Jeden kmen - crowfunding kampaň

Jeden kmen

Vstupte do tajuplného světa skřetích válečníků. Pomozte na svět unikátní fantasy VÝSTAVĚ a podpořte tak vznik knihy a hudebního alba.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

"Tehdy, když jsem prchal z Červenobílého města jsem netušil, jaké peripetie mne budou provázet cestou domů. Ani ve snu mne nenapadlo, že se ve vyhnanství setkám s bytostmi tak drsnými, tak ošklivě vyhlížejícími, ale s tak zajímavým způsobem života. Ani v nejdivočejších výplodech fantazie bych si nepředstavil, že se stanu jejich zajatcem a posléze trpěným hostem. Že s nimi procestuji velký kus světa, poznám jejich způsob žití, zvyky a rituály. Nevěřil bych, že se budu účastnit pohřbu velkého šamana a nakonec se mi klan natolik vryje pod kůži, že dobrovolně nasadim svůj život ve veliké válce. Válce, kterou jsem snad jen zázrakem přežil a díky tomu vám teď mohu vyprávět příběh o uruki, o kmeni z dalekého severu."

úryvek ze zápisníku Bajuka Ile Agaj, haradskeho léčitele, dobrodruha a potulného hráče na loutnu

 Snaga_lov_17.jpg

O co vlastně jde

Výstava Jeden kmen vychází z reálií příběhů J.R.R. Tolkiena. Má však vybudovaný vlastní, svébytný, do detailů propracovaný fantasy svět, který vám přiblíží drsný život kmene skřetů. Příběh klanu vám přinášíme prostřednictvím netradiční fotografie a řemeslných výrobků, doplněných atmosferickou hudbou. Provedeme vás jejich táborem, vyrazíte na lov, budete svědky bojového střetnutí, rituálů i celého pohřbu šamana. Pokud vás láká neotřelá fantasy, chcete nahlédnout do života divokého kmene, pak právě pro vás je určena výpravná výstava, hudební album a v neposlední řadě fotografická kniha Jeden Kmen. Výstavu otevřeme menším festivalem 23. září na nádvoří hradu Špilberk v Brně.

 

 

vnitrek.jpg

 

Cíle projektu

IV. cíl: Mandosovy síně / 210 000,-

Poslední cíl jsme příznačně nazvali Mandosovy síně a týká se festivalu, který bychom rádi uspořádali k příležitosti otevření výstavy. Máte tedy možnost ovlivnit jeho velikost a program. Část financí chceme použít na uspořádání turnaje v plnokontaktním dřevěném šermu. Pro turnaj bude nutné zbudovat na Špilberku arénu pro bojovníky. Potřebujeme také prostředky na zajištění kvalitního zvuku, aby měly kapely adekvátní technické zázemí. Už nyní vám můžeme prozradit jméno jedné z kapel, se kterými jednáme o účasti. Jde o polskou kapelu PERCIVAL, která nemá na kontě nic menšího než soundtrack k nejpopulárnější hře poslední doby, Zaklínač III Divoký hon. Otevřením bran k Mandosovým síním nám vložíte do rukou pádné argumenty, jak dovést jednání s nimi do zdárného konce.

cil_4.jpg

I. cíl: Boj na život a na smrt / 66 000,- SPLNĚNO!

Pokud společně zvládneme tento cíl, budeme moci do výstavy umístit 84 kusů fotografií místo původních 60. Současně je budeme moci zvětšit z formátu velikosti B3 na formát B2. Dále se budeme moci díky vaší podpoře vydat do studia nahrát hudbu a vydat ji jako digitální album. Další finance z prvního cíle použijeme pro vydání digitální knihy s příběhy a fotografiemi Jednoho kmene o rozsahu 100 stran.

II. cíl: Nová loviště / 99 000,- SPLNĚNO!

Když se dostaneme přes druhý cíl, budeme moci vybavit výstavu exponáty a doplnit ji hudebním podkresem. U vybraných fotek zvětšíme formát na téměř životní velikost. Hudební album budeme moci vydat fyzicky s pěkným bookletem a přidáme i jednu bonusovou skladbu. Máme také něco navíc! Otevřeme pro vás dvě nové odměny, ve kterých si budete moci naše hudební album koupit. K dostání bude ve standardní variantě a sběratelské edici. Hledejte mezi odměnami po splnění cíle!

III. cíl: Věk lidí skončil / 132 000,- SPLNĚNO!

Dosažení třetího cíle nám pomůže vybavit výstavu projekcí. Přidáme do ní různé interaktivní a dekorační prvky k podtržení celkové atmosféry. Můžete se tak například těšit na pohřební hranici, která bude součástí expozice. Hudební album získá digitální stopu - příběhovou projekci, která vznikla pro živé vystoupení Jednoho kmene a je plná úžasných obrázků Cyrila Gaji a Lenky Horbalové. Díky tomu naši hudbu nejen uslyšíte, ale uvidíte zároveň i příběh, který vypráví. To nejduležitější na závěr. Pokud pokoříme i třetí cíl, budeme moci vydat fyzickou knihu s příběhy a fotografiemi Jednoho kmene!

cile_splneno_new.jpg

 

Odměny

Připravili jsme pro vás množství zajímavých předmětů, které můžete získat za podporu projektu Jeden kmen. Od začátku bude v nabídce řada základních odměn, v průběhu kampaně se budou postupně objevovat další. U grafiky plakátových odměn se nachází aktivní odkaz, který vás přesune do plakátové galerie, kde si budete moci vybrat z několika motivů. Speciálním bonusem jsou raritní odměny, unikátní výrobky, které pro vás vlastnoručně vyrobili jednotliví členové Jednoho kmene. Každá z těchto raritních odměn bude vybavena sběratelskou kartou s fotografií výrobce a krátkým příběhem. Tyto speciální výrobky se budou objevovat postupně během celé kampaně a máte se rozhodně na co těšit!

Aktivní raritní odměny

Spec_odmena_XIII.jpg

Spec_odmena_VIII (1).jpg

 Spec_odmena_XI.jpg

 

Spec_odmena_IV.jpg

  


Základní odměny

=uvod=oprava.pnguruk_oprava.png3.png4.png5.png6.png5_2.png7.png8.png9.png9_2.png

kniha.png10.pngkniha_sberatelska.jpg11.png12.png13.png14_oprava.png

 

Závěrem

Pokud jste naši kampaň dočetli až sem, děkujeme. Pokud jsme vás zaujali a rozhodli jste se náš projekt podpořit, děkujeme vám ještě víc. Věříme, že společně s vaší pomocí to dotáhneme ke zdárnému cíli a že se tak všichni setkáme na otevření výstavy 23. září 2017 v Brně na Špilberku.

 

zaver.png

 

Uložit

Co si o tomto projektu myslíte?