86264840_170500467703432_9008360132861493248_n (1).jpg

Plátnobalky aneb sbohem jednorázovkám Ostatní

Pokud mi pro Plátnobalky pomůžete získat finance na certifikaci pro styk s potravinami, můžete se mnou být u zrodu něčeho, co dává smysl.

Plátnobalky aneb sbohem jednorázovkám

ReachedCZK 49,000(126%)

126%
CZK 39,000requested
61contributors
ContributeRewards

Plátnobalky jsou mé hrdinky, které vzešly z přírodních materiálů, aby bojovaly proti zbytečným plastům a opakovaně chránily suroviny před vnějšími vlivy.

Jsou vlastnoručně vyrobeny jednou ureptanou maminou, tedy mnou, ze 100% BIO bavlněného plátna (bílého nebo ekologicky potištěného) zalitého úžasnou směsí vosku od českých včel, bio jojobového oleje a pryskyřice.

Veškeré použité suroviny a dodavatele jsem prověřila já a chystá se na to i Státní zdravotní ústav. 

"Aby totiž mohly Plátnobalky plně využít svůj potenciál, potřebují certifikaci pro styk s potravinami. A právě na získání této certifikace bych s Vámi ráda spolupracovala :)"

 

K jakému účelu jsou Plátnobalky vhodné?

Dá se říct, že tyto voskované ubrousky z velké části zastoupí vlastnosti jednorázových ubrousků, alobalu(aluminiové folie), potravinové plastové fólie a jednorázových igelitových i papírových sáčků.

Plátnobalky tedy můžete používat k:
- Balení jakýchkoliv druhů potravin (chleba, pečivo, sýry, ovoce a jiné). Super je také zabalit zbytek cibule, půlku jablíčka, nebo naříznutý meloun. Ovoce tak déle vydrží čerstvé.
- Balení svačin do práce, do školy, nebo na cestu kolem světa.
- Přikrývání talířů, plechů a jiných nádob z důvodu zabránění šíření zápachu, proti okorání, osychání, nebo jako ochrana proti hmyzu.
- Balení různých předmětů na cestu proti ušpinění či podření - (kartáček, tuhé mýdlo, dudlík, lžička, příbor nebo třeba štětce na šminky).                                                                                                    -
- Můžete z nich vytvářet misky, kapsy či kornoutky vhodné na servírování různých pochutin.
- Pokud do nich vložíte vlhký hadřík nebo ubrousek, je vhodné v nich převážet řezané květiny, aniž by uvadly a voda zůstane tam, kde má - u stonku.

Jak se o Plátnobalky starat? Jakou mají životnost? V čem jsou lepší než jiné obaly?
Vrtají Vám hlavou tyto a jiné dotazy? Můžete na ně získat srozumitelné a přehledné odpovědi zde: https://www.platnobalky.cz/faq-caste-dotazy/

 

I need your help...

Vzhledem k tomu, že už jsem téměř na dně svého prasátka úspor, které jsem pro rozjezd podnikání měla schované a začátek projektu už je na dosah, přichází chvíle pro spolupráci s Vámi. 

Jestliže mi pomůžete s financováním tohoto projektu...

ráda bych Vám za Vaši podporu věnovala jedny z prvních Plátnobalek, které spatří světlo světa. Vyberte si konkrétní výši příspěvku, kterou chcete přispět a v sekci "Odměny" už na Vás bude čekat ta pravá, Vám šitá na míru.

Pokud Vaše srdce po žádné z mých odměn neprahne, přesto byste však rádi přispěli takzvaně "jen tak", je tu i tato možnost.

Sdílím, sdílíš, sdílíme

Moc mi pomůžete také pouhým sdílením tohoto projektu mezi své přátelé, rodinu, známé a komunity na Vašich sociálních sítích. Ať už  o nich řeknete holkám u telekonferenčního kafíčka, chlapům u virtuálního piva, nebo tento příspěvek nasdílíte skrz sociální sítě, či e-mailem, nesmírně mě potěšíte. Vás to nic nestojí a pro mě je to odměna k nezaplacení :)! Stačí zkopírovat tento odkaz:  https://www.startovac.cz/projekty/platnobalky-aneb-sbohem-jednorazovkam/

 

Pokud bude projekt úspěšný, za obdržené finance pořídím...

I. Především certifikaci Plátnobalek pro styk s potravinami včetně protokolu včelího vosku s výsledky stanovení reziduí veterinárních léčiv, který je pro certifikaci nutný.

II. Pro tisk příbalových letáků a informací k produktům zakoupím stolní tiskárnu. 

III. Zbylé finance půjdou na nákup materiálu pro výrobu Plátnobalek.

Do finální částky jsem musela zahrnout také poštovné Vašich odměn, transakční poplatky a daň.

 

Vyberu-li více než 110% původního záměru...

přidám každému, kdo přispěl 500Kč a více, jednoho Kouzlovoskovníka na opravu a zvýšení trvanlivosti Plátnobalek. Každý, kdo přispěl částku nižší, získá v tomto případě k původní vybrané odměně super ekologické podpalovače ohně, které vznikají z odstřižků mé výroby.

A jaký je můj příběh?

K nápadu začít s Plátnobalkami mě asi nejvíce vedla (kromě kamarádky Marti, která mi v Austrálii voskované ubrousky poprvé ukázala) má láska k přírodě. Celé své dětství a dospívání jsem žila na Valašsku a z okna mého dětského pokoje jsem viděla na kopce, lesy a pasoucí se krávy:). I díky tomu si stále uvědomuji, jak je příroda úžasná, co vše nám dává a že si od nás zaslouží hýčkat mnohem více, než je tomu teď.

Nejsem žádná lesní žínka a sama často využívám moderní technologie, spoustu zrychlovačů a usnadňovačů našeho současného úžasného světa. Přesto věřím, že je určitě několik jednoduchých kroků, které může udělat každý z nás, aby naši zemi neničil a naopak přispěl k její prosperitě do budoucna. Jsem matkou a chtěla bych pro své dítě a celé budoucí generace podobně kouzelný svět, který máme kolem sebe nyní. A kdybych mohla být hodně neskromná, chtěla bych ten svět méně znečištěný, než ho vnímám teď.

Věřím, že nikdy není pozdě. Na nic. Já sama jsem se o svých 30.narozeninách rozhodla, že už musím sundat růžové brýle a svou sladkou nevědomost tak trochu podráždit fakty o tom, co vše je možné dělat lépe a více v souladu s přírodou. Mimo třídění odpadu, které jsme vyladili o kompostování a krmení sousedovic slepic, jsem začala s látkovými plenami u svého syna, ekologickou drogérií, kosmetikou i intimní hygienou. Denně se snažím co nejvíce vyhýbat zbytečné chemii a plastům. Díky tomu jsem natrefila právě na voskované ubrousky, které spatřily světlo světa už v dávné historii a mě samotnou dokáží okouzlit ještě dnes.

Pokud máte chuť začít žít trochu více odpovědně k zemi, po které kráčíte, budu ráda, když Vás v tom pro začátek provedou třeba právě mé Plátnobalky.

Těším se na společnou cestu.

Vaše Reptalka=o)

ReachedCZK 49,000(126%)

126%
CZK 39,000requested
61contributors
Contribute

Rewards

CZK 100Půlovocník kelímkový (Plátnobalka 15x15cm)

Jsem moc ráda i za drobné přispění k naplnění mého snu. Za snahu a zaslání stovečky Vám jako poděkování pošlu Půlovocníka kelímkového, Plátnobalku o velikosti 15x15cm, která krásně zabalí rozbalený jogurt, nebo přikryje půlku ukrojeného jablíčka.

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Miskáč rohlíkový (Plátnobalka, 25x25 cm)

Za příspěvek 150Kč Vám ráda zašlu Miskáče rohlíkového, voskovaný ubrousek o rozměrech 25x25cm, který je ideální na balení menších svačinek, ovoce a k přikrývání misek.

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Hrabě Sváčula (Plátnobalka, 35x35cm)

Za Váš příspěvek Vám vyrobím jednoho Hraběte Sváčulu, voskovaný ubrousek o velikosti 35x35 cm. Do něj krásně zabalíte velkou sváču nebo přikryjete pořádný talíř.

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Svačinková dvojka pro děti i dospělé (35x35 25x25)

Přispíváte mi 350Kč? Počítejte s touto parádní odměnou dvou svačinových superborců Hraběte Sváčuly (35x35cm), do nějž krásně zabalíte velkou sváču nebo přikryjete pořádný talíř a Miskáče rohlíkového (25x25cm) , který je ideální na balení menších svačinek, ovoce a k přikrývání misek . Já už si bez nich nedokážu balení potravin snad ani představit.

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Chlebmajstr/Totálně na plech (Plátnobalka 45x55cm)

Děkuji za krásné 4 stovečky. Pošlu Vám za ně mého nejmilejšího Chlebmajstra, který je pořád totálně na plech. Vychladlý plech nebo pekáč s buchtama Vám totiž úžasně přikryje a ochrání proti okorání. A když do něj zabalíte chleba, bábovku, nebo velkou bagetu, budete mít pocit, že lepší pečivo jste ještě nejedli :)!

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Malá sada Plátnobalek (15x15 + 25x25 + 35x35)

Díky, že jste se kvůli mě tak praštili přes kapsu! Za to Vám budou dělat společnost mí 3 hrdinové: Půlovocník kelímkový (15x15cm), který krásně zabalí rozbalený jogurt, nebo přikryje půlku ukrojeného jablíčka, Miskáč rohlíkový (25x25cm), který je ideální na balení menších svačinek, ovoce a k přikrývání misek a Hrabě Sváčula (35x35 cm), do nějž krásně zabalíte velkou sváču nebo přikryjete pořádný talíř.

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Velká sada - "Vytvoř si sám" - bílé plátno

Jste nadšenci do ručních prací? Chcete si potraviny balit do ubrousků, které si sami vytvoříte? Tak to jste správně zvolili, jak zhodnotit těch 750Kč, za které Vám jsem nesmírně vděčná :). Právě pro Vás je tady Velká sada Vytvoř si sám. Sada obsahuje: Návod k použití, voskovou směs, velký pečicí papír a bílé plátno z bio bavlny, ze kterého nastříháte všechny 4 velikosti ubrousků (15x15cm, 25x25, 35x35, 55x45), nebo si z něj můžete ustřihnout velikost Vám šitou na míru. Bílou látku si můžete sami zkrášlit batikou, razítky, nebo malůvkami.

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Velká sada - "Vytvoř si sám" - potištěné plátno

Jste nadšenci do ručních prací? Chcete si potraviny balit do ubrousků, které si sami vytvoříte? Tak to jste správně zvolili, jak zhodnotit těch 750Kč, za které Vám jsem nesmírně vděčná :). Právě pro Vás je tady Velká sada Vytvoř si sám. Sada obsahuje: Návod k použití, voskovou směs, velký pečicí papír a potištěné plátno z bio bavlny, ze kterého nastříháte všechny 4 velikosti ubrousků (15x15cm, 25x25, 35x35, 55x45), nebo si z něj můžete ustřihnout velikost Vám šitou na míru.

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Velká sada Plátnobalek (55x45, 35x35, 25x25,15x15)

Wow! 1000Kč! Věřím, že odměna za to bude stát. Obdržíte totiž mé všechny machry. Půlovocníka kelímkového(15x15cm), který krásně zabalí rozbalený jogurt, nebo přikryje půlku ukrojeného jablíčka, Miskáče rohlíkového (25x25cm), který je ideální na balení menších svačinek, ovoce a k přikrývání misek, Hrabět e Sváčulu (35x35 cm), do nějž krásně zabalíte velkou sváču nebo přikryjete pořádný talíř a taky Chlébmajstra (45x55cm), který je fakt totálně na plech! Vychladlý plech s buchtama Vám totiž úžasně přikryje a ochrání proti okorání. A chleba je z něj úplně TOP :)!

Expected delivery of the reward: June 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Poukaz na produkty

Každý z Vás, kdo přispěje částku ve výši 2.000Kč, obdrží poukaz ve stejné výši s 2 letou dobou splatnosti na jakékoliv mé produkty. Poukaz můžete využít na několikrát. V případě souhlasu bude Vaše jméno, nebo firemní logo zobrazeno s poděkováním na Facebookových stránkách "Plátnobalky od Reptalky".

Expected delivery of the reward: May 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Soukromý workshop pro 1-2 osoby

Třem z Vás ráda na soukromém workshopu u mě doma ukáži, jak se vyrábí voskované ubrousky. Na této soukromé lekci budeme vždy maximálně ve třech(jen Vy, já a případně 1 další člověk coby Váš doprovod). Z worksopu si odnesete velkou sadu vlastnoručně vyrobených voskovaných ubrousků a také 1 velkou sadu Plátnobalek. Bude to sranda! Už se těším :)!

Expected delivery of the reward: September 2020

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 3,000Poukaz na produkty + Vaše logo/jméno na webu

Každý z Vás, kdo přispěje částku ve výši 3.000Kč, obdrží poukaz ve stejné výši s 3 letou dobou splatnosti na jakékoliv mé produkty. Poukaz můžete využít na několikrát. Vaše jméno, nebo firemní logo bude zobrazeno s poděkováním na mém webu v sekci "partneři" a také v děkovném příspěvku na Facebookových stránkách "Plátnobalky od Reptalky".

Expected delivery of the reward: May 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Poukaz na produkty + Vaše logo/jméno na webu

Každý z Vás, kdo přispěje částku ve výši 5.000Kč, obdrží poukaz ve stejné výši s 5 letou splatností na jakékoliv mé produkty. Poukaz můžete využít na několikrát. Vaše jméno, nebo firemní logo bude zobrazeno s poděkováním na mém webu v sekci "partneři" a také v děkovném příspěvku na Facebookových stránkách "Plátnobalky od Reptalky".

Expected delivery of the reward: May 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable