ZZN1.png

Ze zápisníku námořníka Knihy

Kniha připravená k vyplutí! Chudák kapitán však zase trochu přebral, pomozte mu prosím najít cestu do přístavu, odmění se vám za to Zápisníkem!

Ze zápisníku námořníka

ReachedCZK 21,733(109%)

109%
CZK 20,000requested
43contributors
ContributeRewards

PROJEKT ZALOŽEN 02/01/2017

První díl jednodílné série. Další nejspíš nebude, neb nám krysa prokousala díru do lodi, ne že by do ní nezatékalo už před tím. Navíc mi z tužky zbyl jen malý špaček a vlastní krví zatím psát nehodlám. Ovšem již se zotavuji po psychické újmě a chystám se k napsání dalších děl. Pan doktor mi dokonce slíbil, že mi k tomu sundá i svěrací kazajku, takže se mi bude psát pohodlněji, než v těchto dnech... 

 

3134-dsc-0010-fotor-jpg-660x390.jpg

 

Co najdete na stránkách zápisníku?

Pár myších chlupů, kapky potu, stopy rumu a vína. Mimo to také zástupy historek a popisy bezpočtu situací, které jsou mnohdy tak absurdní, že se tomu člověk prostě musí smát. Tomu se říká třetí stádium zoufalství. Něco se prostě musí brát tak, jak to je a nepřemýšlet nad tím. Kupříkladu se smířit s faktem, že vyměnit žárovku trvá čtrnáct dní, protože Francouz má čas a kam by se honil, nebo že vám za okny levituje Viking, popřípadě že jsme stále Československo. Vůbec vás nesmí vyvést z míry, že na kajutě najdete hlavu koně (plyšovou! nepleťte mi sem Kmotra),keramické prase nebo lávovou lampu. Přirozeně to jsou nezbytné věci, bez kterých nelze cestovat.

Taky se seznámíte s Marií, a to mi věřte, že na tu do smrti nezapomenete, dále s inženýrem, který vás jisto jistě překvapí svou kreativitou a s mnoha dalšími postavami, bez kterých by loď nebyla lodí.

Nakonec se přiučíte několika francouzským, rumunským či portugalským výrazům.

A málem bych zapomněla, věděli jste, že i loď může potřebovat odtahovku, nebo že se v ní občas musí člověk ohánět krumpáčem?

 

Co najdete mezi stránkami?

Kdo bude pozorně hledat a hlavně otáčet velmi pomalu, najde tam jemné šumění řeky. Naopak kdo bude stránkami zuřivě máchat, objeví silný vítr, který by se mohl opírat do našich plachet, kdybychom nějaké měli...

 

Co najdete mezi řádky? 

Sarkasmus, ironii, vypravěčský talent (a skromnost!)

 

Co na stránkách a ani mezi řádky nenajdete?

Střízlivého kapitána. 

 

 

Na co použiji vybrané peníze?

Především na dokoupení zásob rumu a vína. No dobře, taky něco půjde na tisk, distribuci, pokrytí nákladů na zapůjčení Enigmy (tu si musela zapůjčit korektorka, neb jsem psala hlavně pod vlivem, tak aby rozluštila aspoň některá slova), na vytvoření ebooku, na grafické zpracování obálky a na zakoupení nové tužky - to abych mohla v budoucnu napsat taky něco dalšího...

 

Co tedy cena zahrnuje?

Samozřejmě vybranou odměnu! Plus poštovné a balné v rámci ČR a SK.

 

Kdy zápisník dostanete?

Po úspěšném ukončen projektu do 10 týdnů, pokud mi nesundají svěrací kazajku.... Pokud mi ji sundají, počítám, že se mi bude pracovat lépe, takže by to mělo být dřív. Každopádně ebooky budeme rozesílat ihned po úspěšném ukončení projektu. Tlačítko entr se dá zmáčknout i nosem.

 

Odměny?

Všechny odměny se týkají tištěných knih - kupříkladu podpisy by se do ebooku psaly vážně špatně. Ale pokud na tom budete trvat, můžete mi zaslat vaši čtečku a já ji permanentem podepíšu na displej. 

Takhle vypadají poznámky (dohromady mám popsaných 7x A4 z obou stran)

Pozn.png

A takhle pracovní výtisk ve kterém jsou přímo na stránkách další poznámky, škrty a úpravy textu. (také to, co nikdy nikdo neměl vidět a taky v knize neuvidí):

PracVerze.png

 

Ukázka z knihy:

09. 10. 2014 – čtvrtek

18:19
Upadly nám dveře od skříně – taková malá závada na kajutě od hostů! Náš inženýr, jako tradičně každý večer, byl „lehce“ namol. Dotáhli jej i s nářadím na onu kajutu, naštěstí hosté byli na večeři, tak jej neviděli. On si sedl do křesla a kouká na skříň. Vzhledem k tomu, že moc nehovoří anglicky, jsem se jej nemohla optat, zda si myslí, že tu skříň opraví silou vůle. Po chvíli se s obtížemi zvedl a začal mi lámaně anglicko-francouzsko-rumunsky vysvětlovat, že není zhulený, ale opilý, ať si teda o něm nemyslím nic špatného, že drogy už jako „se finy“ jakože nebere. Pak se odpotácel s nářadím pryč.

18:24
Skříň zůstala rozbitá.

18:30
Přišel manažer, zda je to opravené. Po mém vysmátém NE se jal křísit inženýra.

Marně.

Z kómatu se probere snad zítra (inženýr, ne manažer).

18:40
Vyhledali jsme kapitána, ať si postaví svou posádku do latě. Inženýra by se ovšem do latě dalo postavit jedině tak, že bychom ho k lati přivázali, jinak to nevidím nadějně.

Kapitán se chvíli dohadoval s manažerem, pak popadl mě, šroubovák a baterku.

Nevím, jak jsem se z pozice housekeeperky vyšoupla v jedné sekundě na inženýra, ale dokázala jsem to. Skoro na ocenění skokan roku. Naštěstí jsem jen asistovala jako světluška. Během pěti minut bylo přemontováno a dveře zvesela fungují dál.

 

Plus nějaké další historky převyprávěné mou maličkostí:

 

Otázky?

1) Co když bude projekt neúspěšný?

Peníze vám vrátí v plné výši, možná jen budou cítit rumem. (SMS platby se nevrací)

2) Jak bude zápisník vypadat?

No... jako kniha. Měkká vazba, 305 stran, formát A5. 

ZZN.png

3) Delší kus ukázky:

Přímo zde.

4) Často kladené otázky?

https://www.startovac.cz/casto-kladene-dotazy/

"Au, krysa!" Musím běžet! Tentokrát ji dostanu!

ReachedCZK 21,733(109%)

109%
CZK 20,000requested
43contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Nehmatatelný zápisník

Ebook - když ti papír nevoní - formáty pdf, mobi a epub

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 230Uhoď hřebíček na hlavičku

Kniha + hřebík - aneb co inženýrovi upadlo od ruky

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 290Co se našlo v kajutě

Kniha + brouk - prostě se jich chceme zbavit - podpis autorky

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 320Mr.Rat

Kniha + pastička na myši - kdyby se vám přihodilo to co nám v kapitole 6 - podpis autorky - otisk prstu autorky (protože tak se podepisuje správný a hlavně opilý námořník)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 450Plná výbava

Kniha + vše co potřebuješ k přežití na lodi - pastička na myši - kus kobercovky - špunty do uší - rum - podpis autorky - otisk prstu autorky - osobní věnování - ebook v pdf, mobi a epub

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Osobní špaček

Kniha + autentický špaček tužky, která psala předlohu - možno ověřit testem DNA (není zahrnuto v ceně) - podpis autorky - otisk prstu autorky - osobní věnování - uvedení v poděkování přímo v knize - ebook v pdf, mobi a epub

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 1,500Naškrábané Zápisky

Kniha + 1x A4 ručně naškrábaných poznámek a osnov při přípravě knihy a jednotlivých kapitol (mám to na 7 stránkách, takže každý dostane jiný unikátní kus) - možno ověřit u grafologa (není zahrnuto v ceně) - podpis autorky - otisk prstu autorky - osobní věnování - uvedení v poděkování přímo v knize - ebook v pdf, mobi a epub

Number of available rewards: 5/7

Reward unavailable

CZK 3,500Proškrtaný Zápisník

Kniha + první a jediný pracovní výtisk knihy Ze zápisníku námořníka se škrty, vyřazeným textem a poznámkami autorky - když se chceš dozvědět, co se nikdo neměl dozvědět - podpis autorky - otisk prstu autorky - osobní věnování - uvedení v poděkování přímo v knize - ebook v pdf, mobi a epub

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable