Startovač2.jpg

Hlídací psi demokracie Ostatní

Již pět let narušujeme miliardářský mediální kartel. Pomozte nám pokračovat! Podpořte HlídacíPes.org!

Hlídací psi demokracie

Na Den lidských práv - 10. prosince oslaví investigativně-analytický web HlídacíPes.org přesně pět let existence. Náš projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu je neziskový, nestojí za námi žádný oligarcha. Provoz financujeme především z darů a grantů.

Pomožte nám fungovat naplno i v další pětiletce!

Proč?

Nezávislí novináři jsou čím dál častěji terčem útoků všech nepřátel svobody. Žádný div. Dějiny nás učí, že totalitáři všech azimutů vedou první útok na svobodná média. Dobře vědí, co činí.

Protože bez nezávislých médií nemá demokratická společnost šanci na přežití. Úlohou novinářů je koukat se mocným pod prsty, poukazovat na nemorální či nezákonná jednání, odhalovat zneužívání moci - politické i ekonomické - i útisk slabších silnějšími.

HlídacíPes.org se mocným pod prsty dívá již pět let. Ví o nás čtenáři i odborníci. Naši reportéři získali prestižní Novinářskou cenu tři roky po sobě, získali jsme i Křišťálovou Lupu 2017 - cenu českého internetu.

Křišťálová lupa - prosinec 2017.jpg

Pomozte nám i dalších pět let odhalovat mimo jiné ruské a čínské zájmy v Česku, zneužívání médií jejich majiteli - oligarchy či mapovat vazby velkého byznysu na tuzemské politické špičky.

O čem konkrétně píšeme? Jako první jsme zjistili, co a především kdo stojí za příklonem Miloše Zemana ke Kremlu a Číně. Jako první jsme zmapovali střety zájmů, evropské dotace, státní zakázky a celý byznys Andreje Babiše. Jako první jsme upozornili na ohrožení nezávislosti tuzemské justice.

Obálky.jpg

Jako první jsme udělali i bustu Tomio Okamurovi. Radost z ní ale neměl...

 

Česká média čelí v posledních pěti letech těžkým časům. Jedno po druhém skupují místní miliardáři. A využívají je ke svým byznysovým - v případě Andreje Babiše i politickým - cílům. Nepřátelé svobody zároveń vedou tvrdý atak na Českou televizi a Český rozhlas.

SItuaci a vývoj v tuzemských médiích po roce 1989 jsme popsali v nové knize Šok! Hrůza! Média! Má výmluvný podtitul Od svobody k oligarchům a vychází k 30. výročí 17. listopadu. Mapujeme v ní samořejmě i byznysově-mediální impéria oligarchů.  

xycxycxyx.jpg

Podpořte neziskovou a nezávislou žurnalistiku ve veřejném zájmu!

Nenechte oligarchy a nepřátele svobody vyhrát! 

Je nás zatím pět. A víme, že nemusí pršet, stačí když kape .-)

Vaše redakce HlídacíPes.org

Foto redakce 1.jpg

Vybráno403 020 Kč(134 %)

134 %
300 000 Kčpožadováno
387startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuHlídacíPes.org

Odměny

100 KčDobrý pocit

Vážíme si jakékoliv podpory. A věříme, že nezávislá investigativní žurnalistika je stejným veřejným statkem jako např. Národní divadlo. Jako taková si i zaslouží veřejnou podporu. Podporu od všech, kterým záleží na svobodě politické, ekonomické i osobní. Navíc: každý počin se vám vrátí. Říká se tomu karma... A podpora může být samozřejmě i vyšší než 100 korun .-)

Očekávané doručení odměny: prosinec 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčObchodníci se strachem

Kniha napsaná redaktory HlídacíPes.org podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

Očekávané doručení odměny: prosinec 2019

Počet dostupných odměn: 209/300

Odměna nedostupná

500 KčMapa české justice

Justice a novinařina jsou poslední hrází proti populismu. Potkávají se v publikaci Mapa české justice, kterou připravila redakce HlídacíPes.org. Kniha podrobně mapuje, kdo je kdo v tuzemském soudnictví a jak zranitelná (odolná) je tuzemská justice pro případy politických ataků zvenčí.

Očekávané doručení odměny: leden 2020

Počet dostupných odměn: 71/100

Odměna nedostupná

700 KčBabiš, Vůdce pro 21. století

Exkluzivní publikace mapující byznys, střety zájmů, evropské dotace, státní zakázky i politickou dráhu současného českého premiéra. S podpisy a věnováním od redaktorů HlídacíPes.org.

Očekávané doručení odměny: leden 2020

Počet dostupných odměn: 82/100

Odměna nedostupná

1 000 KčŠok! Hrůza! Média!

První kniha, která popisuje vývoj v českých médiích po roce 1989. Redakce HlídacíPes.org dává nahlédnout do srdcí i peněženek tuzemských novinářů, rozebírá neblahý vliv oligarchů na vlastněná média. Řeč přijde i na nejdůležitější kauzy a skandály, které se s českými médii pojí. S podpisy autorů a dárkem: knihou Obchodníci se strachem.

Očekávané doručení odměny: leden 2020

Počet dostupných odměn: 23/100

Odměna nedostupná

5 000 KčSOCIÁLNÍ SÍTĚ s Robertem Maleckým

Robert Malecký je jedním z nejvtipnějších a nejosobitějších lidí na českých sociálních sítích. Nabízíme on-line kurz o tom, jak vystoupit na Facebooku z průměru. Vhodné pro firemní i osobní prezentaci.

Očekávané doručení odměny: únor 2020

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

20 000 KčVideokurz

Reportéři HlídacíPes.org, bývalí zpravodajové České televize a editoři zpravodajských i publicistických pořadů ČT Události Vás naučí, jak pomocí mobilního telefonu, stativu a střihačského programu za pár euro vyrobit špičková videa. Vhodné i pro firmy. 

Očekávané doručení odměny: leden 2020

Počet dostupných odměn: 1/3

Odměna nedostupná

50 000 KčJak fungují média

Největší kauzy, zákulisí, logika redakční práce, investigativní postupy, etika… Půldenní kurz ředitele Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřeje Neumanna a šéfredaktora HlídacíPes.org Roberta Břešťana pro Vaši firmu, nebo třeba školu, kterou chcete podpořit. Termín dohodou. 

Očekávané doručení odměny: leden 2020

Počet dostupných odměn: 2/3

Odměna nedostupná