Jak na iMovie s Honzou Březinou - crowfunding kampaň

Jak na iMovie s Honzou Březinou

Naučím vás nebát se střihu videa na počítači! V iMovie zvládne střih opravdu každý, jednoduše a rychle.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj,

jmenuju se Honza, jsem profesionální fotograf, video tvůrce, certifikovaný trenér Applu a také milovník minimalismu. A protože na řadu svých video projektů využívám aplikaci iMovie, chci vás v ní naučit stříhat vaše videa snadno, rychle a zábavně bez ohledu na to, zda jde o rodinné vzpomínky nebo třeba produktovou prezentaci.

Apple fanoušci mě mohou znát pod přezdívkou @Alisczech. Nebo možná znáte projekty, na kterých jsem se podílel či podílím, jako MujMac, 4Foto.cz, Digit, Macforum, Ilumio nebo iPure

Po nečekaně obrovském úspěchu mého projektu Jak na Apple Fotky jsem se rozhodl pro vás připravil pokračování. Volba tak zcela logicky po fotografiích padla na střih videa. iMovie byla jediná a jasná volba. Za posledních 8 let jsem naučil stříhat videa v iMovie doslova stovky lidí, vedl desítky workshopů a sám zpracoval nepočítaně projektů pro sebe i klienty. Všechny svoje zkušenosti a postřehy bych rád vložil do eknihy, audio knihy a video kurzu. 

S vaší pomocí chci ještě do konce roku dokončit celý projekt a ukázat vám, že není důvod se obávat zpracování videa v iMovie!

 

Proč podpořit právě teď na Startovači?

Děkujeme vás za úžasnou podporu. Cílovou částku jsme vybrali během prvních 2 dnů, což je prostě ÚŽASNÉ ? Přestože už máme vybrano, má smysl se do kampaně i nyní zapojit. Proč? Nejen že získáte skvělý studijní materiál, máme pro vás nové mety:

150% cílové částky = uspořádám 3 bezplatné on-line video poradny, ve kterých vám budu radit s nejen s iMovie! ?
200% cílové částky = natočím v lednu speciální video kurz iMovie na iPhonu a iPadu a všichni podporovatelé jej dostanou zdarma" 

 

Proč tak málo lidí stříhá videa?

Položili jste si někdy otázku, proč je tak těžké vyrobit poutavé video a o mnoho snazší udělat jednu dobrou fotografii? Ve fotografii v zásadě stačí pro dobrý snímek dostatek trpělivosti. Když budete dost dlouho fotit, jednou budete náhodou ve správný čas na správném místě a automatika fotoaparátu trefí správné nastavení.

V případě videa to tak není. Čím víc budete natáčet, tím víc budete mít materiálu, který je potřeba zpracovat a vy budete bezradnější. Dokud se nenaučíte být aspoň trochu scénaristou, kameramanem, střihačem a režisérem, poutavé video prostě neuděláte. Naštěstí to nemusí být tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Stačí základní znalosti a volba správných nástrojů.

Logo iMovie

Proč zrovna iMovie?

Aplikaci iMovie dostanete zdarma ke každému počítači, tabletu a telefonu od Applu. Je v češtině a z mé zkušenosti je nejpřehlednější a nejlépe použitelnou ze všech dostupných aplikací, pokud se nechcete věnovat střihu videa profesionálně.

Ukáži vám, že když zvolíte tu nejsnazší cestu, jste schopni první opravdu poutavé a profesionálně působící video vyrobit během půl hodiny. Nepřeháním, iMovie má v sobě připravené šablony díky kterým se dá opravdu velice rychle připravit krátké video, které zaujme.

Samozřejmě si ukážeme, popíšeme a vysvětlíme i pokročilejší nástroje, které dají větší prostor vaší kreativitě. Přesto jsem si jist, že jejich používání zvládnou i úplní začátečníci.

 

Co v najdete v ebooku a audio knize

V první části si ukážeme tu nejjednodušší a nejrychlejší cestu zpracování videí v iMovie. Rád bych vám vysvětlil, že i video jde stříhat jednoduše, rychle a zábavně.

V další části si podrobně vysvětlíme všechny funkce a možnosti, které v oblasti zpracování videí iMovie nabízí. Vysvětlíme si, k čemu je dobré iMovie na iPhonu a iPadu. Většinu knihy pak zaměříme na iMovie na Macu, které má mnohem víc funkcí a možností..

Protože práce s videem je komplexní, připravené jsou i kapitoly s tipy, jak natáčet, jaké příslušenství používat, jak videa exportovat a samozřejmě prezentovat.

 Na více jak 200 stranách bohatě ilustrovaných pro snazší orientaci v aplikaci najdete praktické postupy, tipy, triky a hlavně moje doporučení, jak postupovat. Kniha bude k dispozici ve formátech ePUB, PDF a Mobi.

V knize najdete následující kapitoly Spolu to dokážeme, Jde to snadno, Vše začíná už při natáčení, Knihovna, Hrubý střih, Hudba a zvuk, Úpravy videa, Jdeme do finále, Něco extra na závěr.

Chcete vědět, jak kniha bude vypadat? Stáhněte si ukázku z knihy Jak na Apple Fotky.

 

Video kurz

Video kurz je jiný než elektronická a audio kniha. Jeho cílem není ukázat každou jednotlivou funkci, ale prakticky krok za krokem předvést typický střih video projektu. Ve 12 samostaných videích si ukážeme celý postup. Od natáčení, přes import, organizaci materiálu, konstrukci příběhu, hrubý stříh až po efekty a doladění visuální podoby celého videa. Plánovaný rozsah video kurzu je cca 2 hodiny a těšit se můžete na praktický postup bez zbytečné omáčky, odbočování a komplikací.

Jak bude vypadat výukové video se můžete podívat v ukázce z video kurzu Jak na Apple Fotky.

video kurz

V jakém stavu je projekt právě teď

Celý projekt stojí na dlouhých letech mé zkušenosti jak se střihem videa v iMovie, tak s vedením kurzů a workshopů zaměřených na toto téma. Takže osnovu mám hotovou již dlouho. Intenzivně jsem začal připravovat texty a podklady o prázdninách a protože přišel druhý lockdown, pracuji nyní na projektu už prakticky na plný úvazek.

Video kurz již máme roztočený a bude hotový se skončením této kampaně.

Texty pro elektronickou knihu jsou aktuálně hotové ze 70 % a jejich dokončení plánuji do konce listopadu 2020.

Následovat bude její načtení do podoby audio knihy.

 

Časový harmonogram

30. 10. - 30. 11. 2020 kampaň na Startovači

1. 12. 2020 vydání video kurzu

24. 12. 2020 vydání elektronické knihy

31. 12. 2020 vydání audio knihy

 

Právě teď

Knihu o iMovie nosím v hlavě už roky a pořád nebyl čas ji dokončit. Proč jsem se rozhodl právě teď to změnit? Prvním důvodem byl úžasný ohlas na projekt Jak na Apple Fotky, který jsem dokončil na jaře. V tomto okamžiku si jej pořídilo skoro 2000 lidí a dostal jsem bez přehánění stovky velmi pozitivních ohlasů. Kurzy a workshopy dělám moc rád, baví mě a interakce lektora a žáka je přínosem pro obě strany. Ale mít po ruce knihu a video kurz, kdykoli je potřebujete, je k nezaplacení.

Druhým důvodem je samozřejmě CoVID. Epidemie zcela zásadním způsobem omezila či znemožnila většinu aktivit kterým se věnuji a já nechtěl sedět se založenými rukama v klíně. První lockdown přinesl knihu o Apple Fotkách. Druhý lockdown chci využít na dokončení knihy o iMovie.

Navíc jsem se rozhodl zapojit celou rodinu :). Týna má opět na starosti ilustrace, které dávají knize její jedinečný charakter. Moje milovaná žena Irma má na starosti nejen marketing, ale i korektury a hlavně mi pomáhá zpětnou vazbou co se týče srozumitelnosti výkladu. 

 

Příklady táhnou

Na 200+ stranách jsem pro vás nachystal spoustu obrazových příkladů a ukázek. Naučíte se importovat, třídit, zpracovávat videa na pár kliknutí, a přitom se neztratíte v textu. Provedu vás celým procesem od A do Z. Zapomeňte na hodiny strávené řešením problémů s různými aplikacemi, které padají nebo neběží spolehlivě a rychle na vašem počítači. V iMove můžete v klidu a zábavně zpracovat všechny své video projekty.

Co si o tomto projektu myslíte?