Plátnobalky aneb sbohem jednorázovkám - crowfunding kampaň

Plátnobalky aneb sbohem jednorázovkám

Pokud mi pro Plátnobalky pomůžete získat finance na certifikaci pro styk s potravinami, můžete se mnou být u zrodu něčeho, co dává smysl.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Plátnobalky jsou mé hrdinky, které vzešly z přírodních materiálů, aby bojovaly proti zbytečným plastům a opakovaně chránily suroviny před vnějšími vlivy.

Jsou vlastnoručně vyrobeny jednou ureptanou maminou, tedy mnou, ze 100% BIO bavlněného plátna (bílého nebo ekologicky potištěného) zalitého úžasnou směsí vosku od českých včel, bio jojobového oleje a pryskyřice.

Veškeré použité suroviny a dodavatele jsem prověřila já a chystá se na to i Státní zdravotní ústav. 

"Aby totiž mohly Plátnobalky plně využít svůj potenciál, potřebují certifikaci pro styk s potravinami. A právě na získání této certifikace bych s Vámi ráda spolupracovala :)"

 

K jakému účelu jsou Plátnobalky vhodné?

Dá se říct, že tyto voskované ubrousky z velké části zastoupí vlastnosti jednorázových ubrousků, alobalu(aluminiové folie), potravinové plastové fólie a jednorázových igelitových i papírových sáčků.

Plátnobalky tedy můžete používat k:
- Balení jakýchkoliv druhů potravin (chleba, pečivo, sýry, ovoce a jiné). Super je také zabalit zbytek cibule, půlku jablíčka, nebo naříznutý meloun. Ovoce tak déle vydrží čerstvé.
- Balení svačin do práce, do školy, nebo na cestu kolem světa.
- Přikrývání talířů, plechů a jiných nádob z důvodu zabránění šíření zápachu, proti okorání, osychání, nebo jako ochrana proti hmyzu.
- Balení různých předmětů na cestu proti ušpinění či podření - (kartáček, tuhé mýdlo, dudlík, lžička, příbor nebo třeba štětce na šminky).                                                                                                    -
- Můžete z nich vytvářet misky, kapsy či kornoutky vhodné na servírování různých pochutin.
- Pokud do nich vložíte vlhký hadřík nebo ubrousek, je vhodné v nich převážet řezané květiny, aniž by uvadly a voda zůstane tam, kde má - u stonku.

Jak se o Plátnobalky starat? Jakou mají životnost? V čem jsou lepší než jiné obaly?
Vrtají Vám hlavou tyto a jiné dotazy? Můžete na ně získat srozumitelné a přehledné odpovědi zde: https://www.platnobalky.cz/faq-caste-dotazy/

 

I need your help...

Vzhledem k tomu, že už jsem téměř na dně svého prasátka úspor, které jsem pro rozjezd podnikání měla schované a začátek projektu už je na dosah, přichází chvíle pro spolupráci s Vámi. 

Jestliže mi pomůžete s financováním tohoto projektu...

ráda bych Vám za Vaši podporu věnovala jedny z prvních Plátnobalek, které spatří světlo světa. Vyberte si konkrétní výši příspěvku, kterou chcete přispět a v sekci "Odměny" už na Vás bude čekat ta pravá, Vám šitá na míru.

Pokud Vaše srdce po žádné z mých odměn neprahne, přesto byste však rádi přispěli takzvaně "jen tak", je tu i tato možnost.

Sdílím, sdílíš, sdílíme

Moc mi pomůžete také pouhým sdílením tohoto projektu mezi své přátelé, rodinu, známé a komunity na Vašich sociálních sítích. Ať už  o nich řeknete holkám u telekonferenčního kafíčka, chlapům u virtuálního piva, nebo tento příspěvek nasdílíte skrz sociální sítě, či e-mailem, nesmírně mě potěšíte. Vás to nic nestojí a pro mě je to odměna k nezaplacení :)! Stačí zkopírovat tento odkaz:  https://www.startovac.cz/projekty/platnobalky-aneb-sbohem-jednorazovkam/

 

Pokud bude projekt úspěšný, za obdržené finance pořídím...

I. Především certifikaci Plátnobalek pro styk s potravinami včetně protokolu včelího vosku s výsledky stanovení reziduí veterinárních léčiv, který je pro certifikaci nutný.

II. Pro tisk příbalových letáků a informací k produktům zakoupím stolní tiskárnu. 

III. Zbylé finance půjdou na nákup materiálu pro výrobu Plátnobalek.

Do finální částky jsem musela zahrnout také poštovné Vašich odměn, transakční poplatky a daň.

 

Vyberu-li více než 110% původního záměru...

přidám každému, kdo přispěl 500Kč a více, jednoho Kouzlovoskovníka na opravu a zvýšení trvanlivosti Plátnobalek. Každý, kdo přispěl částku nižší, získá v tomto případě k původní vybrané odměně super ekologické podpalovače ohně, které vznikají z odstřižků mé výroby.

A jaký je můj příběh?

K nápadu začít s Plátnobalkami mě asi nejvíce vedla (kromě kamarádky Marti, která mi v Austrálii voskované ubrousky poprvé ukázala) má láska k přírodě. Celé své dětství a dospívání jsem žila na Valašsku a z okna mého dětského pokoje jsem viděla na kopce, lesy a pasoucí se krávy:). I díky tomu si stále uvědomuji, jak je příroda úžasná, co vše nám dává a že si od nás zaslouží hýčkat mnohem více, než je tomu teď.

Nejsem žádná lesní žínka a sama často využívám moderní technologie, spoustu zrychlovačů a usnadňovačů našeho současného úžasného světa. Přesto věřím, že je určitě několik jednoduchých kroků, které může udělat každý z nás, aby naši zemi neničil a naopak přispěl k její prosperitě do budoucna. Jsem matkou a chtěla bych pro své dítě a celé budoucí generace podobně kouzelný svět, který máme kolem sebe nyní. A kdybych mohla být hodně neskromná, chtěla bych ten svět méně znečištěný, než ho vnímám teď.

Věřím, že nikdy není pozdě. Na nic. Já sama jsem se o svých 30.narozeninách rozhodla, že už musím sundat růžové brýle a svou sladkou nevědomost tak trochu podráždit fakty o tom, co vše je možné dělat lépe a více v souladu s přírodou. Mimo třídění odpadu, které jsme vyladili o kompostování a krmení sousedovic slepic, jsem začala s látkovými plenami u svého syna, ekologickou drogérií, kosmetikou i intimní hygienou. Denně se snažím co nejvíce vyhýbat zbytečné chemii a plastům. Díky tomu jsem natrefila právě na voskované ubrousky, které spatřily světlo světa už v dávné historii a mě samotnou dokáží okouzlit ještě dnes.

Pokud máte chuť začít žít trochu více odpovědně k zemi, po které kráčíte, budu ráda, když Vás v tom pro začátek provedou třeba právě mé Plátnobalky.

Těším se na společnou cestu.

Vaše Reptalka=o)

Co si o tomto projektu myslíte?