Jeden kmen | Basnj - crowfunding kampaň

Jeden kmen | Basnj

Pomozte osvobodit ztracenou Zimu v novém hudebním příběhu od kapely Jeden kmen. Podpořte vydání druhé desky.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O čem nové album vypráví?

Slovo Basnj je mezislovanský výraz pro pohádku. Album tedy převzalo jméno po předloze, kterou se stala pohádka "O ztracené Zimě". Ta vypráví o zajetí paní Zimy Slunečními bratry, což narušilo přirozený chod věcí ve světě a složitá cesta k nápravě je právě ústředním tématem alba. Příběh si můžete zkusit  poslechnout v audioverzi tady nebo přečíst ve vydané knížce, kterou najdete v našich odměnách. Každá skladba z alba zpracovává důležitou scénu příběhu, přičemž jízdu Slunečního vozu po obloze si můžete užít už teď!

Z hudebního hlediska je album směsí různých stylů a přístupů, abychom co nejlépe vystihli náladu každé skladby a scény. Snažili jsme se do hudby vetkat vlastní niterné dojmy a představy z tradiční folklorní hudby a starých příběhů, hledat v nich momenty, které lezou pod kůži a hryžou do kostí a s těmi pak dál pracovat. Více než dříve jsme se zaměřili na melodické linky, sborové i sólové zpěvy. Nebudou ovšem chybět ani hutné bubnové rytmy a celkově potemnělá atmosféra, na jakou jste si u nás zvykli. Skrze zákulisí nové tvorby vás provedou “Making of” videa na YT. Dáváme si záležet i na grafice a celkové podobě alba. Každá skladba v bookletu dostane vlastní dvojstranu s ilustrací výjevu. Originál té se Slunečním vozem najdete i mezi odměnami. S vydáním nosiče nám po technické stránce pomůže Epidemie records a jeho vznik zaštítilo také Imago.cz.

Jaké jsme pro vás připravili odměny?

Výměnou za vaši podporu jsme připravili řadu odměn. Tou hlavní je samozřejmě hudba v digitálním i fyzickém vydání. Vyjma té bychom vás rádi upozornili třeba na domácí med, speciálně uvařené pivo "Skovranok" od pivovaru Genius noci nebo medovinu "Burja" ze Světa medoviny. Jsou to totiž odměny od našich přátel a rodin. Jinak tu najdete vše od malých drobností, jako jsou nášivky, přesleny nebo trička (poštovné po ČR nebo osobní vyzvednutí v Brně je v ceně odměny) až po naprosté speciality, jako je ručně vyrobený gong nebo osobní lekce hrdelních zpěvů a hry na brumli.

Jaký je plán práce a kdy uvidíte své odměny?

Harmonogram níže představuje jednotlivé kroky, které nás čekají při dokončování alba a vaše podpora nám výrazně pomůže s jejich naplněním. Do léta budeme pro vás brousit hudební stopy k dokonalosti a v průběhu září plánujeme zadat fyzický nosič do výroby, kde jsou rozhodující termíny tiskáren. K distribuci odměn se tak dostaneme během listopadu 2022, což je ideální doba pro shánění vánočních dárků a naše odměny vám s tím mohou pomoci. :)

 

Pár slov závěrem!

V minulosti jsme s vámi už jednu kampaň zvládli. To nám dává jistou naději, že i tentokrát nás vy, naši přátelé a fanoušci, nenecháte na holičkách. Současně je to však dvojnásobná výzva! Chceme pro vás opět připravit nejen kvalitní výsledek, ale i zábavnou kampaň a zajímavé odměny. A to se podruhé nedělá snadno. Pohádka O ztracené Zimě však hluboko rezonuje v každém z nás a rádi bychom se o ten pocit s vámi podělili. 

 

Napíšeme společně nový příběh Jednoho kmene?!

SELFIE_KAPLE

Facebook: https://www.facebook.com/jedenkmen/  

Instagram: https://www.instagram.com/jedenkmen/ 

Bandcamp: https://kmen.bandcamp.com/releases 

Web: https://www.jedenkmen.cz

Email: info@jedenkmen.cz

Co si o tomto projektu myslíte?