Infobaden TV - crowfunding kampaň

Infobaden TV

Připojte se k revoluční mediální akci, kdy se druhý nejdůvěryhodnější server na českém internetu stane současně i druhou televizí, kterou si platíte.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vážení čtenáři Infobadenu,

asi už všichni dobře víte, že jsme druhým nejdůvěryhodnějším serverem na českém internetu a pokud by se snad někdo chtěl zeptat, kdo je ten první, tak odpovídáme - kdokoli, kdo si jím troufá být.

Co už ale možná každý neví, je to, že Infobaden měl od svého vzniku ambiciózní cíl stát se plnohodnotným a multiformátovým médiem. Vždy jsme chtěli přinášet našim náročným příznivcům zpravodajský servis i další publicistické žánry nejen v psané podobě, ale také jako audiovizuální díla bez obsahových i technických kompromisů. Začneme rovnou s televizí, řekli jsme si už před léty a první videa jsme připravili v roce 2010. Hned jsme se dozvěděli, že Česká republika je příliš malým trhem, než aby zde mohly vzniknout televizní zprávy alespoň na takové úrovni, jako je The Onion. Zapomeňte na kontroverzní témata a výrazně zjednodušte obsah, říkali nám televizní producenti. Přemluvte ke spolupráci Mirka Donutila a Martina Dejdara a do svých zpráv přimíchejte umělý smích, aby lidé poznali, kdy mají zvýšit pozornost, radili nám experti na televizní program. Vysvětlili nám, že když tohle všechno neuděláme, zbyde nám docela málo příznivců - tak málo, že se pro ně nevyplatí něco dělat.

Abychom nemuseli dělat kompromisy, začali jsme znovu od začátku. V roce 2011 jsme založili web infobaden.cz a už během prvních měsíců jsme s příjemným překvapením zjistili, že je vás docela dost. Mnohem více, než předpokládaly kompetentní orgány, rozhodující o tom, co český člověk pochopí a co už nepochopí. Dokonce mnohem více, než jsme doufali my sami. Bez jediné koruny investované do propagace jsme pozorovali, jak se Infobaden postupně a zcela přirozeně šíří - a to nejen díky těm z vás, kteří nám porozuměli, ale také díky emocionálnímu zapojení a často až kouzelnému neporozumění těch ostatních. Nikdy jsme si nechtěli hrát na elitáře a máme rádi všechny naše čtenáře, ať už naše zpravodajství sdílejí z čiré radosti, ze zlomyslnosti nebo se znepokojením. Samozřejmě si ale uvědomujeme, že ti znepokojení nás asi nepodpoří.

Dalším nenápadným krokem směrem k televiznímu Infobadenu bylo zavedení koncesionářských poplatků v lednu 2013, ale v euforii nad vaším zájmem o skutečnou seriozní žurnalistiku jsme vám tak trochu zapomněli říci, na co především chceme ty peníze použít. A tak se z původně bohulibého záměru dostal do popředí především ten laskavý doprovodný proces, kdy občas poplatky slavnostně odpouštíme a kdy se ti, kteří neplatí, smějí těm, kteří platit nemusí. Tak jsme si řekli, že vám nebudeme kazit zábavu a ještě počkáme - a až vás požádáme příště, uděláme to tak otevřeně a transparentně, jak si jen zpravodajské médium našeho typu může dovolit, aniž by ztratilo na své pečlivě budované důvěryhodnosti.

Ta chvíle je tady. Staňte se součástí revoluční mediální událostí, během které se druhý nejdůvěryhodnější server na českém internetu stane současně i druhou televizní stanicí, kterou si platíte.

Co od nás můžete čekat?

Samozřejmě - především exkluzivní obsah s akcentem na kvalitu a seriózní formu, tak jak jste ostatně už několik let zvyklí z našeho webu. Abychom vám dokázali, že umíme přenést nezaměnitelnou atmosféru našeho zpravodajství i do televizní podoby, připravili jsme několik videí a postupně vám je ukážeme.

Čím větší bude vaše podpora, tím více toho můžeme během roku 2015 natočit. Nebudeme dopředu slibovat kolik přesně, protože vám chceme přinášet nejrůznější zpravodajské žánry a každý z nich má jiný rozsah a je spojen s různými nároky na obsazení, na použité prostory nebo na postprodukci. Můžeme vám jen slíbit, že se získaným rozpočtem naložíme v našem vlastním zájmu co nejlépe, abychom takto mohli pokračovat i v dalších sezónách. A už víme, že ve vlastní produkci a s vaší podporou jsme schopni dělat lepší televizní Infobaden, než bychom dělali pod nějakou z "velkých" televizí - bez kompromisů, bez schvalovacích komisí a navíc s polovičními náklady.

Již tradičně významnou roli v našem zpravodajství sehrají během roku 2015 žhavá aktuální témata, ale ani v televizním formátu se nebudeme vyhýbat nadčasovým novinkám. Rádi bychom se také vraceli k některým našim evergreenům, kterým by mohlo televizní zpracování přinést nový rozměr či pokračování. Co máme natočit z našeho zlatého fondu, o tom se budeme chtít za pomocí anket poradit i s vámi.

S vaší podporou získáme také více svobody - tedy více času na psaný i televizní Infobaden. Nebudeme si muset o víkendech přivydělávat generováním veřejnoprávních bonmotů do Sama doma nebo hlášek do Snídaně s Novou a ušetřený čas věnujeme natáčení a tvorbě nových článků. A když nám to rozpočet dovolí, natočíme jako bonus i naši vlastní Snídani s Infobadenem.

FAQ

Kde se to bude vysílat?

• Na internetu, protože tady nás nikdo (zatím) neomezuje. A když vás to bude zajímat hodně, možná i v nějaké tradiční televizi jako alternativa k jejich tradičnímu zpravodajství.

Proč raději váš koncesionářský model rovnou nepropojíte s podobným modelem České televize, která stejně jako vy klade důraz na kvalitní zpravodajství?

• Opravdu neradi bychom připravili ty stovky lidí ve zpravodajské budově na Kavčích horách o práci. Další problém je, že u nás se kouří na chodbě, v redakci žádné popelníčky nemáme.

Proč potřebujete zrovna 500.000 Kč?

• Abychom to vůbec mohli začít dělat. Pro srovnání, 500.000,- stojí tři čtvrtiny jedné epizody Pečeného sněhuláka nebo 7.5 cm tunelu Blanka.

Co si o tomto projektu myslíte?