Albánská výzva: Turistické značení | crowdfunding kampaň

Novinky - Albánská výzva: Turistické značení

Pomozte nám vyznačit 130 km turistických tras v horách severní Albánie.

Ostatní

Právě jsme na startovači dosáhli důležitý milník 100 % cílové částky, děkujeme!

Posledních 8 dní máte možnost pořídit si přes Startovač třeba vlastní kilometr turistické stezky, který označíme patníkem s Vaším jménem, a až přijedete do Albánie a budete se po stezkách procházet, můžete se pochlubit: Toto je můj vlastní, adoptovaný kilometr! 

O kolik se nám podaří cílovou částku překonat? Všechny peníze, které vybereme, i ty nad plánovanou cílovou částku, použijeme na kvalitní turistické značení v severní Albánii a na tvorbu mapy. 

Námi vytvořená mapa bude fakticky první mapou této oblasti, podle které se v této lokalitě bude možné pohybovat, protože v dosud dostupných mapách chybí základní orientační prvky. Plánujeme tvorbu mapy s maximální podporou GPS na základě volně šiřitelných podkladů a následné zakreslení všech námi vyznačených orientačních prvků, jako jsou rozcestníky, značky, polohy zdrojů vody, sněhová pole, časy pochodů apod. do této mapy. Bude to první mapa regionu, podle které se bude dát orientovat.

A teď novinky z našeho projektu

NAŠE MOSTY V ALBÁNII

Kromě vyznačení rozsáhlé sítě turistických cest chceme v severoalbánských horách např. postavit 2 mosty. Minulý týden jsme vyrazili přímo na místo montáže jednoho z nich, abychom je dobře zaměřili. Bude postaven na cestě mezi Fushe-Thethi a Grunasem v místě, kde dříve most stál. Most jednak umožní turistům dostat se k suchou nohou k vodopádům v Grunas, jednak místním umožní dostat se přes řeku i v zimě a během jarních povodní. 

vodopad_grunas.jpg
Vodopád v Grunas

OBJEVITELSKÝ TURNUS

Od 3. do 18. července bude malá skupinka našich dobrovolníků v Albánii na tzv. objevitelském turnusu. Jejím hlavním úkolem je vše na místě připravit na příjezd stovky dobrovolníků v srpnu. Již během objevitelského turnusu bude vyznačena červená značka, která umožní dostat se z přístavu v Lekbibaj do Curraj Eper a dále do Thethu. 

VOLNÁ MÍSTA V AUTOBUSECH

Nabízíme veřejnosti 10 volných míst v autobusech, kterými budeme do Albánie dopravovat naše dobrovolníky. Autobus do Albánie odjíždí 8. 8. 2015 večer z Brna, návrat do Brna v noci z 1. na 2. 9. 2015. Autobus je možné využít buď v obou směrech (tam i zpět), nebo i jen v jednom směru a v druhém směru se dopravit stopem nebo veřejnou dopravou. Jeden směr jízdy vyjde na 2000 Kč. Jedná se o jedinečnou možnost jako první vyzkoušet zcela nové turistické značení v oblasti, kde před Vámi nechodili téměř žádní turisté. Pokud byste měli zájem autobus využít, kontaktujte nás např. pomocí tohoto formuláře na našich stránkách

Moc Vám děkujeme za veškerou vaší podporu! 

Tým Albánské výzvy

  • Splněno 45 744 Kč (152 %)
  • 152 %
  • 30 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 80 Startérů

Autor projektu

Albánská výzva - obrázek
  • projekt od Albánská výzva
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

NAPÍŠEME VÁM Z ALBÁNIE

Přímo z vesnice Curraj Eperm Vám pošleme pohled s osobním věnováním a s unikátním razítkem Ponny Express Curraj Eperm.
Našeho kurýra čeká den cesty na koni k nejbližší schránce Albánské pošty.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

ALBÁNSKÝ OBJEVITEL

Dárcovský certifikát jako osvědčení o adopci 1 km trasy.

Počet dostupných odměn: 47/60

Nelze podpořit
500 Kč

ALBÁNSKÝ OBJEVITEL (s patníkem)

Dárcovský certifikát jako osvědčení o adopci 1 km trasy + Patník na turistické cestě s Vaším jménem, který označí Váš kilometr turistické cesty.

Počet dostupných odměn: 12/40

Nelze podpořit
1 000 Kč

ALBÁNSKÝ DÁRCE

Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
2 000 Kč

ALBÁNSKÉ SEZNÁMENÍ

Lodní lístek na festival v Curraj Eperm zdarma + Kaňoning na řece Shales nebo Currjave s průvodcem + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

NEBO pro ty, co nemohou do Albánie přijet
Kuchařky a kuchaři Albánské výzvy Vám upečou domácí moučník a osobně Vám ho doručí (Brno a okolí) + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
4 000 Kč

ALBÁNSKÝ PRŮZKUMNÍK

Doprava lodí a autem na festival ze Shkoderu a zpět + Lodní lístek na festival v CE + Občerstvení na festivalu + Kaňoning na řece Shales nebo Currjave s průvodcem + Zápis na zdi dárců v turistické základně v CE + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

NEBO pro ty co nemohou do Albánie přijet
Kuchařky a kuchaři Albánské výzvy Vám upečou domácí dort a doručí Vám ho (kdekoliv v ČR, v dostupné vzdálenosti osobně) + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

Počet dostupných odměn: 14/15

Nelze podpořit
7 000 Kč

ALBÁNSKÝ DOBRODRUH

Ubytování pro 2 osoby na 2 noci s polopenzí u některé z našich přátelských rodin v Curraj Eperm + Doprava lodí a autem na festival ze Shkoderu a zpět + Vstup na festival v Curraj Epperm + Občerstvení na festivalu + Kaňoning na řece Shales nebo Currjave po festivalu s průvodcem + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + eBook o zážitcích z Albánské výzvy.

Počet dostupných odměn: 6/6

Nelze podpořit
10 000 Kč

GENERÁLNÍ SPONZOR JEDNÉ Z TURISTICKÝCH TRAS

Trasa ponese jméno dle vašeho výběru a domluvy + Uvedení na rozcestnících + Uvedení na našem webu jako hlavní sponzor vybrané turistické trasy (červená, modrá, zelená, žlutá) + Zápis na zdi dárců v turistické základně v Curraj Eperm + Tištěný eBook o zážitcích z Albánské výzvy s osobním věnováním.

Počet dostupných odměn: 3/4

Nelze podpořit