BARVY ŽENY - mezinárodní setkání malířek - crowfunding kampaň

BARVY ŽENY - mezinárodní setkání malířek

Pomozte nám uspořádat výstavu čtyř žen z různých koutů světa, den plný workshopů i s koncertem v překrásném prostředí zámku v Hradci nad Moravicí.

Umění

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

BARVY ŽENY

 

(for english roll down please)

O CO VLASTNĚ JDE?

Dne 30. 8. se na krásném zámku v Hradci n. Moravicí sjedou umělkyně ze čtyř koutů světa.

MY.jpg

Jmenovitě úchvatná gruzínka Ana Lagidze, která reprezentuje mladou generaci umělců z Podkavkazu, původem Ukrajinka žijící nyní v Turecku, Lesya Demchenko, která objevila vlastní originální styl řezání a malování do kratonu, drobounká citlivá Japonka, Takako Morishita, žijící abstraktními hypnotizujícími plátny malovanými olejem a "renesanční" Češka Martina Trchová, která kromě svých akrylových maleb zahraje i autorské písně se svou kapelou Martina Trchová Trio

Bez názvu 1.jpg

JAK TO VŠECHNO VZNIKLO?

Když jsme se všechny  v loňském roce potkaly ve východotureckém městečku Trabzon na malířském symposiu Femin & Art, objevila jsem pro sebe neuvěřitelný kus světa, který mě uchvátil. Říkala jsem si, že by bylo hezké přivézt taky kus toho všeho k nám do ČR. Pak jsem se zatoulala na samý severovýchod naší země a objevila nádherný zámek v Hradci nad Moravicí, kde je nejen krásně, ale ještě  kolem plno lidí, kteří milují umění. Vše do sebe tak zaklaplo, že jsem se rozhodla pozvat čtyři nejzajímavější malířky do České republiky.

promo.jpg

CO VÁS ČEKÁ, KDYŽ DORAZÍTE?

V 15:00 otevřeme vernisáží výstavu v Bílé věži. Poté se rozezní koncert Martina Trchová Trio. Odpoledne bude plné workshopů, kde jednotlivé umělkyně představí své specifické techniky, a navečer ještě promítání z himalájského výtvarného dobrodružství.

trio-1.jpg

PROČ PODPOROVAT?

Tím, že nás podpoříte, umožníte přílet výjimečných osobností do ČR, osvětlíte a ozvučíte výjimečný koncert pod Bílou věží a uskutečníte den plný barev.

 

plakat-final.jpg

WHAT'S ACTUALLY GOING ON?

Artists from four different corners of the world are going to meet at a lovely chateau in Hradec nad Moravicí on 30th August.

Namely, an impressive Georgian Ana Lagidze who represents the young generation of artists from the Lesser Caucasus, originally an Ukrainian living in Turkey at present, Lesya Demchenko,  who has discovered her own original style of cutting and painting the cardboard, a tiny sensible Japanese, Takako Morishita, living by the abstract hypnotizing oil paintings and a „Renaissance“ Czech Martina Trchová, who beside of displaying her acrylic paintings is even going to perform author songs along with the Martina Trchová Trio band.

HOW'S ALL THAT BEGUN?

When all of us met in the East Turkish town Trabzon at a painting symposium Femin & Art last year, I discovered an incredible part of the world which fascinated me. I said to myself it would be nice to bring a part of all that to the Czech Republic. Later on, I wandered off to the very north-east of our country and found a wonderful chateau in Hradec nad Moravicí, where the place is not only beautiful but, on top of that, surrounded by many people who love arts. Everything impressed me so much that I decided to invite the four most interesting paintresses to the Czech Republic

WHAT CAN YOU EXPECT IF YOU ARRIVE?

We are going to open the exhibition in the White Tower at 3pm. After that, the concert of the Martina Trchová Trio band is going to take place. The whole afternoon will be dedicated to the workshops as all four artists are going to introduce their own specific techniques and moreover, a presentation of the Himalayan art adventure awaits you in the evening.

WHY TO SUPPORT US?

By supporting us, you'll make the arrival of the exceptional personalities to the Czech Republic possible, sound and light up the extraordinary concert beneath the White Tower and help us realize an inspiring colourful day.

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?