ÍSLAND FOTOGRAFIÍ - crowfunding kampaň

ÍSLAND FOTOGRAFIÍ

Ahoj, chtěli bychom vydat knihu fotografií z naší cesty po Islandu! Pomůžete nastartovat náš projekt?

Knihy
ÍSLAND FOTOGRAFIÍ

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dosaženými 100% to pravé islandské dobrodružství teprve začíná! Vydání naší knihy je jisté a nyní jsme omezeni jen časovým limitem, proto čtěte dál a nechte se přesvědčit, že Ísland fotografií je to co Vám v knihovně chybí!

 

Co to bude?  

Rozhodli jsme se podělit se o fotografie z naší cesty po Islandu a naplnit s nimi knihu, pomocí které (jak doufáme) tato země osloví všechny, kteří s námi na cestě nebyli, alespoň tak, jako oslovila nás.

Z čeho to vznikne?

Tak tedy Ísland (v originálním islandském znění). 

Během cesty jsme absolvovali základní okruh kolem celého ostrova a navštívili ta z míst, která jsou dle dokumentů nejznámější, turistickými průvodci nejopěvovanější a na cestovatelských portálech nejzmiňovanější.

Za 25 dní cesty jsme stihli navštívit téměř 40 z těchto „nej-“ míst.

 Mapa.gif

-trasa naší cesty a několik orientačních bodů

 

Po silnici číslo 1 (což je jediná silnice vedoucí kolem celého ostrova) jsme autobusem a stopem ujeli necelých 1 000 km; po nezpevněných silnicích Kjöllurské a Fjallabacké trasy (a dalších silnících typu F) autobusem prokodrcali a probrodili asi 400km; proběhli jsme dva z nejznámějších islandských dálkových treků Laugavegurinn a přes NP Jökulsárgljúfur a dohromady ušli dalších 300 km po vlastních.   

Celou cestu po krásách Islandu nám stěžovalo nepředpověditelné islandské počasí- střídání větru o rychlosti kolem 50 km/h, deště, který často pršel spíše vodorovně, teploty většinou od 0 do 12°C a zoufalý nedostatek jídla, který byl ve jménu toho, aby si naše už tak dost těžké batohy odlehčily alespoň o těch pár gramů dobrot na posílení.

Takže kniha?

 Přesto všechno se nám podařilo vytrvat a vyfotit vše co stálo za zmínku jak nejlépe jsme za daných okolností dokázali.  

 Iceland  (1182).gif

 

Knihu plánujeme ve formátu 210 x 145 mm, vazba bude lepená. Bude obsahovat 80 - 120 barevných stran a celá bude vytištěna na kvalitním křídovém papíru gramáže 135g/m2.

Kdy bych fotoknihu dostal?

Po obdržení peněž od Startovače samozřejmě začneme ihned konat.

Předpokládáme, že tisk knihy a výroba dalších odměn, kompletace balíčků a rozeslání poštovních zásilek nám nezabere více než 6 týdnů. Samozřejmě se pokusíme vše (jak konání naše, tak i jiných) co nejvíce uspíšit a dodat Vám zvolené odměny co nejdříve.

 

Ukázka knihy (dvoustránky 32-33 a 34-35):  

Ukazka 2.gif

Další fotografie, jak do knihy, tak i nás, na https://www.facebook.com/island.fotografii !

 

Jak přispět na projekt a jak získat knihu?

 Budeme moc rádi, když nám pomůžete splnit si sen- podělit se s Vámi o krásná místa, která jsme navštívili (a možná Vás i nalákat na vlastní cestu po Islandu) a koupíte si od nás knížku nebo kteroukoliv z jiných možnosti v pravém sloupečku.

Příspěvek probíhá velmi jednoduše ( https://www.startovac.cz/jak-to-funguje/ ). Vyberete si variantu, která se Vám zalíbí nejvíce, např. pouze knihu „ÍSLAND FOTOGRAFIÍ“, kliknete v příslušném okénku na odkaz „Podpořit projekt“, poté pouze vyplníte Vaší e-mailovou adresu a další údaje, zvolíte způsob úhrady, uhradíte částku a vše je hotovo.

V případě, že by náš projekt nedosáhl cílové částky, všechny Vaše poslané peníze se Vám v plné výši navrátí!

Další informace a podmínky:

https://www.startovac.cz/casto-kladene-dotazy/

https://www.startovac.cz/podminky/

Doufáme, že se Vám náš startovací projekt zalíbil a rozhodnete se jej podpořit. 

 

Děkujeme, Sylva a Tom

 

Co si o tomto projektu myslíte?