mesto_kralu_maly.png

Město králů | fantasy sborník Knihy

Neobvyklý sborník spojující osm autorů a jeden fantasy svět. Buď u toho, když se lámou dějiny. Město králů ti právě teď otevírá své brány!

Město králů | fantasy sborník

ReachedCZK 100,651(210%)

210%
CZK 48,000requested
158contributors
ContributeRewards
  • UPOZORNĚNÍ - Blíží se konec kampaně. Pokud chceš mít jistotu, že tvůj příspěvek bude započítán, využij PLATBU KARTOU.

  • 48 000,- Kč - Původní cíl

  • 75 000,- Kč - Namluvíme dvě povídky z nového sborníku jako audio. Nahrávky dostane každý přispěvatel zdarma k již zakoupené odměně.

  • 90 000,- Kč - Vytvoříme přehlednou časovou osu, na které budou povídky ze všech vydaných sborníků. Ve formátu A4 ji dostane každý přispěvatel ke své odměně. (Novátoři a Nadšenci v elektronické podobě.)

  • 100 000,- Kč - Tvé jméno v knize. Pokud se vybere tato magická suma, přidáme do knihy stránku se jmény těch, kteří nám pomohli k tomuto snu. (Samozřejmě s tvým souhlasem - jestliže chceš zůstat v anonymitě, budeme to respektovat.)

 

Neobvyklý sborník spojující osm autorů a jeden fantasy svět. Svět postavený na kombinaci středověku a antiky. Najdeš v něm království a šlechtické rody, které se přou o moc a nebojí se pro dosažení úspěchu překročit běžné morální hranice. Zároveň nechybí ani otroctví, boje v aréně a válka inspirovaná řecko-perským konfliktem. Magie zde funguje, ale pouze v omezené míře. A její zneužití se trestá smrtí.

Buď u toho, když se lámou dějiny.

Město králů ti právě teď otevírá své brány!

Jak kniha vznikla

Kniha Město králů je součástí série spojené literární soutěží Zpívající věže. Sborníky povídek vycházely ke každému ročníku soutěže, a přestože se stylově drží v jednotném duchu, dějově na sebe nijak nenavazují a je možné je číst na přeskáčku, nebo sáhnout pouze po některém z dílů. Kniha s podtitulem Město králů je poslední z této série a zároveň završením našeho dlouholetého snažení. Všechny nové povídky spojuje sídlo panovnické moci, Skalní město, kterému se za starých časů přezdívalo Město králů.

Proč jsme se rozhodli pro Startovač

Předešlé knihy přijalo pod svá ochranná křídla žánrové fantasy nakladatelství Straky na vrbě a ani letos tomu nebude jinak. Kniha má tedy již nyní zajištěnou odbornou redakci a vše s tím spojené. Proč tedy nyní volíme předplatitelskou formu vydání?

Jak již bylo řečeno, jde o završení dlouholetého projektu, a proto bychom to rádi pojali co nejdůstojněji a oslovili nové čtenáře. Jednotlivé povídky ve sborníku doplňují části mapy, kterou máme v plánu vytisknout a rozesílat spolu se sborníkem pro všechny fanoušky propracovaných fantasy světů. Dále plánujeme knihu poprvé vydat i v elektronické verzi, a jelikož po celou dobu spolupracujeme se skvělým ilustrátorem Rolandem Rawenem Havranem, máme pro tebe v zásobě i možnost zakoupení jeho obrazů na fotoplátně. Zkrátka chceme oproti předchozím dílům nabídnout zase něco navíc.

Druhým důvodem pro zvolení této cesty je, že bychom chtěli otestovat naše hranice. Chceme růst s každou další knihou a vědět, jestli máme na to oslovit neznámé čtenáře, kteří o sbornících slyší prvně, a připravit kampaň, která zaujme. :)

Podařilo se? Půjdeš do toho s námi?

Proč podpořit zrovna naši knihu

Ještě váháš, zda projekt podpořit? Zde jsou shrnuty nejdůležitější důvody, proč si myslíme, že si tvé peníze zasloužíme.

1. Nejsme úplní začátečníci

Přicházíme s již zavedeným projektem, který si podle nás zaslouží více pozornosti. Předchozí díly byly recenzovány na tematických webech jako Fantasymag, Mfantasy, Fantasya a dalších. A nutno říct, že každý další byl přijatý s lepším hodnocením.

2. Pracujeme s žánrovými profesionály

Kniha má zajištěnou sazbu a redakci u nakladatelství Straky na vrbě. Nejde o projekt dělaný „pouhými“ nadšenci (přestože v ostatních ohledech do škatulky nadšenců bezesporu spadáme).

3. Jsme milovníci kvalitních fantasy světů

Za knihou (knihami) stojí propracovaný fantasy svět, byť zatím ne tak čtenářsky známý. Každá povídka projde editorskou kontrolou zakladatelky světa a autorky tohoto projektu, Jitky Ládrové. Poté ji vezme do rukou spolueditorka, Jela Abasová, která zajišťuje první korektury a druhou kontrolu reálií. Takže i když do světa přispívá více autorů, je konzistentní.

4. Spolupracujeme mezinárodně

V knihách najdeš nejen české, ale i slovenské povídky. Ano, pro někoho to může být důvod, proč si knihy nepořídit, ale jdeme do toho s tím rizikem a snažíme se podporovat znalost jazyka našich nejbližších sousedů.

5. Neslibujeme, co nedokážeme splnit

Jako zakladatelka tohoto projektu jsem zde na Startovači narazila na autory, kteří vybírali na své knihy a slibovali epické příběhy a velké fantasy ságy, vymyšlené jazyky a mnoho dalšího. Nic takového ti tady psát a slibovat nebudeme. Příběhy ve sbornících jsou často o obyčejných lidech a zachycují jejich osudy. Ano, někteří z nich svým jednáním přispějí k významným milníkům historie daného světa, ale mnozí z nich jen prožijí svůj osobní příběh. Posunou se někam dál… A s trochou štěstí v tobě zanechají emoce, na které jen tak nezapomeneš.

6. Přenášíme fantasy do našeho světa

Kromě knihy si můžeš pořídit i nevšední zážitek – tematické fotografování ve fantasy kostýmech. Protože každý občas toužíme být hrdinou příběhů, které tak milujeme.

 

Přiblížení odměn

Sborník povídek Město králů

Mapa Skalního města

křídový papír, velikost A3, minimální gramáž 80g/m2

Předešlé sborníky

Lovci lidí (2018), 288 stran, měkká vazba, rozměry 16,5 x 10,6 x 2,0 cm

Struny osudu (2017), 288 stran, měkká vazba, rozměry 16,5 x 10,6 x 2,0 cm

Zpívající věže (2017), 192 stran, měkká vazba, rozměry 16,5 x 10,6 x 1,4 cm

Fotoobrazy pro Sběratele umění

Nabízíme výběr ze čtyř variant podle jednotlivých obálek. Rozměry plátna 20 x 20 cm. Pokud si vybereš tuto odměnu, nezapomeň nám v poznámkách uvést, který motiv ti bude nejlépe ladit do bytu!

 

Fantasy fotografování pro Pravé požitkáře a Patrony města

Lukostřelec nebo bojovník s mečem? Anebo raději urozený pán či dáma? Splň si sen a staň se hrdinou oblíbených příběhů. Nabízíme fantasy focení ve stylu medailonků autorů, viz fotografie níže. Osobní setkání s autorkou projektu zaručeno, protože fotoaparát bude držet právě ona!

Součástí odměny je zapůjčení kostýmu a rekvizit, tematické líčení. Do měsíce od focení dostaneš 8 upravených fotografií v elektronické podobě. A samozřejmě jedinečný zážitek k tomu!

Více fotografií lze najít ZDE.

Obraz na přání pro Sběratele umění+

Odměna pro ty, kteří chtějí opravdu něco speciálního. Autorem obrazu bude náš ilustrátor Roland Rawen Havran. Některé z jeho předešlých obrazů můžeš najít pod tímto odkazem nebo na facebokové stránce Rawen.

Poštovné je zahrnuto v ceně odměn.

 

Na co budou využity tvé peníze

Největší část vybírané částky bude použita na tisk samotné knihy a mapy města, která bude součástí odměn. Po skončení kampaně bude možné mapu získat pouze od zakladatelky projektu, tj. nebude součástí knihy v běžných distribučních sítích. Z toho důvodu je počet výtisků poloviční. Další významnou položkou jsou náklady na dopravu a část peněz bude rovněž využita na pořízení dalších odměn.

Nedílnou součástí plánovaných výdajů je poté odměna Startovači a poplatky za platbu kartou. Níže přikládáme tabulku s přehledem.

Tisk knihy (náklad 600 ks) - 23 700 Kč

Tisk mapy (příprava ofsetu + náklad 300 ks) - 6 200 Kč                    

Poštovné a balné (pro 150 přispěvatelů) - 9 500 Kč

Pořízení obrazů na foto plátně - 3 500 Kč*

Mezisoučet - 42 900 Kč

Základní odměna pro Startovač (9 % z mezisoučtu) - 3 861 Kč

Bankovní poplatky (2 % z mezisoučtu) - 858 Kč

Rezerva a zaokrouhlení - 381 Kč

CELKEM - 48 000 Kč

*Částka stanovena na základě odhadu poptávky po odměně

V rámci Startovače nejsou vybírány prostředky na doplňkové náklady jako autorské honoráře, tvorba knižního traileru a výdaje na propagaci knihy.

 

Kdo za projektem stojí

Je na čase ti představit náš tým.

Jitka Ládrová

Jsem autorka fantasy světa, ze kterého pocházejí všechny povídky, a zakladatelka projektu. Psaní se věnuju už skoro deset let a asi jako každý autor v koutku duše sním o tom, že jednoho dne nebudu mít psaní jen jako koníčka. Vím ale, že za tím stojí hodně práce a úspěch nepřichází přes noc. Tento projekt beru jako součást cesty k vysněnému cíli.

Ve sborníku se můžeš těšit na mou povídku „Ztracená jména měst“, jejíž děj se odehrává krátce po velké přírodní katastrofě, která postihla nejvyspělejší kontinent. Proč už se vznešenému Městu králů neříká původním názvem, ale je dnes známé jako Skalní město? Na tuto otázku ti odpoví poslední královna „starých časů“.

Jela Abasová

Vítězka prvního ročníku soutěže, dále pak porotkyně, korektorka textů a nyní i spolueditorka. Do sborníků pravidelně přispívá coby hostující autorka a její specialitou jsou mýty a legendy. V knize Město králů se můžeš těšit na její dílo „Kráľ na nebi, kráľ na zemi“, které líčí mýtus o založení města.

Tereza Holubová

Vítězka druhého ročníku soutěže, která podobně jako Jela Abasová postoupila do poroty a přispívá coby hostující autorka. Ve sborníku Město králů najdeš její povídku „Vyslyšené modlitby“, která zachycuje nelehké postavení žen z vyšších kruhů. Žen, které byly provdány bez lásky a jsou nuceny se s tím naučit žít.

Tomáš Pytlík

S povídkou „Kamona“ líčící osud ženy, která se svými kumpány zběhla z armády, zvítězil v posledním ročníku soutěže. A i když by jako vítěz nemusel své dílo příliš zdokonalovat, během prací na editaci ho posunul ještě o řádný kus výš. Jsem opravdu hrdá na to, že jeho povídku ve sborníku mohu mít. Další Tomášovou silnou stránkou jsou multimédia. Je to on, kdo má na svědomí knižní trailer, kterým se chlubíme v úvodu této kampaně.

Barbora Novotná

Vítězka třetího ročníku, které opakované vítězství nevyšlo jen těsně. V nejnovějším sborníku přichází s povídkou „Tajemství, které musí být zachováno“ a opět ukazuje, že si umí vybírat velice originální náměty. Tentokrát tě zavede na univerzitu a představí nadaného studenta, který díky své houževnatosti objevil něco, co neměl.

Ivana Molnárová Dubcová

Ivana sice v naší soutěži nedosáhla na nejvyšší příčku, ale její povídky se pravidelně umisťují v čele jiných soutěží a veřejně ji chválí i tak vyhlášený autor jako Juraj Červenák! V díle „K šibenici blízko“ ti ukáže, co vše může způsobit smrt obyčejného vola.

Lucie Braunerová

Lucka psala do soutěže poprvé a hned se umístila v nejlepší trojici. Její povídka „Ori“ líčí osud dívky z vyhlášených městských lázní a ukazuje, jak složitě se někdy mohou mezilidské vztahy proplést. Zvlášť když žiješ ve Městě králů.

Laura Pokorná

Laura je další autorkou, která dokazuje, že do sborníku se dá dostat, i když do soutěže píšeš poprvé. Povídka „Město lhářů“ ti představí odvrácenou tvář centra říše. Ne každý se totiž narodí jako ten privilegovaný…

Roland Havran

Grafik a ilustrátor. Většinu času dře pro projekt zadarmo (je to můj přítel, musí :D ) a odvádí neskutečnou práci. Pokud chceš podpořit přímo jeho umění, můžeš si pořídit nejhodnotnější odměnu – obraz z jeho dílny podle tvého přání. Kromě fantasy výjevů rád zabrouzdá i do scifi. Speciální slabost má pro svět Star Treku a Duny. Jediné, co po něm prosím nechtěj, jsou portréty.

Nakladatelství Straky na vrbě

Žánrové fantasy nakladatelství, které už od roku 1998 pomáhá českým autorům dostat se na knižní trh. Majitel, Michael Bronec, pravidelně vydává jak romány, tak rozsáhlé sborníky povídek, kde můžeš objevit další zajímavé autory.

Tím končí letošní tým autorů – v předchozích sbornících se ale objevila řada dalších. Jejich jména lze dohledat na databázi knih u jednotlivých sborníků.

 

Často kladené otázky

Máš na srdci nějakou otázku? Možná je to jedna z těchto. Pokud ne, neváhej se zeptat v komentářích, nebo mi osobně napsat!

Co když projekt neuspěje? Vrátí se mi peníze?

V případě, že se nepodaří vybrat požadovanou částku, budou ti peníze vráceny v plné výši (kromě SMS plateb), viz www.startovac.cz/casto-kladene-dotazy/.

Kdy dostanu knihu?

Všechny texty jsou v současné době hotové, nebo se ladí poslední detaily. Kampaň na Startovači poběží 42 dní, tj. bude uzavřena na konci března. Během zdejšího předprodeje budou vznikat bonusové materiály a po ukončení kampaně půjde kniha do tisku. I s určitou rezervou by měla být během května 2021 k dispozici. Elektronická verze sborníku bude rozesílaná zhruba ve stejném čase – pokud vše dobře půjde, tak cca o týden dřív než tištěná podoba. Startéři s odměnou Pravý požitkář a Patron města knihu obdrží ve stejnou dobu, termín focení pak bude řešen individuálně dle dohody.

Jak je to s věnováním v knize?

Všimla jsem si u jiných literárních projektů, že za knihy s podpisem a věnováním se obvykle vybírá vyšší částka. Já osobně považuji věnování za něco, co s radostí udělám pro každého, kdo se rozhodne projekt podpořit. Pokud by ti můj podpis a věnování v knize vadily, napiš mi to do komentáře v objednávce. Jinak knihu dostaneš i s tímto drobným „vylepšením“. Co bohužel nejsem schopná zajistit, jsou podpisy dalších autorů. Vzhledem k tomu, že jsme rozeseti po různých částech České republiky a Slovenska, není to v mých silách. Součástí odměny Patron města jsou ale vytištěné fotografie autorů s jejich podpisy. Ty se přece jen poštou zasílají lépe a je možné je zajistit. 

Jak probíhá focení v případě odměny Pravý požitkář a Patron města?

Startéry, kteří si pořídí jednu z těchto odměn, osobně kontaktuji. Domluvíme si termín a místo focení a také dopředu prodiskutujeme představu a vybereme kostým a rekvizity. Na focení nikdy nemám víc než dvě osoby najednou, a když to jde, domlouvám se dokonce tak, abych měla pouze jednoho člověka a mohla se mu věnovat individuálně. V případě vážného zájmu o tento druh odměny se neboj mě kontaktovat ještě před zakoupením, primárně ale očekávej to, co vidíš na fotkách autorů, případně na mých autoportrétech. Více fotografií z mého portfolia můžeš případně najít ZDE.

Jak je to s doručením knih na Slovensko?

Na Slovensko doručujeme a doručujeme na něj za rozumné poštovné, tj. stejně vysoké jako pro ČR. Díky tomu, že projekt spojuje jak české, tak slovenské autory, jsme schopni knihy rozeslat přímo ze Slovenska za přijatelnou částku. Nicméně v rámci předprodejové kampaně zde na Startovači tě to trápit nemusí, protože poštovné za všechny přispěvatele hradíme my! :)

Kolik povídek je slovensky? Zvládnu je přečíst?

Slováci většinou nemají s českými texty problém, naopak to bývá horší. Každopádně pokud tě tíží právě tohle, mohu tě ujistit, že slovenských povídek bývá každoročně o něco méně než českých. Ve snaze sama se do toho nezamotat jsem připravila tabulku, kde přehledně uvidíš, kolik textů v které knize je česky a kolik slovensky.

Troufám si tedy říct, že knihy si užiješ i tehdy, pokud máš ve slovenštině lehké mezery.

 

Ukázky

To nejdůležitější nakonec! Věřím, že za každého autora nejlépe hovoří samotná tvorba. Zde najdeš odkazy na díla, která ti pomohou rozhodnout se. Žádné nepochází přímo z chystané knihy, ale zato dobře vystihují svět, ze kterého čerpají i ostatní autoři. A jelikož jsem zastánce toho nedávat pouze výňatky z děl, jsou to celé povídky. Důvod je prostý - chci ti ukázat, jak pracuji s postavami a zápletkou, čím udržuji napětí a mnoho dalšího, co z krátké a vytržené ukázky nelze poznat. 

První ukázkové dílo je zároveň jednou z odměn, kterou si můžeš zakoupit – povídka Zákon smečky. Odkaz ke stažení najdeš ZDE.

Zákon smečky je dílo, které coby autorka projektu rozesílám všem, kdo projeví zájem si ze světa něco přečíst. Proč?

Pokud se ti dílo zalíbí, je velká pravděpodobnost, že se s chutí začteš i do ostatních příběhů ve sborníku. Pokud ne, zcela upřímně každému radím do knih neinvestovat. Já i ostatní autoři si přejeme spokojené čtenáře a toto dílo slouží jako pomyslné rozřazení. Nikdo nestojí o to prodat ti něco, co se ti nebude líbit.

Možná se ti také zdá zvláštní rozesílat zdarma něco, za co pak v kampani vybíráme peníze. Přiznávám, že jsem jako zakladatelka projektu nad tímto dlouho váhala, ale nakonec jsem se rozhodla do toho jít. Věřím totiž, že pokud se někomu dílo zalíbí, rád přispěje ať už oním malým příspěvkem za povídku Zákon smečky nebo (lépe) zakoupením hodnotnější odměny.

Druhá ukázka je povídka Lhář, kterou najdeš v knize Lovci lidí. Tentokrát ale nejde o tištěnou podobu, nýbrž o audioverzi. Namluvili ji a nastříhali fanoušci mé tvorby bez nároku na honorář - a podle mě odvedli skvělou práci! Zde je odkaz na Youtube.

Poslední ukázka je z pera vítěze soutěže, Tomáše Pytlíka. Ten už do fantasy světa, ve kterém se odehrávají povídkové sborníky, zkoušel jednou přispět. Napsal povídku Harfeník - jenže se tak rozepsal, že se jeho příběh do rozsahu sborníku zkrátka nevešel. Proto ho najdeš na jeho webových stránkách ke stažení

No a to je VŠE! Pokud se chceš dozvědět víc o zákulisí projektu, najdeš mě na facebookové stránce Jitka Ládrová - autorka fantasy.

Posílám ti pozdrav za celý tým autorů a doufám, že se spolu potkáme skrze stránky knihy!

Jitka, zakladatelka projektu

 

ReachedCZK 100,651(210%)

210%
CZK 48,000requested
158contributors
Contribute

project authorJitka Ládrová

Rewards

CZK 100Nadšenec

Líbila se ti ukázková povídka a chceš projekt podpořit jen symbolicky? Tahle odměna je pro tebe! Povídka Zákon smečky ve speciálním vydání (PDF) Mapa města v JPEG

Expected delivery of the reward: May 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Novátor

Už nemáš kam ty knihy dávat a čteš raději elektronicky než na papíře? Sborník Město králů v elektronické podobě (epub, MOBI) Mapa města v JPEG

Expected delivery of the reward: May 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Nejrychlejší posel dobrých zpráv

Neváháš a otevíráš brány města jako první? Děkujeme, že jdeš ostatním příkladem a pomáháš kampaň rychle nastartovat! Tištěný sborník Město králů se slevou 20 % Věnování a podpis zakladatelky projektu Mapa města

Expected delivery of the reward: May 2021

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 225Rychlý posel dobrých zpráv

Máš pomalý internet a utekla ti sleva 20 %? Stále můžeš projekt podpořit, aby se rychle rozběhl. Tištěný sborník Město králů se slevou 10 % Věnování a podpis zakladatelky projektu Mapa města

Expected delivery of the reward: May 2021

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 250Milovník knih

Nechceš slevu – knihy za to stojí! Tištěný sborník Město králů Elektronická verze nejnovějšího sborníku zdarma Věnování a podpis zakladatelky projektu Mapa města

Expected delivery of the reward: May 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 693Rychlý posel dobrých zpráv+

Jdeš do toho rychle a netroškaříš! Nová kniha potřebuje být na poličce se staršími sestrami. Všechny sborníky ze série se slevou 10 % Elektronická verze nejnovějšího sborníku zdarma Věnování a podpis zakladatelky projektu Mapa města

Expected delivery of the reward: May 2021

Number of available rewards: 3/10

Reward unavailable

CZK 770Milovník knih+

Jedna kniha je málo. Potřebuješ mít doma celou sérii! Všechny sborníky ze série Elektronická verze nejnovějšího sborníku zdarma Věnování a podpis zakladatelky projektu Mapa města

Expected delivery of the reward: May 2021

Number of available rewards: 6/30

Reward unavailable

CZK 1,500Sběratel umění

Miluješ fantasy obrazy a toužíš mít jeden takový doma. Naprosto to chápeme a nejraději bychom si vystavili všechny čtyři! Obálka některé z knih dle výběru vytištěná na plátně Formát 20 x 20 cm Tištěný sborník Město králů + elektronická verze zdarma Věnování a podpis zakladatelky projektu Mapa města

Expected delivery of the reward: May 2021

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,500Pravý požitkář

Miluješ fantasy nejen na papíře, ale toužíš příběhy i prožívat. Psát svůj vlastní příběh… Pak je tato odměna rozhodně pro tebe. Fotografování ve fantasy stylu se zakladatelkou projektu Zapůjčení kostýmu, rekvizit, líčení 8 upravených fotografií v elektronické podobě Jedinečný zážitek Tištěný sborník Město králů + elektronická verze zdarma Věnování a podpis zakladatelky projektu Mapa města Lokalita focení Praha, Liberec Fotografování proběhne v roce 2021, termín dle domluvy

Expected delivery of the reward: December 2021

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 5,000Patron města

Máš i v této nelehké době něco navíc a neváháš poskytnout to na dobrou věc. Vážíme si toho a odměna tě nemine! Fotografování ve fantasy stylu (viz Pravý požitkář) Všechny sborníky ze série + fotografie autorů posledního dílu s podpisy Elektronická verze nejnovějšího sborníku Mapa města ve velkém formátu Osobní poděkování zakladatelky projektu

Expected delivery of the reward: December 2021

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 10,000Sběratel umění+

Fotoobraz jedné z obálky je sice pěkný, ale ty chceš obraz přesně podle svých představ. Naštěstí i tohle přání umíme splnit. Fantasy nebo sci-fi obraz na plátno dle tvého přání od našeho ilustrátora Formát plátna cca 100 x 50 cm (přesný rozměr bude přizpůsoben tvému výběru) Tištěný sborník Město králů + elektronická verze zdarma Mapa města ve velkém formátu Poděkování zakladatelky projektu

Expected delivery of the reward: December 2021

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable