kampan.jpg

Jak na iMovie s Honzou Březinou Knihy

Naučím vás nebát se střihu videa na počítači! V iMovie zvládne střih opravdu každý, jednoduše a rychle.

Jak na iMovie s Honzou Březinou

ReachedCZK 201,140(201%)

201%
CZK 100,000requested
477contributors
ContributeRewards

Ahoj,

jmenuju se Honza, jsem profesionální fotograf, video tvůrce, certifikovaný trenér Applu a také milovník minimalismu. A protože na řadu svých video projektů využívám aplikaci iMovie, chci vás v ní naučit stříhat vaše videa snadno, rychle a zábavně bez ohledu na to, zda jde o rodinné vzpomínky nebo třeba produktovou prezentaci.

Apple fanoušci mě mohou znát pod přezdívkou @Alisczech. Nebo možná znáte projekty, na kterých jsem se podílel či podílím, jako MujMac, 4Foto.cz, Digit, Macforum, Ilumio nebo iPure

Po nečekaně obrovském úspěchu mého projektu Jak na Apple Fotky jsem se rozhodl pro vás připravil pokračování. Volba tak zcela logicky po fotografiích padla na střih videa. iMovie byla jediná a jasná volba. Za posledních 8 let jsem naučil stříhat videa v iMovie doslova stovky lidí, vedl desítky workshopů a sám zpracoval nepočítaně projektů pro sebe i klienty. Všechny svoje zkušenosti a postřehy bych rád vložil do eknihy, audio knihy a video kurzu. 

S vaší pomocí chci ještě do konce roku dokončit celý projekt a ukázat vám, že není důvod se obávat zpracování videa v iMovie!

 

Proč podpořit právě teď na Startovači?

Děkujeme vás za úžasnou podporu. Cílovou částku jsme vybrali během prvních 2 dnů, což je prostě ÚŽASNÉ ? Přestože už máme vybrano, má smysl se do kampaně i nyní zapojit. Proč? Nejen že získáte skvělý studijní materiál, máme pro vás nové mety:

150% cílové částky = uspořádám 3 bezplatné on-line video poradny, ve kterých vám budu radit s nejen s iMovie! ?
200% cílové částky = natočím v lednu speciální video kurz iMovie na iPhonu a iPadu a všichni podporovatelé jej dostanou zdarma" 

 

Proč tak málo lidí stříhá videa?

Položili jste si někdy otázku, proč je tak těžké vyrobit poutavé video a o mnoho snazší udělat jednu dobrou fotografii? Ve fotografii v zásadě stačí pro dobrý snímek dostatek trpělivosti. Když budete dost dlouho fotit, jednou budete náhodou ve správný čas na správném místě a automatika fotoaparátu trefí správné nastavení.

V případě videa to tak není. Čím víc budete natáčet, tím víc budete mít materiálu, který je potřeba zpracovat a vy budete bezradnější. Dokud se nenaučíte být aspoň trochu scénaristou, kameramanem, střihačem a režisérem, poutavé video prostě neuděláte. Naštěstí to nemusí být tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Stačí základní znalosti a volba správných nástrojů.

Logo iMovie

Proč zrovna iMovie?

Aplikaci iMovie dostanete zdarma ke každému počítači, tabletu a telefonu od Applu. Je v češtině a z mé zkušenosti je nejpřehlednější a nejlépe použitelnou ze všech dostupných aplikací, pokud se nechcete věnovat střihu videa profesionálně.

Ukáži vám, že když zvolíte tu nejsnazší cestu, jste schopni první opravdu poutavé a profesionálně působící video vyrobit během půl hodiny. Nepřeháním, iMovie má v sobě připravené šablony díky kterým se dá opravdu velice rychle připravit krátké video, které zaujme.

Samozřejmě si ukážeme, popíšeme a vysvětlíme i pokročilejší nástroje, které dají větší prostor vaší kreativitě. Přesto jsem si jist, že jejich používání zvládnou i úplní začátečníci.

 

Co v najdete v ebooku a audio knize

V první části si ukážeme tu nejjednodušší a nejrychlejší cestu zpracování videí v iMovie. Rád bych vám vysvětlil, že i video jde stříhat jednoduše, rychle a zábavně.

V další části si podrobně vysvětlíme všechny funkce a možnosti, které v oblasti zpracování videí iMovie nabízí. Vysvětlíme si, k čemu je dobré iMovie na iPhonu a iPadu. Většinu knihy pak zaměříme na iMovie na Macu, které má mnohem víc funkcí a možností..

Protože práce s videem je komplexní, připravené jsou i kapitoly s tipy, jak natáčet, jaké příslušenství používat, jak videa exportovat a samozřejmě prezentovat.

 Na více jak 200 stranách bohatě ilustrovaných pro snazší orientaci v aplikaci najdete praktické postupy, tipy, triky a hlavně moje doporučení, jak postupovat. Kniha bude k dispozici ve formátech ePUB, PDF a Mobi.

V knize najdete následující kapitoly Spolu to dokážeme, Jde to snadno, Vše začíná už při natáčení, Knihovna, Hrubý střih, Hudba a zvuk, Úpravy videa, Jdeme do finále, Něco extra na závěr.

Chcete vědět, jak kniha bude vypadat? Stáhněte si ukázku z knihy Jak na Apple Fotky.

 

Video kurz

Video kurz je jiný než elektronická a audio kniha. Jeho cílem není ukázat každou jednotlivou funkci, ale prakticky krok za krokem předvést typický střih video projektu. Ve 12 samostaných videích si ukážeme celý postup. Od natáčení, přes import, organizaci materiálu, konstrukci příběhu, hrubý stříh až po efekty a doladění visuální podoby celého videa. Plánovaný rozsah video kurzu je cca 2 hodiny a těšit se můžete na praktický postup bez zbytečné omáčky, odbočování a komplikací.

Jak bude vypadat výukové video se můžete podívat v ukázce z video kurzu Jak na Apple Fotky.

video kurz

V jakém stavu je projekt právě teď

Celý projekt stojí na dlouhých letech mé zkušenosti jak se střihem videa v iMovie, tak s vedením kurzů a workshopů zaměřených na toto téma. Takže osnovu mám hotovou již dlouho. Intenzivně jsem začal připravovat texty a podklady o prázdninách a protože přišel druhý lockdown, pracuji nyní na projektu už prakticky na plný úvazek.

Video kurz již máme roztočený a bude hotový se skončením této kampaně.

Texty pro elektronickou knihu jsou aktuálně hotové ze 70 % a jejich dokončení plánuji do konce listopadu 2020.

Následovat bude její načtení do podoby audio knihy.

 

Časový harmonogram

30. 10. - 30. 11. 2020 kampaň na Startovači

1. 12. 2020 vydání video kurzu

24. 12. 2020 vydání elektronické knihy

31. 12. 2020 vydání audio knihy

 

Právě teď

Knihu o iMovie nosím v hlavě už roky a pořád nebyl čas ji dokončit. Proč jsem se rozhodl právě teď to změnit? Prvním důvodem byl úžasný ohlas na projekt Jak na Apple Fotky, který jsem dokončil na jaře. V tomto okamžiku si jej pořídilo skoro 2000 lidí a dostal jsem bez přehánění stovky velmi pozitivních ohlasů. Kurzy a workshopy dělám moc rád, baví mě a interakce lektora a žáka je přínosem pro obě strany. Ale mít po ruce knihu a video kurz, kdykoli je potřebujete, je k nezaplacení.

Druhým důvodem je samozřejmě CoVID. Epidemie zcela zásadním způsobem omezila či znemožnila většinu aktivit kterým se věnuji a já nechtěl sedět se založenými rukama v klíně. První lockdown přinesl knihu o Apple Fotkách. Druhý lockdown chci využít na dokončení knihy o iMovie.

Navíc jsem se rozhodl zapojit celou rodinu :). Týna má opět na starosti ilustrace, které dávají knize její jedinečný charakter. Moje milovaná žena Irma má na starosti nejen marketing, ale i korektury a hlavně mi pomáhá zpětnou vazbou co se týče srozumitelnosti výkladu. 

 

Příklady táhnou

Na 200+ stranách jsem pro vás nachystal spoustu obrazových příkladů a ukázek. Naučíte se importovat, třídit, zpracovávat videa na pár kliknutí, a přitom se neztratíte v textu. Provedu vás celým procesem od A do Z. Zapomeňte na hodiny strávené řešením problémů s různými aplikacemi, které padají nebo neběží spolehlivě a rychle na vašem počítači. V iMove můžete v klidu a zábavně zpracovat všechny své video projekty.

ReachedCZK 201,140(201%)

201%
CZK 100,000requested
477contributors
Contribute

Rewards

CZK 89Kafe u Starbucks

Proč 89 Kč? Není žádným tajemstvím, že jsem milovníkem kávy od Starbucks. A tak číslovka 89 pro mě znamená jedno latte, kterým si mohu zpříjemnit den strávený za klávesnicí přípravou knihy. I drobnosti mohou udělat den hezčí. Na vás za tento příspěvek čeká poděkování v knize a dobrý pocit, že jste podpořili projekt, který je potřeba.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 129Celý svět ve tvém mobilu

Když člověk pracuje na videu, občas potřebuje pěkné, neokoukané pozadí pod titulek, na úvod, závěr nebo třeba do přechodu. Vybral jsem 100 fotografií, které vám nabízím v plném 4K rozlišení jako pozadí pro vaše videa. Najdete zde vše, od slavných míst až po abstraktní materiály.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 145Video kurz pro rychlíky

Prvních 50 z vás může získat samostatný video kurz za polovic. 12 lekcí, 2 hodiny výuky a celý proces zpracování videa v iMovie v praxi.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 210eKniha pro rychlíky

Kdo rychle dává, dvakrát dává. Pro nejrychlejší z vás tady mám speciální nabídku! Elektronickou knihu můžete mít za polovinu toho, co bude stát po vydání! To je časově limitovaná nabídka pro prvních 50, co se neodmítá.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 210Audio kniha pro rychlíky

Dáváte přednost poslechu audio knih? Prvním padesát z vás, kteří si vyberou tuto odměnu nabízím audio knihu s 50% slevou.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 43/50

Reward unavailable

CZK 250Dva video kurzy za cenu jednoho

Apple Fotky a iMovie v jednom balíčku dvou video kurzů. Celkem 25 kapitol a přes 4 hodiny výuky za poloviční cenu. To je férová nabídka.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 294eKniha

Elektronická kniha nabídne přes 200 stran praktických informací, tipů, triků a postupů. Když si jí objednáte nyní zde na Startovači, ušetříte 30%!

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3453 v 1 pro rychlíky

Kompletní combo - elektronická kniha, audio kniha a video kurz budou dohromady stát skvělých 690 Kč. pokud mě podpoříte teď, můžete polovinu ušetřit a získat kompletní balíček.

Number of available rewards: 0/100

Reward unavailable

CZK 420Dvě knihy za cenu jedné

Nemáte ještě elektronickou knihu Jak na Apple fotky? Nevadí, prvním 50 z vás nabízím dvě elektronické knihy za cenu jedné. Naučím vás pracovat s Apple Fotkami a iMovie najednou

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 0/50

Reward unavailable

CZK 4843 v 1

Kompletní combo - elektronická kniha, audio kniha a video kurz budou dohromady stát skvělých 690 Kč. pokud mě podpoříte teď, můžete třetinu ušetřit a získat kompletní balíček.

Expected delivery of the reward: December 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 690Limitovaná edice eKnihy

Chcete podpořit mojí práci, ocenit to co roky dělám pro Apple komunitu a zároveň získat unikátní sběratelský kousek? Pouze 42 z vás může objednat limitovanou číslovanou edici ekektronické knihy s věnováním a mým podpisem.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 36/42

Reward unavailable

CZK 990Limitovaná edice 3 v 1

Elektronická kniha v limitované edici s věnováním a podpisem, audio kniha a video kurz v jednom. To je balíček pro fajnšmekry, kteří chtějí nejen ovládnout iMovie, ale i podpořit mojí tvorbu.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 19/42

Reward unavailable

CZK 1,490Z očí do očí

Chcete něco navíc? K balíčku eknihy, audio knihy a video kurzu vám přidám ještě 2 hodiny individuální on-line konzultace. Takže budete mít nejen studijní materiál, ale i možnost konzultovat případné nejasnosti či individuální potřeby.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 5/10

Reward unavailable

CZK 1,990iMovie naplno + unikátní dárek

Blíží se Vánoce a vy můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Získat balíček elektronické knihy, audio knihy a video kurzu + nástěnný kalendář LOFOTY 2021 s mým vlastnoručním podpisem a věnováním. Kalendářů jsem vydal pouze 42 ks a vy jeden z nich můžete věnovat jako originální vánoční dárek

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 1/10

Reward unavailable

CZK 5,000Firma co se stará

Jste firma, která podniká v našem oboru nebo má produkty pro Apple komunitu, a chcete, aby se o nich vědělo? Podpořte moji kampaň a já o vašich službách či produktech napíšu článek na svůj web a v mé knize budete uvedeni jako partneři projektu s popisem činnosti a odkazem na web.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 10,000Firma, co má srdce

Jste firma, které záleží na tom, aby vznikaly krásné, užitečné a ryze české projekty? Máte produkt, který chcete, abych představil ve video recenzi? Mám pro vás férovou nabídku. Přihoďte desítku a já s vámi udělám video rozhovor nebo video recenzi a dostanete unlimited licenci knihy pro své zaměstnance a podepsanou verzi s věnováním pro pana ředitele.

Expected delivery of the reward: December 2020

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 20,000All In One

Máš už vyděláno, můžeš si to dovolit a chceš nám všem dát jistotu, že se nesnažíme zbytečně? Tak můžeš přihodit 20K a pěkně nakopnout celý projekt! Co za to? Dva dny jsem ti k dispozici. Jestli to bude firemní školení, individuální školení, workshop, tech support, focení, natáčení ... je jen na tobě.

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable