Startovač2.jpg

Hlídací psi demokracie Ostatní

Již pět let narušujeme miliardářský mediální kartel. Pomozte nám pokračovat! Podpořte HlídacíPes.org!

Hlídací psi demokracie

ReachedCZK 403,020(134%)

134%
CZK 300,000requested
387contributors
ContributeRewards

Na Den lidských práv - 10. prosince oslaví investigativně-analytický web HlídacíPes.org přesně pět let existence. Náš projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu je neziskový, nestojí za námi žádný oligarcha. Provoz financujeme především z darů a grantů.

Pomožte nám fungovat naplno i v další pětiletce!

Proč?

Nezávislí novináři jsou čím dál častěji terčem útoků všech nepřátel svobody. Žádný div. Dějiny nás učí, že totalitáři všech azimutů vedou první útok na svobodná média. Dobře vědí, co činí.

Protože bez nezávislých médií nemá demokratická společnost šanci na přežití. Úlohou novinářů je koukat se mocným pod prsty, poukazovat na nemorální či nezákonná jednání, odhalovat zneužívání moci - politické i ekonomické - i útisk slabších silnějšími.

HlídacíPes.org se mocným pod prsty dívá již pět let. Ví o nás čtenáři i odborníci. Naši reportéři získali prestižní Novinářskou cenu tři roky po sobě, získali jsme i Křišťálovou Lupu 2017 - cenu českého internetu.

Křišťálová lupa - prosinec 2017.jpg

Pomozte nám i dalších pět let odhalovat mimo jiné ruské a čínské zájmy v Česku, zneužívání médií jejich majiteli - oligarchy či mapovat vazby velkého byznysu na tuzemské politické špičky.

O čem konkrétně píšeme? Jako první jsme zjistili, co a především kdo stojí za příklonem Miloše Zemana ke Kremlu a Číně. Jako první jsme zmapovali střety zájmů, evropské dotace, státní zakázky a celý byznys Andreje Babiše. Jako první jsme upozornili na ohrožení nezávislosti tuzemské justice.

Obálky.jpg

Jako první jsme udělali i bustu Tomio Okamurovi. Radost z ní ale neměl...

 

Česká média čelí v posledních pěti letech těžkým časům. Jedno po druhém skupují místní miliardáři. A využívají je ke svým byznysovým - v případě Andreje Babiše i politickým - cílům. Nepřátelé svobody zároveń vedou tvrdý atak na Českou televizi a Český rozhlas.

SItuaci a vývoj v tuzemských médiích po roce 1989 jsme popsali v nové knize Šok! Hrůza! Média! Má výmluvný podtitul Od svobody k oligarchům a vychází k 30. výročí 17. listopadu. Mapujeme v ní samořejmě i byznysově-mediální impéria oligarchů.  

xycxycxyx.jpg

Podpořte neziskovou a nezávislou žurnalistiku ve veřejném zájmu!

Nenechte oligarchy a nepřátele svobody vyhrát! 

Je nás zatím pět. A víme, že nemusí pršet, stačí když kape .-)

Vaše redakce HlídacíPes.org

Foto redakce 1.jpg

ReachedCZK 403,020(134%)

134%
CZK 300,000requested
387contributors
Contribute

project authorHlídacíPes.org

Rewards

CZK 100Dobrý pocit

Vážíme si jakékoliv podpory. A věříme, že nezávislá investigativní žurnalistika je stejným veřejným statkem jako např. Národní divadlo. Jako taková si i zaslouží veřejnou podporu. Podporu od všech, kterým záleží na svobodě politické, ekonomické i osobní. Navíc: každý počin se vám vrátí. Říká se tomu karma... A podpora může být samozřejmě i vyšší než 100 korun .-)

Expected delivery of the reward: December 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Obchodníci se strachem

Kniha napsaná redaktory HlídacíPes.org podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

Expected delivery of the reward: December 2019

Number of available rewards: 209/300

Reward unavailable

CZK 500Mapa české justice

Justice a novinařina jsou poslední hrází proti populismu. Potkávají se v publikaci Mapa české justice, kterou připravila redakce HlídacíPes.org. Kniha podrobně mapuje, kdo je kdo v tuzemském soudnictví a jak zranitelná (odolná) je tuzemská justice pro případy politických ataků zvenčí.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 71/100

Reward unavailable

CZK 700Babiš, Vůdce pro 21. století

Exkluzivní publikace mapující byznys, střety zájmů, evropské dotace, státní zakázky i politickou dráhu současného českého premiéra. S podpisy a věnováním od redaktorů HlídacíPes.org.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 82/100

Reward unavailable

CZK 1,000Šok! Hrůza! Média!

První kniha, která popisuje vývoj v českých médiích po roce 1989. Redakce HlídacíPes.org dává nahlédnout do srdcí i peněženek tuzemských novinářů, rozebírá neblahý vliv oligarchů na vlastněná média. Řeč přijde i na nejdůležitější kauzy a skandály, které se s českými médii pojí. S podpisy autorů a dárkem: knihou Obchodníci se strachem.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 23/100

Reward unavailable

CZK 5,000SOCIÁLNÍ SÍTĚ s Robertem Maleckým

Robert Malecký je jedním z nejvtipnějších a nejosobitějších lidí na českých sociálních sítích. Nabízíme on-line kurz o tom, jak vystoupit na Facebooku z průměru. Vhodné pro firemní i osobní prezentaci.

Expected delivery of the reward: February 2020

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 20,000Videokurz

Reportéři HlídacíPes.org, bývalí zpravodajové České televize a editoři zpravodajských i publicistických pořadů ČT Události Vás naučí, jak pomocí mobilního telefonu, stativu a střihačského programu za pár euro vyrobit špičková videa. Vhodné i pro firmy. 

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 50,000Jak fungují média

Největší kauzy, zákulisí, logika redakční práce, investigativní postupy, etika… Půldenní kurz ředitele Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřeje Neumanna a šéfredaktora HlídacíPes.org Roberta Břešťana pro Vaši firmu, nebo třeba školu, kterou chcete podpořit. Termín dohodou. 

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable