Startovač - financování projektů

Radostné čtení o neradostné současnosti - crowfunding kampaň

Novinky - Radostné čtení o neradostné současnosti

Podpořte vydání knihy "Když je všechno na cestě ke zkáze" od hvězdy současné francouzské teologie Fabrice Hadjadje. Předmluvu napsal Marek Orko Vácha.

Knihy
Srdečně vás zdravíme ve velikonočním týdnu a posíláme informaci o slavnostním představení nové Hadjadjovy knihy, kterou jste podpořili. Slavnostní křest knihy Obrázek

Poznamenejte si do svého diáře: Slavnostní křest knihy "Když je všechno na cestě ke zkáze" se uskuteční v pondělí 10. června 2019 od 18.00 v prostorách sboru ČCE na Opletalově 6 v Brně. Knihu představí Marek Orko Vácha a vy budete mít jedinečnou příležitost nahlédnout do knihy jako první. Na této akci si totiž budete moci vyzvednout svou odměnu – knihu "Když je všechno na cestě ke zkáze" – dřív, než tento titul půjde na pulty knihkupců. K dispozici bude rovněž kniha "Jak dnes mluvit o Bohu?" pro ty, kdo si vybrali odměnu Férovka double. Těšíme se na vás na Opletalce!

 

Milí přátelé, náš projekt podpořilo už více než 200 lidí. Děkujeme! Přejeme vám všem radostné prožití Velikonoc a přinášíme další ukázku z chystané knihy, která se k nadcházejícím svátkům hodí. Přejeme vám radostné Velikonoce Obrázek

 

A proto je tento svět, který se považuje za bezježíšský, světem, kde se Ježíš chce vtělit prostřednictvím každého z nás, jako do nějakého „lidstva na druhou“. Hodně bylo řečeno o „sekularizaci“. Ovšem ve skutečnosti z křesťanského hlediska zažíváme vrcholnou „desekularizaci“. To v dřívějších dobách bylo křesťanství sekularizované. Křesťanstvo si vedlo tak, že křesťanství zredukovalo na světskou instituci. V kněžském stavu se dělala kariéra. Dostávaly se prebendy. Z obchodování s odpustky se stavěly baziliky. Farář patřil k honoraci a poustevnice mohla vést živnost. Zkrátka věřilo se, že s nějakým tím dobrým slovem a pár zbožnými skutky navenek jste za vodou. 

     Díky Bohu je tato doba pryč. Celkem vzato nebyla horší než ta naše, ale nebyla ani lepší. Křesťan ví, že nebyl žádný zlatý věk. Ví, že ve stejné době, kdy Slovo učiněné tělem bylo zde na zemi, jsme mu dokázali do tváře spílat a ukřižovat jej. A křesťan ví i to, že doba, ve které se nachází, je pro něj ta nejlepší, protože právě tehdy má vydat svědectví. 

     Na tomto bezježíšském světě je nejúžasnější, že už nám nedovolí spokojit se s pěknými kázáníčky a drobnou zbožností, jako tomu bylo za křesťanských časů – tento svět po nás vyžaduje svědectví bez výjimek, svědectví lásky až na smrt a takovou pravdu, která ovládá duši i tělo. Tento svět po nás chce, abychom pro své bližní byli dalšími kristy. Modernita je náš spojenec, postmodernita není překážkou. Čím více je svět bez Ježíše, tím více je to svět, kde se má naplnit vtělení. Čím více je světem hříšníků, tím spíše má být světem vykoupení.  

     Fabrice Hadjadj

Díky vám se podařilo dát dohromady celých 100 % cílové částky. Děkujeme! Do konce sbírky ale zbývají ještě tři týdny, a proto jsme si určili další metu :) Máme splněno, ale pokračujeme dál! Obrázek

 

Máme pro vás nabídku: Pojďme pokračovat ve sbírce, a pokud se podaří vybrat celkem 100 tisíc, koupíme autorská práva k další Hadjadjově knize a příští rok ji vydáme. A budete to vy, kdo rozhodne, který z Hadjadjových titulů vydáme. Spolu s Markem Orko Váchou a překladatelkou Pavlou Doležalovou vybereme tři nejzajímavější knížky a vy v anketě rozhodnete, kterou z nich přeložíme a vydáme.

Zajímavé? Pojďme do toho. Dejte o naší sbírce vědět svým přátelům!

P. S. Přidali jsme novou odměnu pro sponzory – třeba zaujme mecenáše nebo firmy, které rády spojí své jméno s touto knihou.