Wrael Startovač.jpg

Odkaz tastedarů: Ydris Knihy

První kniha nové fantasy ságy je připravena k vydání. Doprovázíme ji ilustracemi, hudbou a enormní mapou. Buďte nám oporou!

Odkaz tastedarů: Ydris

ReachedCZK 123,009(410%)

410%
CZK 30,000requested
283contributors
ContributeRewards
  • 30 000 - původně vybíraná částka

  • 50 000 - necháme nakreslit erby jednotlivých rodů a vytvoříme politickou mapu Avirie, kterou vložíme na náš web

  • 60 000 - e-shop - budeme na svém webu prodávat knihy a další produkty související se ságou

  • 75 000 - natočíme videoklip k jedné z připravovaných skladeb

  • 100 000 - každému startérovi pošleme navíc zdarma plakát (těm, co si zakoupili samotnou e-knihu, pošleme tapetu na plochu)

 

Chcete někoho obdarovat jednou z odměn již nyní? Nechte si od nás zaslat dárkový poukaz!

 

Kniha Ydris

Počáteční díl chystané fantasy ságy nese název Ydris: kniha první. Strávili jsme nad ní víc než pět let a za tu dobu jsme text vytříbili do sebejisté elegance. Nevyprávíme náš příběh ale pouze slovy - máme rozlehlou mapu, ilustrace, web či hudbu. Vytvořili jsme vlastní jazyky a bohatou historii. Podpořte nás v našem úsilí!

 

O čem kniha je

Kniha Ydris zachycuje část historie světa, který jsme vytvořili, přičemž většina děje se odehrává v Avirském království, v němž se právě rozhořely nové rodové války. Zemi však také sužují stále častější útoky démonů, proti nimž se staví rytíři Bratrstva a Stříbrné kněžky, dva staré řády s podezřele mnoha tajemstvími.

A v těchto časech se rodí příběhy několika postav, jejichž osudy kniha sleduje:

Příběh Orseona Delrana, muže, který se ujal trůnu po svržení předchozího krále z rodu Zanfree. Před novým vládcem stojí velká výzva - musí sjednotit zemi rozvrácenou mocenským převratem. Kromě vzbouřených rodů jej ale také trápí dva potomci padlého krále, Acrel a Artianes, kteří zmizeli beze stop.

Příběh Wraela, manipulátora, špeha a prohnaného obchodníka s informacemi. Své vědomosti prodává nočním cechům, které tvoří podsvětí hlavního města Nae≈Ydris. Nejen cechmistři si však žádají Wraelových služeb. Pro tohoto loutkáře má nový úkol také správce města, který jej nechá sledovat podezřelou bělovlasou ženu.

Příběh Rorna, barbara z Waleyrské divočiny, jemuž se do spánku vtírají neustále se opakující sny. Vidí v nich zasněžený průsmyk Bílých hor, obrovskou kamennou stavbu na úpatí skalního masivu a v neposlední řadě… bělovlasou ženu.

A další příběhy...

illustration6_2.jpg

Více se o knize můžete dozvědět zde:

www.odkaztastedaru.cz/saga 

 

O jaký jde žánr?

Vysoká fantasy.

Na rozdíl od řady ostatních autorů tohoto subžánru se ale záměrně vyhýbáme zažitým post-tolkienovským klišé, jako je neustálé omílání etických otázek o dobru a zlu apod.

(Ne)objevíte zde skryté motivy a intriky, jejichž pravý záměr se ukáže až mnohem později. Rozhodnutí postav mají dopad, spouští řetězec dalších událostí táhnoucích se napříč celou ságou. A stejně jako budoucnost ponese následky činů vykonaných v současnosti, tak současnost nese následky činů minulosti. Z vyprávění postav se dozvídáme o bohaté historii Avirie.

Kromě magie jsou zde bytosti inspirované slovanskou mytologií, ale také démoni z hlubin země, bestie z hvozdů a neživí. Elfy, trpaslíky či draky tu ale nenajdete. 

totem low quality.jpg

 

Proč podpořit zrovna naši knihu

Pracujeme na knize dva, vzájemně se korigujeme a doplňujeme. Více než pět let jsme tvořili bohatý svět a důmyslný příběh, který v českém prostředí nemá obdoby. Obohacujeme češtinu novými obraty i slovy a využíváme krásu rozličných nářečí. Prozaický text zdobí písně a básně.

V knize nechybí humor, napětí, zrada a bla, bla, bla... znáte to, všichni se tím přece chlubí. No tak my to tam máme taky. Co se týče fyziky a středověkých reálií, snažíme se o maximální realismus - zapomeňte na nějaké hlasité kovové skřípění při tasení mečů či používání zápalných šípů v každé bitvě, která je potmě. Není to hollywoodský film.

Obzvlášť mnoho času jsme věnovali logičnosti celého příběhu - zdali všechny postavy jednají realisticky a rozumně (kromě hlupáků samozřejmě) a jejich činy nejsou založeny na nesmyslných rozhodnutích. Vyvarovali jsme se pohodlných náhod, které by nám pomohly vyřešit složitou situaci, a i přes přítomnost božstev jsme rázně odmítli deus ex machina. Propočítávali jsme časy cestování postav i celých armád. Zápletka je vymyšlena až do konce celé ságy. Reakce prvních čtenářů ukazují, že kniha zaujme i ty, kteří se obvykle fantasy žánru vyhýbají.

Kdybychom nevěřili v kvality a potenciál naší knihy a materiálu, který ji obklopuje, nikdy bychom do ní v první řadě nevkládali tolik času a peněz. Tak nás podpořte, do psí tlamy. 

 

Co přesně podpoříte zakoupením odměn

Naší hlavní prioritou je knihu vydat nejen v elektronické verzi, ale také v tištěné podobě a dopravit ji vám, našim čtenářům. Pro sebe tak získáte výtisk či e-knihu, případně bonusové materiály a zároveň nám projevením své podpory a zájmu dáte silný impuls k pokračování v tvorbě. Vybrané peníze budou kromě výroby odměn použity na nové ilustrace, nahrání audioknihy, hudebních skladeb a další rozšíření našeho světa. 

 

Naše plány do budoucna

Nahrajeme vlastní audioknihu, kterou bude namlouvat jeden z autorů. Budeme psát povídky z království, v němž se kniha Ydris odehrává. Kromě Odkazu tastedarů máme rozpracované návrhy na další série z téhož světa. Pokusíme se zařídit překlad knihy, abychom ji dostali i k zahraničním čtenářům. Čím více peněz vybereme, tím snazší pro nás bude tyto cíle uskutečnit.

V budoucnu bychom chtěli také psát pohádky pro děti. Máme v úmyslu vytvořit komplexní svět, s nímž by mohla dítka vyrůstat. Začnou pohádkami a s přibývajícím věkem přejdou na povídky a ságy.

Hlavní prioritou je ale dopsat co nejdříve celou ságu Odkaz tastedarů.

 

Proč jsme si pro vydání knihy vybrali právě crowdfunding

Rozhodli jsme se naši knihu neposílat žádnému nakladatelství. Chtěli jsme si vyšlapat vlastní cestu a udělat si vše po svém. Druhou možností by byl tisk na vlastní náklady, nedokážeme však odhadnout potenciální zájem. Skrze crowdfundingový projekt můžeme dát čtenářům možnost nejen zakoupit si knihu, ale i hrát zásadní roli při vzniku nových dílů, ilustrací, hudby či audioknih a umožnit nám splnit si plány do budoucna.

12916189_10206227917793644_7110607495786364602_o.jpg

 

Ilustrace v knize

Pravděpodobně tam bude čtyři či pět černobílých ilustrací, ještě záleží na konkrétní dohodě s tiskárnou. Jedná se o abstraktní kresby zachycující jak děj, tak emoce, které ho provázejí. Rozhodli jsme se pro černobílé ilustrace, aby lépe ladily s celkovým pojetím knihy. Jejich autorkou je Ludmila Sližová.

Ostatní ilustrace, tvořené digitálně, slouží k obohacování našeho světa a v knize samotné se neobjeví. Jejich autorkou je Kasia Krzysztofowicz.

Ukázka černobílé ilustrace do knihy: 

cfill.jpg

 

Přiblížení odměn

Poštovné pro ČR a SK je zahrnuto u všech odměn.

Mapa (formáty A1, A2)

DSC3353.jpg

 

Mapa detail

_DSC3334.jpg

Mapu si můžete podrobně projít na www.odkaztastedaru.cz/avirie.

 

Záložky a placky

_DSC3294.jpg

 

Kdo jsme

Páteř celého projektu tvoříme jako dvojice, Květoslav Hönig a Ondřej L. Hrabal. Vymýšlíme svět, jeho zákonitosti a historii, vytváříme text knihy, hudbu, mapu a také organizujeme celý projekt. Mnoho přátel nám však pomohlo s činnostmi jako natáčení upoutávky, tvorba ilustrací, loga či webových stránek, nahrávání hudby apod. Bez nich by náš svět byl mnohem chudší.

Více se o nás můžete dozvědět zde:

www.odkaztastedaru.cz/autori

  

Do projektu jsme investovali spoustu času, mnoho peněz a nezměrné úsilí. Podpora vás, startérů, je posledním dílem této skládačky. Pomozte nám ji prosím dokončit. Budeme vám moc vděční a věříme, že vy budete s knihou a dalšími odměnami spokojení.

 

Ukázky

Ukázky z knihy jsou k dispozici na: www.odkaztastedaru.cz/ukazky

Kdykoliv přidáme další ukázku, budeme o tom informovat v Novinkách a na Facebooku.

 

Často kladené otázky

Co když projekt neuspěje? Vrátí se mi peníze?

V případě, že se nepodaří vybrat požadovanou částku, budou vám peníze vráceny v plné výši (kromě SMS plateb).

Další často kladené otázky o Startovači: www.startovac.cz/casto-kladene-dotazy/

Kdy dostanu knihu?

Předpokládáme, že do sedmi týdnů po skončení kampaně.

Jaké jsou parametry mapy?

Mapa bude vytištěna na papír s gramáží 90 g/m² ve formátu A1/A2 (záleží na typu odměny).

A parametry knihy?

Přesné parametry budeme znát až po dohodě s tiskárnou. Záleží na sazbě a rozměru knihy. Celkový počet stran po nasázení odhadujeme na 260-300. Při výběru tiskárny klademe důraz na kvalitu tisku a čitelnost textu.

Vizualizace obálky:

book-mockup-0699.png

  

»Karne vȧ menilanōrr; niọ eto dara~«

ReachedCZK 123,009(410%)

410%
CZK 30,000requested
283contributors
Contribute

project authorOdkaz tastedarů

Rewards

CZK 120E-kniha

Kniha v pdf, epub, mobi

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 240Tištěná verze 1

Kniha v měkké vazbě (Poštovné pro ČR a SK je zahrnuto u všech odměn.)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 280Tištěná verze 2

Kniha v měkké vazbě Podpis obou autorů Jedna záložka Připínací placka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 440Tištěná verze 3

Kniha v měkké vazbě Podpis obou autorů + věnování Dvě různé záložky Mapa A2 Připínací placka Poděkování na Facebooku

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5102x Tištěná verze 2

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 560Tištěná verze 3+

Tištěná verze 3 s knihou v PEVNÉ VAZBĚ

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Královská edice

Kniha v měkké vazbě Kniha v pdf, epub, mobi Podpis obou autorů + věnování Dvě různé záložky Mapa A1 Připínací placka Poděkování na webu a Facebooku

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 770Královská edice +

Královská edice s knihou v PEVNÉ VAZBĚ

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,400Autorské čtení

Přijedeme vám udělat kamkoli v ČR autorské čtení! Cestovné není v ceně odměny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,600Mecenáš

Královská edice s knihou v PEVNÉ VAZBĚ Setkání s autory (Uherské Hradiště / Brno / Olomouc) Dvě ilustrace vytištěné jako plakáty Poděkování přímo v knize

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4,000Patron

Mecenáš (POKŘTĚNÝ výtisk v PEVNÉ vazbě) Patron se stane testovacím čtenářem druhé knihy. Ještě před jejím vydáním získá hrubou verzi v elektronické podobě a bude ji moci připomínkovat.

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable