Banner_startovac.jpg

Radostné čtení o neradostné současnosti Knihy

Podpořte vydání knihy "Když je všechno na cestě ke zkáze" od hvězdy současné francouzské teologie Fabrice Hadjadje. Předmluvu napsal Marek Orko Vácha.

Přejeme vám radostné Velikonoce
15. 4. 2019

Přejeme vám radostné Velikonoce

Milí přátelé, náš projekt podpořilo už více než 200 lidí. Děkujeme! Přejeme vám všem radostné prožití Velikonoc a přinášíme další ukázku z chystané knihy, která se k nadcházejícím svátkům hodí.

 

A proto je tento svět, který se považuje za bezježíšský, světem, kde se Ježíš chce vtělit prostřednictvím každého z nás, jako do nějakého „lidstva na druhou“. Hodně bylo řečeno o „sekularizaci“. Ovšem ve skutečnosti z křesťanského hlediska zažíváme vrcholnou „desekularizaci“. To v dřívějších dobách bylo křesťanství sekularizované. Křesťanstvo si vedlo tak, že křesťanství zredukovalo na světskou instituci. V kněžském stavu se dělala kariéra. Dostávaly se prebendy. Z obchodování s odpustky se stavěly baziliky. Farář patřil k honoraci a poustevnice mohla vést živnost. Zkrátka věřilo se, že s nějakým tím dobrým slovem a pár zbožnými skutky navenek jste za vodou. 

     Díky Bohu je tato doba pryč. Celkem vzato nebyla horší než ta naše, ale nebyla ani lepší. Křesťan ví, že nebyl žádný zlatý věk. Ví, že ve stejné době, kdy Slovo učiněné tělem bylo zde na zemi, jsme mu dokázali do tváře spílat a ukřižovat jej. A křesťan ví i to, že doba, ve které se nachází, je pro něj ta nejlepší, protože právě tehdy má vydat svědectví. 

     Na tomto bezježíšském světě je nejúžasnější, že už nám nedovolí spokojit se s pěknými kázáníčky a drobnou zbožností, jako tomu bylo za křesťanských časů – tento svět po nás vyžaduje svědectví bez výjimek, svědectví lásky až na smrt a takovou pravdu, která ovládá duši i tělo. Tento svět po nás chce, abychom pro své bližní byli dalšími kristy. Modernita je náš spojenec, postmodernita není překážkou. Čím více je svět bez Ježíše, tím více je to svět, kde se má naplnit vtělení. Čím více je světem hříšníků, tím spíše má být světem vykoupení.  

     Fabrice Hadjadj

Vybráno95 239 Kč(127 %)

127 %
75 000 Kčpožadováno
232startérů
Podpořit projekt

Odměny

200 KčFérovka

Líbí se vám náš nápad, ale nechcete nás přeplácet? Přispějte nám 200 Kč a dostanete přesně to, co očekáváte – podpořenou knihu s osobním poděkováním. A proč férovka? Protože v běžné prodejní síti bude kniha o 50 Kč dražší.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčFérovka double

Zaujal vás Fabrice Hadjadj? Za příspěvek ve výši 350 Kč obdržíte podpořenou knihu s osobním poděkováním a k tomu ještě Hadjadjovu první česky vydanou knihu [URL="https://www.cdk.cz/knihy/spiritualita/jak-dnes-mluvit-o-bohu"]Jak dnes mluvit o Bohu?[/URL]

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčFérovka PLUS

Jste vášnivými čtenáři a férovka vám nestačí? Za příspěvek ve výši 500 Kč obdržíte podpořenou knihu s osobním poděkováním a poukaz ve výši 350 Kč na nákup v našem [URL=" https://www.cdk.cz/knihy "]e-shopu[/URL].

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

700 KčFérovka s Kontexty

Nejférovější férovka v naší nabídce. Za pouhých 700 Kč získáte podpořenou knihu s osobním poděkováním a roční předplatné exkluzivního časopisu [URL="https://www.cdk.cz/casopisy/kontexty"]Kontexty[/URL] s přístupem ke kompletnímu elektronickému archivu k tomu.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 500 KčVydavatelský full house

Nemůžete se udržet a chcete se plácnout přes kapsu? 1 500 Kč vám otevře cestu k podpořené knize s osobním poděkováním, k ročnímu předplatnému exkluzivního časopisu [URL="https://www.cdk.cz/casopisy/kontexty"]Kontexty[/URL] (samozřejmě s přístupem ke kompletnímu elektronickému archivu) a v neposlední řadě také k poukazu ve výši 900 Kč na nákup v našem [URL="https://www.cdk.cz/knihy"]e-shopu[/URL].

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

3 000 KčCertifikovaný dobrý pocit

Pokud se rozhodnete přispět na náš projekt 3 000 Kč, uděláte nám nesmírnou radost! A proto si zasloužíte mimořádnou odměnu: certifikovaný dobrý pocit s VIP pozvánkou na křest, kde vám slavnostně předáme podpořenou knihu a ještě něco navíc. Necháte se překvapit?

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 24/25

Odměna nedostupná

10 000 KčPro sponzory

Rádi bychom dali příležitost také vám, sponzorům, kteří oceníte, že vaše jméno (v případě firem nebo institucí i vaše logo) bude uvedeno v knize spolu s poděkováním. Také pro vás máme připravenu VIP pozvánku na křest knihy, kde vám knihu osobně a s vděčností předáme.

Očekávané doručení odměny: červen 2019

Počet dostupných odměn: 5/5

Odměna nedostupná