shot0012-s.jpg

Infobaden TV Film & Video

Připojte se k revoluční mediální akci, kdy se druhý nejdůvěryhodnější server na českém internetu stane současně i druhou televizí, kterou si platíte.

shot0001-s.jpg

Vybráno525 894 Kč(105 %)

105 %
500 000 Kčpožadováno
521startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Vážení čtenáři Infobadenu,

asi už všichni dobře víte, že jsme druhým nejdůvěryhodnějším serverem na českém internetu a pokud by se snad někdo chtěl zeptat, kdo je ten první, tak odpovídáme - kdokoli, kdo si jím troufá být.

Co už ale možná každý neví, je to, že Infobaden měl od svého vzniku ambiciózní cíl stát se plnohodnotným a multiformátovým médiem. Vždy jsme chtěli přinášet našim náročným příznivcům zpravodajský servis i další publicistické žánry nejen v psané podobě, ale také jako audiovizuální díla bez obsahových i technických kompromisů. Začneme rovnou s televizí, řekli jsme si už před léty a první videa jsme připravili v roce 2010. Hned jsme se dozvěděli, že Česká republika je příliš malým trhem, než aby zde mohly vzniknout televizní zprávy alespoň na takové úrovni, jako je The Onion. Zapomeňte na kontroverzní témata a výrazně zjednodušte obsah, říkali nám televizní producenti. Přemluvte ke spolupráci Mirka Donutila a Martina Dejdara a do svých zpráv přimíchejte umělý smích, aby lidé poznali, kdy mají zvýšit pozornost, radili nám experti na televizní program. Vysvětlili nám, že když tohle všechno neuděláme, zbyde nám docela málo příznivců - tak málo, že se pro ně nevyplatí něco dělat.

Abychom nemuseli dělat kompromisy, začali jsme znovu od začátku. V roce 2011 jsme založili web infobaden.cz a už během prvních měsíců jsme s příjemným překvapením zjistili, že je vás docela dost. Mnohem více, než předpokládaly kompetentní orgány, rozhodující o tom, co český člověk pochopí a co už nepochopí. Dokonce mnohem více, než jsme doufali my sami. Bez jediné koruny investované do propagace jsme pozorovali, jak se Infobaden postupně a zcela přirozeně šíří - a to nejen díky těm z vás, kteří nám porozuměli, ale také díky emocionálnímu zapojení a často až kouzelnému neporozumění těch ostatních. Nikdy jsme si nechtěli hrát na elitáře a máme rádi všechny naše čtenáře, ať už naše zpravodajství sdílejí z čiré radosti, ze zlomyslnosti nebo se znepokojením. Samozřejmě si ale uvědomujeme, že ti znepokojení nás asi nepodpoří.

Dalším nenápadným krokem směrem k televiznímu Infobadenu bylo zavedení koncesionářských poplatků v lednu 2013, ale v euforii nad vaším zájmem o skutečnou seriozní žurnalistiku jsme vám tak trochu zapomněli říci, na co především chceme ty peníze použít. A tak se z původně bohulibého záměru dostal do popředí především ten laskavý doprovodný proces, kdy občas poplatky slavnostně odpouštíme a kdy se ti, kteří neplatí, smějí těm, kteří platit nemusí. Tak jsme si řekli, že vám nebudeme kazit zábavu a ještě počkáme - a až vás požádáme příště, uděláme to tak otevřeně a transparentně, jak si jen zpravodajské médium našeho typu může dovolit, aniž by ztratilo na své pečlivě budované důvěryhodnosti.

Ta chvíle je tady. Staňte se součástí revoluční mediální událostí, během které se druhý nejdůvěryhodnější server na českém internetu stane současně i druhou televizní stanicí, kterou si platíte.

Co od nás můžete čekat?

Samozřejmě - především exkluzivní obsah s akcentem na kvalitu a seriózní formu, tak jak jste ostatně už několik let zvyklí z našeho webu. Abychom vám dokázali, že umíme přenést nezaměnitelnou atmosféru našeho zpravodajství i do televizní podoby, připravili jsme několik videí a postupně vám je ukážeme.

Čím větší bude vaše podpora, tím více toho můžeme během roku 2015 natočit. Nebudeme dopředu slibovat kolik přesně, protože vám chceme přinášet nejrůznější zpravodajské žánry a každý z nich má jiný rozsah a je spojen s různými nároky na obsazení, na použité prostory nebo na postprodukci. Můžeme vám jen slíbit, že se získaným rozpočtem naložíme v našem vlastním zájmu co nejlépe, abychom takto mohli pokračovat i v dalších sezónách. A už víme, že ve vlastní produkci a s vaší podporou jsme schopni dělat lepší televizní Infobaden, než bychom dělali pod nějakou z "velkých" televizí - bez kompromisů, bez schvalovacích komisí a navíc s polovičními náklady.

Již tradičně významnou roli v našem zpravodajství sehrají během roku 2015 žhavá aktuální témata, ale ani v televizním formátu se nebudeme vyhýbat nadčasovým novinkám. Rádi bychom se také vraceli k některým našim evergreenům, kterým by mohlo televizní zpracování přinést nový rozměr či pokračování. Co máme natočit z našeho zlatého fondu, o tom se budeme chtít za pomocí anket poradit i s vámi.

S vaší podporou získáme také více svobody - tedy více času na psaný i televizní Infobaden. Nebudeme si muset o víkendech přivydělávat generováním veřejnoprávních bonmotů do Sama doma nebo hlášek do Snídaně s Novou a ušetřený čas věnujeme natáčení a tvorbě nových článků. A když nám to rozpočet dovolí, natočíme jako bonus i naši vlastní Snídani s Infobadenem.

FAQ

Kde se to bude vysílat?

• Na internetu, protože tady nás nikdo (zatím) neomezuje. A když vás to bude zajímat hodně, možná i v nějaké tradiční televizi jako alternativa k jejich tradičnímu zpravodajství.

Proč raději váš koncesionářský model rovnou nepropojíte s podobným modelem České televize, která stejně jako vy klade důraz na kvalitní zpravodajství?

• Opravdu neradi bychom připravili ty stovky lidí ve zpravodajské budově na Kavčích horách o práci. Další problém je, že u nás se kouří na chodbě, v redakci žádné popelníčky nemáme.

Proč potřebujete zrovna 500.000 Kč?

• Abychom to vůbec mohli začít dělat. Pro srovnání, 500.000,- stojí tři čtvrtiny jedné epizody Pečeného sněhuláka nebo 7.5 cm tunelu Blanka.

Vybráno525 894 Kč(105 %)

105 %
500 000 Kčpožadováno
521startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuInfobaden News

Odměny

50 Kčodměna 42

Prokázali jste, že znáte odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec (plus poštovné a balné).

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 Kčbezúhonný koncesionář

Děkujeme za podporu kvalitní žurnalistiky v České republice. Na dva měsíce se stáváte naším bezúhonným koncesionářem. Vyzkoušejte si, jaký je to pocit, číst Infobaden beze strachu, že vám bude doručen přísný dopis, protože odebíráte elektřinu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 Kčnaše poděkování a vaše poselství národu

Poděkování na našem webu s možností připojení osobního sdělení národu. Máte 120 znaků, ale můžete mít i dvojnásobek v případě mimořádné literární hodnoty vašeho poselství. Pro jistotu nám raději pošlete obě verze. Plnohodnotný koncesionář na půl roku.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 Kčúčastník davové scény

Poděkování na webu, koncesionář na půl roku. Navíc vás pozveme na natáčení davové scény před budovou soudu, kde bude probíhat proces s organizátory [URL="http://www.infobaden.cz/2011/08/27/misto-prazdninovych-dobrodruzstvi-deti-cekal-tabor-hruzy/"]dětského tábora hrůzy[/URL]. Pokud se probojujete do předních řad, stanete se nesmrtelnými jako viditelná součást naší reportáže. Obsah skandovaných hesel se dozvíte na místě, demonstraci řádně nahlásíme. Vlastní transparenty jsou povoleny. Bez občerstvení.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 KčDigital pack

Všechna naše videa použitá během kampaně ve Full HD rozlišení plus bonusové pirátské video z natáčení, které nebude oficiálně zveřejněno. Certifikát celoročního koncesionáře, permanentka na [URL="http://www.infobaden.cz/2014/08/11/chodecka-revoluce-student-agency-vstupuje-do-pesi-dopravy/"]žlutý chodník[/URL] Student Agency. Poděkování na webu včetně osobního sdělení národu. Máte 240 znaků bez ohledu na literární hodnotu vašeho poselství.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 Kčnic nechci

Nechci žádnou odměnu. Chci, abyste vybrané peníze investovali do televizního Infobadenu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 300 Kčsponzor infografiky

Chci, abyste vybrané peníze investovali do prvotřídních animovaných log, rotujících titulků, pestrobarevných ilustračních záběrů a dechberoucích předělů.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 800 KčBig pack

Exkluzivní DVD s kompletním televizním Infobadenem za rok 2015. Infobaden triko. Kampaň 2014 ve Full HD rozlišení. [URL="http://www.infobaden.cz/2012/08/22/domaci-maturita-skoncila-tragedii-mladik-si-ponese-nasledky-po-zbytek-zivota/"]Domácí maturitní vysvědčení.[/URL] Vaše jméno v titulcích na konci videí, poděkování na webu včetně osobního sdělení národu.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 Kčvýroční parník Infobadenu

Dvě VIP vstupenky na výroční parník Infobadenu. Plavba po Vltavě, živá hudba, živé vstupy našich televizních moderátorů, plná loď příznivců skutečného seriozního zpravodajství. Kde jinde chcete s kýmkoli úspěšně diskutovat o problematice domácích maturit nebo legalizaci trampingu, než na parníku Infobadenu? Dvě Infobaden trika a download zpravodajské koláže z akce. Ve střižně se budeme snažit dostat do dokumentu i záběry s VIP hosty, pokud se udrží ve stavu, kdy použitím záběrů neutrpí jejich důstojnost.

Počet dostupných odměn: 37/50

Odměna nedostupná

5 000 Kčpod vedením profesionálů

Dvě vstupenky na celodenní intenzivní seminář o progresivních žurnalistických technikách, komunikaci a kreativním psaní pod vedením profesionálů z redakce Infobadenu. Občerstvení a certifikát o absolvování v ceně. Vhodné pro kolegy z konkurenčních médií a studenty žurnalistiky. Dvě Infobaden trika a dvě vstupenky na parník.

Počet dostupných odměn: 20/20

Odměna nedostupná

10 000 Kčpozvánka až do kuchyně

Pozveme Vás, abyste s námi strávili jeden z natáčecích dnů a osobně se seznámili s naším zpravodajským a televizním týmem. Během dne vám nabídneme několik možností stát se nesmrtelným jako součást jedné z natáčených televizních zpráv. Pokud budete chtít zachovat alespoň částečnou anonymitu své epizodní postavy, aby vás pak na ulici lidé nežádali o autogram, použijeme standardní televizní metody (zkreslený hlas, rozostřený obličej atd). Nebo si přineste svůj vlastní umělý plnovous, černé brýle a paruku. Čtyři vstupenky na parník.

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

15 000 Kčvečeře s Karolínou Valeš

Setkat se s hvězdou Infobaden TV mimo obrazovku je nyní realitou. Karolína má ráda orchideje, japonskou kuchyni, francouzská vína a filmy s Marlonem Brando. V ceně není zahrnuto občerstvení, šťastný výherce je hradí sám na místě.

Počet dostupných odměn: 1/1

Odměna nedostupná

25 000 Kčpartner

Poděkování s vašim logem na konci každého videa zveřejněného v roce 2015. Včetně kombinace všech odměn do 3 000 Kč, které si vyberete.

Počet dostupných odměn: 9/10

Odměna nedostupná

50 000 Kčpro sponzory s tvůrčím potenciálem

Vyrobíme vaši vlastní soukromou Infobaden reportáž v rozsahu do 4 minut, se kterou se budete moci pochlubit při rodinném večírku, přátelům na blogu nebo během firemní oslavy. Znělka, newsroom a další pozadí, infografika, televizní předěly a všechny další signature prvky budou od nás, ale obsah a obsazení bude váš úkol. Pokud chcete mít profesionálně natočenou televizní zprávou o tom, že sousedovy větve zasahují do vaší zahrady nebo o zhoršené kvalitě pokrmů v restauraci, kam chodíte s kolegy na obědy, tak máte šanci. K tomu přidáme i další tři odměny v součtu do 10 000, které si vyberete.

Počet dostupných odměn: 4/5

Odměna nedostupná

150 000 Kčexkluzivní partner

Reklama ve zpravodajství a na webu po dobu tří měsíců v roce 2015. Včetně všech výše uvedených odměn.

Počet dostupných odměn: 3/4

Odměna nedostupná