JK_nahravani_Basnj_zari2021_58.jpg

Jeden kmen | Basnj Hudba

Pomozte osvobodit ztracenou Zimu v novém hudebním příběhu od kapely Jeden kmen. Podpořte vydání druhé desky.

Nové Making of vide
21. 7. 2022

Nové Making of vide

Zkraťte si čekání na album Basnj novým videem ze zákulisí jeho přípravy. Tentokrát bude věnováno vokálové přípravě.

I přes horké letní dny pokračují práce na finalizaci našeho nového alba Basnj. Věnujeme tomu tolik času, že už nám ho moc nezbývá pro sociální sítě. Ono také to nekonečné hledání kudy vede cesta při upravování skladeb a závěrečných aranžmá není z nejaktraktivnějších činností pro sociální sítě. Dnes ovšem chceme toto delší mlčení napravit novým videem z cyklu Making of, ve kterém vám Hanička Čepičková Vajčnerová popíše, jak vokální příprava probíhá, a přiblíží i význam zpěvů v rámci celého zhudebněného příběhu.

Schovejte se před sluncem, dejte si nějaký lahodný vychlazený nápoj a pusťte si nové video

Pokud se vám video nezobrazuje v emailu rovnou, zkuste tento odkaz: https://youtu.be/uV-XR-JhAI0

Hezké léto přeje Jeden kmen

Díky za vaši podporu!
14. 6. 2022

Díky za vaši podporu!

Skončila kampaň. A co dál?

Sešlo se víc jak 120 startérů, cíle jsme společně dosáhli na 159 %. To jsou krásný čísla! Co ale znamenají? Především realizaci a doručení Basnj k vám domů a to ještě letos. Díky vám.

timeline.png

V kampani jsme se maximálně snažili vám ukázat naši novou tvorbu i proces jejího vývoje. Tady je malá rekapitulace veškerého dostupného obsahu, kdyby vám snad něco uteklo nebo byste dostali chuť si některé video pustit znovu:

  • Lisja rada: naše nejnovější píseň z Basnj. Vypráví o tom, jak lze vstoupit do Jinosvěta a jaký je správný dárek za dobrou radu.
  • Solnečna Kareta: zhudebněná jízda slunečního vozu oblohou. Uslyšíte Jitro, Poledne a Večer a zajatou paní Zimu.
  • “Making of Basnj” - stále přibývající playlist s jednotlivými členy Jednoho kmene, kde se dozvíte vše o naší nové hudbě, nástrojích i příběhu.
  • O ztracené Zimě - načtená pohádka od Lukáše Grumlíka, která je příběhovou předlohou hudebního alba.

Zároveň jsme oznámili datum našeho prvního koncertu, kde můžete písně z Basnje slyšet poprvé naživo. Je nám velkým potěšením a doufáme, že se alespoň s některými z vás ve Vernéřovicích potkáme! V září také zahrajeme  v Táboře v rámci festivalu Blavicon. Termíny dalších koncertů budou a včas vám je oznámíme. 

vernerovice.jpg

Děkujeme za veškerou pomoc, které se nám během kampaně dostalo.

O ztracené Zimě: audiokniha
13. 6. 2022

O ztracené Zimě: audiokniha

Další část pohádkové předlohy Bansje od Ctibora Ostrého, namluvil Lukáš Grumlík. Příjemný poslech!

Jsme moc rádi, že vám zase můžeme ukázat další dílek Basnje. Čeká vás pokračování příběhu, tentokrát o cestě Jinosvětem a o službě na Zlatém hradisku.

První část pohádky jsme zveřejnili už před startovačovou kampaní a můžete si ho poslechnout na našem Youtube kanálu

O ztracené Zimě: audiokniha

Užijte si Lukášovo mluvené slovo a napište nám, jak se vám pokračování líbí!

Přišli jste si pro Liščí radu!
10. 6. 2022

Přišli jste si pro Liščí radu!

Dnes v noci byla překročena hranice devadesáti tisíc. Co to znamená? Máme pro vás novou píseň!

Hned z počátku této novinky je potřeba napsat, že vám všem velmi děkujeme za podporu, kterou jste nám adresovali. Po covidové odmlce jsme do kampaně vstupovali s velkou nejistotou, jestli to vše vyjde, a jak bude nový příběh přijat. Dnes je už zřejmé, že můžeme  tyto obavy nadobro pustit z hlavy. Nejen, že jste nám poskytli prostředky na to, opět se naplno ponořit do tvorby, ale jednoznačně jste vyjádřili podporu i novém příběhu. Těžko se nám hledají správná slovy, která by náš vděk dostatečně vyjádřila. Proto věřte, že nás to velmi potěšilo, uklidnilo, zahnalo řadu pochyb a nabilo energií pro další náročné dny příprav Basnje k vydání.

Slíbili jsme vám také novou píseň, naši Liščí radu, jak najít cestu do Jinosvěta, tak tady je. Vypráví o tom, že každá rada má svou cenu a že dobrodružství začíná prvním krokem do neznáma. Píseň je zpívaná v mezislovanském jazyce a v možnostech titulků si můžete vybrat mezi anglickým překladem textu, nebo původní českou předlohou, ze které byl mezislovanský text písně adaptován.

A jak to bude s kampaní dál?

Zbývá nám 5 dní do jejího konce. Máme ještě nějaký pěkný obsah, který vám chceme prezentovat. Stále je k mání i dost pěkných odměn, jejichž zakoupením podpoříte nejen nás ale uděláte také radost jejím tvůrcům, kteří se nám s kampaní snažili vypomoci. Ať už je to pivo, medovina, med, trička nebo dvě úžasné grafiky od Cyrila Gaji a Lenky Horbalové, vše tu čeká jen na vás. Kampaň tedy pokračuje, ale má už jen jediný cíl. A to je vám říct:


 

 

Vizuální stránka Basnje
2. 6. 2022

Vizuální stránka Basnje

Trochu v pozadí hudby Jednoho kmene stojí neméně podstatná grafická práce. Pojďme na chvíli nahlédnout pod ruce výtvarníkovi, který ji tvoří.

Hudba Jednoho kmene, její literární předloha i grafika ze sebe navzájem čerpají inspiraci a motivaci posunout jednotlivé části díla kupředu. Basnj není “jen” o melodiích a slovech, neméně významnou stránkou tvorby je také grafická práce, která společně s hudbou lépe zprostředkovává divákovi ucelenou představu o příběhu. 

pracovní nákres Slunečního vozu

Obrazová tvorba není nahodilá, ale stejně jako hudba vzniká organicky přímo z předlohy a je úzce provázaná s hlavním tématem alba. Proto je Cyril “Cer” Gaja pevnou součástí našeho týmu. I přesto, že je především grafik, poznámkuje také mixy jednotlivých skladeb a reaguje na náslechy ze zkušebny. Byl s námi už u našeho prvního “skřetího” projektu jako autor fotografií a spolu s architektkou výstavy Lenkou Horbalovou vytvořili také výtvarnou stránku prvního alba Mlha. Veškeré Cerovy ilustrace mají svůj vývoj, který obvykle není nikde předem vidět. Pro Basnj jsme vyjednali malou výjimku a vy se můžete podívat na jednu z vývojových fází Slunečního vozu (výše) a na jeho výslednou podobu (níže). Další ilustrace se budou skrývat v bookletu nového alba a v balíčku “Tištěná předloha”  najdete i rozpracované nákresy a pracovní skicování vznikajících obrazů. Obojí najdete jako odměny na Startovači. finální podoba ilustrace Slunečního vozu

Děkujeme za všechnu dosavadní podporu, díky ní už teď s jistotou víme, že se CD letos dočká vydání. Právě v těchto dnech členové kapely ve zkušebně makají na závěrečné podobě písní a Cer po nocích kreslí. Je skvělé, že na to nejsme sami!

děkujeme! Jeden kmen - Basnj

Sluneční vůz dorazil do svého cíle!
28. 5. 2022

Sluneční vůz dorazil do svého cíle!

Otvírá se cesta za Liščí radou…

Přátelé, pomohli jste nám zajistit, aby album Basnj mohlo vyjít a to již po 12 dnech, kdy kampaň běží. Všem vám z hloubi naší duše děkujeme. Jsme vděčni za všechny ty příspěvky a pomoc, která se nám dostala, zvlášť v dnešní době, kdy je situace obecně dost složitá. Nesmírně si toho vážíme!

Díky vaší rychlé podpoře nám z 30denní kampaně zbývá ještě dostatek času i odměn, abychom mohli jít dál. Připravili jsme pro vás tedy doplňující cíl, který se jmenuje Cesta za Liščí radou a je ohraničený 90 000,-. Pokud dojde k jeho splnění, zveřejníme druhou píseň alba jménem Lisja rada - Liščí rada v obdobném vizuálním provedení jakou měla Solnečná kareta. Díky tomu přibyla mezi odměnami druhá grafika od Cyrila Cera Gaji, která zachycuje scénu prvního setkání Lišky s Dívenkou, kterou už jste měli šanci slyšet v první části namluvené pohádky.

A co z penězi navíc bude? Prostředky navíc nám pomohou s finální postprodukcí a s ambientními dotáčkami. Zejména všelijaké ruchové pasáže vložené mezi písně nám umožní udělat z alba výpravnější zážitek, který bude lépe předávat příběh předlohy. Současně nám další peníze pomohou se posunout ze standardního jednoduchého digipacku k modelům, které jsou svým zpracováním mnohem zajímavější. Fyzická podoba Basnje tak bude opravdu klenot!

Díky, že jste v tom s námi!

Making of Basnj - Pohled do “backstage” nového alba
25. 5. 2022

Making of Basnj - Pohled do “backstage” nového alba

Nahlédněte s námi do zkušebny!

Jakub z naší kapely se v nové tvorbě drží zejména drnkacích nástrojů, ale stejně dobře hraje i na djembe a šamanský buben. Z jeho autorské dílny pochází velká část ústředních melodických linek. Ve svém videu představuje jednotlivé instrumenty a jejich použití ve skladbách z Basnje, které nebyly dosud zveřejněny. 

Zkuste i další videa na našem Youtube kanále "Making of Basnj”. Loqo hovoří o použití samplů a o ambientních linkách, Ctibor se rozpovídal o předloze naší nové tvorby, Skrík o mezislovanštině a o tom, jaké to je překládat text písní a Jugo ukazuje použití speciálních nástrojů včetně těch, které sám vyrobil. 

Líbí se vám, na čem pracujeme?
Budeme rádi, když naši tvorbu ukážete i těm, kteří o nás ještě neslyšeli. Právě díky vaší důvěře se nám daří tvořit a hrát dál. Děkujeme!

 

 

Vybráno111 579 Kč(159 %)

159 %
70 000 Kčpožadováno
124startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuJeden kmen

Odměny

100 KčDíky nastokrát

Každá koruna se počítá. Děkujeme za podporu! Veřejné poděkování na webu je součástí i všech ostatních odměn.

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčAlbum Basnj digi

Naše nová hudba v minimalistickém balení v podobě digitálních stop. ========== Poděkování na webu Digitální album

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

320 KčBudu ti průvodcem

Průvodcem Ti bude originální nášivka (10 cm v průměru) s autorským motivem od Michala Vágnera s klíčovou postavou z našeho příběhu. Co bude zdobit, už je na Tobě. ========== Poděkování na webu Digitální album

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčPřeslen

Ručně vyráběný keramický přívěsek se symbolickým přeslenem od Keramiky z Kolovrat, který je nedílnou součástí spřádání i našeho příběhu. Součástí je kožená šňůrka na zavěšení. ========= Poděkování na webu Přeslen na na kůži

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 KčAlbum Basnj na CD + digi

Digitální album pro poslech na libovolném zařízení a zároveň vymazlené fyzické album do sbírky pro fajnšmekry, včetně ilustrovaného bookletu s texty písní a grafikou od Cyrila Gaji. ========== Poděkování na webu Digitální album Fyzické album

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčTištěná předloha

Při tvorbě příběhu i alba vzniklo mnohem víc materiálu, než který bude použit pro finální verzi. V odměně “Tištěná předloha” dostanete rozkresy ilustrací, pracovní skicování, textovou verzi pohádky, písně v českém jazyce a samozřejmě i digitální verzi alba. ========== Poděkování na webu Digitální album Předloha

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 38/50

Odměna nedostupná

650 KčMlsoun

Hudba pro poslech i krásné CD do sbírky, doplněno o mlsání v podobě medu od rodiny Svobodovy z lokální produkce v Čechách pod Kosířem. Obsah balení je 0,3 l. ========== Poděkování na webu Digitální album Fyzické album Med

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 28/30

Odměna nedostupná

700 KčSklepmistr

Hudební příběh v digitální i fyzické verzi, k tomu řemeslné pivo z Lomnice pro ještě příjemnější poslech. Mok pro vás uvařil rodinný pivovar Genius Noci a jmenuje se Skovranok. Obsah lahve je 0,7 l. ========== Poděkování na webu Digitální album Fyzické album Pivo

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 42/50

Odměna nedostupná

800 KčBrtník

Dospělá verze medové odměny, k tomu naše nové CD v obou verzích. Medovinu nám zprostředkovali přátelé ze Světa medoviny. Obsah lahve je 0,5 l. ========== Poděkování na webu Digitální album Fyzické album Medovina

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 49/50

Odměna nedostupná

900 KčSluneční bratři

Naše hudba na fyzickém nosiči i digitálně a pánské či dámské triko s autorským motivem od Michala Vágnera. Sluneční bratři jsou nedílnou součástí příběhu o Ztracené zimě. Do poznámky uveďte velikost textilu (S-5XL) a verzi: pánské (triko) nebo dámské (triko či tílko). ========== Poděkování na webu Digitální album Fyzické album Triko/tílko Sluneční bratři

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 50/50

Odměna nedostupná

900 KčLiščí rada

Naše hudba na fyzickém nosiči i digitálně a pánské triko či dámské triko/tílko s autorským motivem Lišky z našeho příběhu. Autorem motivu je skvělá Letadlová . Do poznámky uveďte velikost textilu (S-5XL) a verzi pánské (triko) nebo dámské (triko či tílko). ========== Poděkování na webu Digitální album Fyzické album Triko/tílko Liščí rada

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 34/50

Odměna nedostupná

900 KčBasnj a Mlha

Sběratelská záležitost pro ty, kterým uteklo naše první album Mlha a chtějí mít sbírku kompletní. Obě alba dostanete jak v digitální, tak fyzické podobě, podepsané členy kapely. ========== Poděkování na webu Podpisy Digitální album Basnj Digitální album Mlha Fyzické album Mlha Fyzické album Basnj

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 15/20

Odměna nedostupná

1 000 KčZnalec

Kompletní balíček hudby a pohádkové předlohy včetně grafik a bonusových materiálů s podpisy. ======== Poděkování na webu Podpisy Digitální album Basnj Fyzické album Basnj Předloha

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 16/20

Odměna nedostupná

1 300 KčV barvách kmene

Chcete slyšet Jeden kmen doma i naživo? Jediná odměna obsahující album, vstup na koncert i tričko/tílko, ve kterém na něj můžete dorazit. Motiv na textil si vyberete sami: uveďte prosím do poznámky spolu s velikostí textilu (S-5XL) a vybranou verzí pánské triko nebo dámské tílko nebo triko. Vstup na koncert zahrnuje pozvánku a námi zajištěný vstup na živý koncert v roce 2023. Data plánovaných koncertů se zároveň dozvíte v předstihu jako první. ========== Poděkování na webu Podpisy Digitální album Basnj Fyzické album Basnj Triko/tílko s motivem dle výběru Vstup na koncert

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 2/10

Odměna nedostupná

1 400 KčHost ve Velkém sále

Balíček dobrot od Svobodů, rodinného pivovaru Genius Noci a Světa medoviny. K tomu se bude hudba poslouchat jedna basnj. Obsah balení je 0,3 l med, 0,7 l pivo a 0,5 l medovina. ========== Poděkování na webu Digitální album Basnj Fyzické album Basnj Med Pivo Medovina

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 18/20

Odměna nedostupná

1 500 KčSběratel

Podepsané nové album včetně digi verze, autorská nášivka s liškou a přívěsek s přeslenem. K tomu vydání textové předlohy. Sběratelská záležitost pro skalní příznivce! ========== Poděkování na webu Podpisy Digitální album Basnj Fyzické album Basnj Nášivka s liškou Předloha Přeslen

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 8/10

Odměna nedostupná

2 000 KčStarožitník

Odměna v limitním počtu pro ty, co Jeden kmen objevili až teď a chtějí ochutnat “skřetí” tvorbu i tu aktuální pohádkovou. Doplněno textovou předlohou, nášivkou s naší Liškou a přeslenem pro štěstí. Obě alba i předlohu vám rádi podepíšeme. ========== Poděkování na webu Podpisy Digitální album Basnj Digitální album Mlha Fyzické album Mlha Fyzické album Basnj Nášivka s liškou Předloha Přeslen

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 4/10

Odměna nedostupná

2 000 KčLekce brumle a zpěv

Jugo se vám bude 2 hodiny věnovat v naší zkušebně a odhalí vám základy hrdelního zpěvu a hraní na brumli. Součástí odměny je i podepsané fyzické vydání alba Basnj včetně digitální verze a samozřejmě poděkování na webu. Doprava do Brna na zkušebnu zůstává ve vaší vlastní režii. ========== Podpisy Fyzické a digi album Basnj Lekce hrdelního zpěvu a hraní na brumli

Očekávané doručení odměny: listopad 2022

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná