GA0B4598_Tiny2.jpg

Královničky do každé rawdiny! Hudba

Pestrá syrová strava pro rawdinné uši! Staré kořeny - mladé výhonky, máselnice a mixéry! Třináct hudebních chodů! Dejte si nás, bude jaro!

24. 3. 2015

Za pár hodin...!

Drazí startéři, vážení přátelé, velice Vám děkujeme za podporu! Už za pár hodin končí kampaň Královniček na Startovači, ale jaro teprve začíná! Srdečně vás zveme tuto sobotu 28. března ve tři hodiny do kavárny Trojka v Brně. Zazpíváme, zatančíme, zahrajeme, pojíme a popijeme. Pokřtíme a oslavíme. Protože CD už tuto sobotu díky Vám bude! A byli jsme i v Sama doma, podívat se na nás můžete na 68.minutě zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/315292320030005 Nashledanou! Královničky

CDčko bude! STOPROCENTNĚ!
16. 3. 2015

CDčko bude! STOPROCENTNĚ!

Děkujeme vám za podporu! Královničky už mají startovač v kapse! Bude jich dost pro vás všechny... Hip hip! Srdečně vás zveme na křest v sobotu 28. 3. v 15 hodin do brněnské kavárny Trojka. Bude se zpívat, tančit, dílničkovat, autodráhovat, dobrotovat - přijďte slavit s námi! Ještě jednou díky! A pokud jste si nestihli cd zajistit či ho doporučit svým drahým, neplakejte - ještě máte 9 dní - a Královničky potěšíte, neb náklady jsou stále více než dvojnásobné než našich krásných 100%!!!

Královničky nekončí... Jaro teprve začíná. Přidejte s k nám.

Podívejte, jak to kdysi s Káťou začalo...

Zdravím Kateřinu, ať je kde je! Díky Ti!! e

6. 3. 2015

Česky lev, Anděl, Pampe a Šinka, Královničky... to je výzva, co říkáte?

Vsaďte na nás! Znáte Ondřeje Ježka? Ano, to je ten, co dostal Českého lva za Aloise Nebela, Anděla za Comeback Václava Neckáře, to je ten, co smíchal Královničky! A Napoli znáte? Držte nám palce a grafička Martina Kupsová, co ladila třeba i knihu Pampe a Šinka, vyladí i nás! A co na to Žížala? Viděli jste někdy hrát Žížalu na bicí - tak už ale přihazujte, sdílejte... Protože ŽÍŽALA JE KRÁLOVNIČKA!

ano a už se nám ozývají první pozorní fanoušci! Ondřej Ježek nemá s Neckářem nic společnýho! To dělal Dušan Neuwerth! Gratulujeme výhercům a ostatním se omlouváme za mateník. Zde můžete sledovat autentický produkční amatérismus v praxi - uznejte, že potřebujeme vaši podporu! S díky za pochopení Královničky

Čí jsi?
2. 3. 2015

Čí jsi?

Nahoře vidíme fotografie, jak se kdysi říkávalo, Vandy a Viki. A pod jejich fotografiemi vidíme fotografie jejich dětí - poznáte, které dítě patří které mámě?

Třeba příští neděli... Zuzčin parawdní makový koláč!
2. 3. 2015

Třeba příští neděli... Zuzčin parawdní makový koláč!

Pište si do makovic! Mňam!

Ke koláči tudy:

Pište si do makovic:

Parawdní makový koláč dle Zuzky:

 

Předně se pořádně nalaďte na tvoření. A tohle bude celé začerstva, takže neva, když budou dětí chtít mlít mák, když se vám ho půlka rozsype a oni v tom pak budou jezdit autíčky, nic se nezkazí.
A taky jim můžete rovnou koupit ještě pytlík maku navíc a dejte jim ho do plechu jen tak pro tu neplechu, pak nelapáte po dechu jestli zbyde dosti na koláč. (Ono se to makové nadělení asi dřív či později sice rozsype po celé kuchyni, ale takové vysávání je taky parádní zábava!)

Nevadí ani, když to nestihnete za půl hodiny, ale doděláte ho po částech až večer, aspoň ho dáte rovnou vychladit do ledničky a ráno máte na svačinu do krabičky, mňam!

Všechno čerstvé, nic se nezkazí.

 

Na korpus:

1 hrnek slunečnicových semínek

1/2 hrnku oříšků - co máte - lískové, mandle, vlašské,...

1/2 hrnku lněného semínka

3 lžíce kokosového oleje

a jestli máte, není nutno, ale je to veeeelmi voňavé, tak 3 lžíce oříškového másla - lískooříškové či vlašské nejlépe

 

Na náplň:

1 hrnek datlí sušených

1/2 hrnku rozinek nesířených

1 hrnek máku - měřeno nepomletého máku - až změříte, pomelte ho

1/3 hrnku chia semínek - možno v nouzi vynechat

1 bio citrón - anebo 3 lžíce koupené bio citrónové šťávy (třeba DM)

 

Slunečnicová semínka, oříšky, lněná semínka - pomelte. Já mám tříštivý kávomlýnek a to je pak vcukuletu a děti nápomocné vítány.

Vše pomleté přesypte do větší mísy.

Ve vodní lázni roztopte kokosový olej a spolu s oříškovým máslem přelijte do rozmixovaných semínek a oříšků.

Vše promíchejte, konzistence je asi jako drobenka, kokosový olej pak ale ztuhne a lněné semínko nasaje vlhkost a též korpus spojí.

Touto drobenkou vyložte formu. Já měla formu teflonovou, vyloženou naspod pečícím papírem a po stranách vytřenou kokosovým olejem a vysypanou kokosem.

Náplň:

Datle a rozinky jste buď přes noc nebo na 4h namočili do studené vody, tak aby byli tak akorát ponořené, anebo netrváte na raw a chcete rychle ke koláči, pak můžete obojí krátce povařit a nechat stát, než uděláte korpus.

Pak obojí namočené rozmixujte, ponorným či jiným mixérem.

Do rozmixovaného ovoce přisypte pomletý mák, přidejte šťávu z bio citrónu a nastrouhejte polovinu jeho kůry. (Někteří doporučují omýt jej v octové vodě).

Přidejte chia semínka a póóřádně promíchejte.

S Láskou a těšením lžičkou - případně namáčenou ve studené vodě - rozprostírejte na korpus a užijte si poslední čas přípravy téhle lahodnosti.

A taky možná nechte kousek náplně dětem do misek, protože jinak budete následující hodinu tuhnutí pořád odpovídat na otázku Kdy už to bude?! :o)

Když jste tedy pomocníkům dali po právu už jejich část na misku, můžete celé tohle makově opojné dílo dát vychladit do lednice a aspoň hodinu nechte tuhnout.

Klidně jej nechte tuhnout i dýl, protože o to víc se nad ním pak budete sami rozplýýývat. A třeba se můžete i rozzpívat! Co to ten král za královnu dostal...

Koukejte,jak jsou krásný!
26. 2. 2015

Koukejte,jak jsou krásný!

Vážení drazí! Velice Vám děkujeme za podporu Kralovnicek! Dnes máme třicet šest procent, pět stupňů plus, února dni 26 a ted hádejte, kolik let maji Kralovnicky v průměru včetně deti! Deset matek,dvacet pět deti,ha? Moc díky!!

Vybráno58 094 Kč(116 %)

116 %
50 000 Kčpožadováno
152startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuEva Kratochvílová

Odměny

100 Kčpusa po větru

Za tenhle kulatý peníz vám budeme opravdu vděční a ten vděk proměníme v přání všeho dobrého a pošleme vám pusu z dáli. Poštovné v ceně!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

120 KčNechci tu krásu vidět, chci jen slyšet!

Můžete získat naše cd i v digitální podobě! Všechny písně u vás doma hned! - po skončení kampaně na Startovači, na úpatí jara. Nabízíme vám hudbu CD Královničky v digitální podobě.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

210 KčKrálovničky, to rawdinné cédé!

Tak toto je úplná pecka tohoto setkání, o toto zde vlastně jde. CD Královničky v luxusním obalu s hračkou, bookletem nabitým fotkami a dalšími životodárnými zbraněmi jako je stezka po stopách Královniček, recept na vlastní lidovou píseň nebo kvíz, co vám do hlavy udělá díru. A písně, které ji naplní jarním popoletováním, budete to vy, jen bosky a občerstveni... Nabízíme vám CD Královničky v kompletním bookletu s přílohou.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčKrálovničky a dílnička na petrKLÍČ

Tato odměna je neodolatelná zejména pro ty z vás, kteří vytvářejí program pro skupinu dětí - pro kroužky, mateřské školky, nadšené tety apod. Spolu s cédéčkem se k vám dostane plán tvořivé dílničky spojené s náznaky jarních rituálů. Recept na dílničku obsahuje hudební, pohybové i výtvarné aktivity. Nabízíme vám CD Královničky a recept na tvořivou dílničku.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčKrálovničky pečou s Bombarďákem

Jak to točí holky uslyšíte v Královničkách, jak to točí kluci uslyšíte v Bombarďákovi. Do auta, na dětský rej, vám pak děti hned pověj, jak se jim to líbí. Můžete si zakoupiti dvě svižná cd pro dvě živé dětičky či mamičky. Nabízíme vám CD Královničky a CD Bombarďák (Indies) s písničkami pro děti.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 050 KčPětkrát kulaté prosím!

Jestli si myslíte, že zpívat s dětmi v náručí je skvělé a nechat znít lidové písně domem duši libé, pak můžete našim cd podarovat babičku, kamarádku, tetičku z Anglie, anebo ho zakoupit jako dar do tomboly. Tuto je pro znalce umění možnost koupit hned pět kusů zároveň. Nabízíme vám pět kusů CD Královničky.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 100 KčDeset Královniček mezi vámi!

A je to tady! Deset kusů pro náruživé spotřebitele kvalitní hudby! Vemte si to - na návštěvu, k narozeninám, k svátku, za odměnu, za trest... Deset vám bude stova stačit. A navíc včetně známky a provázku! Čili poštovného balného! No, kup to! Nabízíme vám deset kusů CD Královničky.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná