vizualizace-16-9_text.jpg

Knížka bajek Zvěřinec pana Ezopa Knihy

Staletími prověřené bajky u Vás doma... Podpořte nezávislé umění a objednejte si bohatě ilustrovanou knihu s laskavým vyprávěním pro dnešního čtenáře!

Zvěřinec bude, ALE...
12/2/2022

Zvěřinec bude, ALE...

... trvá to všechno déle než jsme čekali a ještě k tomu nestíháme... :(

Vážení a milí podporovatelé naší knihy,

jak už jsme psali v minulé aktualizaci, kniha nabrala nečekané zpoždění. Když jsem v srpnu psal naší korektorce Regině, jak ji mám uvést v tiráži, divila se, jak rychle nám to jde... Inu, ukázalo se, že její údiv byl zcela na místě.
Jak asi víte, je to naše první kniha, a tedy jsme se vrhli do vod pro nás neznámých, a ač jsme do nich skočili po hlavě, stále ještě se v nich učíme plavat...

První komplikace se objevily už v létě, kdy jsme nechali udělat kontrolní nátisk a zjistili jsme, že barvy nevypadají úplně tak, jak by měly. Tak jsme se vrhli obrázek po obrázku (a že jich není málo) do barevných korekcí... Toto se nám protáhlo až do září, a též jsme během tohoto procesu objevili pár dalších chyb i záležitostí v textu, které jsme chtěli ještě trošku upravit a přepsat, aby vyznění bylo jasnější a bajky ještě milejší. Do toho jsme znovu zapojovali nově nabyté poznatky, které jsme získali díky naší milé paní psycholožce, a... No, nebudu to dlouze rozepisovat, jednoduše jsme se rozhodli, že bajkám prospěje, když je trošku "přeoráme", aby byly jasnější, čistší a "úrodnější", tedy aby působily ještě lépe na cílového čtenáře/posluchače. Tím se nám samozřejmě rozhodilo celé uspořádání textu v knize a s ním i pozice obrázků, které bylo potřeba znova ručně porovnat. K tomu jsme také objevili prázdné stránky a chtěli jsme, aby žádná dvojstrana nebyla bez obrázku. Takže další projekty, návrhy a malování.

Jenže... Celé to mělo být hotové v létě, což nám hrubě nevyšlo. A v září už výtvarník Kuba zase pracoval na výpravě pro příbramské Divadlo A. Dvořáka, kde byl oproti očekávání nucen se zhostit role nejen výtvarníka, ale také dílenského pracovníka, což jeho čas vyplnilo docela a na knihu najednou nezbýval prostor. Tohle pracovní přepětí pochopitelně hned po premiéře odstonal a na další dva týdny ulehl s nějakým, jak se říká, "moribundem". Někdy v první polovině října se dal dohromady a usedl k malování, když jsme zjistili, že nemáme herečku na adventní sezónu a je potřeba začít s konkurzy. Vypsal jsem inzerát a začal komunikovat, ale Kuba, jakožto režisér našich inscenací, musel být u výběrových pohovorů také přítomen. Takže zase odklady a posuny...
A najednou byl listopad, museli jsme zkoušet a chystat nové vánoční představení, abychom ho v prosinci mohli uvést. Do toho s novou herečkou přezkoušet naše již existující vánoční představení a čas běžel a my si připadali jako ta želva v závodě se zajícem. V mezičasech jsme se snažili s rozpracovanou knihou pohnout, ale posouvali jsme se sotva kroky mravenčími. Doufali jsme, že jako ta poctivá želva, stačí vytrvat a nepřestat, ale ani to nestačilo. V polovině listopadu se nám naše divadelní auto rozhodlo napodobit chrobáčí kuličku a lidově řečeno se... vysypalo. Takže, abychom se náhodou nezačali nudit, jsme ještě začali objíždět servisy, které nás jeden za druhým odmítaly a oprava vlastně dodnes není kompletní...

I přišel konec listopadu. S nadějí, že knihu dokončíme mezi adventním blázincem, kdy sice hrajeme denně, ale pár hodin bychom každý den najít mohli, jsme se pustili do knihy nanovo. Celou dobu jsme chtěli, aby kniha byla hotová, když už nevyšel konec léta, tedy alespoň do Vánoc. Krónós je ale neúprosný bůh a času nám nedopřává. Mimoto, po dvou představeních a sedmi hodinách řízení už Kubovi zkrátka nezbývá vůbec žádná síla...
Proto vám všem, našim milým předobjednatelům a podpůrcům, musíme s politováním a velmi těžkým srdcem oznámit, že to do Vánoc prostě nemáme kdy stihnout. Tiskárny navíc nemají kapacitu (všude jedou PFka a kalendáře), takže i kdybychom to nějakým zázrakem dokončili před Vánoci, nestihne se to vytisknout. Proto kniha nakonec vyjde až po Novém roce.

Velice se vám všem omlouváme a snažíme se vymyslet nějaké náhradní řešení, abyste nevyšli na Vánoce úplně s prázdnou. Chystáme něco menšího a rychlejšího, ale vzhledem k vytíženosti tiskáren se neodvažujeme nic slíbit. Nicméně rádi bychom Vám nějakou kompenzaci nabídli, a tak, budou-li nám bohové tentokát alespoň trochu nakloněni, dostanete od nás alespoň malé vánoční překvapení...

Jsme si vědomi našeho závazku vůči vám všem a rozhodně jej nebereme na lehkou váhu. Naopak, vědomí, že jsme to nezvládli dodat včas, nás velice tíží a opravdu jsme se do poslední chvíle snažili, aby to bylo... Jsme vám moc vděční za důvěru, kterou jste v nás vložili a doufáme, že ji nezklameme.

Děkujeme za vaši přízeň a za pochopení a ještě jednou se vám všem, a především všem zvídavým dětem, hluboce omlouváme.

S přáním krásných svátků a nadějí do nadcházejícího roku

Matěj Kroupa, autor

ReachedCZK 208,760(104%)

104%
CZK 200,000requested
93contributors
Contribute

project authorDivadlo NAVĚTVI

Rewards

CZK 200Dobrý pocit

Podpořím vznik knížky a bude mě hřát dobrý pocit. :-)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Bez obalu

Chci jeden výtisk knihy, ale chci šetřit materiál i planetu, a proto si ji vyzvednu osobně - buď na představení nebo dle dohody. ! Tato odměna NEZAHRNUJE poštovné ani balné, ani přednostní doručení! Jde jen o samotný výtisk (samozřejmě s nálepkami :).

Expected delivery of the reward: September 2022

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 390Knížka Zvěřinec pana Ezopa

Omezený počet výtisků za zvýhodněnou cenu. Kdo bude mezi deseti nejrychlejšími šťastlivci? :-)

Expected delivery of the reward: August 2022

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 450POMOZTE DĚTEM!

Nemám kolem sebe žádné čtenáře, ani pro sebe knížku nevyužiju, ale chci podpořit vydání a přispět na dobrou věc. Proto věnuji výtisk jednomu znevýhodněnému dítěti prostřednictvím sbírky POMOZTE DĚTEM.

Expected delivery of the reward: August 2022

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 490Knížka Zvěřinec pana Ezopa

Těším se na knížku, podpořím její vydání a dostanu jeden výtisk - a to dokonce dřív než bude k dispozici ve volném prodeji.

Expected delivery of the reward: August 2022

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Knížka s podpisem autorů

Těším se na vydání a chci jeden výtisk podepsaný autory knížky, a dřív než ostatní! Je možné dostat i věnování (napíšu si o něj do poznámky).

Expected delivery of the reward: August 2022

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Knížka, pohled a záložka

Těším se na vydání a chci knížku, pohlednici s omalovánkou i originální záložku.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Knížka pro mě + knížka pro Kuře

Chci moc podpořit projekt a ještě udělat radost potřebným. Jednu knížku objednávám pro sebe a druhou pro znevýhodněné dítě prostřednictvím sbírky POMOZTE DĚTEM.

Expected delivery of the reward: August 2022

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Výlet za zvířátky s autory

Podpořím vydání a společně vyrazíme do Zoo v dojezdové vzdálenosti, kterou si projdeme spolu s autory knížky. Dostaneme od nich 2 vstupenky a také knížku, kterou nám na místě podepíšou, dvě podepsané záložky a dárkový certifikát. V zoo se vyfotíme, zastavíme se u zvířátek, která v knížce vystupují a společně si o nich popovídáme...

Expected delivery of the reward: September 2022

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 3,000Originál malá ilustrace z knížky

Moc se mi líbí ilustrace, a proto chci přímo jeden originál akvarelu od Jakuba Barana. Obraz dostanu klipatrovém rámečku s podpisem autora a písemným poděkováním.

Expected delivery of the reward: July 2022

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 5,000Deset výtisků

Chci podpořit zakoupením 10 výtisků knížky. K tomu dostanu 5 originálních záložek s motivy z knížky. Tento balíček je možné i věnovat (např. dětskému domovu, nemocnici apod.).

Expected delivery of the reward: August 2022

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 20,000Sponzor knížky

Dostanu 10 výtisků knížky a bude mi věnována jedna barevná stránka v knížce. Její podobu můžu konzultovat s tvůrci (je možné uvést logo, webovky, základní informace...).

Expected delivery of the reward: August 2022

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 50,000Mecenáš

Mecenáš je někdo, kdo nezištně porporuje kulturu a umění. Tato odměna je pro někoho, kdo nemá hluboko do kapsy a přitom neztratil dobré srdce. ❤️

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200,000Donátor knihy

Všechno! Zaplatím to všechno! Individuálně domluvíme detaily a možnosti poděkování za tento velký příspěvek.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable