Startovač_copy3.jpg

V PRVNÍ ŘADĚ: VOZÍK PLNÝ FOLKU Knihy

Podpořte knihu Petra Cihelky. Petr je kluk na vozíku, velký milovník hudby, kterého zná ve světě folk a country kde kdo. Je to nadšenec pro dobrou hudbu, dobrou náladu a optimistický pohled na svět.

PetrovaCihelna42.JPG

Vybráno106 300 Kč(133 %)

133 %
80 000 Kčpožadováno
78startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

KNIHA - V PRVNÍ ŘADĚ: VOZÍK PLNÝ FOLKU

O autorech

Petr Cihelka je kluk na vozíku, velký milovník hudby, kterého zná ve světě folk a country kde kdo. Je to nadšenec pro dobrou hudbu, dobrou náladu a optimistický pohled na svět.

Irena Kulovaná je kapelnice folkové skupiny Bylo nás 6 a pomohla sérií rozhovorů Péťovi splnit jeho sen o napsání knihy. Sám totiž Péťa psát nemůže.

Podpořte vydání knihy, ve které Irena Kulovaná zpovídá Petra Cihelku.

O knize

Máte rádi folk a country? Chcete si zavzpomínat na festivaly, kapely a hudbu posledních 25 let? Chcete se dovědět, co všechno o folku ví autor této knížky?

Anebo chcete nahlédnout do soukromí kluka na vozíku, který se narodil s DMO (dětskou mozkovou obrnou) a který kolem sebe rozdává pozitivní energii?

Asi vás to až překvapí, kolik toho Petr stihnul. Kolik festivalů a koncertů navštívil, s kolika kapelami se spřátelil.  Má obrovský přehled o naší folkové scéně a najde se u nás asi jen málokdo, kdo zná stovky písní nazpaměť tak, jako on.

Zveme vás, abyste s námi nasedli do tohoto vozíku plného folku, což je i název knihy, a nechali se s Petrem a Irenou unášet na vlnách folku a country. 

A proč v první řadě? Protože s Péťou posloucháte hudbu vždy z první řady a nechybíte na žádné důležité akci, která se v téhle branži odehrává!

Pomozte nám, aby se kniha mohla zhmotnit v tištěné podobě a rozlétnout se do světa. Podpořte náš projekt a vyberte si z nabízených odměn.

Kniha má cca 160 stran a je doplněna bezmála 80 barevnými fotografiemi na křídovém papíře, má měkkou vazbu a příjemný formát (B5) do ruky i do kabelky. Obálku knihy a její grafickou úpravu vytvořila Olga Mendel. Pozadí obálky tvoří Petrova malba. Kromě fotografií v knize najdete i několik drobných kreseb.

Svým příspěvkem tak pomáháte nejen vydat knížku, ale pomůžete dostat do podvědomí hudebních nadšenců i myšlenku na možnost pomoci lidem s handicapem užívat si života také plnými doušky.

O Petrovi a jeho aktivitách

Péťa je sice na vozíku, ale dostal do vínku šťastnou povahu. A tak překonává svoje handicapy statečně. I díky skvělé rodině, která za ním odmalička stojí a která žije heslem, že nic není nemožné.

Petr je nejenom vášnivý hudební divák, ale pomáhá i organizovat hudební program v jeho rodném Vysokém Chlumci na festivalu Folkování v podhradí a ve Stéble v Boroticích na Zahradní slavnosti. Jeho jméno nese i dobročinný projekt Petrova cihelna, v rámci kterého probíhají 2 stejnojmenné festivaly (na jaře v Jesenici u Prahy a na podzim ve Vysokém Chlumci) a např. minikoncerty, které probíhají přímo doma. Petrova Cihelna tak může pomoci lidem jako Petr zažít naživo to, o čem dnes možná zatím jenom sní.

A co říká autor knihy Petr Cihelka?

Když jdu někam na koncert, prožívám to, co zpívá moje oblíbená kapela Epydemye v jedné své písni: “štěstí je radost sdílená”.  

Mám obecně rád společnost přátel, kamarádů, klidně i neznámých lidí. Dělá mi dobře, když se se mnou dají lidé do řeči, když si můžeme popovídat o muzice, když se diví, jak to, že umím tolik textů. Hudba je totiž pro mě ten největší koníček, a když jí zrovna neposlouchám, tak o ní hodně přemýšlím. Nejčastěji v noci. Když nemůžu spát, vymýšlím, jak by se dal zorganizovat nějaký koncert nebo festival, koho bych tam rád poslouchal.

V knížce jsem chtěl zavzpomínat na koncerty a hudební festivaly, které se mi vryly pod kůži a hlavně na přátelství, které mi hudba přinesla. A také jsem chtěl poodhalit něco z mého soukromí.

Musím říct, že knížku jsem s Irenou dával dohromady s velikým nadšením a jsem rád, že do ní věnovali pár řádků také Lucka Vlasáková z kapely Epydemye, písničkáři Petr Rímský a Petr Vašina, kapela Bylo nás šest, Martin Zajíček z kapely Naopak, Dušan Bitala ze skupiny Jakodoma a moje sestra Ivana

Budu rád, když přispějete na moji knížku jakoukoliv částkou, a ještě radši, když si jí koupíte a bude se Vám líbit.
Co o Petrovi říká spoluautorka knihy Irena Kulovaná?

(citace z knihy) Dřív, než jsem se s Petrem poznala osobně, což bylo někdy v roce 2005 na Příbramském huntíku, jsem ho potkávala na různých koncertech, kde díky svému vozíku, a také zpěvu a hlasitému „Bravo!“, byl vždy nepřehlédnutelný. Před těmi lety by mě ani na okamžik nenapadlo, že jednou spolu budeme psát knihu. A upřímně se přiznám, že bych si tehdy ale také ani nepomyslela, jak je Péťa skvělý a chytrý člověk. Někdy vám životem projdou krásní, sebevědomí a zdraví lidé a nejen, že vám po nich nezbude nic pěkného, ale ještě dovedou napáchat velké škody. A pak se vám pootevřou dveře do světa lidí, kterým nebylo přáno to, co těm prvním a je to jako lék. Lekce pokory, vděčnosti, optimismu a obyčejné radosti ze života.

Děkuji Ti, Péťo, za Tvé přátelství. Irena

Knížku si budete moci objednat také na webových stránkách www.vozikplnyfolku.cz

Vybráno106 300 Kč(133 %)

133 %
80 000 Kčpožadováno
78startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuIvana Slavková

Odměny

200 KčLíbí se mi tvůj projekt a nic za to nechci.

Vážíme si každého příspěvku. Děkujeme! Pokud se s Péťou někde potkáš, oslov ho a řekni mu, že mu fandíš, i to bude pro něj velký dárek.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 KčKniha

obálka_final_do_tisku_final1-1_pro_startovač_copy.jpg

Jako odměnu získáš knihu V první řadě: Vozík plný folku. Děkujeme Ti, že máš o knížku zájem a že ses rozhodl podpořit tento projekt. Velice si Tvé podpory vážíme. V ceně je i poštovné po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 91/100

Odměna nedostupná

500 KčKniha s podpisem a věnováním

Startovač_copy3.jpg

Jako odměnu získáš podepsaný výtisk knihy V první řadě: Vozík plný folku s podpisem a věnováním od Péti. Děkujeme Ti, že máš o knížku zájem a že ses rozhodl podpořit tento projekt. Napiš do zprávy, jak se jmenuješ, chceme, aby věnování bylo jen a jen pro Tebe. Péťa se sám podepsat nemůže, ale věnuje ti do knížky svůj osobní otisk, nech se překvapit 😊. Velice si Tvé podpory vážíme. V ceně je i poštovné po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 70/100

Odměna nedostupná

800 KčKniha s podpisem a věnováním + lístek na Podbrdské Folkování v říjnu 2022

8-2-naopak-WEB-NAOPAK.jpg

Jako odměnu získáš podepsaný výtisk knihy V první řadě: Vozík plný folku s podpisem a věnováním od Péti a 1 lístek na hudební festival Podbrdské Folkování, které se uskuteční v kulturním středisku na Dobříši 8.10.2022 Velice si Tvé podpory vážíme. V ceně je i poštovné po celé ČR. Doručení odměny: osobně na festivalu Podbrdské Folkování 8.10.2022

Očekávané doručení odměny: říjen 2022

Počet dostupných odměn: 1/6

Odměna nedostupná

900 KčKniha s podpisem a věnováním + lístek na Petrovu Cihelnu v březnu 2023

PetrovaCihelna72-EPYDEMYE.JPG

Jako odměnu získáš podepsaný výtisk knihy V první řadě: Vozík plný folku s podpisem a věnováním od Péti a 1 lístek na hudební festival Petrova Cihelna, která se uskuteční v Jesenici u Prahy 4. března 2023 Velice si Tvé podpory vážíme. V ceně je i poštovné po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2022

Počet dostupných odměn: 6/6

Odměna nedostupná

1 000 KčKniha s podpisem a věnováním + tričko Petrova Cihelna

IMG_7850.jpg

Jako odměnu získáš podepsaný výtisk knihy V první řadě: Vozík plný folku s podpisem a věnováním od Péti a 1 černé tričko s logem Petrova Cihelna ve vybrané velikosti. Petrova Cihelna je dobročinný projekt, který pomáhá Péťu dostat za živou hudbou nebo živou hudbu dostat za Péťou. A to vše nabízí i ostatním. Velice si Tvé podpory vážíme. V ceně je i poštovné po celé ČR.

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 2/8

Odměna nedostupná

2 000 KčKniha s podpisem a věnováním, 1kg medu od včelařky a setkání na Vysokém Chlumci nebo v okolí

med1.jpg

Jako odměnu získáš knihu V první řadě: Vozík plný folku s podpisem a věnováním od Péti a protože si Tvé podpory velmi vážíme a rádi bychom tě pozvali na kávu, buď u nás na Vysokém Chlumci nebo někde v okolí a věnovali ti 1kg našeho domácího medu a spolu s Petrem s Tebou pohovořili.

Očekávané doručení odměny: červen 2023

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

8 000 KčSponzor, 10x kniha s podpisem a věnováním

Startovač_copy3.jpg

Tvé podpory si velmi vážíme! Jako odměnu získáš 10 knih V první řadě: Vozík plný folku s podpisem a věnováním od Péti. Doufáme, že udělají radost nejen tobě, ale i tvým přátelům. Navíc tě na připravovaných stránkách www.vozikplnyfolku.cz uvedeme jako sponzora. Pokud se s tebou uvidíme na nějaké hudební akci, rádi ti poděkujeme osobně.

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná