Jak na Apple Fotky s Honzou Březinou - crowfunding kampaň

Jak na Apple Fotky s Honzou Březinou

Jmenuji se Honza Březina a rád bych vám pomohl najít ideální cestu k práci s fotkami na Macu. Dokončuji knihu a s vaší pomocí ji vydám.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj,

jmenuju se Honza, jsem profesionální fotograf a také milovník minimalismu. Proto používám Apple produkty, díky nimž je můj život fotografa jednodušší a barvitější. A to doslova.

Apple fanoušci mě můžou znát pod přezdívkou @Alisczech. Nebo možná znáte projekty, na kterých jsem se podílel či podílím, jako MujMac, 4Foto.cz, Digit, Macforum, Ilumio nebo iPure

Za ta léta, co se Apple technologiím a focení věnuji, jsem nasbíral tolik zkušeností, že dokáži každému pomoci najít jednodušší, efektivnější a zábavnější cestu, jak fotografie organizovat, upravovat a sdílet.

Mými kurzy prošly stovky lidí a teď i s vaší pomocí chci vtělit všechny své znalosti
a zkušenosti s Apple Fotkami do podoby elektronické knihy.

 

 

Proč zrovna e-book?

Jsem přesvědčený, že kniha má ve vzdělávání své nezastupitelné místo. Natáčím spoustu výukových videí, dělám kurzy, ale v knize se mnohem komfortněji hledá odpověď na konkrétní otázku či problém. Knihu můžete číst kdekoli, kdykoli, dělat si do ní poznámky. Pokud to půjde, přidám ke knize i audio verzi a videokurz, ale prvním a nejdůležitějším krokem je právě kniha.

Možná se sami sebe ptáte, proč e-book a ne papírová kniha? Miluju papírové knihy, ale aplikace se strašně rychle vyvíjí a elektronická kniha mi umožní do budoucna pravidelné aktualizace podle toho, co Apple v aplikaci Fotky vylepší a přidá. E-book nikdy nezestárne. 

 

❤️❤️ Díky vaší úžasné podpoře dostane káždý, kdo si přes Startovač předobjedná e-Book i audio knihu a video kurz ZDARMA !!!! ❤️❤️

 

V jakém stavu je projekt právě teď

V tomto okamžiku dokončuji poslední části textu. Týna dokončuje ilustrace, Bára se stará o korektury a všechny důležité organizační věci kolem. S ohledem na současnou situaci nám jde práce neuvěřitelně od ruky, takže v půlce dubna bude vše hotovo. Oficiální datum vydání jsme 
s jistou rezervou stanovili na 6. května 2020. K tomuto datu bude připravena PDF i ePUB verze knihy. Kniha bude v první vlně dostupná přes můj web a na iBookStore. Plánujeme ji následně dostat i do dalších distribučních kanálů.

Audio verze knihy bude k dispozici do konce června 2020.

Video kurz pak do konce července 2020.

 

Má smysl ještě přispět?

Rozhodně ano! V první řadě zapojením do kampaně na startoivači získáte knihu levněji! V běžném prodeji po skončení kampaně bude stát 420 Kč! Zároveň podpoříte celý tým, který na knize pracuje, za což vám budeme opravdu vděční.

 

Právě teď

Knihu mám rozpracovanou skoro dva roky, ale pořád nebyl čas ji dodělat. Pořád jsem přidával nová témata, zkušenosti, tipy a triky. To, co se právě teď kolem nás děje, mě připravilo o možnost cestovat, pořádat fotoexpedice, kurzy, dokonce o většinu mých příjmů, ale jednou z mála výhod je fakt, že konečně mám prostor dodělat právě e-book.

Pokud se rozhodnete podpořit tuto kampaň, tak nepomůžete jen vzniku knihy a mně. Kniha se stala i školní praxí pro mou dceru Kristýnu, která chodí na grafickou školu. A do projektu jsem přibral i Báru, jejíž zaměstnavatel zkrachoval a ona je teď s dítětem na všechny účty sama. Na knize pracuje celý tým skvělých lidí, kterým vydání knihy pomůže překlednout nelehkou dobu koronavirové epidemie.

 


Co v knize najdete

Kniha vás v první části provede celým procesem zpracování fotografie na Macu. Ukážeme si nejjednodušší cestu, jak importovat, organizovat, upravovat a sdílet své snímky. Jde o esenci toho, jak si Apple představuje moderní, jednoduchou a efektivní práci. Nechci psát nudný manuál. Při psaní každého řádku jsem myslel na to, abych předával praktický postup, osobní zkušenost
a konkrétní doporučení.

Protože jsme každý jiný a každému vyhovuje něco jiného, následují podrobné kapitoly ukazující, jaké všechny možnosti Apple Fotky nabízí. Vysvětluji, jak vlastně fungují knihovny, abyste už nikdy nepřišli o své fotografie. Procházím všechny možnosti importu a organizace snímků. Nechybí úpravy a samozřejmě sdílení. Pokud budete chtít, najdete v knize i klávesové zkratky, různé drobné vychytávky a triky. Mým cílem je vás inspirovat svými zkušenostmi a znalostmi a pomoci vám najít si svou vlastní cestu. 

 


Příklady táhnou

Na 200+ stranách jsem pro vás nachystal spoustu obrazových příkladů a ukázek. Naučíte se importovat, třídit i upravovat fotky na pár kliknutí a přitom se neztratíte v textu. Provedu vás celým procesem od A do Z. Zapomeňte na hodiny strávené u Zoneru, Photoshopu se zoufalým výrazem ve tváři! Život není o sezení u počítače a s trochou znalostí si těch pár desítek minut za počítačem můžete užít. 


Můj příběh

Znáte ty příběhy, jak malý chlapec se svým otcem v černé komoře, improvizovaně postavené
v koupelně, začal vyvolávat fotografie, dostal první ruský fotoaparát a stal se jednou díky tomu slavným? Tak přesně to se mi nestalo. K fotografii jsem se dostal na vysoké škole díky tomu, že jsem hodně hrál počítačové hry, vynechal nějaké přednášky a místo toho, abych programoval grafický editor jako všichni ostatní, byl jsem potrestán tím, že jsem musel zajišťovat pro všechny fotografie na testování a celý projekt na konci odprezentovat. Díky společnosti Blizzard 
a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy jsem se stal tím, kým jsem.

Nikdy nepodceňujte počítačové hry a náhody, které formují náš život.

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?