startovac_obalka.jpg

Žena se lvem Knihy

Pomozte nám vydat první svazek ze čtyřdílné antologie ryze ženské fantastiky. Objevte nespoutanou fantazii lvic české a slovenské literatury!

Poslední předvánoční křest v Hradci Králové
12/22/2016

Poslední předvánoční křest v Hradci Králové

V úterý 13. 12. 2016 jsme „Ženu se lvem“ pokřtili potřetí a naposled - tentokrát v královéhradeckém ClubCafé Pessoa. Opět se čekalo po godotovsku na ženu se lvem a opět se křtilo mlékem jednorožce. Kavárna byla plná a diváci se dobře bavili, mimo jiné i díky hudebnímu doprovodu manželů Beranových.

Všechny odměny pro startéry jsme odevzdali do rukou pracovníků České pošty už v pátek 16. 12. Byla toho úctyhodná hromada.

Pro ostatní zájemce je kniha v tuto chvíli k dostání v našem partnerském knihkupectví Krakatit (Jungmannova 14, Praha 1) a v průběhu ledna by měla být na pultech také ostatních kamenných knihkupectví sítě Kosmas, Neoluxor a dalších specializovaných knihkupectví fantastiky, nebo se dá objednat přímo u nás na mail efortna@seznam.cz. Při platbě předem by cena činila 349 Kč vč. poštovného.

Knihu Žena se sovou plánujeme vypustit do světa na přelomu května a června 2017, Ženu s drakem na Vánoce 2017 a Ženu s labutí opět na přelomu května a června 2018.

 

Máme za sebou všechny křty a odeslali jsme všechny zásilky (s případnými výjimkami jsme v kontaktu) a nyní nám nezbývá, než popřát všem

příjemné prožití vánoční svátků a všeho dobrého v novém roce...

…a na viděnou u dalšího svazku Žena se sovou v roce 2017!

PF2017.jpg

Rozesíláme odměny a chystáme se na třetí (poslední) křest
12/11/2016

Rozesíláme odměny a chystáme se na třetí (poslední) křest

Vrhli jsme se do kompletace odměn a provedli druhý křest knihy v Praze.

Začínáme rozesílat odměny

Tento týden jsme kompletovali odměny a balili je, abychom mohli hned na začátku týdne odeslat jejich převážnou část.

 Posilani odmen.jpg

 

Druhý křest knihy proběhl v Praze

V pátek 9.12.2016 jsme podruhé pokřtili Ženu se lvem, tentokrát v pražském café baru Elysium. Účastnilo se deset autorek a samozřejmě i editorky Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková. Na začátku diváky navnadilo hudební představení manželů Beranových (kapela Ze šuplíku). Poté následovala krátká forbína, která by se dala nazvat jako "Čekání na Ženu se lvem", kterou předvedli Jan Hloušek a Martin Vondráček. 

Pak se slova ujala Františka Vrbenská a představila knihu. Pozastavila se nad tím, že se má kniha křtít mlékem jednorožce. Odkud se asi takové mléko dá sehnat, když se někteří domnívají, že jednorožci jsou pouze hřebci...? Nazelenalé mléko poté vyzkoušela a prý nechutnalo vůbec špatně, dokonce se ptala, zda na ni po křtu nějaké vyzbyde.

Každá z přítomných autorek poté něco krátce pověděla o své kartě a povídce a pokřtila za sebe knihu. Mléko bylo očividně dobré kvality, protože na konci nebylo přes jeho vrstvu skoro poznat obálku.

Křest se zakončil společným přípitkem všech autorek a editorek.

Pripitek2_male.jpg

Křest knihy v Hradci Králové - Café Pessoa

Třetí a poslední křest knihy proběhne v úterý 13.12.2016 v Hradci Králové v Club Café Pessoa (http://www.ops.cz/clubcafe-pessoa) od 18 hodin. Účast zatím přislíbily tři autorky. Opět budete mít možnost nakoupit knížky a některé další odměny a dozvíte se něco o tom, jak se vlastně Žena se lvem připravovala. Zahraje kapela Ze šuplíku (manželé Beranovi). Pokud nám budou karty nakloněny, bude možnost se setkat s výtvarníkem ilustrací karet Jaroslavem Svobodou.  

Křest v Praze
12/5/2016

Křest v Praze

Minulý týden byl velice nabitý. Vyzvedli jsme vytištěné knihy a karty a v sobotu poté knížku pokřtili na brněnském Fénixconu.

Máme knihy!

V průběhu minulého týdne jsme se stavili v příbramské tiskárně pro výtisky knih. Na paletě toho byla pěkná hromada, že se nám to skoro nevešlo ani do dvou aut :-) Obálka vyšla nádherně a kniha vypadá opravdu skvostně. Stejně tak jsem vyzvedli a zkompletovali i balíčky karet.

Některé vaše odměny jsme vydali již na brněnském Fénixconu. Tento týden budeme kompletovat balíky a poté začneme odesílat zbylé odměny.

Knihy sklad_small.jpg

 

První křest proběhl na Fénixconu

V sobotu 3. 12. 2016 jsme se zúčastnili Fénixconu v Brně a představili tam naši knihu. Na začátku se mohli diváci navnadit na program krátkou forbínou napsanou volně na motivy Čekání na Godota, převedenou Janem Hlouškem a Martinem VondráčkemPódiem jim byl průchod mezi restaurací a zbytkem hotelu, takže si část představení nechávají v záloze až na pražský křest.  

Následoval proslov dvou kmotrů knížky – Františky Vrbenské a Martina Šusta. Křest byl stylově prováděn nazelenalým mlékem z jednorožce.

Každá autorka poté krátce pohovořila o své povídce a kartě, přednesla své přání knize a to vše opět stvrdila pár kapkami jednorožčího mléka.

 Fenixcon_small.jpg

Křest knihy v Praze - Café bar Elysium

Další křest Ženy se lvem bude již tento týden v pátek 9.12.2016 v Café baru Elysium (Na bojišti 8, Praha 2, více také na www.cafebarelysium.cz). Křest začíná v 19.00.

Účast opět přislíbila většina autorek. Můžete se těšit na nekrácenou verzi krátké forbíny Čekání na Ženu se lvem, povídání o dílech od autorek a další informace. Přichystáno bude i malé pohoštění a budete si moci koupit knihy a některé další odměny za zvýhodněné ceny.

 

Křest v Brně
11/29/2016

Křest v Brně

Křest Ženy se lvem se blíží!

Křest knihy v Brně na Fénixconu

Srdečně vás zveme na křest knihy Žena se lvem, který se uskuteční v sobotu 3. 12. od 16.15 v rámci Fénixconu v Brně (Hotel Vista, Hudcova 72, Brno-Medlánky). Křest se uskuteční v salonku Revista v těsném sousedství hotelové restaurace.

Účast přislíbila převážná většina autorek. Po křtu budete mít možnost nakoupit výtisky knihy i některé další odměny. Budeme se na vás těšit a doufáme, že si křest všichni náležitě užijeme.

Kmotrou knížky bude Františka Vrbenská - poslechněte si, co sama ke knížce říká.

 

Františka Vrbenská

Po studiu informační vědy na filozofické fakultě UK pracovala dvacet roků v Institutu řízení a další dvacetiletí se specializovala na projekty ochrany knižních fondů v Národní knihovně ČR. Nyní se nalézá v emerituře, ale knihovnicí v srdci zůstává navždycky. Před lety se stala aktivní členkou Obce spisovatelů. Počítá se mezi scifisty-fantazáky (formálně od roku 1995) a záhadology. Odjakživa potřebuje vyprávět. A tak píše, recenzuje, lektoruje a přednáší, i když se tvorba plete těm rodinným a pracovním úlohám pod nohy. Za literární a lektorskou činnost získala několik ocenění. Hned za první knihu z cyklu Labyrint půlnočního draka jí byl v roce 1998 udělen rytířský titul Lady fantasy. V roce 2008 byla Československým fandomem oceněna Mlokem za zásluhy. Na kontě má odborné stati, kratší beletristické prózy a desítku knih, většinou historických příběhů s fantastickými prvky, například Stín modrého býka (2005), Vítr v piniích (2009), Naganty a vlčí máky (2011). V poslední době najdete její excelentní eseje ve sbornících fantastických povídek (Draci, Prokleté knihovny, Zpěv kovových velryb aj.), těšit se můžete i na původní magické povídky v chystaných antologiích. Stála u zrodu projektu Lehké fantazijno, který vyústil ve vydání Ženy se lvem, již opatřila doslovem.

 

Návštěva tiskárny
11/27/2016

Návštěva tiskárny

Děkujeme všem startérům, kteří nám na projekt přispěli jakoukoli částkou či formou! Během třicetidenní kampaně se nám podařilo sesbírat 60.621 Kč, což je 121 % z naší cílové částky. Jsme rádi, že vás projekt oslovil, a my tak můžeme vydat plánovanou knihu se vší parádou.

Návštěva tiskárny a prohlídka výstupů z tisku

Díky splnění cílové částky jsme mohli na začátku týdne potvrdit detaily ohledně tisku knih s příbramskou tiskárnou PBTisk. Dořešili jsme tiskové náhledy a tiskárna by touto dobou již měla Ženu se lvem tisknout, takže bychom měli mít co křtít na Fénixconu. Domluvili jsme též pevnou vazbu a vyšší náklad kusů.

Na konci uplynulého týdne jsme se vydali do tiskárny prohlédnout si, jak probíhají přípravy na tisk. Z této návštěvy vám přinášíme krátké video.

 

Napsali o nás...

Jako perličku chceme upozornit na článek na webu jednoho našeho fanouška Japonský článek o kampani, který s námi sdílel Zenni Yukishige. Nikdo z nás z redakce japonsky neumí, takže jsme se museli spolehnout pouze na automatické překladače.

Překročili jsme 100 %!
11/19/2016

Překročili jsme 100 %!

Děkujeme všem přispěvatelům, jste úžasní! Díky vám jsme včera večer překročili naši cílovou částku 50.000 Kč. Stále ještě zbývají čtyři a půl dne kampaně, proto pokud ještě plánujete přispět a zvolit si odměnu, směle do toho a na nic nečekejte!

Nové odměny

V těchto dnech jsme přidali několik nových odměn. Jako první jsou přívěsky na krk "Lví hříva", vyrobené autorkou Vilmou Kadlečkovou technikou fimo speciálně pro tuto antologii. Zobrazují rozevlátou lví hřívu, jsou barevně laděné do černo-tyrkysova a jejich průměr je zhruba 5-6 cm.

 Lví hřívy.jpg

IMGP4973.jpgDalší novou odměnou je podepsaná kniha Drak bere vše od Haniny Veselé, navíc s tematickou záložkou. Moderní sex & blood fantasy s oblíbenou psioničkou Magnólií. 

Přidali jsme také knihu Žena se lvem podepsanou od autorek ze křtu v Brně. Účast na křtu přislíbily téměř všechny autorky, o slušné množství podpisů je tedy postaráno.

Dále jsme přihodili jako samostatné odměny kovové záložky a korkové podtácky. U podtácků si můžete vybrat, zda chcete mít na všech podtáccích stejný motiv, a to ústřední kartu Síla, nebo zda chcete mít každý podtácek jiný, se 3-4 vyobrazenými kartami ze série.

Napsali o nás...

O našem projektu se ve článcích zmiňují také Sarden, Děti noci a Mfantasy:

Sarden.cz

Deti-noci.cz

Mfantasy.cz

Promo video Lucie Lukačovičové
11/15/2016

Promo video Lucie Lukačovičové

Autorka Lucie Lukačovičová, spojená s kartou Síla, připravila krátké video s náhledem karet, které jsme přidali jako hlavní video projektu.

Na všechny karty se lépe můžete podívat na našem Facebooku, nebo v přehledu projektu tady na Startovači.

Další novinku ohledně odměn čekejte velmi brzy...

 

Ukázka série výkladových karet
11/8/2016

Ukázka série výkladových karet

Ilustrace výkladových karet nám nakreslil hradecký výtvarník, mykolog, humorista, esejista a pedagog Jaroslav Svoboda. Na jeho výtvory se můžete podívat v této novince.

Máme karty!

Byl to boj a někdy šlo o nervy, ale konečně máme vytvořenou celou sérii třinácti karet! Na každé kartě je vyobrazena jedna autorka, spolu se symboly vyskytujícími se v její povídce, stejně tak i názvy karet jsou odvozeny od daných příběhů. O výkladu jednotlivých karet se poté budete moci dočíst v brožurce, která bude ke kartám přiložena.

Série karet_mensi.png

Děkujeme tímto Jaroslavu Svobodovi za jeho nadlidský výkon při skloubení všech povinností okolo vydání knihy a za jeho nápadité pojetí jednotlivých karet. O jeho výtvarných počinech si můžete dočíst v medailonku o kousek níže.

     >   "Osud. Vytváříme ho každým okamžikem - svou činností i nečinností, zakládáme si karmické vazby v dobrém i zlém a nebo na zemi přicházíme už s přesně danou cestou, jejíž mantinely nemůžeme překročit? Ukazují nám karty jednu z možností, pokud budeme pokračovat stále stejným směrem a nebo nám nastíní to, co nás potká a nemine? Je i součástí osudu, že nám karty něco prozradí a něco úmyslně zamlží? Ať je to, jak chce, osudy svých povídkových hrdinek máme ve svých rukou, a proto mě(nás) psaní tolik baví." -  Dana Beranová    <

Odměny - přívěsek, podtácky, magnet

S finální podobou karet můžeme také ukázat konečné podoby dalších odměn - kovového přívěsku na klíče, korkových podtácků a magnetu.

Privesek, podtacky, magnet.png

 

Jaroslav Svoboda

kresba portretu_fb.jpgVystudoval Střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích a Univerzitu Hradec Králové, obor učitelství výtvarné výchovy a občanské nauky. Po škole nastoupil na Střední školu a vyšší odbornou školu aplikované kybernetiky v Hradci Králové, nyní působí jako učitel na SPŠE a VOŠ v Pardubicích. Věnuje se ruční i digitální kresbě a malbě. Býval také dvorním grafikem a ilustrátorem publikací, které vydával v letech 2003-2015 Spolek přátel krásného slova. Začínal jako esejista pro časopisy Prométheus, České listy a Revue PROSTOR, přispíval také články o mykologii do periodik Zájmy a záliby a Svět hub. Své znalosti astronomie, biologie a ezoteriky zhodnotil coby literát sériemi sci-fi povídek, které píše od počátku první dekády jednadvacátého století. Inicioval vznik nového subžánru, skrývajícího se pod zkratkou repre (real-prediction neboli reálná předpověď), a podílel se ilustracemi a sazbou na vzniku dvou takto laděných povídkových sbírek (Odpor je zbytečný, My jsme vám to říkali). V roce 2009 mu vyšla autorská kniha Houbotlas aneb Houbařův Hradec Králové, kterou si sám ilustroval a doprovodil originálními kreslenými vtipy a humornými houbařskými dopravními značkami. V roce 2012 graficky upravil český překlad knihy Kurz zázraků, který cestou vnitřní psychoterapie vede čtenáře k vnitřnímu klidu. V současné době se snaží vnitřní klid denně cvičit...

 

Hledání té pravé ženy se lvem
11/8/2016

Hledání té pravé ženy se lvem

To byste nevěřili, jakou práci nám dalo hledání té "pravé" kresby pro karty.

Výtvarné návrhy karty

Najít ideální podobu hlavní karty, tedy Ženy se lvem, vůbec nebylo jednoduché. Tarotové i výkladové karty jsou náročné v tom, že každý motiv, každý detail, každá barva má svůj význam. Postoj figury, výraz tváře, gesto – to všechno muselo být v souladu s tím, co má karta vyjadřovat. Nehledě na poslední podmínku, kterou jsme si stanovili – podobu s vybranou autorkou.

Oslovili jsme celou řadu výtvarníků, z nichž někteří vytrvali a do nelehkého díla se nakonec pustili. Karta Síla se tak stala pověstnou „zkouškou ohněm“. S odvahou se úkolu zhostila třeba nadšená kreslířka Sandra Kocmanová nebo výtvarník skrývající se pod přezdívkou Gawarin (Hynek Šnajdr), ale také slovenská ilustrátorka Nika Danišová, nebo profesionální komiksový grafik Martin Šťastný. Spíše folklorní pojetí zvolila známá ilustrátorka Inka Delevová, na humor a nadsázku vsadil všestranný tvůrce Jaroslav Svoboda, jehož návrh nakonec zvítězil. Jistou inspirací mu bylo vyobrazení klasické tarotové karty Síla, které je součástí samotné obálky knihy od Jany Šouflové.

Tím se celá naše galerie Žen se lvem uzavírá a s tím i příběh jejího hledání. Každý z oslovených se snažil dát kousek ze sebe a my jim za to moc děkujeme!

KARTY zena se lvem.png

 (Po kliknutí na obrázek se zobrazí plný náhled.)

Zákulisí odměn - placky, papírové a kovové záložky
11/8/2016

Zákulisí odměn - placky, papírové a kovové záložky

Zajímá vás, jak jsme vyráběli placky pro vaše odměny a na jaké barevné variace záložek se můžete těšit?

Placky s motivem ústřední karty

Pustili jsme se do vyrábění placek s motivem karty "Žena se lvem" a nyní jich pro vám máme připravenou už celou řadu. Ve videu níže můžete vidět, jak celý proces výroby jedné placky probíhá. "Plackovač" nám zapůjčila přispívající autorka Vilma Kadlečková, za což jí mockrát děkujeme.

Plackovacka.png

Kovové záložky

Také kovových záložek od autorky Dagmar Pirochové máme už pěknou hromadu, ve všemožných barvách a vzorech. Každá záložka je dlouhá cca 8 cm a obsahuje tři korálky ve stylu Pandora (každý korálek je něco přes 1 cm veliký). Kovové komponenty jsou vyvedeny ve stříbrné barvě.

Kolaz zalozky_b.jpg

Papírové záložky

Zalozka papirova7.pngPředstavujeme vám také podobu papírové záložky. Zobrazuje čtyři ústřední ženské postavy z obálky knihy, mistrně nakreslené Janou Maffet Šouflovou. Stylový doplněk ke knížce! Viz podlouhlý obrázek vpravo.

Napsali o nás...

O našem projektu na Startovači se můžete dočíst i v článcích na FantasyPlanet.cz a na Fandomu.sk:

FantasyPlanet.cz

Fandom.sk

Stav kampaně

Jsme nyní v polovině kampaně a máme nasbíráno krásných 67 %. Děkujeme za podporu!  

Připravujeme pro vás další novinky, kde vám poodhalíme další zajímavosti ze zákulisí a odměny. Jak vlastně vypadalo hledání podoby té "pravé" ženy se lvem? Jak budou vypadat finální výkladové karty? Na co se můžete v knize těšit? Sledujte naši kampaň!

 

Rozhovor s Františkou Vrbenskou a Zuzanou Hlouškovou na webu XB-1
11/3/2016

Rozhovor s Františkou Vrbenskou a Zuzanou Hlouškovou na webu XB-1

Organizátorky projektu Lehké fantazijno, který zastřešuje celou čtveřici plánovaných sbírek ("Žena se lvem" a další), Zuzana Hloušková a Františka Vrbenská poskytly rozhovor pro XB-1, který poodhaluje něco z historie celého projektu.

Celý rozhovor s oběma dámami si můžete přečíst na webu XB-1 v článku Na pole fantastiky přichází Žena se lvem.

Odměna s podepsanou knihou Zuzany Stožické

Navíc jsme přidali 2 kusy odměny naší knížky a k tomu podepsané sbírky "Mamut farby malinového lekváru" Zusky Stožické s osmi sci-fi povídkami, spojujícími biologické znalosti, osobité nápady a poetický jazyk autorky. Například příběh „Za rituálmi barbarských Fyoranov“ obsadil v roce 2014 na portálu Legie dle počtu čtenářských hlasů druhou příčku nejlépe hodnocených povídek časopisu XB-1.

Stav kampaně

Nyní máme vybráno 62 % a zbývá 20 dní do konce. Děkujeme za tuto pěknou podporu, ať už finanční, nebo za sdílení povědomí o knize "Žena se lvem"!

Tento týden pilně pracujeme nejen na korekturách, ale též na grafických návrzích karet a příští týden vám chceme odhalit konečnou podobu karet i drobných odměn (podtácky, přívěsek, magnet, placka)!

Nové odměny od autorek
10/27/2016

Nové odměny od autorek

Autorky prohrabaly své byty, domy, jeskyně, hrady či kosmické lodě a přihodily pár nových odměn pro jejich čtenáře nebo posluchače.

Obrázek z obálky s podpisem Jany Maffet Šouflové

obálka-vyrez-mini.jpgChtěli byste mít obrázek čtyř žen z obálky vytištěný kvalitně ve formátu A4 a s podpisem jeho autorky a autorky jedné z povídek v knize, Jany Maffet Šouflové? Pak neváhejte a přispějte na realizaci knihy Žena se lvem alespoň 280 korun a zvolte si tuto odměnu.

Podepsaná kniha Haniny Veselé

Za pětistovku můžete získat podepsaný samostatný fantasy román Haniny Veselé Magnólie a démon, dark fantasy vezoucí se na popularitě zombie apokalypsy. Samozřejmě vám podepíše i Ženu se lvem, kterou k tomu dostanete také.

Podepsaná kniha Dany Beranové

Stejná cena je i za Ženu se lvem a fantasy román pro mládež Eva a Kniha poznání od Dany Beranové. Obě vám samozřejmě podepíše.

Podepsané album Jany Maffet Šouflové

Ilustrátorka obálky Ženy se lvem a také autorka jedné z povídek též hraje na harfu. Vloni vydala CD Here's health to the Company a vy ho tedy můžete získat s naší knížkou, podepsané (zřejmě fixou na krabičku) za pět set korun.

Podepsaná kniha a ebook Zuzany Hlouškové

Editorka Ženy se lvem a jedna z autorek nabízí ochutnávku ze své tvorby v podobě ebooku fantasy románu Čtyři klíče (bohužel tištěné výtisky už došly) a podepsaný výtisk povídkové sbírky Odpor je zbytečný ze specifického žánru real prediction.

Podepsaná sága Mycelium od Vilmy Kadlečkové

A na závěr velký balík nejen pro sběratele, a to všech 5 dílů z řady Mycelium od Vilmy Kadlečkové a Žena se lvem k tomu, vše podepsané za 2 130 (včetně poštovného po ČR):

Mycelium I: Jantarové oči
Mycelium II: Led pod kůží
Mycelium III : Pád do temnot
Mycelium IV: Vidění
Mycelium V: Hlasy a hvězdy - nejnovější díl, který vychází teprve příští týden

Na závěr jen trocha čísel...
Zbývá necelých 27 dní do konce kampaně a díky vaší podpoře jsme vybrali 17 603 Kč, což je 35 % potřebné částky. Děkujeme a pokud si vzpomenete ještě na někoho, komu by antologie Žena se lvem mohla připadat zajímavá, dejte mu vědět.

Kdo stojí za celým projektem?
10/26/2016

Kdo stojí za celým projektem?

Čerstvě založené nakladatelství, málo známí lidé… Možná na vás můžeme působit jako amatéři, a proto vám se vám chceme blíže představit.

Samotné nakladatelství vzniklo letos, nicméně navazuje na Spolek přátel krásného slova z Hradce Králové, který má za sebou již 13 let činnosti, během které například opakovaně organizoval hradeckou literární soutěž pro mladé autory mezi 10 a 22 lety věku nebo provozoval Škrabákovy dílny tvůrčího psaní (pro mladé talenty). Členové spolku se samozřejmě měnili, ale tři se na jeho aktivitách podílejí dodnes.

V rámci Škrabákovy expedice (vydavatelské aktivity Spolku přátel krásného slova) vyšly:

Houbařův Hradec Králové aneb Houbotlas (2009)

Odpor je zbytečný (2012) - mozaika povídek žánru real prediction)

My jsme vám to říkali (2014) - povídky žánru real prediction

Čtyři klíče (2010, ebook 2014) - fantasy román

 

Zuzana Hloušková

Ředitelka nakladatelství a autorka

Hlouskova-min.jpg

Vystudovala bohemistiku a sociální práci, působí v nevládním sektoru a v akademické sféře. Literární tvorbě se věnuje více než dvě dekády, především žánrům sci-fi a fantasy. Na žánr fantasy se zaměřila také teoreticky ve své diplomové práci. Účastnila se úspěšně řady literárních soutěží (např. Hranice možností, Cena Karla Čapka) a některé oceněné práce vydala časopisecky či knižně. V roce 2009 publikovala v časopise Pevnost povídku Drakobijka. V roce 1999 jí vyšla sci-fi novela Volavky a v roce 2010 fantasy román Čtyři klíče (v roce 2014 v revidovaném znění jako ebook). Své povídky uveřejňuje také v časopise Lemurie (Legenda o smaragdových očích, Srdce z kamene). Působí také jako recenzentka pro portál FantasyPlanet.cz a časopis Interkom

Jan Hloušek

honza5-min.jpg

Přestože ho „kádrový posudek“ předurčil (narozen v době vrcholící normalizace) k práci v černouhelných dolech, vystudoval práva (nejprve v Brně a pak v Praze) a doktorát ze sociální práce. Nyní působí v akademické sféře a je také aktivní v neziskovém sektoru. Je to nadšenec a idealista a věří, že ve světě může být spravedlnost.

Právě v bohémském prostředí brněnských kaváren a divadelních klubů se začaly rodit jeho první nesmělé literární pokusy. Nejprve to byla něžná slůvka poezie, která psával pro své první lásky, později však pevně zakotvil v prozaičtějších vodách, kde setrvává doposud. Na psaní je pro něj nejdůležitější, že se mohou čtenáři i on sám dobře bavit, proto mu nejvíce vyhovuje humoristická sci-fi. Představuje také čelného autora nového subžánru real prediction. Povídku Světové prvenství publikoval v roce 2006 v časopise Třetí pól. Tato i další čtyři povídky a také dvě, napsané spoluautorsky, se později staly součástí knížky Odpor je zbytečný (2012). Vydal také celou řadu odborných publikací týkajících se práva a managementu neziskových organizací.

Dagmar (Vondráčková) Pirochová

DSCN9165_male_ab_min.jpgNarodila se v druhé polovině osmdesátých let v Praze. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou – obor Financí a oceňování podniku. Podnikovým financím a účetnictví se věnuje i profesně a po večerech občas uniká před hromadou čísel a tabulek do světa kreativního tvoření.

Se psaním jen tak pro sebe začala již na základní škole a postupem let zkoušela různé žánry, počínaje příběhy z každodenního života, přes humornou fantasy s draky a bohy, až po sci-fi příběhy z rozličných světů. Za studentských let experimentovala se psaním románů, které dávaly prostor pro prokreslení jednotlivých charakterů postav a příběhu, ale poslední roky se zaměřuje spíše na kratší povídky. Má v šuplíku mnoho rozpracovaných dílek a námětů, jejichž výsledná podoba je zatím ve hvězdách.  V roce 2014 se spolupodílela na jedné povídce v knižní mozaice humorných příběhů žánru real prediction My jsme vám to říkali. Vedle psaní se ráda oddává i ostatním tvůrčím činnostem, například fotografování, filmování či výrobě bižuterie. Má také ráda cestování, poznávání nových věcí a kočky.

Martin Vondráček

DSC_0071a-min.jpg

Narodil se v Praze v polovině osmdesátých let, tamtéž vystudoval it na VŠE a profesně se stará o výstupní kvalitu software, ovšem svět počítačů není jeho jediným zájmem. Zabývá se ochranou přírody a má rád antiku. Působil v amatérském souboru Tvejátro (dnes TyJáTrek), jehož repertoár tvoří adaptace filmových komedií do světa Star Treku (Daturnin, Švestkový Worf aj.). Psaní se vážněji věnuje od gymnázia, kde publikoval humornou povídku ve školním časopise, ale do klávesnice bušil pro zábavu už od dětství. Poprvé uspěl s krátkou sci-fi povídkou AI, to bolí, která získala první místo v soutěži Fantastická povídka (2011). Ve sbírce Ježíšku, já chci plamenomet: To nej z let 2010–11 mu vyšla velmi umírněná nefantastická povídka Dvojsečná zbraň.

Jaroslav Svoboda

foto_Svoboda.jpg

Vystudoval střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích a Univerzitu Hradec Králové, obor učitelství výtvarné výchovy a občanské nauky. Nyní působí jako učitel na střední škole a vyšší odborné škole v Pardubicích. Začínal jako esejista pro časopisy Prométheus, České listy a revue Prostor, přispíval také články o mykologii do periodik Zájmy a záliby a Svět hub. Coby literát zhodnotil své znalosti astronomie, biologie a ezoteriky sériemi sci-fi povídek, které píše od počátku první dekády jednadvacátého století. Byl dvorním grafikem a ilustrátorem SPKS. Inicioval vznik nového subžánru s názvem real-prediction (reálná předpověď). V roce 2009 mu vyšla autorská kniha Houbotlas aneb Houbařův Hradec Králové. V roce 2012 graficky upravil český překlad knihy Kurz zázraků, který cestou vnitřní psychoterapie vede čtenáře k vnitřnímu klidu. V témže roce se spolupodílel na vzniku knihy Odpor je zbytečný v žánru re-pre.

 

Na knize se ovšem podílí mnohem více osob, ať už je to hlavní iniciátorka Františka Vrbenská, která se Zuzanou Hlouškovou projekt vymyslela a vybrala povídky, či autorka a ilustrátorka Jana Maffet Šouflová, nebo hlavně i samotné autorky, a to nejen těch prvních třináct, ale všech 52!

První den a pár poznámek k odměnám
10/25/2016

První den a pár poznámek k odměnám

Po 13 hodinách běhu kampaně máme 9 %, za což vám velmi děkujeme. Dále tu máme nějaké upřesnění týkající se knih a případných podpisů a posun termínu pro vlastní bonusovou kartu o pár dní.

Děkujeme vám za podporu během prvního dne. Po třinácti hodinách kampaně máme vybráno 4 522 Kč, což je 9 % cílové částky. Budeme vám vděčni za sdílení projektu komukoliv, koho by mohl zajímat.

Odměny

V první novince bychom rádi upřesnili některé nejasnosti a i drobnou změnu ohledně odměn, které si můžete vybrat:

Vlastní bonusová karta

Posunuli jsme uzávěrku pro tuto odměnu a návrh karty, je to nyní 2. 11. Máte tedy ještě týden na rozmyšlenou. Další posun je už nepravděpodobný kvůli časovým limitům sazby a tiskárny.

Samotnou kartou může být nějaká grafika, vaše fotografie upravená do grafické podoby (čím dříve si odměnu zvolíte, tím více možností budete mít k domluvě), nebo to může být textová či kombinovaná reklama na vaši osobu, výrobek, událost apod. Redakčním schválením by neprošla reklama na nejrůznější služby a produkty určené jen dospělým nebo na webové stránky s obsahem porušujícím zákony ČR atp. Samozřejmě s vámi váš nápad rádi prokonzultujeme.

Kniha "Žena se lvem" a jak je to s podpisy

Bohužel autorek je mnoho, a tak jsme museli omezit nabídku podepsaných výtisků, ty se tedy nacházejí jen v samostatné odměně po 400 Kč.

V případě balíčku "Ženy se lvem" a další knihy od Julie Novákové nebo od Haniny Veselé budou podepsané obě knihy danou autorkou.

V případě balíčku knihy a výrobku některé z autorek (kovová záložka nebo lunice Vilmy Kadlečkové) nabízíme též podpis autorky.

Pokud si zvolíte jakoukoliv jinou odměnu s knihou (tedy s přívěskem na klíče, podtácky, magnetem nebo papírovou záložkou), kniha podepsaná nebude, ale nic vám nebrání si ji nechat podepsat osobně na některém conu, křtu či jiné akci. Případně můžete přispět víckrát kvůli různým odměnám:-).

ReachedCZK 60,621(121%)

121%
CZK 50,000requested
132contributors
Contribute

project authorZangadora

Rewards

CZK 150Kovová záložka

Originální kovová záložka s ornamentem a přívěskem s korálky ve stylu "Pandora", ručně vyrobená od přispívající autorky Dagmar Pirochové. [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/DSC_0388a.jpg"]Ukázka odměny[/URL]

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 150Podtácky pod hrnek

4 ks korkového podtácku pod hrnek ve velikosti 10 x 10 cm. Buď je možné mít na všech stejný motiv s ústřední kartou Žena se lvem a na pozadí ostatní karty, nebo můžete mít na čtyřech podtáccích čtyři odlišné motivy s 3-4 různými ústředními kartami. [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/korkove-podtacky-sada-4ks_2.png"]Ukázka odměny s ústřední kartou[/URL]

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 250E-book Žena se lvem

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů. Barevná obálka, černobílé ilustrace, formáty pdf, epub a mobi. E-book bude vydán speciálně pro dárce a nebude v běžné distribuci nejméně půlroku po vydání tištěné knihy.

Expected delivery of the reward: December 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 280Obálka ve formátu A4 podepsaná od Jany Šouflové

Tisk obrázku obálky knihy (viz hlavní obrázek projektu nebo obálka níže v textu) ve formátu A4 a s podpisem autorky grafiky a jedné zpovídek - Jany Maffet Šouflové. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 300Společná fotka dárce s autorkami na křtu

Dárce, který přijede na křest knihy (Brno, Praha, Hradec Králové), se může vyfotit s přítomnými autorkami a editorkami. Vyrobíme mu pak památeční fotografii 24x18 cm do papírové pasparty podepsané od vyfotografovaných autorek a zašleme. Brno: Fénixcon, 3.12. Praha: kavárna Eylseum, 9.12. Hradec Králové: patrně 13.12., ale bude upřesněno! Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: February 2017

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 333Kniha Žena se lvem

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Formát B6, barevná obálka, černobílé ilustrace.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 23/60

Reward unavailable

CZK 380Kniha Žena se lvem + papírová záložka

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/11/Zalozka-papirova6.png"]papírovou záložku do knihy s motivem ilustrací z obálky knihy[/URL]. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 35/40

Reward unavailable

CZK 388Knihy Žena se lvem podepsaná ze křtu v Brně

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Jako bonus bude kniha podepsána od autorek přítomných na křtu na Fénixconu v Brně. Účast přislíbila většina autorek (ale ne všechny).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 25/30

Reward unavailable

CZK 400Kniha Žena se lvem s podpisy autorek

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Jako bonus bude kniha podepsána od autorek, které do prvního svazku přispěly.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 0/30

Reward unavailable

CZK 420Kniha Žena se lvem + připínací placka

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/11/Plackovacka.png"]připínací placku s motivem výkladové karty Žena se lvem[/URL]. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 50/50

Reward unavailable

CZK 440Kniha Žena se lvem + podtácek pod hrnek

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte 4 ks korkového podtácku pod hrnek s motivem výkladové karty Žena se lvem ve velikosti 10 x 10 cm. [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/korkove-podtacky-sada-4ks_2.png"]Vzor odměny[/URL].

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 14/15

Reward unavailable

CZK 450Kniha Žena se lvem + kovová záložka

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte originální kovovou záložku s ornamentem a přívěskem s korálky ve stylu "Pandora", ručně vyrobenou od přispívající autorky Dagmar Pirochové. [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/DSC_0388a.jpg"]Ukázka odměny[/URL]. Některé další variace jsou v koláži v popisu projektu.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 450Kniha Žena se lvem + náhrdelník lunice

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte přívěsek lunice (tradiční velkomoravský pohanský šperk pro ženy, symbol ženské síly) na krk vyrobený autorkou Vilmou Kadlečkovou technikou fimo. [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/Kadleckova.jpg"]Ukázka[/URL] - finální vzhled upravený pro knihu "Žena se lvem" bude představen co nejdříve.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 450Kniha Žena se lvem + náhrdelník Lví hříva

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc [URL="https://www.startovac.cz/storage/moxie/60460/zangadora/Lv%C3%AD%20h%C5%99%C3%ADva.jpg"]získáte přívěsek na krk Lví hříva[/URL] vyrobený autorkou Vilmou Kadlečkovou technikou fimo speciálně pro tuto antologii. Má průměr 5–6 cm, zobrazuje rozevlátou lví hřívu a barevně je laděn v tónech černá/tyrkysová.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem pokřtěná na Fénixconu

Máte možnost získat samotnou knihu, kterou budeme křtít na Fénixconu v Brně 3.12.2016, podepsanou autorkami přítomnými na křtu. Knihu si můžete odnést přímo ze křtu, nebo vám ji pošleme hned po něm.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem + podeps. kniha Julie Novákové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Autorka Julie Nováková navíc přidá podepsanou knihu [URL="http://www.databazeknih.cz/knihy/zlocin-na-poseidon-city-27077"]Julie Novákové: Zločin na Poseidon City[/URL] (odkaz na Databázi knih) nebo [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/Zlocin-na-poseidon-city.jpg"]obálka zde[/URL].

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem + podepsaná kniha Haniny Veselé

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Formát B6, barevná obálka, černobílé ilustrace. Autorka Hanina Veselá navíc přidá svoji podepsanou knihu [URL="http://www.databazeknih.cz/knihy/asterion-magnolie-a-demon-142181"]Magnólie a démon[/URL], dark fantasy vezoucí se na popularitě zombie apokalypsy. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem + podepsaná kniha Dany Beranové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Autorka Dana Beranová navíc přidá svoji podepsanou knihu [URL="http://www.legie.info//kniha/15119-eva-a-kniha-poznani"]Eva a Kniha poznání[/URL]. Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem + podepsané CD Jany Šouflové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Autorka Jana Maffet Šouflová navíc přidá své podepsané hudební CD [URL="http://maffet.cz/harp.html"]Here's health to the Company[/URL]. Formu podpisu teprve řešíme, patrně fixou na krabičku, případně upřesníme v rámci novinky nebo zde, pokud si cenu do té doby nikdo nevybere. Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 3/10

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem + knihy Zuzany Hlouškové

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Editorka a autorka Zuzana Hloušková nabízí: podepsanou sbírku povídek [URL="http://www.legie.info//kniha/14327-odpor-je-zbytecny"]Odpor je zbytečný[/URL], e-book fantasy románu [URL="http://www.legie.info//kniha/12381-ctyri-klice"]Čtyři klíče[/URL]. Na obou knihách se podílela autorsky i redakčně. Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem + podeps. kniha Z. Stožické

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky (13 povídek, 13 karet). Autorka Zuska Stožická navíc přidá svoji podepsanou knihu: [URL="http://www.martinus.sk/?uItem=222479"]Mamut farby malinového lekváru[/URL] - sbírku osmi sci-fi povídek, spojujících biologické znalosti, osobité nápady a poetický jazyk autorky Zusky Stožické. Příběh „Za rituálmi barbarských Fyoranov“ obsadil v roce 2014 na portálu Legie dle počtu čtenářských hlasů druhou příčku nejlépe hodnocených povídek časopisu XB-1. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 500Kniha Žena se lvem + "Drak bere vše" Haniny Veselé

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Formát B6, barevná obálka, černobílé ilustrace. Autorka Hanina Veselá navíc přidá svoji podepsanou knihu [URL="http://www.legie.info/kniha/16295-drak-bere-vse"]Drak bere vše[/URL] - moderní sex & blood fantasy s oblíbenou psioničkou Magnólií. K tomu tématická záložka. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 550Kniha Žena se lvem + přívěsek na klíče

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Navíc získáte hezký kovový přívěsek na klíče s motivem výkladové karty Žena se lvem. [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/Privesek2.png"]Vzor odměny[/URL]. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 6502 knihy za cenu 1, placka, kovová záložka

Dva výtisky knihy Žena se lvem za zvýhodněnou cenu. K tomu navíc získáte [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/11/Plackovacka.png"]připínací placku[/URL] s motivem výkladové karty Žena se lvem a [URL="http://efortna.cz/wp-content/uploads/2016/10/DSC_0388a.jpg"]kovovou záložku[/URL] do knihy s korálky. Cena je včetně poštovného po ČR, pro zasílání do zahraničí nás prosím kontaktujte (viz kapitola Odměny v popisu projektu).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 14/15

Reward unavailable

CZK 1,000Chat s autorkou

Min. 30 minutový chat s vámi vybranou renomovanou autorkou (dle dohody a časových možností). Svůj čas nabídly: Lucie Lukačovičová, Julie Nováková, Františka Vrbenská, Hanina Veselá a Karolina Francová

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 2,130Kniha Žena se lvem + podepsané Mycelium 5 knih

Antologie českých a slovenských autorek fantastiky. Obsahuje 13 povídek z různých žánrů a 13 speciálních výkladových karet. Autorka Vilma Kadlečková navíc přidá všech [URL="http://www.kosmas.cz/hledani/?query=Mycelium"]všech 5 svazků Mycelium[/URL] s podpisem! Cena je včetně poštovného po ČR. Pro informace o zasílání do zahraničí viz kapitola Odměny v popisu projektu (ale v tomto případě půjde o velké náklady).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable