Albánská výzva: Turistické značení - crowfunding kampaň

Novinky - Albánská výzva: Turistické značení

Pomozte nám vyznačit 130 km turistických tras v horách severní Albánie.

Ostatní
Právě jsme na startovači dosáhli důležitý milník 100 % cílové částky, děkujeme!

Posledních 8 dní máte možnost pořídit si přes Startovač třeba vlastní kilometr turistické stezky, který označíme patníkem s Vaším jménem, a až přijedete do Albánie a budete se po stezkách procházet, můžete se pochlubit: Toto je můj vlastní, adoptovaný kilometr! 

O kolik se nám podaří cílovou částku překonat? Všechny peníze, které vybereme, i ty nad plánovanou cílovou částku, použijeme na kvalitní turistické značení v severní Albánii a na tvorbu mapy. 

Námi vytvořená mapa bude fakticky první mapou této oblasti, podle které se v této lokalitě bude možné pohybovat, protože v dosud dostupných mapách chybí základní orientační prvky. Plánujeme tvorbu mapy s maximální podporou GPS na základě volně šiřitelných podkladů a následné zakreslení všech námi vyznačených orientačních prvků, jako jsou rozcestníky, značky, polohy zdrojů vody, sněhová pole, časy pochodů apod. do této mapy. Bude to první mapa regionu, podle které se bude dát orientovat.

A teď novinky z našeho projektu

NAŠE MOSTY V ALBÁNII

Kromě vyznačení rozsáhlé sítě turistických cest chceme v severoalbánských horách např. postavit 2 mosty. Minulý týden jsme vyrazili přímo na místo montáže jednoho z nich, abychom je dobře zaměřili. Bude postaven na cestě mezi Fushe-Thethi a Grunasem v místě, kde dříve most stál. Most jednak umožní turistům dostat se k suchou nohou k vodopádům v Grunas, jednak místním umožní dostat se přes řeku i v zimě a během jarních povodní. 

vodopad_grunas.jpg
Vodopád v Grunas

OBJEVITELSKÝ TURNUS

Od 3. do 18. července bude malá skupinka našich dobrovolníků v Albánii na tzv. objevitelském turnusu. Jejím hlavním úkolem je vše na místě připravit na příjezd stovky dobrovolníků v srpnu. Již během objevitelského turnusu bude vyznačena červená značka, která umožní dostat se z přístavu v Lekbibaj do Curraj Eper a dále do Thethu. 

VOLNÁ MÍSTA V AUTOBUSECH

Nabízíme veřejnosti 10 volných míst v autobusech, kterými budeme do Albánie dopravovat naše dobrovolníky. Autobus do Albánie odjíždí 8. 8. 2015 večer z Brna, návrat do Brna v noci z 1. na 2. 9. 2015. Autobus je možné využít buď v obou směrech (tam i zpět), nebo i jen v jednom směru a v druhém směru se dopravit stopem nebo veřejnou dopravou. Jeden směr jízdy vyjde na 2000 Kč. Jedná se o jedinečnou možnost jako první vyzkoušet zcela nové turistické značení v oblasti, kde před Vámi nechodili téměř žádní turisté. Pokud byste měli zájem autobus využít, kontaktujte nás např. pomocí tohoto formuláře na našich stránkách

Moc Vám děkujeme za veškerou vaší podporu! 

Tým Albánské výzvy