Startovač2.jpg

Hlídací psi demokracie Ostatní

Již pět let narušujeme miliardářský mediální kartel. Pomozte nám pokračovat! Podpořte HlídacíPes.org!

Historky z novinářského podsvětí!
1/10/2020

Historky z novinářského podsvětí!

Náš crowdfunding končí již tuto neděli. Pomůžete nám výrazně překročit plán a vybrat do druhé pětiletky 400 tisíc korun? Hlavní odměnou je nová knížka mapující česká média po roce 1989. Více o knize naleznete ve VIDEU. Za 1000 korun podpory získáte tuto unikátní knihu a navíc i publikaci o českém a evropském populismu OBCHODNÍCI SE STRACHEM. Předem moc díky za podporu!

Skutečný příběh Andreje Babiše...
1/9/2020

Skutečný příběh Andreje Babiše...

Exkluzivní publikace mapující byznys, střety zájmů, evropské dotace, státní zakázky i politickou dráhu současného českého premiéra. Včetně porovnání, co má společného s Donaldem Trumpem. S podpisy a věnováním od redaktorů HlídacíPes.org. To vše jen za 700 korun podpory. No neberte to :-)

Finišujeme! Jednou z odměn je i MAPA JUSTICE.
1/8/2020

Finišujeme! Jednou z odměn je i MAPA JUSTICE.

Naše crowdfundingová kampaň jde do finále. Podpořte nás prosím. Za dar podporu ve výši 500 korun se vám odměníme unikátní publikací MAPA ČESKÉ JUSTICE. více o jejím obsahu v přiloženém VIDEU.

300.000 POKOŘENO! A jedem dál...
12/26/2019

300.000 POKOŘENO! A jedem dál...

Tři sta tisíc korun na další PĚTILETKU HlídacíPes.org vybráno. Cílová částka byla pokořena na ŠTĚDRÝ DEN :-) MOC DĚKUJEME! A protože s jídlem roste chuť, doufáme, že nám pomůžete vybrat půl milionu...

Buďte jako Pavel Baudiš! Podpořte Psisko
12/18/2019

Buďte jako Pavel Baudiš! Podpořte Psisko

Spoluzakladatel Avastu Pavel Baudiš je náš největší donátor. Jsme mu moc vděční. Obdobně jako nyní již tisícovkám dalších podporovatelů. Každý pomáhá podle svých možností. A my jsme hrdí, ze si zvolili nás. Nemusí pršet, stačí když kape .-)

Kniha o českých novinářích
12/13/2019

Kniha o českých novinářích

Šok! Hrůza! Média! Tak jsme nazvali knihu, která je sondou do polistopadové historie české žurnalistiky. Nabízí pohled do srdcí, myslí i peněženek českých novinářek a novinářů. Nechybí ani rozbor mediálních imperií tuzemských oligarchů v čele s Andrejem Babišem. Tuto knihu + publikaci Obchodníci se strachem získáte za podporu ve výši 1.000 korun. Kniha rozhodně stojí za přečtení! podívejte se na její obsah...

A proč jsme se vůbec do knihy pustili? Vysvětluje zakladatel HlídacíPes.org Ondřej Neumann:

Mediální krize není jen krizí letitého byznys modelu. Je především krizí důvěry v média. Diváci, posluchači či čtenáři přestali věřit novinářům. Svůj díl viny na tom má hybridní válka totalitních režimů vedená proti svobodným národům a zpochybňování i zřejmých faktů populisty všech azimutů.

Mizení důvěry v novináře je totiž zjevně součástí obecnějšího trendu, kdy velká část společnosti ztratila víru v instituce demokratického státu obecně. Novináři jsou těmito lidmi vnímáni pouze jako aktéři hrátek „těch nahoře“, kteří „mlčící většinu“ hodili přes palubu a nechali ji napospas podomním prodejcům předražených cetek, lichvářům a následně pak exekucím a pocitu životního zmaru.

Šmejdi versus novináři

Tato situace je pak skvělou příležitostí pro politické „šmejdy“ všeho druhu i autoritářské vládce nejen na Východě. Rozklížená společnost, zpochybňování i zjevných pravd a faktů, se pro jejich cíle skvěle hodí. Popisování a analyzování těchto jevů je přitom úkolem, který na svá bedra média – „hlídací psi demokracie“ – v normálních časech automaticky berou.

Důvěra veřejnosti v média však rychle a trvale upadá. A novinářská obec je navíc – stejně jako česká společnost – hluboce rozdělená. Také jí chybí silná, respektovaná profesní organizace, která by hájila zájmy redaktorek a redaktorů proti stále agresivnějším majitelům – oligarchům. A která by poskytla tápající veřejnosti vodítko pro orientaci v tom, kdo je žurnalista a kdo svoji práci dělá dobře, a kdo nikoliv.

Nepřítel usilující o „myšlenkovou diverzi“ tu ovšem byl vždy. Stejně tak politici historicky svobodná média „nemusí“. Vždy se snažili a snaží zpochybnit důvěryhodnost těch, kteří se jim dívají pod prsty. Navíc – lidé politikům nevěří. Vysvětlovat úpadek důvěry v novinářský stav permanentními slovními útoky Donalda Trumpa, Miloše Zemana, Andreje Babiše či hybridní válkou vedenou Kremlem se nabízí, nevystihuje však podstatu.

Pohled do srdcí i peněženek

Nedůvěra v česká média je mimo jiné důsledkem neprofesionality novinářů. Ale i jistého nepochopení ze strany veřejnosti. Konzumenti, ale i nekonzumenti médií mnohdy netuší, co práce novinářů obnáší, s čím se musí potýkat, kdo vůbec je novinář a proč je nezávislá žurnalistika pro svobodnou společnost životně nezbytná.

Kniha Šok! Hrůza! Média! Je tu pro širokou veřejnost. Nabízí otevřený a čtivý pohled do srdcí, myslí i peněženek českých novinářek a novinářů, mediálních manažerů i majitelů velkých mediálních domů.

Nahlédnete pod prsty píšícím novinářům, televizním reportérům, tvůrcům bulváru i rozhlasovým zpravodajům. A dojde i na nejdůležitější kauzy, které se s českými médii pojí.

Věříme, že po přečtení naší knihy se míra nedůvěry v tuzemská média a novináře alespoň o kousek sníží.

Jak jsme křtiny knihu Šok! Hrůza! Média!
11/19/2019

Jak jsme křtiny knihu Šok! Hrůza! Média!

Poctivá novinařina je jen jedna. Jak jsme křtili knížku Šok! Hrůza! Média!

Redakce HlídacíPes.org během oslav svobody na Národní třídě pokřtila novou knihu Šok! Hrůza! Média! „Dnes je novinářem každý, kdo má dva palce a mobil, ale poctivá, odpracovaná novinařina je pořád stejná,“ řekl jeden z kmotrů knihy, novinář a bývalý disident Jan Urban. Mluvilo se i o tom, proč česká média 30 let po listopadu 1989 nevzkvétají.

Soukromá média ovládli tuzemští miliardáři a učinili z nich nástroj na prosazování svých byznysových zájmů. Ta veřejnoprávní čelí tvrdému ataku politiků, kteří z nich touží mít pouhý nástroj na propagaci vlastních názorů a cílů. „Vnímám přesně cílenou tendenci útočit na konkrétní novináře,“ řekla moderátorka ČT Nora Fridrichová, která byla dalším z hostů na slavnostním křtu.

Redakce HlídacíPes.org o českých médiích píše již pět let, od spuštění investigativně-analytického webu v prosinci 2014. Knihu Šok! Hrůza! Média! vydalo nakladatelství Cpress a je jednou z odměn v naší crowdfundingové kampani...

ReachedCZK 403,020(134%)

134%
CZK 300,000requested
387contributors
Contribute

project authorHlídacíPes.org

Rewards

CZK 100Dobrý pocit

Vážíme si jakékoliv podpory. A věříme, že nezávislá investigativní žurnalistika je stejným veřejným statkem jako např. Národní divadlo. Jako taková si i zaslouží veřejnou podporu. Podporu od všech, kterým záleží na svobodě politické, ekonomické i osobní. Navíc: každý počin se vám vrátí. Říká se tomu karma... A podpora může být samozřejmě i vyšší než 100 korun .-)

Expected delivery of the reward: December 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Obchodníci se strachem

Kniha napsaná redaktory HlídacíPes.org podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

Expected delivery of the reward: December 2019

Number of available rewards: 209/300

Reward unavailable

CZK 500Mapa české justice

Justice a novinařina jsou poslední hrází proti populismu. Potkávají se v publikaci Mapa české justice, kterou připravila redakce HlídacíPes.org. Kniha podrobně mapuje, kdo je kdo v tuzemském soudnictví a jak zranitelná (odolná) je tuzemská justice pro případy politických ataků zvenčí.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 71/100

Reward unavailable

CZK 700Babiš, Vůdce pro 21. století

Exkluzivní publikace mapující byznys, střety zájmů, evropské dotace, státní zakázky i politickou dráhu současného českého premiéra. S podpisy a věnováním od redaktorů HlídacíPes.org.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 82/100

Reward unavailable

CZK 1,000Šok! Hrůza! Média!

První kniha, která popisuje vývoj v českých médiích po roce 1989. Redakce HlídacíPes.org dává nahlédnout do srdcí i peněženek tuzemských novinářů, rozebírá neblahý vliv oligarchů na vlastněná média. Řeč přijde i na nejdůležitější kauzy a skandály, které se s českými médii pojí. S podpisy autorů a dárkem: knihou Obchodníci se strachem.

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 23/100

Reward unavailable

CZK 5,000SOCIÁLNÍ SÍTĚ s Robertem Maleckým

Robert Malecký je jedním z nejvtipnějších a nejosobitějších lidí na českých sociálních sítích. Nabízíme on-line kurz o tom, jak vystoupit na Facebooku z průměru. Vhodné pro firemní i osobní prezentaci.

Expected delivery of the reward: February 2020

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 20,000Videokurz

Reportéři HlídacíPes.org, bývalí zpravodajové České televize a editoři zpravodajských i publicistických pořadů ČT Události Vás naučí, jak pomocí mobilního telefonu, stativu a střihačského programu za pár euro vyrobit špičková videa. Vhodné i pro firmy. 

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 50,000Jak fungují média

Největší kauzy, zákulisí, logika redakční práce, investigativní postupy, etika… Půldenní kurz ředitele Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřeje Neumanna a šéfredaktora HlídacíPes.org Roberta Břešťana pro Vaši firmu, nebo třeba školu, kterou chcete podpořit. Termín dohodou. 

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable