgodmen11.jpgodmen12.jpg

 

Vybráno48 879 Kč(129 %)

129 %
38 000 Kčpožadováno
139startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuMěsta - hrací karty

Odměny

100 KčPlacka

Placka o průměru 5 cm s motivem dle výběru. Motiv vybírejte [URL="http://mestahracikarty.cz/odmeny/"]zde[/URL]. (výběr specifikujte do poznámky v dalším kroku)

Očekávané doručení odměny: únor 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

120 KčTištěná ilustrace

Tištěná ilustrace města dle Vašeho výběru formátu A5. Motiv vybírejte [URL="http://mestahracikarty.cz/odmeny/"]zde[/URL]. (výběr specifikujte do poznámky v dalším kroku)

Očekávané doručení odměny: únor 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčMěsta - hrací karty

Sada hracích karet „Města”

Očekávané doručení odměny: březen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčTaška

Plátěná taška s postavou „Mor“, potištěná technikou sítotisk. Podrobnější náhled najdete [URL="http://mestahracikarty.cz/odmeny/"]zde[/URL].

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčTaška - Karlovy Vary

Plátěná taška s postavou „Karlovy Vary“, potištěná technikou sítotisk. Podrobnější náhled najdete [URL="http://mestahracikarty.cz/odmeny/"]zde[/URL].

Očekávané doručení odměny: prosinec 1899

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 Kč2x Města - hrací karty

2 sady hracích karet „Města“ (vhodné ke hře kanasta či žolíky)

Očekávané doručení odměny: březen 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčPlakát

Plakát formátu A2 (42 x 60 cm) s postavami v několika variantách (4 postavy vybrané barvy, popřípadě všech 16 postav) Motiv vybírejte [URL="http://mestahracikarty.cz/odmeny/"]zde[/URL]. (výběr specifikujte do poznámky v dalším kroku)

Očekávané doručení odměny: únor 2017

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 800 KčDigitální ilustrace na míru

na počítači nakreslená postava symbolizující místo dle Vašeho výběru (město, vesnice, městská část), zaslaná v digitální podobě ve vysokém rozlišení + kvalitní tisk obrázku na A4 + sada hracích karet „Města”

Počet dostupných odměn: 3/7

Odměna nedostupná

2 000 KčPříběh s ilustrací na míru

napsání krátkého příběhu, v němž postavy (města) i zápletku můžete zvolit vy sami. Samozřejmostí je doplňující ilustrace, vše zasláno v digitální podobě. + sada hracích karet „Města” + placka 5 cm s vybraným motivem

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná

3 000 KčSejdeme se

Setkání s autory projektu v Praze, vyprávění o vzniku projektu, k vidění budou první skici + autory podepsané 2 sady karet + placka 5 cm s vybraným motivem + pohlednice dle výběru

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

3 000 KčRučně kreslená ilustrace na míru

ručně nakreslená postava (technika perokresba, akvarel) symbolizující místo dle Vašeho výběru (město, vesnice, městská část) + sada hracích karet „Města” + placka 5 cm s vybraným motivem + pohlednice dle výběru

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná