memuMimiVYBER441.jpg

MÉMU MIMINKU - průvodce po ztrátě miminka Knihy

Podpořte vydání tištěného sešitu, kam budete moct psát i kreslit. Najdete v něm podporu, příběhy i praktická doporučení a V SOBĚ SÍLU TO ZVLÁDNOUT.

5/15/2020

Dotazník, virtuální pouť a další novinky

Prosba o vyplnění dotazníku nebo sepsání příběhu či další šíření...

Milí přátelé,
jako zástupkyně rodičů a laických poradců Prázdné kolébky se účastním projektu "Začít znovu" organizace UNIPA a tak zveřejňuji jejich prosbu o vyplnění dotazníku nebo sepsání příběhu či další šíření... Pomůže to v mapování potřeb rodičů po ztrátě miminka a zlepšení celkové péče o ně.

"Výzva rodinám ke sdílení jejich příběhů ztráty děťátka v období těhotenství a kolem porodu. Budeme rádi za další šíření této výzvy ve Vašich sociálních či pracovních kruzích. Rodiny, které by se s námi chtěly o svůj příběh podělit, mohou tak učinit různými způsoby dle jejich osobní preference:1. sepsat svůj příběh s důrazem na to: - jak situaci hodnotí s odstupem času, - co vnímají, že by jim bývalo tehdy pomohlo, - co jim chybělo od jejich blízkých, zdravotníků, od okolí, - co jim nejvíce pomohlo nebo naopak co je nejvíce zranilo.2. spojit se s námi a svůj příběh nám sdělit osobně (nebo online),3. nebo zvolit vyplnění elektronického dotazníku." Kontakt: Andrea Forberger, tel. 774 458 459, forberger@unipa.cz
------------------------------------------
Již tuto neděli 17. 5. večer se koná virtuální online pouť pro rodiče po ztrátě dítěte... Organizuje ji Jihočeské dítě v srdci, z. s. Pozvánka je tady: https://www.youtube.com/watch?v=UZK5t1saom8
Krásný rozhovor s Hankou Doskočilovou z této organizace je v online časopisu Psychologie:https://psychologie.cz/prazdna-kolebka/
------------------------------------------
Moc pěkný rozhovor (podcast) Karolíny Dobrovské s Kristýnou Klímovou o ztrátě ještě nenarozeného miminka najdete na webu Kecání bez vzdělání:https://www.karolinadobrovska.cz/kecani-s-kristynou-klimovou/Na konci Kristýna doporučuje deník Mému miminku, což mě moc potěšilo :-)
------------------------------------------

Taky jsem se potkala s Klárou Antonovou Fischleinovou, která na základě své zkušenosti napsala ebook Jak mě potrat poslal zpátky k sobě:https://vypnihlavu.cz/e-book-a-clenska-sekce/Zároveň nabízí podpůrnou FB skupinu a na webu členskou sekci se spoustou rozhovorů.
------------------------------------------
A co se chystá v červnu:
V červnovém čísle Pravého domácího časopisu vyjde se mnou rozhovor na téma ztráty miminka, už se moc těším. Rozhovor vznikl ještě v době před koronavirem.

------------------------------------------
Režisér Filip Křivánek několik let natáčel s mojí kamarádkou Martinou, výsledkem bude asi půlhodinový dokument s názvem Andělka. Měl by se vysílat na ČT 21. 6. v rámci pořadu Cesty víry a bude pak k dispozici na iVysilani. Martina zažila ztrátu mimnka o necelý rok dříve než já, hodně mi pomohla i inspirovala mě svým přístupem.
------------------------------------------
O jednotlivých akcích budu průběžně psát na FB stránkách: www.facebook.com/ztrata.miminka
Mějte se krásně a přeji vám do života hodně jarních uzdravujícíh sil

Lenka

www.ztratamiminka.cz
podpora | příběhy | naděje

 

Deník Mému miminku po roce
12/6/2019

Deník Mému miminku po roce

Co se i díky vám za poslední dobu posunulo

Milé podporovatelky a podporovatelé,

přeji vám krásný adventní čas a ráda bych vás seznámila s tím, co se za posledních pár měsíců posunulo. Díky vám, že jste můj projekt v začátku podpořili, já uvěřila a uvědomila si, že má smysl a je opravdu potřeba.

 

Můj článek na webu Psychologie.cz

Jako téma dne byl právě dnes uveřejněný můj článek na Psychologie.cz. Na těchto stránkách toto téma vůbec poprvé... Dokonce i v audio verzi!

https://psychologie.cz/ztrata-miminka/

-------------------------------------

Zapalme svíčku

Již tuto neděli 8. 12. pořádají dobrovolníci z Dlouhá cesta, z.s. po celé republice setkání Zapalme svíčku. Jedna z možností, jak si láskyplně připomenout naše děti...

Na této adrese jsou všechna místa a časy: http://www.dlouhacesta.cz/zapalme-svicku/

Pro tento den a pro všechny rodiče složil a nazpíval píseň Toník Dušan Vitázek. Poslechněte si...

-------------------------------------

Mému miminku u nás

Jako dar jsem poslala ukázkové deníky s letáčky do nemocnic v Praze na Bulovce a Podolí, Brně, Teplicích, M. Boleslavi, Chebu, Hořovicích, Ústí n. L., Mostu, Jičíně, Nymburku, Rakovníku, Ostravě, Uherském Hradišti, Břeclavi.

Děkuji úžasné organizaci Dítě v srdci, která šíří deníky v Pardubickém, Královéhradeckém a Jihočeském kraji a přidává je do “memory boxů”.

Děkuji také nemocnicím, které si deníky zakoupili a dávají je rodičům v Praze Motole a u Apolináře, v Olomouci, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě, Zlíně, Plzni a Písku.

Mockrát děkuji také paní Janě Slavíčkové, pořadatelce K smrti dobrého festivalu za zakoupení deníků, které bude šířit na Ostravsku.

Zatím je možné si deník zakoupit na mém webu www.ztratamiminka.cz, ale i v knihkupectví U Džoudyho a v Acentru v Praze, pak v úžasném obchůdku Bona Fide v Litoměřicích.

Příští rok bych ho chtěla také dát i do běžné distribuce, do knihkupectví.

 

Ráda bych ukázkové deníky a letáčky šířila i dále do porodnic a ordinací. Pokud by vás napadlo, kam je zaslat, donést, klidně mi dejte vědět.

A taky budu do budoucna hledat sponzory na dotisk nebo možnost darování výtisků, tam kde bude potřeba.

Za případné nápady a tipy vám budu vděčná.

-------------------------------------

Z různých stran přichází krásné ohlasy a silné příběhy

Příběhy uveřejňuji zde:

https://ztratamiminka.cz/pribehy/

Moc děkuji mamince Monice za dar 15 sešitů, které věnovala jako poděkování porodnici Milosrdných bratří v Brně. A za její příběh a krásný obrázek...

https://ztratamiminka.cz/beatka/

Moc si vážím i ohlasu jednoho tatínka. Díky i za jeho příběh:

https://ztratamiminka.cz/text-pro-ferduv-den-11-5-2019/

"Díky za kreativní sešit, pořídil jsem ho ženě a už ho plní písmenkama.
Díky za to sdílení tím celým webem a i vaším příběhem, sdílení je léčivé a jsem moc rád, že je a že jsou cesty a lidi sdílející...
Musím říct, že i díky vám mi došlo pár věcí takovým tím jasným způsobem, obyčejně, nicméně kdybych to neviděl napsané..."

-------------------------------------

UNIPA startuje projekt na podporu rodin, které prošly ztrátou dítěte v období kolem porodu
Součástí je vytvoření expertního týmu zdravotníků, porodních asistentek, organizací... Jsem moc ráda, že budu součástí jako zástupkyně rodičů.

https://medium.com/za%C4%8D%C3%ADt-znovu/unipa-startuje-projekt-na-podporu-rodin-kter%C3%A9-pro%C5%A1ly-ztr%C3%A1tou-d%C3%ADt%C4%9Bte-v-obdob%C3%AD-kolem-porodu-2594b1e8918f

-------------------------------------

Deník v zahraničí?

Letos v září jsem měla přednášku na mezinárodním setkání dul v Praze. Deník zaujal hlavně duly z Ukrajiny a Ruska a rády by ho tam vydaly. Tak uvidíme : )

Ráda bych do budoucna rozšířila deník i do jiných zemí. Kdybyste měli nějaké tipy na organizace, vydavatelství apod., koho by to mohlo zajímat, budu vám vděčná...

-------------------------------------

A pokud chcete zůstat v častějším kontaktu, novinky uveřejňuji na: https://www.facebook.com/ztrata.miminka/

 

Ještě jednou vám všem děkuji za podporu a přeji krásný zbytek roku

Lenka

lenka@blazejova.cz

Další osobní setkání 4.8. na Levém Hradci v Roztokách u Prahy a Den naděje v Lese vzpomínek 18. 8.
7/21/2019

Další osobní setkání 4.8. na Levém Hradci v Roztokách u Prahy a Den naděje v Lese vzpomínek 18. 8.

Srdečně vás zvu na dvě setkání. První pořádám spolu s úžasnou ženou Lusi, která také přispěla svým příběhem do sešitu Mému miminku. Druhé pořádá každoročně spolek Ke kořenům v Praze Ďáblicích. Jde o slavnost za zemřelé a nenarozené děti.

Milé podporovatelky a podporovatelé,
děkuji vám za podporu projektu Mému miminku, že se mohl rozběhnout a pořád pokračuje.

Pořád si uvědomuji, jak je potřebné o opomíjeném tématu ztráty miminka mluvit a sdílet ho. Jak moc je to léčivé a úlevné. Může to být nezvyk, protože ve společnosti se o tom nemluví, ale z vlastní zkušenosti vím, jak moc je to ozdravné.

Kdybyste měly zájem se se mnou osobně setkat, budu se moc těšit -  v neděli 4. 8. : )))
Srdečně vás zvu na toto společné setkání a léčivé sdílení na krásném místě - Levém Hradci. Je to kousek od Prahy 6. Pojďme se společně podpořit a posílit v přírodě... Už jen to vědomí, že v tom nejsme samy, hodně pomáhá. Navíc ještě v náruči přírody...
Setkání spolupořádá Lusi, úžasná inspirativní žena, která přispěla svým příběhem do sešitu.

V neděli 4. 8. v 15 h se setkáme v krásném prostředí zahradního altánku Medové kavárny (Levohradecká 1119, Roztoky), kde se můžeme seznámit a posdílet, co bude potřeba. Tak jak to bude kdo cítit...
Pak se přesuneme o kousek dál na Levý Hradec, kde můžeme napsat vzkaz miminku a něco drobného vytvořit. Nechte se překvapit : )
Potom dojdeme procházkou dolů k Vltavě a tam vzkazy spolu s květy pustíme po vodě.
Nakonec půjdeme podél Vltavy k nádraží Roztoky-Žalov. Tam se rozloučíme s těmi, kdo by chtěl odjet vlakem (jezdí 1x za půl hodiny). Nebo ještě půjdeme směrem nahoru k zastávce busu.
Všechny aktivity i sdílení je dobrovolné.

SRAZ: 14:30 na výstupní zastávce BUSU Roztoky, Levý Hradec nebo v 15 h v Medové kavárně
DOPRAVA:20 min BUSEM 340 z Dejvické (jede ve 14:05)
nebo VLAKEM z Masaryčky (jede ve 14:05), přes Holešovice (14:13) do zastávky Roztoky-Žalov, pak nahoru do kopce
AUTEM to trvá 15 min z Dejvické k Medové kavárně
www.ztratamiminka.cz
www.medovakavarna.cz


Když byste chtěli dorazit, budu ráda, když mi dáte vědět na: lenka@blazejova.cz
Budu vděčná, když dáte vědět vašim přátelům a blízkým
Těšíme se na vás
Lenka a Lusi

https://www.facebook.com/events/949565262054897/
www.ztratamiminka.cz
podpora | příběhy | sdílení | naděje

-----------------------------------------------------------------------------
A o dva týdny později - 19. 8. pořádá spolek Ke kořenům tuhle nádhernou akci...

 

https://www.facebook.com/events/375408909780076

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ve středu 26. 6. v 18 h v A centru v Praze 8 setkání s deníkem Mému miminku a jeho autorkou
6/20/2019

Ve středu 26. 6. v 18 h v A centru v Praze 8 setkání s deníkem Mému miminku a jeho autorkou

Ztráta miminka – uzdravení skrze tvoření

Milí přátelé, příští týden ve středu 26. 6. v 18 h se můžeme potkat osobně v acentrum.eu v Praze - Karlíně. Můžeme sdílet i naslouchat... Tak jak to bude potřeba. Ráda vám povyprávím příběh pietního sešitu Mému miminku. Odpovím na vaše otázky, jestli přijdou... Moc se těším. Na vás, co jste si tím taky prošli. I na vás, co o tyto rodiče/ženy pečujete nebo vás toto téma zajímá...

Ráda bych udělala komornější skupinku do 8 lidí, je ještě pár míst volných. Přihlášení na: lenka@blazejova.cz

http://www.acentrum.eu/program/ztrata-miminka-uzdraveni-skrze-tvoreni-2019-06-26-1800

Povídání o zkušenosti ztráty miminka, o naději, léčení a uzdravení. Tvoření a sdílení jako jedna z cest... Seznámení s příběhem vzniku tvořivého pietního deníku Mému miminku, který může pomoci projít obdobím zármutku. Vypsat se, vykreslit, najít podporu a v sobě sílu to zvládnout…

Zhruba každé 4. těhotenství skončí. Tak často se to děje a tak málo se o tom mluví. Není potřeba, aby se k obrovské bolesti ještě přidávala další z osamocení a z nepochopení okolí. Truchlení je přirozený proces. Tvoření a sdílení je jednou z cest, jak jím postupně projít.

Setkání je vhodné pro ženy, které prošly zkušeností ztráty miminka i pro ty, které o tyto ženy pečují a hledají pro svou práci inspiraci.

Vstupné je dobrovolné.

Budu se na vás těšit, díky za sdílení

Lenka

Přišlo jaro a děje se toho opravdu moc!
5/7/2019

Přišlo jaro a děje se toho opravdu moc!

Web, nové příběhy a akce

Konečně se mi s Vaší podporou podařilo dodělat novou tvář webu, kde je možné si sešit Mému miminku objednat! Díky vám všem!!!

Jestli se chcete přihlásit k odebírání občasných novinek (když se k tomu občas dokopu : ), můžete na hlavní stránce dole.

www.ztratamiminka.cz

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Taky vznikla FB stránka Ztráta miminka, kde sdílím události, články a další aktuality… Budu ráda, když se stanete fanoušky : )

https://www.facebook.com/ztrata.miminka/

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

V dubnu byl křest sešitu a moc se povedl, sešit pokřtila Blanka Javor Dobešová z organizace Ke kořenům: https://ztratamiminka.cz/skrze-ztraty-nachazime-sebe/

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Taky vyšel velký článek o tématu ztráty miminka v dubnovém čísle Maminky, součástí byl i rozhovor se mnou, bohužel podstatná část vypadla. Plné znění rozhovoru je tady:

https://ztratamiminka.cz/rozhovor-pro-casopis-maminka-4-2019-v-plnem-zneni/

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Příští týden v út 14. 5. ve 13:15 bude v rámci festivalu Respekt k porodu v Praze (www.respektkporodu.cz) psychoterapeutka Vlaďka Bartáková (podkrovy.cz), která se věnuje tématu těhotenství bez šťastného konce a pomáhá je rodičům zpracovat.

http://respektkporodu.cz/events/kdyz-to-neni-hned-hura_bartakova/?occurrence=2019-05-14&fbclid=IwAR0DX0eFZT8-EPFYxOXn8szE6q9sVH294-3jaT2plxOvAn-YD6cuX_qVrak

 

A hned ten samý den v 19:15 h je povídání o opečování těla a duše maminky s prázdnou náručí s porodní asistentkou a psycholožkou Kristinou Neubertovou Zemánkovou...

http://respektkporodu.cz/events/prirozeny-potrat-mgr-bc-kristina-neubertova-zemankova/?occurrence=2019-05-14&fbclid=IwAR1uJ0KJyvJfAyhnYRWi5_sls3Ae6F-wFB-cj50OlTaMnNKKxFDAGwWq-K4

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Na webu uveřejňuji i příběhy:

Tady příběh Veroniky a jejího čtyřměsíčního Štěpánka, s kterým se bohužel musela letos 1. ledna rozloučit. Jsem jí moc vděčná za šíření deníku na spousty míst. Když byste s ní chtěly něco posdílet, bude moc ráda: hajduchova.v@seznam.cz

https://ztratamiminka.cz/pribeh-stepanka-naseho-zufiho/

 

A tady konečně příběh Lucie, která mě taky podpořila na Startovači. Moc díky!

https://ztratamiminka.cz/1244-2/

 

A tady je celý text od Terky, maminky andělské holčičky Natálky, která přispěla svým příběhem i do sešitu Mému miminku:
https://ztratamiminka.cz/natalka-dest-plny-slz/

 

Když byste chtěli také váš příběh, báseň, cokoliv zveřejnit na webu nebo se o něco podělit, pište mi na lenka@ztratamiminka.cz

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Maminka andělského miminka Kateřina Jelínková vytvořila brožurku jako pomoc pro další ženy:

https://drive.google.com/file/d/1ewbtSa0Bu2pb34piVhJ2ZIoNDsv3Lhvg/view

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Moje další podporovatelka - Lusi, maminka andělského chlapečka Luchiho a v dubnu uspořádala 1denní výstavu Mateřství:

https://www.facebook.com/LusiLuArt/posts/

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

Minulý víkend jsem byla v porodnici Podolí v rámci kurzu Prázdné kolébky pro zdravotníky Péče o rodiče po perinatální ztrátě, vyprávět svůj příběh. Byli tam moc fajn a klobouk dolů, že se takhle vzdělávají ve svém volnu.

Neuvěřitelnou shodou okolností, byla zrovna v Podolí další maminka, jejíž povídání je taky součástí sešitu. Narodil se jí teď nádherný chlapeček, já za ní pak šla mimo návštěvní hodiny a sestra „ranařka“ mě hodně rychle zase vrátila do reality.

 

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

 

Už je ve světě 500 kusů deníků Mému miminku! I díky vám všem!!!

Sešit si objednala porodnice v Olomouci, v Českých Budějovicích, pár výtisků i Brno, Podolí i úžasná osvícená gynekoložka z České Lípy. A taky Dítě v srdci, dávají je do memory boxů, Cesta domů, Ke kořenům, Maluna, lektorky Školy pánevního dna...

Příští týden jdu k Apolináři a do Motola. Tak mi, prosím, držte palce.

 

Když by vás napadlo, kam dál je šířit, dejte mi, prosím, vědět. Můžu poslat letáčky i výtisky na ukázku do gynekologických ordinací, porodnic nebo organizací zdarma. Nebo když se rozhodnou mě podpořit, budu ráda.

Ráda bych sešity dostala na co nejvíce míst… Díky za šíření a dosavadní podporu! Bez vás bych to fakt nedokázala. Svoje věci odsouvám, ale říct tolika lidem, že to nedodělám už naštěstí nejde : )

 

 

Díky za VŠE******

Lenka

MÉMU MIMINKU JE DÍKY VÁM NA SVĚTĚ!
2/14/2019

MÉMU MIMINKU JE DÍKY VÁM NA SVĚTĚ!

Dnes jsem vypustila vytištěné sešity MÉMU MIMINKU - PRŮVODCE PO ZTRÁTĚ MIMINKA DO SVĚTA!

Dnes jsem zaplavila poštu obálkami pro vás všechny, kdo jste ho předobjednali na Startovači. DĚKUJU VÁM VŠEM, ŽE SE TO PODAŘILO!!! Na chvíli končí maraton korektur, dolaďování, cest do tiskárny, vybírání papíru, vazby, barev, balení do obálek, lepení štítků, tisknutí formulářů... Mám radost, že se to od prvotního nápadu na jaře podařilo po 11 měsících dokončit!

Tvořivý deník je možné zatím objednat na mailu: lenka@ztratamiminka.cz.
Web ztratamiminka.cz na předělání ještě čeká : )

Všechny odměny jsou kromě tří ilustrací poslány. Doufám, že snad ještě pár dnů vydržíte : )

Taky jsem odchytila pár vadných výtisků s natrženou stránkou, kdyby vám náhodou přišel nějaký další, dejte mi vědět.

DĚKUJU ZA VŠE a budu ráda, když projektu zachováte přízeň a budete ho šířit dál mezi lidi, kterým by mohl pomoct nebo je oslovit...

Lenka

Sešit "Mému miminku" se právě rodí!
1/28/2019

Sešit "Mému miminku" se právě rodí!

Je právě v tiskárně a už se nemůžu dočkat až ho přivezou.

Minulý týden ve čtvrtek jsem byla v Příbrami v tiskárně, už potřetí, předtím vybrat barvy a papír, teď přímo u dunění tiskařského stroje. Ještě se bude řezat, lepit, schnout a pak balit a posílat... Doufám, že to do půlky února všechno stihnu, už mám docela jazyk na vestě...
Je teď opravdu zvláštní čas, ve čtvrtek to bylo zároveň přesně 9 let od toho, kdy našeho malinkého chlapečka Čestmírka odpojili od všech hadiček v inkubátoru a my si ho mohli poprvé pochovat a rozloučit se s ním. V pátek za ním odešel bratříček Vilém. A 14. ledna to bylo 30 let, co zemřel můj táta Bohuslav Blažej, bohužel se nestihl dožít Sametové revoluce, ale naštěstí stihl mi předat lásku k umění a písmenkům, věnoval se totiž typografii a kaligrafii, učil na grafické škole.

.........................................................................

Během těchto čtrnácti dnů vždy zapalujeme svíčky za naše zemřelé blízké a mezitím vždy slavíme narozeniny našich živých dětí. Opravdu zvláštní čas...

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

V nakladatelství Cesta domů vyšla brožurka Naše miminko zemřelo. Je plná užitečných informací, je přeložená z angličtiny, původně ji vydala organizace Sands a je doplněná místními reáliemi.

https://www.cestadomu.cz/publikace/nase-miminko-zemrelo

--------------------------------------------------------------

Přeju vám krásný zimní čas

Lenka

12/21/2018

Nejdelší noc zimního slunovratu a krásný článek o rozloučení

Milí přátelé, právě jsem objevila článek, který přeložila Kateřina Grofová a zveřejnila na svých nádherných stránkách nakoncidechu.cz.

http://www.nakoncidechu.cz/zdroje/vzpominkove-a-pohrebni-obrady-slavnosti-a-ritualy?fbclid=IwAR0YyN8rYvNzjCkSqatELGmOjvDylcSZcbhF7XhyuGumE8STD3Vd6C904R8#

"Hannah Grace v tomto textu pro sdružení Prázdná náruč (EmptyArmsBereavement) zmiňuje krásné možnosti a způsoby uctění života vašeho děťátka. Jsou to inspirace, které lze využít pro vzpomínkový obřad i za dospělé zemřelé nebo za zvíře, a koneckonců za cokoliv, s čím se chcete a potřebujete rozloučit. Najdete zde i básně, speciální rituály napříč kulturami, a další inspiraci."

Přeji vám krásný zimní slunovrat

Ať se světlo a naděje k nám všem začne zase vracet...

Lenka

DĚKUJI!!!
12/10/2018

DĚKUJI!!!

Tak už jsem asi dost přetažená - takhle jsem vám v pondělí děkovala, ale zapomněla odkliknout tlačítko publikovat : ( PARDON... Dnes dopoledne v 10 h skončilo šestinedělí projektu Mému miminku… Vybralo se přes neuvěřitelných 351% - přes 105 tis. Kč a přispělo vás 290!!! To bych si nepředstavila ani v nejodvážnějších snech! Společnými silami jsme to dokázali!

Milé, milí…

jsem naměkko, když si čtu vzkazy od vás, co mi teď přišly ze Startovače. Za těch 6 týdnů jsem si díky vám všem uvědomila, co je v mém životě opravdu důležité, co má prioritu. Tenhle projekt jsem dělala a dělám po chvílích, vedle práce a rodiny. Myslela jsem si původně, že se částka horko těžko vybere. Dokonce někteří lidé mě zrazovali od toho projekt zveřejnit, že to téma je příliš intimní... Ale vy všichni jste projektu dali takovou váhu a podporu, že se neuvěřitelné stalo skutkem! A já se tomu ze srdce můžu věnovat naplno! DĚKUJI!!!

Během uplynulých týdnů jsem se stala svědkem zázraku. Vaše důvěra je pro mě zavazující.

Hluboce děkuji vám všem, moc si vaší podpory vážím. Každý jednotlivý příspěvek je ohromně důležitý.

Děkuji za sdílení vašim přátelům a blízkým…

Moc děkuju ženám, které mi s důvěrou svěřily své příběhy...

Mockrát děkuji za prvotní inspirací psycholožkám Kateřině Ratislavové a Zuzaně Hruškové, které mi ukázaly publikaci Mending Invisible Wings od Mary Burgess. Za další inspiraci děkuji i autorům Sešitu pro děti, kterým někdo zemřel od Cesty domů.

Posílám vám písničku Karla Kryla Děkuji...

https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I

---------------------------------------------------------------

Když ke mně na jaře přišel nápad udělat Průvodce po ztrátě miminka, večer jsem si načrtla většinu kapitol a pak už to “jen” několik měsíců realizovala : ) A teď díky vaší pomoci ho můžu vytisknout a dostat k dalším lidem.

Korektura je hotová, na začátku ledna jedu do tiskárny v Příbrami vybrat papír a barvy : ) Ještě chci doladit ilustrace, tisknout se bude během ledna. Je možné, že to nakonec dostanete o něco dřív, ale nemůžu to stoprocentně zaručit.
Tento týden pošlu knižní záložky, už je mám vytisknuté : )

V hloubi duše jsem tušila, že to, co dělám je důležité, ale jen díky vám to můžu realizovat a dotáhnout do konce. Díky vám jsem si uvědomila, že stojí za to se vydat za svým srdcem.

Teoreticky jsem to věděla, ale něco úplně jiného, je to zažít na vlastní kůži!
Jsem z toho opravdu dojatá…

Tehdy před lety, když jsem se řítila do propasti zoufalství, jsem netušila, že to vše může mít tak nádherné a překvapivé vyústění… A když jsem jako laická poradkyně poslouchala příběhy rodičů a sdílela ten svůj, fascinovalo mě, jak si můžeme být za chvíli tak blízcí.

Ale netušila jsem, že to bude pokračovat dál - jako člověk, který se na sítích moc nepohybuje a spíš jim nedůvěřuje, mi vzalo dech, jak rychle se poselství o našich andílcích i o tomhle projektu šířilo…

Sice nás spojuje velká bolest, ale zároveň i láska, kterou jsme cítily k našim dětem, které byly naší součástí...

Věřím, že v každém z nás je uzdravující síla, která nám pomáhá ztrátou projít.
Věřím, že po noci vždycky přijde ráno.
Že bolest se může přetavit v lásku a vděčnost.
Ale často to hodně dlouho trvá.
Jako je porod přirozený proces, tak i truchlení...

-----------------------------------------------------

O truchlení

Ještě vám posílám odkaz na moc pěkný rozhlasový pořad. Týká se sice zármutku nad smrtí dospělého člověka, konkrétně maminky, ale ve spoustě ohledech je to podobné i ztrátě miminka.
O poradenství pro pozůstalé, o bolesti a truchlení mluví psycholožka Naděžda Špaténková.

https://dvojka.rozhlas.cz/pruvodce-na-ceste-truchlenim-7502342

Špaténková přirovnává truchlení k výstupu na horu hoře. Může trvat dlouho a je náročný. Ale je naděje, že nahoře člověk uvidí slunce...

Pořád se mi vrací myšlenka, proč je vlastně pro nás tak těžké truchlit, proč jsme zapomněli, proč se tomu vyhýbáme. Známe to určitě všichni z okolí, když jsme ztrátu zažili, často lidé nevěděli, jak se k nám chovat. Jakoby pro to nebyla slova, zvyky, rituály… Asi je to jednak vykořeněností totalitní minulosti, pak vlivem moderní doby, kdy se smrt bere jako neúspěch, něco, co nepatří do života. O naše kořeny jsme skoro přišli, bez nich je ale těžké do našeho života přijmout smrt. Hledáme to tedy znova.
Věděla jsem, jak je důležité zármutkem projít, jít mu naproti, ale stejnak mě překvapilo a dostalo, jak moc a jak dlouho to bolí.
I když se to možná nezdá, jsme v kontaktu s netušenými zdroji, hlavně ve chvílích, když jsme na dně. Nemusíme být obětí, může se to stát naší životní výzvou. Ale potřebujeme i pomoc z okolí a sdílet to, co prožíváme. Je zbytečné, aby se k té bolesti přidávalo ještě odcizení...

Moc vám děkuji, že Průvodci po ztrátě miminka pomáháte na svět! Vaše odezva mě neuvěřitelně nakopla : )

Jak vše probíhá dál, vám budu psát skrze novinky a na webu www.ztratamiminka.cz

Pokud se mě chcete něco zeptat nebo mi něco sdělit, pište na lenka@blazejova.cz

Zůstáváme v kontaktu skrz Startovač...

A kdybyste novinky nechtěli dostávat, skrz Startovač se můžete odhlásit z odběru.

Lenka

Zapalme svíčku v neděli 9. 12. po celé ČR
12/7/2018

Zapalme svíčku v neděli 9. 12. po celé ČR

Už tuto neděli 9. 12. pořádá Dlouhá cesta, z.s. Zapalme svíčku na světový den památky zesnulých dětí. Možná se potkáme...

Seznam míst po celé republice, kde je možné se připojit, najdete tady: http://www.dlouhacesta.cz/zapalme-svicku/.

Zapalme svíčku

V médiích často slyšíme o tragédiích a nemocech, které potkávají děti a mladé lidi. Všichni se shodují na tom, že nejbolestivěji tyto ztráty zasahují pozůstalé rodiče. Jsou zde ale i další příbuzní, jsou zde také spolužáci, kamarádi, sousedé, kterých se ztráty rovněž bolestně dotýkají. Po dětech, které předčasně odešly, zůstává prázdné místo v rodinách, ve třídách, v zaměstnání, v sousedství…

Mít děti není samozřejmost.
V běhu všedních radostí a starostí si to často neuvědomujeme.

Zastavme se na chvíli.
Zapalme svíčku a uctěme památku všech dětí a mladých lidí,
kteří odešli z tohoto světa dříve, než stačili dospět a zestárnout… 

Druhá neděle v prosinci je světovým dnem památky zesnulých dětí. Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě, konají se otevřená setkání rodin, přátel a veřejnosti. Svíčky se zapalují obvykle v 19 hodin místního času a.tvoří tak virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.

Zapalme svíčku našim zesnulým dětem společně v neděli 9. prosince 2018.
Letos to bude s Dlouhou cestou již po.osmé.
..

 

Terka děkuje : )
12/5/2018

Terka děkuje : )

Milí přátelé, Terka vám moc děkuje, že jste se jí ozvali. Díky za pomoc, že už se nebude tak cítit sama. Mám velkou radost, že to takhle krásně zafungovalo : ) Kdyby chtěl někdo další z vás propojit s dalšími lidmi z okolí, napište mi... Jsem ráda, že si můžeme takhle pomáhat : )))

A tady je skladba od Philla Glasse, při které to tak vše vznikalo...

Sbírka se už chýlí ke konci, zbývají už jen 4 dny (do pondělka 10.12. do 10 h).
Budu vám vděčná ještě za sdílení, šíření.
Mému miminku je možné sdílet na Facebooku:https://www.facebook.com/lenka.blazejova.9/videos/2199933113585416/
Nebo na Instagramu:
https://www.instagram.com/p/Bq-pKV3HE9X/

Krásný večer, Lenka

Terka hledá na severu Čech spřízněné duše
12/1/2018

Terka hledá na severu Čech spřízněné duše

Moje kamarádka Terka přišla letos na jaře o miminko, je z Rumburka a ráda by si popovídala s nějakými spřízněnými dušemi, ideálně ze severu, co mají podobnou zkušenost. Kdyžtak se mi ozvěte na mail lenka@blazejova.cz a já jí to předám. Asi všichni známe tu osamělost, když nejde s okolím naši zkušenost sdílet... Díky a krásný Advent : ) Lenka

Už se vybralo přes 300 %!
11/28/2018

Už se vybralo přes 300 %!

Děkuji z celého srdce vám všem!!!

Milé ženy a muži, milí přátelé, známí i neznámí,
chtěla jsem vám opravdu moc poděkovat, že s vaší obroskou pomocí může sešit Mému miminku spatřit světlo světa : ) Když jsem tenhle projekt zveřejnila, zvolila jsem nejnižší možnou částku, aby se projekt mohl aspoň pomalu rozběhnout. Myslela jsem si, že se cílová částka horko těžko vybere. Tou obrovskou podporou jste mi vyrazili dech! Musím říct, že se mi život tímhle obrátil vzhůru nohama. Díky vaší obrovské podpoře se mu můžu naplno věnovat a usilovat, aby se rozšířil, co nejvíce.
Minulý týden jsem ho poslala korektorce, teď vybírám tiskárnu, kde se bude průvodce během ledna tisknout...
Pokud byste chtěli, doporučuji skvělou knížku Neházej mimčo do žita (Jak se vzpamatovat, když si to miminko rozmyslí a nenarodí se) od Kateřiny Horázné, vydalo ji nakladatelství Malvern.
Je strhující, ale zároveň psaná s lehkostí a humorem. Pozor, když začnete číst, nebudete moct přestat : ) A možná se vůbec nevyspíte, tak jako já...
https://www.kosmas.cz/knihy/176265/nehazej-mimco-do-zita/

V souvislosti s tímhle projektem se mi dějí zváštní náhody typu, že si s někým neznámým píšu mailem nebo na FB a pak se druhý den "náhodou" potkáme.
Ale s autorkou knihy Neházej mimčo do žita, to bylo nejzvláštnější. Napsala ji totiž pod pseudonymem, já to nevěděla, chtěla jsem s ní konzultovat můj projekt. Ona mě jednoznačně podpořila, ať do toho jdu, že už napsala na tohle téma knihu a že jsme si před pár lety anonymně psaly přes web ztratamiminka.cz! A ještě navíc lidi z nakladatelství Malvern znám : )

Děkuji vám všem!!! Zachovejte Mému miminku přízeň, blížíme se do finále...

Lenka

Léčivé slzy - dokument o představení Budu všude kolem tebe
11/23/2018

Léčivé slzy - dokument o představení Budu všude kolem tebe

Dokument o nádherném divadelním představení Budu všude kolem tebe - dnes v pátek od 19:30 v Divadle Kampa.

Milí přátelé, moc vám děkuji za podporu Mému miminku! Velmi si toho vážím : ) 10 % výtěžku věnuji na projekt Prázdná kolébka Dlouhé cesty z.s. Tento úžasný spolek stojí i za představéním Budu všude kolem tebe.
Když budete mít chuť, na tohle představení zajděte, bude ještě v prosinci a na jaře asi derniéra.
Nebojte se na to jít, není to jen o smrti, ale hlavně o tajemství života. Z představení neodcházíte zdeptaní, ale dojatí, s jakou lehkostí dokážou o tak těžkém tématu tyto obdivuhodné ženy hrát.
https://www.divadlokampa.cz/…/budu-vsude-kolem-tebe-2018-11…
Představení vzniklo také díky Iveta Dušková a Dlouhá cesta, z.s.

Lenka

Příručka „Ztráta miminka v prvním trimestru těhotenství“
11/16/2018

Příručka „Ztráta miminka v prvním trimestru těhotenství“

Na webu www.bylotu-nenitu.cz je možné si stáhnout příručku zdarma. Má pomoci k svobodnému a informovanému rozhodnutí.

Když jsem zveřejnila projekt Průvodce po ztrátě miminka na Startovači (je možné ho podpořit ještě 23 dnů), ozvalo se mi spousta úžasných žen (i mužů: ), které tento projekt podpořily. Moc děkuji!!!
Jedna z nich je Eliška Vlasta Kupšovská, odvážná žena, která přeložila britskou příručku „Ztráta miminka v prvním trimestru těhotenství“ a vytvořila web www.bylotu-nenitu.cz, kde je příručka KE STAŽENÍ ZDARMA. Má podpořit ženy v informovaném rozhodnutí jakou cestou se vydat. Jde o to, aby žena v tak náročné chvíli měla dostupný zdroj informací, kterých se často nedostává.

„Jedna věc, kterou všechny tyto metody mají společné, je, že všechno to jsou nešťastné zkušenosti, které se musí odžít. Ale pokud máte pocit, že máte správné informace, pak alespoň máte určitou kontrolu nad situací, o které jste mohla mít pocit, že je nad vaše síly.“
„Existuje více způsobů, jak lze projít ztrátou miminka v prvním trimestru. Každý způsob má svá pro a proti. Ale dobrá zpráva je, že všechny mají srovnatelně nízká rizika a vaše šance mít v budoucnu zdravé těhotenství jsou také srovnatelně vysoké, ať už si zvolíte jakýkoliv z nich."

Eliška píše: "Co teď bude?" napadlo mne v červenci letošního roku, když mi gynekoložka potvrdila mou předtuchu, že miminko, na které jsme se těšili, mne opouští, protože se přestalo vyvíjet.Bylo to velmi těžké, ale přesto mne potkalo pár šťastných náhod. Pár měsíců před ztrátou miminka jsem dělala korekturu článku Kristiny NZ ohledně přirozeného potratu. Věděla jsem, že projít si tím přítomně a sama je moje cesta a článek jsem si doma ihned znovu vyhledala. Moje gynekoložka mne v podpořila v tom, aby miminko odešlo samo a doma. Za její lékařskou péči a konzultace jsem ji vděčná. Doma se mi pak narodilo maličké miminko a všechno bylo v pořádku. Vím, že mne tato zkušenost nepotkala náhodou. Rozhodla jsem se, že chci způsobům, jak může dopadnout ztráta miminka rozumět víc a vyhledala jsem komunitu žen, které toto téma také zajímá. Spousta žen bývá svým gynekologem rutinně odeslána na chirurgický zákrok bez informací a možnosti volby. Potkávají se s úplně stejným zastrašováním, nekompletními informacemi, neprofesionalitou, jako u porodů... Zdravé ženy umí rodit děti a také je umí potrácet. Věřte jim. Věřte si. A tak mi v e-mailové schránce přistála příručka Miscarriage Management britské asociace Miscarriage Association ohledně způsobů průběhu a dokončení ztráty miminka v prvním trimestru.Příručku jsem přeložila do češtiny. Překlad jsem konzultovala s porodními asistentkami, gynekoložkou a anesteziologem, aby byla přizpůsobena českému prostředí. Děkuji několika kamarádkám, že si ji přečetly, ještě než ji dneska předkládám veřejnosti ke stažení, k přečtení a darem.

Najdete ji ve webové podobě: http://www.bylotu-nenitu.cz (pododdíl Jaké mám možnosti?), kde je také ke stažení v pdf (https://1url.cz/@priruckaBTNT).V příručce je věnován dostatek pozornosti jak přirozenému potratu, tak způsobům, jak potrat urychlit léky či operativně, bez protěžování té které varianty."Co teď bude?" je na rozhodnutí každé ženy a je to její #svobodnavolba. Děkuji za sdílení.
https://www.facebook.com/eliskacz/posts/10218520748108795

Neuvěřitelné se stává skutkem
11/7/2018

Neuvěřitelné se stává skutkem

Milí přátelé, známí i neznámí, blízcí i vzdálení, dojetí z vaší podpory stále trvá. Už se vybral víc než dvojnásobek cílové částky, 220 %! Přispělo vás už 196! A sbírka bude trvat ještě 27 dnů!

Děkuji vám za důvěru vloženou v tento projekt. Vážím si podpory žen i mužů.

Když se podaří vybrat ještě více, budu moct vytisknout více kusů, zaplatit jazykové korektury, distribuci, předělání webu, na kterém bude možné Mému miminku stáhnout nebo koupit. A ještě vytvořit a vytisknout letáky do gynekologických ordinací a porodnic.

Rozhodla jsme se taky, že chci dát 10 % jako DAR PRÁZDNÉ KOLÉBCE, projektu Dlouhé cesty, z.s.

Zachovejte, prosím, projektu Mému miminku přízeň a šiřte ho dál... Díky!

A tady posílám odkaz na hluboký a dojemný příběh odvážné a tvořivé Lusi a jejího synáčka Luchiho. A děkuji Lusi za podporu!

https://janitaurbanova.cz/zivot-je-ohromny-zazrak-a-dar-bez-ohledu-na-to-jak-dlouho-trva/?fbclid=IwAR3PsZlQkS4EE5zeplkZLCzcPKuecRyWAtshRo990dqLFM096g7BNUf_hcU

Děkuji všem!!!
11/1/2018

Děkuji všem!!!

Děkuji všem!!!

Milí... Pláču dojetím... a zapaluji svíčky...
Chtěla jsem vám všem poděkovat ráno, když cílová částka byla na 50%, ale teď už je na 118!!!!!! A přispělo 102 z vás! Z celého srdce vám všem děkuju!!! Moc si vážím i podpory mužů!
Děkuju vám všem, známým i neznámým...
Děkuju svým dětem, živým i andělským...
Děkuju svým předkům...
Děkuju Životu i Smrti, které často chodí pospolu.
Myslím, že jsem v posledních pár dnech byla svědkem ZÁZRAKU. V pondělí jsem ještě vůbec netušila jaká lavina se spustí. Pro mě jako spíš introverta a nesíťového člověka to byla opravdu výzva se takhle zviditelnit a rozjet kampaň. Vůbec jsem netušila do čeho jdu, jestli tímhle těžkým a opomíjeným tématem spíš neodradím. Tohle jsem fakt nečekala!!! Ale cítila jsem, že to mám a musím udělat, kvůli nám a všem našim dětem.
Vzpomeňme si teď o dušičkách na všechny, kdo s námi byli jen na chvíli nebo i delší čas... Netušila jsem, že listopad může být tak nádherný. Posílám vám moji oblíbenou skladbu November, při které to taky všechno vznikalo.

3. den už je vybráno 40%!
10/30/2018

3. den už je vybráno 40%!

Milé startérky a startéři, opravdu vám z celého srdce děkuji za tak velkou podporu. Věřím, že se podaří celou částku vybrat a já vám budu moct poslat vytištěného průvodce či jinou odměnu. Díky, že pomáháte tomuhle projektu. Ještě jednou moc díky. Lenka

1. den vybráno 10%!
10/30/2018

1. den vybráno 10%!

Milé ženy, milí přátelé, chtěla bych vám z celého srdce poděkovat za podporu! Mám velkou radost, že se za 1. den podařilo vybrat hned 10%! Ale je potřeba vytrvat a dát o průvodci vědět i dál do světa, dalším lidem, které by mohl zajímat a pomoct jim. Budu vám vděčná, když to budete sdílet přes sítě i maily. Jestli chcete ode mě vzorový mail, napište mi na: lenka@blazejova.cz Prosím, zachovejte tomuto projektu přízeň. Ať může spatřit světlo světa. POMOZME PRŮVODCI PO ZTRÁTĚ MIMINKA NA SVĚT... Moc díky! Lenka

Den D, hodina H
10/29/2018

Den D, hodina H

Milí přátelé, právě odstartoval projekt Mému miminku a já se spolu s ním ocitla na oběžné dráze nejrůznějších pocitů. Od radosti z vaší podpory na FB po nervozitu a obavy, jak to dopadne. Držte mi, prosím, palce. Budu vděčná za vaši podporu a sdílení lidem, kterým by průvodce mohl pomoct. Moc díky. Lenka

Milí přátelé, právě odstartoval projekt Mému miminku a já se spolu s ním ocitla na oběžné dráze nejrůznějších pocitů. Od radosti z vaší podpory na FB po nervozitu a obavy, jak to dopadne. Držte mi, prosím, palce. Budu vděčná za vaši podporu a sdílení lidem, kterým by průvodce mohl pomoct. Moc díky. Lenka

ReachedCZK 105,482(352%)

352%
CZK 30,000requested
289contributors
Contribute

project authorLenka Blažejová

Rewards

CZK 100Rád(a) přispěji jen tak

Možnost přispět libovolnou částkou jen tak, protože fandíte tomuhle projektu. Moc díky!

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1503 druhy knižní záložky s citátem a ilustrací

Obdržíte 3 ks originálních ilustrovaných záložek s citátem. Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Mému miminku - elektronická verze

Emailem obdržíte elektronickou verzi průvodce v PDF.

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 280MÉMU MIMINKU - tištěná verze

Obdržíte tištěný sešit, kam budete moct psát, kreslit, omalovávat. Nebo jej můžete darovat někomu blízkému, komu by mohl třeba pomoci. Díky vám průvodce Mému minku spatří světlo světa. Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350MÉMU MIMINKU - tištěná verze s věnováním

Dostanete tištěný sešit s věnováním. Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 380MÉMU MIMINKU - tištěná verze + knižní záložky

Pošlu vám tištěný sešit a 3 ks originálních ilustrovaných záložek s citátem. Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Ilustrace v rámu + tištěný průvodce

Obdržíte vytištěnou ilustraci v rámečku A4 a tištěného průvodce Mému miminku. Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: February 2019

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 1,3005 ks tištěného průvodce MÉMU MIMINKU

Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Vzpomínkový list

Vytvořím pro vás a dám vytisknout vzpomínkový list A4 se jménem vašeho děťátka. Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: January 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Osobní setkání + tištěný průvodce s věnováním

Ráda se s vámi osobně setkám a povyprávím svůj příběh a sdělím, co mi pomohlo. Ráda si vyslechnu i váš příběh, pokud si budete přát. Zároveň vám daruji průvodce s osobním věnováním, až bude vytištěný.

Expected delivery of the reward: April 2019

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 2,50010 ks tištěného průvodce MÉMU MIMINKU

Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Sponzorství + tištěný průvodce s věnováním

Vaše logo, jméno či odkaz na web může být na vnitřní straně obálky. A obdržíte ode mě sešit s osobním věnováním. Díky vám průvodce spatří světlo světa a pomůže dalším lidem. Odměna je včetně poštovného.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,00020 ks tištěného průvodce MÉMU MIMINKU

Odměna je včetně poštovného v ČR.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable