630x360 01 v2 (1).jpg

Drahokamy pro dětský domov Andělský dům Ostatní

Za Vaše peníze dostavíme dětský domov na Ukrajině. Od nás za to dostanete drahokam dle výběru.

Drahokamy pro dětský domov Andělský dům

Vybráno49 784 Kč(17 %)

17 %
299 000 Kčpožadováno
16startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Za Vaše peníze dostavíme dětský domov na Ukrajině

Drahokamy pro dětský domov Andělský dům

Motto: Pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba, s tím co máme k dispozici a jak nejlépe dovedeme

Jako první v České republice jsme na základě dlouholetých vztahů a osobních zkušeností s různými druhy charitativní činnosti přišli s nápadem na úplně jiný druh pomoci - takový, kde dárce pomáhá vždy dětem, plně, přímo a adresně a navíc může kromě dobrého pocitu z pomoci získat i něco navíc. 

Na Vás teď je tento nápad podpořit a dát nám tak zpětnou vazbu, zda se ubíráme správným směrem. Pokud se povede realizovat pilotní projekt, jsou v plánu další podobné projekty, vždy cílené přímo na konkrétní, osobní pomoc. 

Pro pilotní ověření našeho nápadu jsme vybrali vzhledem k aktuální situaci jeden konkrétní dětský domov na Ukrajině, který nabízí péči o děti postižené válkou. Máme přímý kontakt na provozovatele dětského domova, což vyloučí účast prostředníků a tím únik darovaných peněz na jiné účely. 

To ale samo o sobě není až tak převratné. Převratné je to, že můžete darovat dvakrát. Kromě dětí, které Vaši pomoc potřebují, můžete navíc obdarovat i své rodinné příslušníky nebo kohokoliv dalšího. Zajímá vás víc? Čtěte dál: 

Komu pomůžeme?

V pilotní fázi projektu pomůžeme ukrajinským dětem. Už nyní z vlastních prostředků stavíme dětský domov pro děti, které přišly o své domovy, rodiče a normální lidský život. 

Charitativní nadace You-Angel se kterou spolupracujeme, buduje dětské centrum v ukrajinském regionu Dolyna v ekologicky čistém, horském prostředí. Dětský dům pro 25 ukrajinských dětí bude sloužit k víkendovým pobytům, rehabilitacím, odpočinku a později k bydlení. Nadace You-Angel pojmenovala centrum „Andělský dům". Centrum se chce také zaměřit na děti z krizových rodin, sirotky a děti z ulice.

Nadace You Angel bez účasti dalšího zprostředkovatele zajistí z
vybraných peněz dostavbu dětského domova, nákup základního vybavení a potravin. Tato nadace se také stará o děti s nevyléčitelnými nemocemi (trpícím leukémií, rakovinou a jinými závažnými nemocemi), děti kteří žijí na ulici a hledají pomoc a bezpečí.

 

Dětský domov je tedy již z větší části postavený a funkční, potřebujeme nyní domov dokončit a vybavit nábytkem a ostatními potřebami pro děti. Vybrané peníze budou tedy sloužit na
dostavbu a vybavení dětského domova, na potřebné rehabilitační pomůcky a potřeby pro děti tak, aby domov mohl začít poskytovat individuální péči podle plánu a tak, aby byly
prostředky na provoz, jídlo, terapie a další náklady.

Jeden konkrétní příběh

Gavryš Igor

Šestnácti roční chlapec je ve velmi vážném stavu vzhledem k aktuálnímu dění na Ukrajině. Hematom sleziny a rozdrcená hlava. Lékař okamžitě varoval, že léčba bude dlouhá a nákladná. Igorův mozek byl těžce poškozen – krvácením, otoky mozku, hematomy. Léky jsou drahé a rodina je bohužel chudá. Rodiče nemají žádné úspory, protože všechny peníze byly vynaloženy na přípravu dětí do školy.

 

Jak pomůžete vy?

Na webových stránkách organizátora si zvolíte částku, kterou si přejete přispět. Za Váš příspěvek obdržíte jako poděkování drahokam dle Vašeho výběru, který si buď můžete ponechat a například jím obdarovat Vaše rodinné příslušníky, nebo dále věnovat konkrétnímu dítěti.

Můžete si vybrat z mnoha drahokamů a polodrahokamů. Ať už preferujete rubíny, smaragdy nebo safíry, případně polodrahokamy jako jsou topaz, citrín, granát, ametyst, nebo méně známé peridot, cordierit, sluneční kámen. Drahé kameny mají 1 - 1,08 Ct, polodrahokamy se pohybují od 2 - 2,3 Ct. Samozřejmostí jsou i certifikáty pravosti. Například tržní hodnota smaragdu o váze 1 Ct, který od nás dostanete jako odměnu za Váš dobročinný příspěvek v hodnotě 5 999 Kč, se pohybuje obvykle okolo 15 000 Kč. Od dodavatele drahokamů máme pro pilotní projekt k dispozici zatím jen omezený počet drahokamů v ceně pod výrobními náklady.

Jak obdarování dvakrát funguje?

Ptáte se, jak je to možné a proč je cena mnohonásobně nižší než tržní cena  drahokamu? 

Je to možné díky zapojení všech, tam kde jsou a s tím, co mají k dispozici. Od těžařské firmy působící na světových nalezištích, která se vzdala svého zisku z prodeje a poskytla nám několik drahých kamenů za ceny pod cenou svých výrobních nákladů, po brusiče, kteří svou práci darovali dětem,  dodavatele, který se vzdal své marže, organizátora, který projekt organizuje bez nároku na zisk až po osobnosti, které věnují zdarma svůj čas na propagaci projektu. 

Všem nám není lhostejné co se ve světě děje a chceme pomoci dětem, kteří možnost svobodné volby nemají. 

Na co a jak konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Všechny vybrané peníze předá organizátor nadaci You Angel

Nadace You Angel bez účasti dalšího zprostředkovatele zajistí z vybraných peněz dostavbu dětského domova, nákup základního vybavení a potravin. Pokud vybereme více, peníze poputují na léčbu dětí s Vážnými nemocemi, o které se nadace You Angel stará.

Kdo za projektem stojí a proč to dělá?

Všechny organizace i osobnosti níže uvedené se do projektu zapojily dobrovolně a bez nároku na zisk.

Organizátor: Hlavním organizátorem projektu je společnost Filius & Investments SE. nemá na tomto projektu žádný profit, spolupracuje s charitativní nadací You-Angel. 

Podporovatelé: 

Amanpreet Karnawal, herečka, zpěvačka a modelka, která na podporu dětí nazpívala písničku: “Protože děti mají čistá srdce a podpora pro ně je způsob, jak se spojit s Bohem a také jak projevit vděčnost za dary, které považujeme za samozřejmé.”

 

Prosba na závěr

Bez Vaší pomoci nemůžeme tento projekt zdárně dokončit, dostavět a vybavit dětský domov. Připojte se k nám, staňte se součástí pomoci, která je prospěšná dětem a má smysl pro všechny strany. Nesnažíme se spasit celý svět, to ani není možné. Naše motto je pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba, s tím co máme k dispozici a jak nejlépe dovedeme. 

Odměnou za Vaši pomoc Vám kromě dobrého pocitu bude také drahokam od našeho organizátora projektu, společnosti  Filius & Investments Se  

Pokud si přejete pomoci jednomu konkrétnímu dítěti, je možnost zakoupený drahokam poslat přímo vybranému sirotkovi do dětského domova, kde mu na Vaše přání může být i sděleno, kdo mu tento drahokam posílá. Na oplátku obdrží dárce fotku obdarovaného dítěte. 

Více informací

Pokud Vás zajímá více informací, ať už o organizátorovi sbírky, nebo dětském domově, případně o drahokamech, navštivte tyto odkazy: 

Investuj s firmou Filius & Investments Se

Informace o dětském domově :  Nadace You Angel 

Více informací nejen o drahokamech najdete : zde

Termín dodání odměn nejpozději do 21 dnů po ukončení sbírky

Vybráno49 784 Kč(17 %)

17 %
299 000 Kčpožadováno
16startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuFilius & Investments SE

Odměny

99 KčPro dobrý pocit

AngelHouse-2-UA-Color.png

Za jakýkoli příspěvek pro dobrý pocit Vám společnost Filius & Investments SE pošle voucher na 5% slevu na nákup drahých kovů na jejich stránkách.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 299 KčSunstone (Slunečný kámen)

kámen.jpg

Sluneční kámen oranžové barvy o váze 2–2,3 CT Díky jeho vlivu a jeho “žáru” mizí strach, deprese a negativní myšlenky. Do našich životů přináší naději a vitalitu.

Počet dostupných odměn: 60/60

Odměna nedostupná

1 399 KčAmethyst

amnelist.png

Amethyst fialové barvy o váze 2–2,3 CT Jedním z nevzácnějších drahých kamenů z mineralogické skupiny křemene je ametyst. Ametysty se často používají jako drahokamy do královských klenotů.

Počet dostupných odměn: 60/60

Odměna nedostupná

1 499 KčTopaz

03 kopie.png

Topaz modré barvy o váze 2–2,3 CT Podle jednoho z prestižních klenotnických časopisů „Colored Stone“ je od počátku roku 2000 modrý topaz dokonce druhým nejoblíbenějším drahokamem na světě

Počet dostupných odměn: 60/60

Odměna nedostupná

1 599 KčCitrine

10 kopie.png

Citrine žluté barvy o váze 2–2,3 CT Citrín je v současné době velmi oblíbený polodrahokam

Počet dostupných odměn: 60/60

Odměna nedostupná

2 999 KčGarnet

09 kopie.png

Garnet červené barvy o váze 2–2,3 CT Teno polodrahokam je oblíbený pro své léčivé a zklidňující účinky a používá se již od doby bronzové.

Počet dostupných odměn: 60/60

Odměna nedostupná

3 199 KčPeridot

07 kopie (1).png

Peridot zelené barvy o váze 2–2,3 CT Jedná se o jeden z nejstarších známých drahých kamenů vůbec

Počet dostupných odměn: 60/60

Odměna nedostupná

3 199 KčIolit (Cordierit)

ggg.jpg

Cordierit modré barvy o váze 2–2,3 Cordierit přináší radost a smích doživota i domova.

Počet dostupných odměn: 60/60

Odměna nedostupná

4 199 KčAqvamarine + certifikát pravosti

04 kopie.png

Aqvamarine světle modré barvy o váze 2–2,3 Ct. Obdržíte akvamarín včetně certifikátu pravosti kamene

Počet dostupných odměn: 40/40

Odměna nedostupná

5 999 KčSmaragd + certifikát pravosti

01 kopie.png

Smaragd světle zelené barvy o váze 1,00 – 1,08 Ct. Obdržíte smaragd včetně certifikátu pravosti kamene

Počet dostupných odměn: 40/40

Odměna nedostupná

6 499 KčSafír + certifikát pravosti

101.png

Safír modré barvy o váze 1–1,08 Ct. Obdržíte safír včetně certifikátu pravosti kamene

Počet dostupných odměn: 40/40

Odměna nedostupná

7 499 KčRubín + certifikát pravosti

02 kopie.png

Rubín růžově červené barvy o váze 1–1,08 Ct. Obdržíte rubín včetně certifikátu pravosti kamene

Počet dostupných odměn: 40/40

Odměna nedostupná