jurta s vojtou_zmenšená.jpg

Jurta pro Dítě v lese Ostatní

Kdybychom se mohli vrátit do školních let, chtěli bychom se učit v lese, u rybníka, v sedle koně... v JURTĚ. A vy? Pomozte nám k JURTĚ u Dobříše.

v lses.jpg

Vybráno201 000 Kč(134 %)

134 %
150 000 Kčpožadováno
184startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

 V září 2017 otevíráme ZÁKLADNÍ LESNÍ KOMUNITNÍ ŠKOLU pro děti od první do páté třídy v Mokrovratech u Dobříše.

Pro zázemí školy potřebujeme mongolskou jurtu.

Jurta o průměru 6m  vyjde na  cca 150 000,- Kč. Pokud se nám podaří vybrat více peněz, pořídíme také dřevěnou podlahu, kamna, základní nábytek a možná zbyde i na pár knih. V případě, že budete vy - dárci hodně štědří, koupíme jurtu s průměrem 8m, která stojí 200 000,-.

 Untitled-1.gif

Fotografie odměn najdete dole pod textem.

 

 Náš projekt podporují:

Tomáš Klus, zpěvák, textař, herec

Helena Třeštíková, režisérka

Miluše Jekoschová, zakladatelka lesní školky Dítě v lese

Igor Chaun, režisér

Ondřej Šteffl, ředitel společnosti Scio

Bohumil Fišer, CHKO Brdy

Simona Babčáková, herečka

Bára, Tereza a Martina s dětmi, maminky a herečky

a mnoho dalších lidí z řad rodičů a podporovatelů školy a školky

 

Děti přišly na tento svět s NOVÝM vědomím, s NOVÝM pohledem na vše, co se zde odehrává. Díky nim a díky všem změnám, ke kterým dochází právě teď na naší planetě, se kromě všech jiných zajímavých věcí vtvářejí také nové formy vzdělávání. Mezi ně patří nejen lesní školky, ale také mnoho dalších organizací, které se snaží dětem otevřít prostor pro poznávání skutečnosti, které říkáme svět, ve zcela nových školních podmínkách.

foceni.jpg

Nečekáme  na impuls shora, tedy ze strany státu, nebo jiné autority. Rozhodli jsme se vzít ZODPOVĚDNOST ZA VZDĚLÁNÍ DĚTÍ do vlastních rukou. Jde o projekt, který vzniká odspoda, tedy od nás, obyčejných lidí, kteří věří, že když se společně do něčeho pustí, mají moc dokonce ZMĚNIT SVĚT!

A aby mohly děti prožívat svět jako plný neomezených možností i v dospělosti, je potřeba se spojit a společně jim vytvořit takové vzdělávací podmínky, které jim umožní NEZAPOMENOUT na to, jak BÝT ŠŤASTNÝ.

Protože ŠTĚSTÍ není závislé na okolnostech a podmínkách našeho života, ale na našem vnitřním stavu. Na stavu jednoty s naším vyšším já. Na uvědomění si toho, co je naší skutečnou podstatou. A to je přesně to, co UMÍ velice dobře VŠECHNY DĚTI!

detimale.png

Stačí je chvilku pozorovat! Jakmile ale děti začnou věřit všemu, co do nich my dospělí za pomoci všech možných nástrojů projektujeme, postupně na tuto svou přirozenou schopnost zapomenou.

Cílem naší lesní školy je udělat vše pro to, aby děti nezapomněly, ale naopak prohlubovaly přirozený lidský potenciál. Pomohou tak i nám dospělým rozpomenout se a znovuobjevit VNITŘNÍ SVOBODU a šířit ji dál do svého bezprostředního bytí/světa.

závěr.jpg

Vytčený cíl budeme mimo jiné naplňovat s podporou fenoménu, který nazýváme PŘÍRODA. Myslíte, že způsob, kterým se my lidstvo vztahujeme k planetě Zemi (my s dětmi o mluvíme výhradně jako o MAMINCE ZEMI) je udržitelný? Maminka ZEMĚ o nás pečuje jako jedinečná láskyplná bytost a mnohým z nás už ani nepřijde na mysl, že jí to vracíme tím nejnemožnějším způsobem. Je čas vrátit se do své přirozenosti, zastavit kolotoč konzumu a bezohlednosti a obrátit se ke svým kořenům a k tomu, z čeho jsme sami vzešli.

Děti v naší lesní škole budou v každodenním plném kontaktu se vším, co příroda nabízí. Budou citlivě vnímat její proměny a spolu s ní budou sami růst a kvést.

Untitled-1 (2).gif

Číst, psát a počítat se naučí každé dítě v každé škole. Ale způsob, jakým k těmto dovednostem přijdou, může být velmi rozmanitý.

Odměny, které jsme pro vás připravili, berte prosím formou DAR za DAR. Vy nám pomůžete k jurtě a my vám na oplátku nabídneme dar, který věříme, že vás potěší, nebo třeba i posune vaše vědomí zpět k přirozenosti, kterou dnes hodně opouštíme. Nehledejte tedy v našich odměnách reálnou hodnotu darované věci.

Děkujeme.

 

listy.jpg

 

 Ukázky některých odměn:

detsky_smich1.jpg

tichobanner.jpg

recepty.jpg

lesni_skritek2.jpg

kvasek.jpg

chlebabanner.jpg

mydlinky.jpg

kunbanner.jpg

sperky.jpg

backorybanner.jpg

garaz.jpg

vikend.jpg

team.jpg

 

 

Vybráno201 000 Kč(134 %)

134 %
150 000 Kčpožadováno
184startérů
Podpořit projekt

Odměny

100 KčDobrý pocit a naše poděkování po lesním vánku

Podpořte náš projekt spolu s uvědoměním si skutečnosti, že každý jeden z nás má jedinečnou moc měnit svět. Každý úsměv, radost z pohledu na květ, každý nádech plný borové vůně, každý doušek vody, který nám stříbřitá studánka podá v horkém dni, každé pohlazení, každý polibek chodidla s hebkým mechem, to vše se počítá! Každý takovýto plně uvědomělý prožitek mění svět. Svět hraného filmu, který je plný možností, film, ve kterém hrajeme hlavní roli MY a který spoluutváříme.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 KčTicho lesních samot

Ticho má kouzelnou moc, v dnešní rychlé, hlasité době, kdy často nemáte možnost takzvaně vypnout ani na chvíli, je ticho téměř vzácností. Dopřejte si tuto péči. Posíláme vám ticho lesních samot v mp3 podobě. Stačí třeba deset minut denně a osvěžení a příval nové energie ve vás na sebe nenechá dlouho čekat. Zaposlouchejte se do ticha a užívejte si sami sebe, to je dnes to pravé umění. Protože jak řekl Henry Miller: „Ticho je nejkrásnější zvuk.“

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 KčDětský smích

Dětský smích je jak čistá voda, jak závan osvěžujícího větru, jak pohlazení prvních paprsků jarního slunce. Neznáme nikoho, kdo by odolal. Ano, dětský smích je nakažlivý. Tak se místo chřipky nechte od nás nakazit smíchem. Je to zaručený lék na špatnou náladu, je to čistá radost. Zasmějte se s námi a pusťte si naši mp3. A dokonce se nemusíte bát přenášet ho dál. Vyvolejte epidemii, ať se smích šíří a každý má úsměv na tváři a v srdci.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčRecepty maminky Země

Když milující maminka připravuje jídlo pro své děti, posílá do pokrmu naději všech semínek, které se těší, že díky jejich růstu se dostane lidským mláďátkům to nejlepší a že právě díky jim mohou děti radostně a plné energie poznávat všemi smysly náš svět. A co když je tou maminkou sama maminka Země? Tušíte, jaký poklad se ve všech jejích darech ukrývá? Zkuste s tímto vědomím uvařit podle receptů z naší kuchařky, kterou vám pošlete v PDF na váš email.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčLesní skřítek pro vaši ochranu

Víte, že les je plný bytostí, které opečovávají tajemný lesní prostor, abychom se z něj my, lidé, mohli radovat a čerpat v něm sílu a podporu? Zkuste vejít do lesa s prázdnou myslí a otevřeným srdcem, přimhouřit oči a … možná je zahlédnete. A pokud se vám to nepodaří, podpořte náš projekt zakoupením skřítka, kterého vyrobí dětské ruce a vdechnou mu jedinečnost svým umem, radostí a lehkostí.

Počet dostupných odměn: 34/50

Odměna nedostupná

350 KčŽitný kvásek

Přispějte na jurtu zakoupením již několik let s láskou obnovovaného žitného kvásku. Až si z něj podle našeho receptu upečete svůj domácí kváskový chléb, vzpomeňte při tom na ty stovky rukou, které ho vytvářejí a na stůl podávají v skutku boží dar. K vyzvednutí po skončení projektu na těchto místech: Dobříš a okolí, Příbram, Praha, Karlovy Vary

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčKváskový domácí chléb

Provoňte svou domácnost jedinečným s láskou upečeným kváskovým chlebem (voda z lesní studánky, mouka z Bohutínského mlýna, sůl, kmín a olivový olej) od maminek našich lesních dětí. Chléb bude možné vyzvednout v Lesní školce/škole v Mokrovratech nebo v Dobříši po skončení projektu až do 30. 6. 2017. Nutno předem dohodnout s organizátory projektu

Počet dostupných odměn: 6/12

Odměna nedostupná

600 KčLapač snů

Pořiďte si svůj osobní amulet. Ochrání Vaše „vlastní já“. Zachytí jen dobré sny a ty zlé odežene. Lapač snů, který vyrobila dětská ruka, pro vás zachytí jen pozitivní energii a bude vám nosit štěstí.

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

1 000 KčPřírodní mydlinky pro vaše rodinky

Obdarujeme vás sadou kvalitních přírodních mýdel na celý měsíc pro celou rodinu. A jak si je rozdělíte, to už je na Vás.

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

1 000 KčMydlinky z přírody

Pro velký úspěch přidáváme čistě přírodní produkty pro péče o tělo. Obdarujeme vás sadou kvalitních přírodních mýdel na celý měsíc pro celou rodinu. A jak si je rozdělíte, to už je na Vás :)

Počet dostupných odměn: 0/5

Odměna nedostupná

1 000 KčBalíček přírodní kosmetiky pro víly

Proměňte se ve vílu použitím voňavých čistě přírodních doma vyrobených prostředků, které rozjasní vaši pleť a potěší každého kdo projde okolo vás.

Počet dostupných odměn: 2/5

Odměna nedostupná

1 500 KčProjížďka na koni

Vydejte se za dobrodružstvím a pokochejte se krásou přírody z koňského hřbetu. Hodinová projížďka na koni pro dvě osoby po mokrovratských luzích a hájích. Pro začátečníky i pokročilé. Cena pro dvě osoby Termín si s námi prosím domluvte po skončení projektu.

Počet dostupných odměn: 0/10

Odměna nedostupná

1 500 KčŠperky inspirované přírodou

Obdarujte krásnou ženu krásným ručně vyráběným šperkem od Veroniky. Udělejte radost sobě nebo někomu jinému. Ať už prozáříte klopy vašich kabátů, či ozdobíte něčí krk, pokaždé uděláte radost sami sobě i druhým.

Počet dostupných odměn: 11/14

Odměna nedostupná

1 500 KčJeden den lesním dítkem - pro děti 5-12 let

Umožněte svým dětem ochutnat sílu prožitku spolubytí s lesem, který nás učí vše, co k životu potřebujeme. Vyrobíme umělecký artefakt z přírodních materiálů, prozkoumáme tajuplná a lesní zákoutí a okusíme, jak chutná zdravá svačina na mýtině. Datum: sobota 27. května 2017, od 13 do 17 hod, Lesní školka/škola Mokrovraty

Počet dostupných odměn: 15/15

Odměna nedostupná

1 500 KčJeden den lesním dítkem - pro dospělé

Pojďte se s námi vydat do hloubky své duše, obejmout své vnitřní dítě a nechat ho prožít den v lesní školce/škole. Zapomeňte na umakartové vzpomínky na rybí tuk, uniformní zástěrky a zoufalou nepřítomnost maminky a rehabilitujte spolu s námi své dětství. Nejdřív si vytvoříme z přírodních materiálů jedinečný umělecký artefakt, poté se ponoříme v meditaci do sebe a obejmeme své vnitřní dítě. Mezitím se nám v útrobách vytvoří prostor, který zaplníme společně připraveným lesním pokrmem. Datum: 27. května 2017, od 13 do 17 hod, lesní škola/školka Mokrovraty

Počet dostupných odměn: 14/15

Odměna nedostupná

2 000 KčSestřih pro celou rodinu v lesním kadeřnictví

Vaše děti chodí nerady ke kadeřníkovi? A jak to máte vy? Posloucháte rádi co, kdo, kde, jak a s kým za hukotu fénů a holicích strojků? Ne? Tak přijeďte s celou rodinou k nám do lesa. Jedinečný zážitek z ostříhání vlasů v otevřeném prostoru, za zpěvu ptáků a s uklidňujícím pohledem do zeleně zkušenou vlasovou odbornicí Kristinou, která je zároveň lesní průvodkyní. Cena pro celou rodinu (2 dospělí, 1-3 děti): 2 000,- Datum: sobota 27. Května 2017 (Domluvte sis námi čas vašeho příchodu)

Počet dostupných odměn: 7/8

Odměna nedostupná

2 000 KčVlněné ručně vyráběné bačkory

Zahřejte dětem nohy veselými háčkovanými bačkorami. Jsou z ovčí vlny s koženou podrážkou a plněné ovčí kožešinou. Uháčkujeme vám je na míru do velikosti 30.

Počet dostupných odměn: 3/6

Odměna nedostupná

2 500 KčNoc v jurtě

Chcete usnout v náruči přírody, nechat se uspat bubnováním kapek deště nebo vstát za zpěvu ptáků? Anebo pojedete okolo a hledáte příjemné ubytování? Zkuste to u nás. V jurtě. Nocleh na jednu noc pro jednoho či celou rodinu, nebo pro dětské kolektivy. O víkendech nebo v průběhu prázdnin. Datum si s námi prosím předem dohodněte

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

3 000 KčDřevěná ručně vyráběná hračka

Potěšte sebe nebo svoje děti ručně vyrobenou hračkou, která má duši. Výrobek ze dřeva dle výběru (garáž pro autíčka, poštovní schránka nebo ptačí budka) od šikovného dřevomilce Michala.

Počet dostupných odměn: 0/3

Odměna nedostupná

4 000 KčInipi - rituál potní chýše

Chcete se cítit jako znovuzrození? Přijďte prožít jeden z nejstarších očistných rituálů, který se v jazyce indiánů nazývá INIPI a znamená znovu se narodit, nebo také znovu žít. INIPI je obřad, který vás očistí a zprostředkuje hluboký duchovní zážitek, který vám otevře uvědomění si jednoty s přírodou, s vesmírem, s veškerenstvem. Tento rituál přijměte od nás jako DAR, kterým obohatíte svůj život. Potní chýši povede zkušený šaman Ivo Musil (www.samani.cz) Datum: pátek 3. června 2017, 15 - 23 hod Cena: 4.000,- (až pro čtyři osoby)

Počet dostupných odměn: 3/5

Odměna nedostupná

5 000 KčVíkend v jurtě

Chcete usnout v náruči přírody, nechat se uspat bubnováním kapek deště nebo vstát za zpěvu ptáků? Anebo pojedete okolo a hledáte příjemné ubytování? Zkuste to u nás. V jurtě. Nocleh na dvě noci pro jednoho či celou rodinu. O víkendech nebo v průběhu prázdnin. Datum si s námi prosím předem dohodněte.

Počet dostupných odměn: 5/10

Odměna nedostupná

40 000 KčLesní teambuilding, který změní navždy vaší firmu

Už jsou vaši zaměstnanci unuděni ze zdánlivě luxusních teambuildingových pobytů? Pořiďte jim lesní pobyt, který od základů změní chod celé vaší firmy! Připravíme pro ně jedinečný víkend, při kterém objeví své dosud netušené schopnosti. Během pobytu v lese odloží všechny své masky, které nosí do práce a které jak zjistí, k životu vůbec nepotřebují. Při intenzivním sebepoznávacím víkendu naberou do svých plic tolik ozdravujícího kyslíku, jaký nenadýchali za celý dosavadní život. Náš tým vám sestaví nabídku, která dalece překoná vaše představy. Termín a podrobný program společně domluvíme.

Počet dostupných odměn: 3/3

Odměna nedostupná